دانشگاه آتیلیم آنکارا

 Atilim University

دانشگاه خصوصی آتیلیم در سال 1997 در حومه پایتخت ترکیه، شهر آنکارا تاسیس شد. بنیاد خصوصی دانشگاه آتیلیم خدمات گسترده ای را در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحقیقاتی به دانشجویان ارائه می کند. دانشگاه آتیلیم ، با مشارکت با موسسات در ایالات متحده و ارتباط با Erasmus اجازه مبادلات با دانشگاه های اروپا را به دانشجویان خود ارائه می نماید. زبان آموزشی در این دانشگاه، زبان انگلیسی است. دانشگاه آتیلیم از نظر رنکینگ جهانی QS در رتبه ی 401 جهانی قرار می گیرد.

پردیس دانشگاهی آتیلیم در 20 کیلومتری شهر آنکارا قراردارد که به راحتی از مرکز شهر آنکارا به وسیله ی مترو قابل دسترسی می باشد. و همچنین پردیس دانشگاه شامل مراکز علمی و اداری، آزمایشگاه و امکانات پژوهشی علاوه بر امکانات ورزشی و تفریحی  از جمله زمین تنیس، استخر شنا، زمین بسکتبال، و اغذیه فروشی ها و رستوران ها می باشد. کتابخانه دانشگاه درسال 1998 با  100 کتاب و یک کامپیوتر افتتاح شد و حال به بیش از 100،000 متون از جمله چند نسخه های نادر رشد یافته است.

این مجموعه در سال 2013 به یک ساختمان جدیدو مدرن شیشه ای نقل مکان کرد و همچنین در ارائه منابع الکترونیکی متعدد برای کمک به دانشجویان و پژوهشگران پاسخگو می باشد.

        

این دانشگاه دارای پنج دانشکده پوشش هنر و علوم، مدیریت، طراحی هنر و معماری، حقوق و مهندسی می باشدو بسیاری از این دانشکده شامل بخش های مختلفی می باشند . دانشگاه آتیلیم دارای دو مدرسه فارغ التحصیلی علوم طبیعی و کاربردی و علوم اجتماعی و همچنین مراکز تحقیقاتی متعدد و آزمایشگاه برای انجام پژوهش در علم و فناوری های نوین می باشد.

آدرس وب سایت دانشگاه آتیلیم :

www.atilim.edu.tr

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید