دانشگاه تکنولوژی ازمیر

Izmir Institute of Technology (IZTECH)

دانشگاه تکنولوژی ازمیر IZTECH ، یکی از دانشگاه های دولتی در ترکیه که در سال 1992 با توجه به ارائه سطح بالایی از آموزش و پرورش و انجام پژوهش در زمینه های فن آوری در شهر ازمیرتاسیس گردید. زبان آموزشی در دانشگاه ازمیربرای تمامی دروس ومقاطع تحصیلی زبان انگلیسی است و این بدان معنی است که  تمام فعالیت های آموزشی و پژوهشی در این دانشگاه مطابق با هنجارهای بین المللی صورت می گیرد و از این رو دانشگاه تکنولوژی ازمیریکی از پیشرفته ترین دانشگاههای فنی در جهان امروزبه شمار می رود.هم چنین  تعداد زیادی از دانشجویان این فرصت را برای رفتن به دانشگاه نخبگان خارج از کشورترکیه زیرنظر چارچوب تبادل دانشجویی اراسموس Erasmus پیدا می کنند وبه تعدادی دیگر حق افتخار دست یابی به مکمل دیپلم شورای اروپا ارائه خواهد شد.

İYTE پارک تحقیقاتی و توسعه فن آوری دانشگاه تکنولوژی ازمیر با نزدیک به 150 زیرمجموعه در داخل محوطه پردیس دانشگاه به فعالیت خود ادامه می دهند، İYTE مسئول برنامه های مقطع کارشناسی است که نظارت بر 16 گروه دانشگاهی، که اکثر آنها در 3 دانشکده دانشگاه سازمان یافته اند، را بر عهده دارد. این پارک تحقیقاتی هم چنین آماده ارائه ی خدمات به کارآفرینان در پنج ساختمان که در فضایی برابر با 12.200 متر مربع محصور شده است،می باشد. تعداد زیادی از آزمایشگاههای تحقیقاتی مرکزی و مراکز تحقیقاتی پیشرفته دانشگاه نیز به منظور ارائه پشتیبانی به تحقیقات در حال انجام و کمک به حل مشکلات دانشگاه ها و موسسات صنعتی در کشورترکیه تخصیص داده است. IZTECH در10 رشته ی مقطع کارشناسی،25 رشته مفطع کارشناسی ارشد و 12 رشته دکترا در مجموع 2200 نفر دانشجومی پذیرد که در حدود 1600 نفر از این تعداد در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند.

        

با وجود اینکه،از تاسیس دانشگاه تکنولوژی ازمیرمدت زیادی نمی گذرد،این دانشگاه فنی موفق به کسب جوایز ملی و بین دربهترین مسابقات و همایش ها گردیده است و توانسته است در لیست معتبرترین دانشگاه های جهان در رتبه 601 قرار گیرد.

پردیس دانشگاه IZTECH در امتداد یکی از زیبا ترین سواحل دریای اژه در خارج از شهرازمیردر 6060 هکتارواقع شده است .مرکز سلامت دانشگاه برای ارائه خدمات سلامت جسمی و مشاوره روانی برای دانشجویان  شامل دو پزشک، دو دندانپزشک، سه پرستارو یک آزمایشگاه تخصصی و یک روانشناس می باشد. هم چنین دانشگاه ازمیر با هدف کمک به سلامت جسمی و روانی دانش جویان و کارکنان امکاناتی با کیفیت بسیار مطلوب،شامل سالن های ورزشی سرپوشیده و روباز ، باشگاه ورزشی با ظرفیت 2000 تماشاگر، به همراه یک اتاق تناسب اندام، یک استودیو رقص و ایروبیک مهیا ساخته است.

دانشکده های دانشگاه به شرح زیر می باشد:

دانشکده مهندسی

دانشکده علوم

دانشکده معماری

دانشکده تحصیلات تکمیلی مهندسی و علوم

آدرس وب سایت دانشگاه : 

www.iyte.edu.tr

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید