نیروی متخصص استان کبک

مهاجرت به کبک از طریق نیروی متخصص 2017

در برنامه نیروی کار استان کبک، بر خلاف برنامه انتخاب نیروی کار متخصص از طریق دولت فدرال، رشته های دانشگاهی اعلام شده در لیست رشته ها در تمامی مقاطع دانشگاهی و دیپلم فنی (با توجه به لیست) می توانند از روش نیروی متخصص کبک ، اقدام به اخذ اقامت کانادا نمایند.طبق توافق بین دولت کانادا و استان کبک، این استان به تنهایی می تواند تعدادی مهاجر را برای رفع نیازهای خود گزینش و انتخاب کند.

متقاضیانی که در لیست رشته های دارای الویت استان کبک،امتیاز بیشتری کسب کرده اند ، با توجه به نیاز بازار کار کبک، خارج از نوبت رسیدگی می شوند. متقاضیان سایر رشته ها نیز که در لیست رشته های الویت کبک دارای امتیاز کمتری هستند نیز پذیرفته می شوند اما نیازمند دانش بالاتر زبان فرانسه خواهند بود.دانستن زبان فرانسه یکی از الزامات نانوشته برنامه مهاجرتی کبک از طریق تخصص محسوب می شود ارائه مدرک زبان فرانسه و همچنین انگلیسی (در صورت نیاز به نمره انگلیسی) جهت دریافت شماره پرونده یا فایل نامبر اجباری می باشد و متقاضی باید در زمان مصاحبه برای اقدام به مهاجرت به کبک، قادر به گفتگو و درک زبان فرانسه و در صورت نیاز انگلیسی باشد.

متقاضیان مهاجرت به کبک از طریق تخصص باید تحصیلات ، تخصص و سابقه کار مورد نیاز و همچنین قابلیت جذب شدن سریع در بازار کار را داشته باشند.برای واجد شرایط شدن و اقدام از طریق روش تخصص استان کبک باید با توجه 9 فاکتور موجود در جدول مربوطه براساس آخرین تغییرات کبک در 18-02-2017حداقل امتیاز مربوطه را بدست آورید.

موارد الزامی برای مهاجرت به کبک از طریق تخصص

- داشتن حداقل یک مدرک تحصیلی در لیست رشته‌های معرفی شده از سوی این برنامه

- داشتن دانش و مدرک بالا در زبان انگلیسی و یا فرانسه


   امتیازات

   طبق شرایط جدید، یک متقاضی مجرد برای اخذ اقامت کبک از طریق تخصص، می‌بایست برای تشکیل پرونده حداقل 43 امتیاز و برای قبولی 50 امتیاز کسب نماید. اگر متقاضی متأهل باشد، میزان امتیاز تشکیل پرونده و قبولی به 52 و 59 افزایش خواهند یافت. متقاضیانی که میزان امتیاز آنها کمتر از مقدار اعلام شده‌است، بهتر است از اقدام به ثبت‌نام خودداری کنند.

   .

       تحصیلات و مدارک آموزشی: حداکثر 26 امتیاز

       داشتن تجربه کار: حداکثر 8 امتیاز

       سن: حداکثر 16 امتیاز

       سطح زبان فرانسه / انگلیسی: حداکثر 22 امتیاز

       اقامت قبلی و داشتن خویشاوند در کِبک : حداکثر 8 امتیاز

       ویژگی‌های همسر: حداکثر 17 امتیاز (برای متاهلین)

       توانایی مالی:  حداکثر 1 امتیاز

       پیشنهاد کار تایید شده: حداکثر 10 امتیاز

       فرزندان وابسته: حداکثر 8 امتیاز


    مهدی عزیزپور
     فوق لیسانس عمرانسابقه کار بیش از 8 سال سن 42 سالزبان فرانسه بلذ نیستمزبان انگلیسی متوسطمتاهلدارای یک فرزند 12 ساله  
    شهرام کریمی
     سللم ،زبان فرانسه بلد نیستم در ضمن ترم آخر کارشناسی معماری میخونم و سابقه کارم ندارم امکان ثبت نام برام وجود داره  
   اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید