دانشگاه کوچ استانبولKoc University

این دانشگاه در سال 1993 فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد.دانشگاه کوچ یک دانشگاه خصوصی غیر انتفاعی در استانبول کشورترکیه  است،

دانشگاه کوچ طبق بررسی نشریه تایمز (Times Higher Education World University Rankings)در سال 2017 بالاترین رتبه دانشگاه  درکشورترکیه را بدست آورد.

Times Higher Education World University Rankings

سال

رتبه در ترکیه

رتبه در آسیا

رتبه در جهان

2013

3rd

31st

226-250th

2014

5th

40th

276-300th

2015

6th

47th

301-350th

2017

1st

21st

251-300th

دانشگاه کوچ در حال حاضر شامل دانشکده علوم اجتماعی و علوم انسانی، علوم اداری و اقتصاد، علوم، مهندسی، حقوق، پرستاری و پزشکی می باشد.دانشگاه کوچ 22 رشته در مقطع کارشناسی، 31 رشته در کارشناسی ارشد و 16 رشته در مقطع دکترا با پذیرش 5500 دانشجو را ارائه می نماید.این پذیرش شامل دانشجویان بین المللی از کشورهای مختلف نیز می باشد و هم چنین دانشگاه کوچ دارای یک شبکه گسترده از شرکای دانشگاهی معتبر نظیر  Cornell University,Northwestern UniversityUniversity of California,و.. می باشد.

این دانشگاه با جذب دانش آموزان برتر و ممتاز دبیرستان های کشور ترکیه توانست در مدت زمان کم، به یکی از معتبرترین دانشگاه های ترکیه مبدل شود.زبان آموزشی در این دانشگاه انگلیسی می باشد،البته استثنا هایی در ارائه دروسی در رشته های حقوق و پرستاری نیز وجود دارد که به زبان ترکی برگزار می گردد .فلسفه آموزشی در دانشگاه کوچ برمبنای آموزش خلاقانه و یادگیری گروهی می باشد.

از آنجا که پایه و اساس دانشگاه کوچ به صورت دانشجو محور صورت گرفته است، این ویژگی باعث تشویق دانشجویان به جستجوی دانش از طریق پژوهش، نقد و خلاقیت آنان شد و از این رو علوم انسانی در این دانشگاه به شدت قوت گرفت و تحصیل در مقاطع علوم انسانی،حقوق و پرستاری دانشجویان زیادی را به خود اختصاص داد.در این دانشگاه همکاری با نهادهای بین المللی، و همچنین سخنرانی توسط دانشگاهیان مشهور بین المللی و رهبران کسب و کار صورت می پذیرد که موجب کیفیت بالای سطح علمی در دانشگاه کوچ گردیده است.در دانشگاه کوچ،با اعطای کار در داخل دانشگاه و برای رشته تحصیلی پرستاری در بیمارستان ها،بورسیه تعلق می گیرد. بورس شامل معافیت از پرداخت هزینه آموزش، تغذیه، اسکان و ایاب و ذهاب می باشد.

        


دانشکده های دانشگاه کوچ به شرح زیر می باشد:

دانشکده علوم پایه، علوم انسانی و ادبیات: فیزیک، شیمی، ریاضیات، روانشناسی، جامعه شناسی، تاریخ
دانشکده اقتصاد و علوم اداری: اقتصاد، مدیریت بهره برداری، روابط بین الملل
دانشکده مهندسی: مهندسی در رشته های: رایانه، الکتریک ـ الکترونیک، صنایع، ماشین آلات
مدرسه عالی بهداشت: پرستاری

آدرس وب سایت دانشگاه کوچ:

www.bilkent.edu.tr

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید