هتل های استانبول

در این بخش از وب سایت به بررسی هتل های استانبول و به معرفی برخی از این هتل ها از جمله هتل های بین المللی زنجیره ای واقع در این شهر خواهیم پرداخت.در ابتدا کمی با تاریخچه تاسیس هتل در استانبول آشنا می شویم و در ادامه هتل های مشهور این شهر را معرفی مینماییم.

هتلداری معاصر در استانبول از نیمه دوم قرن نوزدهم همزمان با گسترش خدمات خط آهن اورینت اکسپرس (Orient_Express) از پاریس تا استانبول در سال 1889 ، آغاز گردید که شهر استانبول را به عنوان نقطه پایانی این خط ریلی ، به مقصدی مناسب برای گردشگران از سراسر اروپا تبدیل نمود.

در سال 1892 گروهی متشکل از چند سرمایه گذار داخلی به همراه شرکت Wagons-Lits هتل Pera Palace را در منطقه بی اوغلو(بیوگلو) Beyoglu استانبول تاسیس کردند.در همان سال دو شریک داخلی نیز هتل Grand Hotel de Londres را در همان منطقه ساختند.درمدت کوتاهی چندین هتل دیگر از جمله Bristol Hotel (1893) و Hotel M. Tokatlıyan (1897) در بی اوغلو استانبول بازگشایی شد.در همین دوران مسافرخانه های قدیمی موجود در این منطقه استانبول نیز خود را با شرایط جدید وفق داده و در اوایل قرن بیستم تبدیل به هتل شدند.مناطق دیگر شهر استانبول نیز تحت تاثیر هتل سازی در منطقه بیوگلو مملو از هتل های جدید شد تا جاییکه در سال 1910 میلادی بیش از 50 هتل در استانبول بازگشایی شده بود.همین اتفاق در سالهای بعدی در شهرهای آنکارا و ازمیر نیز تکرار شد.

درحال در حاضر هتل های متنوع و مناسب با هر سلیقه و بودجه ایی در شهر استانبول وجود دارد.از هتل های متوسط تا هتل های بسیار لوکس با کیفیت در سطح جهانی.

تاریخچه هتل های زنجیره ای بین المللی در استانبول به سال 1955 برمیگردد که هتل زنجیره ای هیلتون Hilton Hotels اولین هتل بین المللی این شهر را افتتاح نمود.امروزه هتل های زنجیره ای و بین المللی زیادی در استانبول وجود دارد که پذیرای گردشگران از مناطق مختلف جهان به این شهر دیدنی هستند.