ایرانی ها بیشتر به کدام کشورها مهاجرت می کنند؟


اگر قصد مهاجرت دارید و یا اینکه در حال کسب اطلاعات در این زمینه هستید احتمالا یکی از مهمترین سوالات برای شما این است که ایرانی ها بیشتر به کدام کشورها مهاجرت می کنند؟ و چه کشورهایی برای مهاجرت بهتر هستند؟ اگر دوست دارید در زمینه اطلاعات کاملی به دست آورید ما را همراهی کنید، چون در ادامه قصد داریم با ارائه جزئیات بیشتر درباره این کشورها به سوالات شما پاسخ دهیم.

طبق آمارهای منتشر شده از سازمان ثبت احوال، کشورهای ایالات متحده آمریکا، کانادا و انگلستان بیشترین تعداد مهاجران ایرانی را در خود جای داده اند. اما در کنار این کشورها آلمان، اتریش، استرالیا و ترکیه نیز کشورهای ایده آلی برای مهاجرت محسوب می شوند.

مهاجرت به کانادا

در سال های اخیر کانادا با قوانینی که وضع کرده خود را تا حد زیادی علاقه مند به پذیرش مهاجران نشان داده است. اما این کار چندان هم آسان نیست و باید شرایط مناسبی برای این کار فراهم کنید. کانادا یکی از کشورهای امن جهان به شمار می آید که شهروندان این کشور بیش از 80 درصدی از زندگی در آن رضایت دارند. همچنین وضعیت اقتصادی با ثبات کانادا آن را برای راه اندازی کسب و کارهای جدید و نوپا ایده آل کرده است. روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که در زیر آنها را به اختصار معرفی کرده ایم.

·        مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

·        مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌ گذاری

·        مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی PNP

·        مهاجرت به کانادا برای والدین

·        گرفتن اقامت کانادا از طریق تحصیل


مهاجرت به اتریش

اتریش دارای بالاترین استانداردها برای زندگی در سراسر جهان است. اگر بتوانید از دانشگاه های اتریش پذیرش بگیرید، برای تحصیل امکانات بسیار خوبی خواهید داشت. با اینکه این کشور قدرت سیاسی و یا نظامی چندانی ندارد؛ اما کاملا امن است.برای همین مهاجرت به اتریش به یکی از گزینه های اصلی برای افرادی قصد مهاجرت از ایران را دارند تبدیل شده است. آمار بیکاری در اتریش نیز پایین است و این کشور جزو کشورهای ثروتمند جهان محسوب می شود. با استفاده از روش های زیر می توان به اتریش مهاجرت کرد.

·        دریافت اقامت دائم اتریش

·        مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

·        اقامت اتریش از طریق کار با شرایط ثابت

·        مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

·        اخذ اقامت اتریش از طریق تولد


مهاجرت به استرالیا

تا همین چند سال پیش مهاجرت به استرالیا کار بسیار سختی شده بود. اما اکنون در صورت داشتن شرایط مناسب دوباره می توانید به راحت تر به استرالیا مهاجرت کنید. یکی از مهمترین این شرایط فاکتور سن و سال است. شما برای مهاجرت به استرالیا نباید بیشتر از 40 سال سن داشته باشید. به طور کلی از روش های زیر می توانید برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنید.

·        اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج

·        مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

·        مهاجرت به استرالیا از طریق کار


مهاجرت به انگلستان

انگلستان هم یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت ایرنیان است. پایتخت این کشور یعنی لندن پرجمعیت ترین شهر در تمام اروپا شناخته می شود و استاندارهای زندگی ایده آل در آن به وضوح به چشم می خورد. این کشور به دلیل مشخصه هایی همچون حقوق بشر و ارتباطات جهانی اش بسیار معروف است. اما هزینه زندگی در آن نسبتا بالاست و هرکسی از پس آن بر نمی آید. توصیه می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به انگلستان به مطالب سایت ما مراجعه نمایید. شما می توانید از طریق روش هایی که در زیر لیست کرده ایم، برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایید.

·        مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌ گذاری 

·        مهاجرت به انگلستان از طریق کار و تخصص بصورت دائمی

·        مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

·        مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

·        اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد


مهاجرت به آلمان

اگر در کار خود دارای تخصص زیادی هستید و جزو حرفه ای ها به شمار می آیید، یکی از شرایط مناسب برای مهاجرت به آلمان را دارید. آلمان کشوری بسیار قانونمند است و تخصص برای آنها حرف اول را می زند. در این کشور شرایط کاری کاملا ایده آل است و حقوق خوبی برای افراد متخصص پرداخت می شود. در زیر روش های مهاجرت به آلمان را مشاهده می کنید. توجه داشته باشید از هر روشی که اقدام کنید، باید به مدت 5 سال در این کشور بمانید تا موفق به دریافت اقامت دائم شوید.

·        اقامت آلمان از طریق ازدواج

·        مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

·        مهاجرت به آلمان از طریق تخصص


مهاجرت به آمریکا

با اینکه دریافت ویزای آمریکا امروزه کار بسیار دشواری است، اما هنوز هم روش هایی وجود دارند که به وسیله آن ممکن است بتوانید به آمریکا مهاجرت کنید. کشور ایالات متحده آمریکا یکی از قدرت های بین المللی در سراسر جهان شناخته می شود. هزینه زندگی در آمریکا بسیار بالاست؛ اما شهروندان در این کشور با بالاترین استاندارها زندگی می کنند.

·        مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

·        مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل 

·        دریافت گرین کارت آمریکا از طریق لاتاری

·        مهاجرت به آمریکا برای افراد با توانایی های ویژه

·        مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری 

·        مهاجرت به آمریکا از طریق تخصص


اقامت ترکیه

برای اینکه بتواند اقامت ترکیه را به دست آورید، روش های مختلفی پیش رو دارید که لیست آنها را در زیر مشاهده می کنید. ترکیه به لحاظ جغرافیایی فاصله چندانی با ایران ندارد. گرفتن اقامت این کشور نیز به نسبت دیگر کشورهای اروپایی چندان سخت نیست. 

·        تحصیل در ترکیه

·        اقامت ترکیه از طریق کار و استخدام

·        اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

·        اقامت ترکیه از طریق ازدواج

·        اقامت ترکیه از طریق خرید ملک


زبان یکی از فاکتورهای اساسی در فراهم کردن امکان مهاجرت به خارج از کشور است. در کشورهایی همچون آلمان و اتریش شما حتما باید مدارک معتبر زبان آلمانی را به دست آورید. البته با زبان انگلیسی نیز می توانید اقدام به مهاجرت کنید؛ اما شرایط سختی در انتظارتان خواهد بود. پس بهتر است فراگیری زبان خارجی را از همین امروز شروع کنید.

در تمامی کشورهایی که در بالا معرفی کرده ایم، می توانید از طریق پناهندگی نیز اقدام با مهاجرت کنید. البته این روش را ما به شما پیشنهاد نمی کنیم؛ چرا که شرایط زندگی را تا مدت ها برای خود سخت خواهید کرد و در آخر نیز ممکن است نتوانید به هدف مورد نظر خود برسید.

بهترین روش مهاجرت برای هر فرد و خانواده ای متفاوت است. برای پیدا کردن این روش باید به خوبی قوانین را بشناسید و در مورد آن مطالعه کنید. مشورت با افرادی که پیش از این تجربه مهاجرت داشته اند را از دست ندهید.