مهاجرت به آلمان

طبق تحقیقات بلومبرگ، آلمان دومین مقصد مهاجرت پس از ایالات متحده است. شرایط بسیار مناسبی به منظور مهاجرت به آلمان برای شهروندان غیر اروپایی از زمانی که قانون بلوکارتBlue Card  در آلمان اجرایی شد بوجود آمد.

شهروندان غیر اروپایی برای مهاجرت به آلمان تنها چند گزینه پیش رو دارند، مهاجرت به آلمان از طریق تخصص، تحصیل و اقوام درجه یک مهاجران.

بخشی از امتیازات آلمان ، از نگاه انجمن جهانی پژوهش ‌های بازار (GFK)، به دولت صالح و صادق این کشور باز می‌ گردد. نقش “هدایت‌گرانه” آلمان در اتحادیه اروپا و همچنین “مسئولیت‌پذیری در امور بین‌المللی” نیز از نکات اصلی در گزینش این کشور به عنوان یکی از بهترین مقاصد مهاجرت بوده است. امتیازات آلمان در عرصه “سرمایه‌گذاری” و “برابری اجتماعی” نیز بالا بوده‌اند.

مهاجرت به آلمان برای تحصیل نیزیکی ازجذابترین گذینه ها برای کسانی است که می خواهند در خارج از کشور خود تحصیل کنند. هزینه های دانشگاه های دولتی آلمان به مراتب کمتر از آن چیزی است که  در آمریکا باید پرداخت شود.علاوه براین بورس های تحصیلی زیادی نیز برای دانشجویان در این کشور وجود دارد وجود دارند.در این بخش ار وب سایت مهاجرت ایرانی تلاش شده آخرین و بروزترین روش های مهاجرت به آلمان معرفی گردند.