رستوران های معروف استانبول

در کنار رستوران های سنتی ترکیه، بسیاری از رستوران های اروپایی وبین المللی با غذاهای متنوع دیگری نیز در استانبول وجود دارد و در میان گردشگران از محبوبیت ویژه ای برخوردارند. در ادامه به معرفی بهترین رستوران های استانبول می پردازیم، تمامی افراد با توجه به موقعیت و شرایط مطلوب خود،می توانند یکی از این رستوران ها را برای مناسبت های خاص خود انتخاب کنند.

رستوران لوکانتا مایا استانبول

Lokanta Maya Restaurant Istanbul

سرآشپز Didem Şenolدر سال 2010 با توجه به نیاز گمشده ای که درتنوع غذایی شهر استانبول احساس کرد. با باز گشایی رستوران مایا با منوی ویژه ای از پخت و پز ترکی معاصر و البته منوی فوق العاده فصلی،لذت چشیدن طعم های جدید با استفاده از محصولات غذایی فصلی را به مردم شهر استانبول و گردشگران این شهر هدیه کرد.رستوران مایا با ارائه مقرون به صرفه و کیفیت غذای مناسب به سرعت طرفداران زیادی را به خود جذب کرد.  Mucver و  zucchini fritters از غذاهای محبوب این رستوران به شمار می رود به طوری که سرآشپز  SENOL طرز تهیه این دو غذا را در سالن اصلی رستوران برای پاسخگیی به سئوال های متعدد مهمانان رستوران خود به نمایش گذاشت.

رستوران لوکانتا مایا از سه شنبه تا یکشنبه از ظهرتا ساعت  17:00 و از ساعت 7 عصر تا 11 شب و هم چنین روزهای دوشنبه فقط در وعده ناهار پذیرای مهمانان خود می باشد.

آدرس :  استانبول، بیوگلو، محله کمانکش کرم مصطفی پاشا، خیابان کمانکش شماره ۳۵

آدرس وب سایت رستوران : www.lokantamaya.com/

         

رستوران روملی حیصاری اسکله

Rumelihisari Iskele Restaurant Istanbul

رستوران روملی حیصاری اسکله، درکنار تنگه بسفر، در یک اسکله قایق دوران عثمانی و در سایه یک قلعه مربوط به دوران قرون وسطی واقع شده است. این فضا الهام بخش مواد غذایی قابل اعتماد و خوشمزه برای مهمانان این رستوران خواهد بود. این رستوران توسط تعدادی از افراد سنت گرای استانبول ، که سنت های آشپزی دریای را در درون دیوارها ی این قلعه به امانت نگاه داشته اند ،تاسیس شده است. پیشخدمت های رستوران روملی بسیاری از مشتریان خود را با نام می شناسند  و همچنین ازآنها با نوشیدنی های سنتی کشور ترکیه مانند  RAKI استقبال می کنند. یک وعده غذایی در رستوران روملی حیصاری اسکله ، با مزه سرد شروع، و به دنبال آن غذای گرم و اوج آن با غذاهای دریایی بی نظیرادامه می یابد.

این رستوران همه روزه از12 ظهر تا 12 شب پذیرای مهمانان خود می باشند والبته  در کلاس رستوران های گران قیمت  و هم چنین جزو پیشنهادهای برتر وب سایت رسمی و معتبر تریپ ادوایزر جای می گیرد.

آدرس: استانبول، رومل حیصاری، خیابان یحیی کمال

آدرس وب سایت رستوران : www.rumelihisariiskele.com/

        

رستوران گریتیلی استانبول

Giritli Restaurant Istanbul

رستوران گریتیلی در گوشه ای آرام در منطقه سلطان احمد استانبول کامل ترین شب را با مردم محلی و گردشگران، البته به لطف منویی با قیمت ثابت و مناسب به همراه نوشیدنی های سنتی کشور ترکیه برای مهمانان خود فراهم می کند. هشت پا کبابی در روغن زیتون و سایر پیش غذاهای دریایی و سالاد سزار و زیتون شکم پر با گردو و پنیر فتا غذاهای منحصر به فرد این رستوران محسوب می شوند .رستوران گریتیلی استانبول در یک ساختمان قدیمی چوبی با باغی زیبا قرار گرفته است.از این رو در فصل گرم سال باغچه این رستوران و میل کردن غذاهای بی نظیر دریایی می تواند لذتی وصف ناپذیر برای مهمانان به ارمغان آورد.

این رستوران همه روزه از ظهر تا 12 شب باز است.

آدرس وب سایت رستوران : www.giritlirestoran.com/

        

رستوران چانگا استانبول

Changa Restaurant Istanbul

رستوران چانگا در حدود 100 سال قدمت دارد ودر نزدیکی محله تقسیم  شهر استانبول واقع شده است،البته این رستوران در سال 1999 مورد بازسازی قرار گرفت ودر سال 2001 به سرآشپری آشپز مشهور لندنی پیتر گوردون شهرتی دوباره یافت. این رستوران قدیمی با دکورمنحصر به فرد خود و نمای کف شیشه ای و صندلیهای کرومیوم ، دقیقا مانند غذاهایش بی نظیر است.رستوران چانگا با ترکیب های رنگارنگ و مدرن مواد غذایی در بشقاب سفارش شما می تواند یک اثر هنری را در معرض دید شما به نمایش گذارد وهم چنین پیشنهاد می شود پس از سفارش وعده غذای اصلی حتما دسرهای بسیار خوشمزه رستوران چانگا و نوشیدنی ویژه این رستوران  pizzamoza را امتحان کنید.

این رستوران هر شب غیر از یکشنبه ها باز است.

آدرس وب سایت رستوران : www.changa-istanbul.com/

        

رستوران میکلا استانبول

mikla Restaurant Istanbul

رستوران میکلا در سال 2005 با ایده ی ایجاد یک رستوران استانبولی و البته بسیار مدرن بر روی پشت‌بام هتل لوکس مرمرا پراMarmara Pera  با چشم اندازی خیره کننده  تأسیس شد.رستوران میلکا با منویی منعکس کننده از پس زمینه ترکیه ای و اسکاندیناوی با آشپز مالک محمد گورس که یک سرآشپز ترکیه‌ای  - سوئدی است که برای نشان دادن کیفیت و دقت کار خود آشپزخانه رستوران را به شکل سن تئاترطراحی کرده است.منو رستوران ترکیبی از غذاهای ترکیه ای و سوئدی با روش سرو بسیار مدرن می باشد. ازجمله محبوبترین غذای رستوران میکلا می توان به گوشت پهلوی بره دودی شده با چوب درخت گیلاس و پیتاچیو  اشاره کرد. رستوران میکلا با استفاده از مواد غذایی مرغوب، چشم انداز مبهوت کننده ، خدمات مناسب و موسیقی الهام بخش به سرعت به بهترین رستوران ترکی و بین المللی از نظر مردم در شهر استانبول تبدیل شد. چشم انداز این رستوران به مسجد ایاصوفیه و کاخ توپکاپی می باشد که در آن بازدیدکنندگان  تقریبا سفری در طول زمان به قلب استانبول قدیمی خواهند داشت.

آدرس وب سایت رستوران : www.miklarestaurant.com/

        

رستوران بیتی استانبول

Beyti Restaurant Istanbul

رستوران  بیتی پیروتقاضای رو به رشد نیازهای جامعه ، در ساختمانی در مجلل نزدیک به فرودگاه بین المللی آتاتورک ، متشکل از یازده آشپزخانه با اندازه های مختلف به همراه تراس دریک ساختمان با  یک سبک معماری مدرن طراحی شده است. دکوراسیون داخلی رستوران با الهام ازهنر ترکی عثمانی در سال 1979 شروع به ساختن ودرسال  1984 بازگشایی شده است. پدر Beyit Gülerکه صاحب یک نانوایی بود در سال 1940 پس از سال های جنگ های جهانی رستوران کوچک خانوادگی را با 16 صندلی گشود و حال این رستوران کوچک خانوادگی توسط ایشان تبدیل به یک رستوران آشپزی ترکی شناخته شده نه تنها در کشورترکیه، بلکه در ایالات متحده آمریکا، چین و ژاپن تبدیل شده است. رستوران بیتی  رتبه 9 از میان 10.419 رستوران ثبت شده استانبول را به خود اختصاص داده است  وهم چنین جایزه بهترین رستوران کشور ترکیه را در سال 2012 کسب نمود.

رستوران بیتی همه روزه به جز دوشنبه ها از ساعت 11:30 تا 23 بامداد باز است و شعبه ی دیگری ندارد.

آدرس وب سایت رستوران : www.beyti.com/

        

رستوران 360 استانبول

 Restaurant Istanbul360

رستوران 360 در شهر استانبول در پنت هاوس یک ساختمان قرن 19 مشرف به سفارت قدیمی درBeyoglu واقع شده است. این رستوران دارای چشم اندازی 360 درجه به مناظرفوق العاده زیبا هم چون مسجد اباصوفیه، کلیسای سنت آنتوان ، تنگه بسفر و دریای مرمره دارد که چشم هر بیننده ای را مجذوب می کند. ارائه یک سینی مزه مدرن ترکیه ای و گاه ترکیبی با غذاهای بین المللی والبته انتخاب شراب منحصر به فرد این رستوران بی نظیر است. رستوران - بار 360 در تعطیلات آخر هفته تبدیل به باشگاه 360 می شود و مهمانان در حال گوش دادن به موسیقی که توسط دی جی های معروف اجرا می شود ،می توانند علاوه بر لذت غذاهای خوشمزه این رستوران،اکسیر جوانی و انرژی را نیز در خود زنده کنند. چهار عنصر حیاتی؛ آشپزی - طراحی - سرگرمی و محیط مناسب در رستوران 360 همواره مد نظر قرارگرفته شده و هیچ عنصری در 360 استانبول بیشتر یا کمتر از دیگری مورد توجه قرارنگرفته و همگی آنها دریک هماهنگی100 درصدی قرار دارند.رفتن به این رستوران سه ویژگی مهم را برای تک تک افراد محقق می سازد، کیفیت و تنوع بالای پیش غذاها و غذاهای اصلی،گوش کردن به موزیک های زنده و اجراهای پر انرژی و هم چنین استفاده از باراین رستوران تجربه ی یک رستوران کامل را برای افراد فراهم می سازد.

رستوران 360 برای سرو ناهار و شام همه روزه از ساعت 12 تا نیمه شب و در شب های تعطیل تا بامداد باز است.

آدرس وب سایت رستوران : www.360istanbul.com/

        

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید