دانشگاه آنادولو اسکیشهر

University of Anatolia / Anadolu

آکادمی علوم اقتصادی و تجاری اسکیشهر در سال 1958 تاسیس گردید و سپس توسط این آکادمی قدرتمند دانشگاه آنادولو در سال 1982 بنیان گذاری شد.دانشگاه آنادولو که به دانشگاه آناتولیا نیز معروف است اکنون به عنوان یک نهاد مدرن، پویا و نوآورانه در میان بزرگترین دانشگاه ها نه تنها درکشورترکیه، بلکه در جهان مطرح شده است. این دانشگاه دارای 12 دانشکده،7 کالج غیر هنری،4 کالج هنری،9 موسسه آموزشی و 30 مرکز تحقیقات است  که ازمیان آنها 3 دانشکده به تحصیلات از راه دور(distance learning) اختصاص داده شده است.

دانشگاه آنادولو همواره جزو دانشگاه های پیشرو در ترکیه بوده است و این مهم با موفقیت در اجرای سیستم آموزش از راه دور به طور کامل تحقق یافته است.و در حال حاضر بیش از 2 میلیون دانشجو در این طرح شرکت کرده اند و به تحصیل از راه دور مشغول هستند. موفقیت در توسعه این طرح به عنوان یک مدل موفق برای بسیاری از موسسات در کشورهای مختلف در نظر گرفته شده است.و علاوه بر این توانسته است در جایگاه 801 در لیست معتبرترین دانشگاه های جهان نیز قرار گیرد.

        

دانشگاه آنادولو سیاست‌های خود را بر پایه ایجاد یک سیستم دانشجو محور پایه ریزی کرده است و مایل است بر روی دانشجویان متمرکزتر باشد، بصورتی که طی برنامه‌های اخیر دانشکده‌های این دانشگاه کاملاً بروز رسانی شده و با تکنولوژی روز هم سو شده اند و تمامی امکانات جهت تحقیق و پژوهش دانشجویان فراهم آمده است . از این رو زبان آموزشی این دانشگاه را سه زبان ترکی، آلمانی، انگلیسی تشکیل می‌دهد و دانشجویان می بایست در یک دوره فشرده زبان انگلیسی شرکت کنند.

درپردیس اصلی دانشگاه آنادولو، دانشجویان  تقریبا به  تمامی امکاناتی که ممکن است نیاز داشته باشند دسترسی دارند از جمله کتابخانه اصلی، که در آن دانشجویان می توانند به بیش از 290.000 منابع چاپی و همچنین بسیاری از منابع الکترونیکی در طول 24 ساعت شبانه روز و حتی در ایام تعطیل سال دسترسی پیدا کنند هم چنین دانشجویان می توانند دانش آموزان می توانند فعالیت های فرهنگی و هنری در تئاتر، کنسرت و نمایشگاه را در محوطه دانشکده یونس امره دنبال کنند. علاوه بر این، دانشجویان می توانند وقت آزاد خود را به نحو احسن در ورزشگاه دانشگاه آنادولو به همراه رعایت استانداردهای بین المللی، زمین تنیس و زمین سبزو استخر سر پوشیده بگذرانند. به دانشجویان این فرصت نیز داده می‌شود تا با چهره‌های معروف علمی، هنری و ادبی کشور ترکیه و جهان که برای باز دید از این دانشگاه دعوت شده‌اند دیدار و گفتگو کنند.

دانشکده های دانشگاه به شرح زیر می باشد :

دانشکده داروسازی

دانشکده علوم علوم انسانی

دانشکده تربیت معلم

دانشکده هنرهای زیبا

دانشکده علوم پایه

دانشکده حقوق

دانشکده اقتصاد و علوم مدیریتی

دانشکده علوم ارتباطات

دانشکده مدیریت بازرگانی

دانشکده فنی و مهندسی و معماری

آدرس وب سایت دانشگاه :

www.anadolu.edu.tr

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید