اجاره خانه در کانادا


برای اقامت طولانی مدت و مهاجرت به کانادا قبل از ورود به این کشور، بسیار مهم است که حداقل برای چند شب اول خود جایی را برای اقامت در نظر بگیرید. هتل ها و هاستل های بسیاری در مناطق شهری یافت می شوند، اگرچه برای داشتن رنج متفاوت قیمت بهتر است از قبل رزرو کنید تا از داشتن گزینه مناسب اطمینان حاصل کنید.

بسته به شرایط هر شخص، تازه واردان اغلب به جای خرید کامل خانه اول خود را در کانادا اجاره یا رهن می کنند. زمان مورد نیاز برای یافتن محل اقامت ممکن است بسته به تقاضا، عرضه و نرخ خانه های خالی در بازار اجاره استان های کانادا که به آن نقل مکان می کنید متفاوت باشد، اما اگر قصد زندگی در حومه شهرهای بزرگ یا شهرهای کوچک یا متوسط را دارید، یافتن خانه نسبتاً آسان تر است.


انواع خانه اجاره ای در کانادا

انواع مختلفی از خانه های اجاره ای در کانادا وجود دارد، از جمله خانه ها، آپارتمان ها و خانه های مشترک. برخی از خانه ها به طور کامل برای اجاره در دسترس هستند، در حالی که برخی از آنها به چندین واحد تقسیم می شوند؛ خانه ای که به دو واحد تقسیم شده "duplex" و آنکه به سه واحد تقسیم شده "triplex" شناخته می شود. خانه های دیگری برای اجاره در کانادا که اتاق های اجاره ای با امکانات زندگی مشترک مانند حمام وجود دارند. آپارتمانهای اجاره ای در کانادا از واحدهای "bachelor" که در آن یک اتاق واحد به عنوان محل زندگی است، تا آنهایی که دارای چندین اتاق خواب و اتاق نشیمن جداگانه هستند، متغیرند. به طور معمول هزینه های قبوض از جمله برق و آب ممکن است در اجاره شما لحاظ شود، حتما درمورد آن سوال کنید.


پیدا کردن خانه برای اجاره در کانادا

خانه ها و آپارتمان های اجاره ای در کانادا را می توانید در بخش طبقه بندی روزنامه های محلی، کتابخانه ها و وب سایت هایی مانند Kijiji، ViewIt و Craigslist پیدا کنید؛ گروه های شبکه های مجازی نیز برای تازه واردان به کانادا مفید هستند. در بسیاری از شهرها می توانید به راحتی در محله مورد نظر خود قدم بزنید، زیرا صاحبخانه ها در خارج از املاک خود علائم تبلیغاتی را برای اجاره خانه یا آپارتمان درج می کنند. همچنین تعداد زیادی معاملات ملکی و آژانس های املاک و مستغلات وجود دارند که می توانند در یافتن انواع مسکن در کانادا برای اجاره یا خرید به شما کمک کنند، Realtor.ca مکان خوبی برای شروع یافتن یکی از آنهاست.

موارد مهمی که باید هنگام جستجوی محل اقامت در کانادا به خاطر داشته باشید:

✓     اجاره خانه در کانادا معمولاً از اول هر ماه شروع می شود و تعداد کمی از 15 هر ماه در دسترس قرار می گیرد، با توجه به این مورد ورود به کانادا حدود دو هفته قبل از پایان ماه توصیه می شود، زیرا وقت کافی برای آشنایی با محیط و یافتن خانه یا آپارتمان مناسب برای اجاره در کانادا دارید.

✓     اکثر خانه ها و آپارتمان های اجاره ای در کانادا حداقل به مدت نیم ماه اجاره به عنوان ودیعه نیاز دارند.

✓     خانه های اجاره ای در کانادا اغلب مبله هستند، بنابراین همیشه قبل از بازدید از آنها سوال کنید و در صورتی که نیاز به مبلمان داشتید بهترین زمان برای خرید در اواخر ماه است زیرا مردم در حال جابجایی هستند و اغلب اثاثیه خود را با قیمت های ارزان به فروش می رسانند.

✓     حقوق خود را به عنوان مستأجر بدانید، در استانی که قصد انتقال به آن را دارید با قانون اجاره آشنا شوید.

✓     متأسفانه، کلاهبرداری های آنلاین وجود دارد که تلاش می کنند مردم را وادار به پرداخت سپرده در املاک موجود کند، هنگام جستجوی محل اقامت در کانادا مراقب تبلیغات ساختگی باشید.


اجاره خانه در کانادا

صاحب خانه ها معمولاً قبل از منعقد شدن قرارداد اجاره اطلاعاتی را درباره توانایی شما در پرداخت اجاره درخواست می کنند، مخصوصا افرادی که به تازگی مهاجرت به کانادا داشته اند. اسنادی که ممکن است درخواست شوند عبارتند از:

•        نامه ای از کارفرمای فعلی یا جدیدترین کارفرما که درآمد سالانه شما را نشان دهد.

•        صورت حساب (های) بانکی که نشان می دهد پس انداز کافی برای پوشش اجاره بهای چند ماه دارید.

•        نامه ای از مالکان قبلی

وقتی موافقت کردید مکانی را اجاره کنید، شما و صاحبخانه باید اجاره نامه امضا کنید؛ اجاره نامه یک قرارداد اجاره کتبی است که به طور خلاصه هر آنچه را که شما و صاحبخانه خود در مورد آن توافق کرده اید بیان می کند. این یک سند قانونی است ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هر کلمه ای را می خوانید و می فهمید.


هزینه اجاره خانه در کانادا

در کشوری به وسعت و تنوع کانادا، ارائه عددی مشخص برای هزینه اجاره خانه در کانادا دشوار است، به طور کلی می توان بزرگترین قسمت هزینه زندگی در کانادا صرف پرداخت هزینه مسکن می شود. در ماه می سال 2020، Rentseeker.ca نشان می دهد که هزینه اجاره در محبوب ترین شهرهای کانادا برای زندگی می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد؛ به عنوان مثال، یک آپارتمان خوب 1 خوابه در شهر ادمونتون حدودا ماهیانه کمتر از 1000 دلار هزینه دارد، اما در ونکوور برای یک آپارتمان 1 خوابه در شهر باید بیش از 2000 دلار در نظر بگیرید.

در بین این محدوده ها مشاهده می کنید که کلگری، مونترال و همیلتون شهرهای نسبتا ارزان کانادا از نظر اجاره خانه هستند، در حالی که اتاوا و تورنتو گران قیمت ترین ها می باشند، به ویژه بازار اجاره تورنتو طی سال های اخیر بسیار گران شده است. با توجه به وب سایت مقایسه هزینه زندگی Numbeo آپارتمانهای یک خوابه در مرکز شهر هم در تورنتو و هم در ونکوور در حال حاضر بالای 2000 دلار در هر ماه هستند. شاید یک محله مقرون به صرفه تر در خارج از مرکز شهر با حمل و نقل عمومی خوب وجود داشته باشد، یا اینکه شما می توانید با به اشتراک گذاشتن خانه با دیگران، تا حدود زیادی در هزینه هایتان صرفه جویی کنید.


ارزان ترین شهرها برای اجاره خانه در کانادا کدامند؟

از بین بهترین شهرهای کانادا برای زندگی شهر کبک و مونترال همچنان مقرون به صرفه ترین شهرهای بزرگ برای اجاره هستند. متوسط قیمت اجاره یک ماهه در دومین شهر بزرگ کانادا هنوز زیر 1000 دلار است و اگر هم خانه داشته باشید بسیار کمتر است، این درمقایسه با سایر شهرهای بزرگ کانادا بسیار مقرون به صرفه است. سایر شهرهای کوچکتر در کبک، مانند شهر کبک و گاتینو در مقدار اجاره حتی مقرون به صرفه تر نیز هستند. گزارشات همچنین نشلن میدهد که اگرچه انتاریو گرانترین شهرهای کانادا را برای اجاره در اختیار دارد، اما ارزان ترین ها را نیز در خود جای داده است. اگر برای مهاجرت به کانادا به دنبال اجاره های ارزان تر هستید باید به دنبال شهرهای کوچکتر در انتاریو و کبک باشید.