دانشگاه قاضی آنکارا

Gazi University

دانشگاه قاضی، مستقر در آنکارا ، پایتخت کشورترکیه در سال 1926 به عنوان یک موسسه تربیت معلم تاسیس شد.این موسسه در سال 1982 با آكادمي مهندسي و كشاورزي بولو، آكادمي اقتصاد و بازرگاني آنكارا، كالج فني آنكارا، كالج فني دختران آنكارا و آكادمي مهندسي و كشاورزي ايالتي آنكارا ادغام گرديد و تبديل به دانشگاه معتبر و مطرح قاضی گرديد.

دانشگاه قاضی دارای ۶ دانشکده، ۳ مدرسه عالی، آموزش شغل، ۱ مرکز آموزش موسیقی، ۳ انستیتو، ۱۲ مرکز تحقیقات و ۸۹ آزمایشگاه است. تعداد دانشجویان دانشگاه قاضی ۶۵۰۰ نفر و تعداد کادر علمی آن ۵۵۳ نفر است.زبان آموزشی دانشگاه قاضی انگلیسی و ترکی است.

با توجه به نتایج آزمون دانشگاه ها در سال  2013، دانشگاه قاضی،مورد توجه و ترجیح بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است و دانشگاه قاضی آنکارا از نظر رنکینگ جهانی QS در رتبه ی 801 جهانی قرار می گیرد.

        

دانشگاه قاضی دارای یک پارک تکنولوژی برای ارائه خدمات پژوهشی و علمی با کیفیت بالا و مقرون به صرفه به شرکت های مبتنی بر فن آوری در ترکیه در سال 2007 ساخته شده است. کتابخانه دانشگاه قاضی دارای 150،000 کتاب،  62،000 نشریات دوره ای و 10،000 پایان نامه عمدتا به زبان ترکی، انگلیسی و آلمانی است.

دانشگاه قاضی دارای امکانات ورزشی بسیار مناسب از جمله استفاده دانشجویان از استخر المپیک کشور ترکیه می باشد. علاوه بر این هر تابستان، دانشگاه قاضی برگزارکننده یک جشنواره تابستانی رایگان برای دانشجویان با میزبانی از خوانندگان محبوب، گروه ها و فعالیت برای چهار روز می باشد.

دانشکده ها و رشته های تحصیلی دانشگاه قاضی آنکارا به شرح زیر می باشد:

دانشکده علوم پایه و ادبیات: بیولوژی، زبان و ادبیات انگلیسی، ریاضیات، تاریخ، زبان و ادبیات ترکی

مدرسه عالی بهداشت غازی انتپ: پرستاری

دانشکده اقتصاد و علوم اداری: اقتصاد، مدیریت

دانشکده مهندسی: مهندسی در رشته های: الکتریک - الکترونیک، صنایع، فیزیک، غذایی، عمران، ماشین آلات، نساجی،

دانشکده پزشکی

دانشکده آموزشی آدی یامان: دبیری کلاس داری

دانشکده آموزشی معلم رفعت کیلیس: دبیری کلاسداری

مدرسه عالی بهداشت یوسف شرفاوغلو کیلیس: پرستاری

آدرس وب سایت دانشگاه قاضی :

 www.gazi.edu.tr

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید