دانشگاه بغازیچی استانبول

Bogazici University

اولین نماینده دانشگاه رابرت (Robert College) آمریکا به نام دانشگاه بغازیچی درقسمت اروپایی استانبول ترکیه در سال 1863 تاسیس گردید. فعالیتهای آموزشی دانشگاه در سال ۱۹۷۱ در ببک (Bebek) استانبول آغاز شد. این دانشگاه در رشته های مهندسی، علوم اجتماعی، علوم پایه، علوم آموزشی، آموزش شغلی و هنرهای زیبا از سطح علمی بالایی برخورداراست. زبان آموزشی دانشگاه بغازیچی، انگلیسی است. تعداد دانشجویان این مرکز در  حدود 10 هزار نفر و تعداد كادر علمی آن تقریبا نزدیک به 1000 نفر است. دانشجویانی که با درجه عالی از دانشگاه فارغ التحصیل می‌شوند، می‌توانند با استفاده از بورس در دانشگاه‌های معتبرآمریکا (هاروارد، ام آی تی، پرینستون و) در دوره کارشناسی ارشد یا دکترا ادامه تحصیل نمایند.از این رو بغازیچی دارای ارتباط و هماهنگی های زیادی با دانشگاه های آمریکا می باشد.

امکانات دانشگاه شامل کتابخانه ای جامع با حدود 300 هزار جلد کتاب با زبان های مختلف،کتاب هایی با خط بریل برای دانشجویان نابینا و رایانه های موجود در این کتابخانه برای دسترسی به منابع اینترنتی و لوح های فشرده می باشد.دانشگاه دارای 7 خوابگاه مجهز برای سکونت 2500 دانشجو می باشد و هم چنین آپارتمان های لوکسی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

دردانشگاه بغازیچی سالانه به تعدادی از دانشجویان برتر و مورد تایید هیئت علمی دانشگاه بورسیه تعلق می گیرد که این بورسیه حدودا 200 دانشجو را تامین می کند.دانشگاه ازکلاپ ها و کمپین های متفاوت ورزشی،علمی و هنری برخورداراست،که دانشجویان با توجه به علایق خود می توانند به این گروه ها بپیونند و در این گروه ها به شکوفایی استعدادهای فردی خود کمک کنند.

      

رشته های تحصیلی دانشگاه بغازیچی

دانشکده تربیت معلم:
دبیری رشته های رایانه و تکنولوژیهای آموزشی، علوم پایه، فیزیک، ریاضیات دوره ابتدایی، زبان انگلیسی، شیمی، ریاضیات پیش دبستانی، مشاوره و راهنمایی


دانشکده علوم پایه و ادبیات:
فلسفه، فیزیک، زبان و ادبیات انگلیسی، شیمی، ریاضیات، بیولوژی مولکولیو ژنتیک، روانشناسی، جامعه شناسی، تاریخ، زبان و ادبیات ترکی


دانشکده اقتصاد:
اقتصاد، مدیریت، علوم سیاسی و روابط بین الملل


دانشکده مهندسی:
مهندسی در رشته های: رایانه، الکتریکـ الکترونیک، صنایع، عمران، شیمی، ماشین آلات


مدرسه علوم عملی:
مدیریت گردشگری، تجارت بین الملل، سیستمهای انفورماتیک مدیریت


مدرسه زبانهای خارجی:
مترجمی انگلیسی

آدرس وب سایت دانشگاه بغازیچی :

  www.boun.edu.tr  

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید