مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت به استرالیا از طریق کار و تخصص

از جمله راه های مهاجرت به استرالیا، مهاجرت از طریق کار و تخصص می باشد. متقاضیان مهاجرت از این روش، میتوانند از طریق ویزای ۱۸۹ استرالیا،  ویزای ۱۹۰ استرالیا یا ویزای ۴۸۹ استرالیا اقدام نمایند. این سه روش برای متقاضیانی است که به دنبال اخذ اقامت دائم استرالیا برای خود و خانواده خود از طریق مهارت و تخصص هستند.
ویزای ۱۸۹ استرالیا و ویزای ۱۹۰ استرالیا به افرادی تعلق می گیرد که قصد از طریق نیروی کار و تخصص و به همراه خانواده به استرالیا مهاجرت کرده و با اخذ اقامت دائم استرالیا، در این کشور زندگی، کار و تحصیل کنند. با دریافت ویزای اقامت دائم استرالیا، شخص از مزایای مدیکر استرالیا (طرح درمان ملی) بهره مند می گردند.همچنین می توانند با کسب شرایط لازم، درخواست شهروندی استرالیا بدهند.

ویزای ۴۸۹، برای متقاضیانی است که نتوانستند از طریق دو ویزای فوق امتیاز لازم را به دست آورند.
در ویزای ۴۸۹، دولت استرالیا یک ویزای موقت ۴ ساله به متقاضی اعطا می نماید که برای تبدیل آن به اقامت دائم، فرد باید طبق تعهدش، مدت ۲ سال در یک استان کم جمعیت تعیین شده زندگی کند و یکسال از این زمان را به صورت تمام وقت در آنجا کار کند
در ویزای ۱۸۹ و ویزای ۱۹۰ فرد متقاضی، اقامت دائم استرالیا یا همان اقامت دائم کاری ( مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص) را کسب می نماید اما ویزای ۴۸۹، یک ویزای موقت است که در صورت رعایت شرایط، تبدیل به اقامت دائم می گردد


در هر سه دسته بندی امتیاز لازم برای واجد شرایط بودن ۶۰ امتیاز می باشد

در ویزای ۱۹۰ ویزای کار به همراه یک اسپانسر ایالتی است ۵ امتیاز بابت این اسپانسر به متقاضی داده می گردندپس متقاضیان با داشتن ۵۵ امتیاز و برخورداری از ۵ امتیاز اسپانسرشیپ، می توانند برای این ویزا اقدام کنند.

در ویزای ۴۸۹، اسپانسر ایالتی ۱۰ امتیاز به متقاضی میدهد، بنابراین متقاضی با داشتن ۵۰ امتیاز در سیستم امتیاز دهی میتواند درخواست دهد.

این در حالی است که در ویزای ۱۸۹ تامین هر ۶۰ امتیاز بر دوش خود متقاضی است.

 مراحل دریافت ویزای اقامت کاری استرالیا (نیروی متخصص استرالیا)

۱- ارزیابی مدارک (۱ تا ۴ماه)

۲- تکمیل مراحلExpress of Interest EOI 

3- دریتفن دعوتنامه و اقدام برای ویزای اقامت (۳ ماه) 


مرسوم ترین راه مهاجرت به استرالیا ویزای تخصص و مهاجرت کاری به استرالیا می باشد. به این معنا که این راه نسبتا سهل می باشد، زیرا استرالیا به دنبال مهاجرانی است که بتوانند در گسترش این کشور نقش مفید و موثری را اجرا نمایند. همچنین اداره مهاجرت به استرالیا هر سال لیستی از مشاغل لازم در استرالیا را ابلاغ می نماید (لیست کشوری و ایالتی) تا در بازار کار تعادل برقرار نماید. به طور مختصر، اگرچه استرالیا به طور مستمر در حال پذیرش مهاجر است، لیکن وجود علاقمندان زیاد، امر مهاجرت به استرالیا را سختتر و زمانبرتر کرده است. چنانچه مایلید به استرالیا مهاجرت کاری داشته باشید اطمینان حاصل نمایید که اطلاعات کاملی در خصوص با چالش های مهاجرت به استرالیا دریافت کرده اید و از مشاوره مهاجرتی مناسب استفاده نمایید.

شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای کار ویا ویزای تخصص استرالیا:

·        سن بیشتر از 18 سال و کمتر از 45 سال.

·        رشته  باید در لیست مهارت های لازم استرالیا موجود باشد

·        کسب امتیاز لازم در امتحان IELTS

·        حداقل1 سال سابقه کار در رابطه با رشته از 24 ماه قبل از اقدام برای مهاجرت

شیوه های مهاجرت از طريق تخصص 

·        مهاجرت افراد متخصص مستقل (ویزای 189)  : این ویزا، ویزای اقامت دائم می باشد.

·        مهاجرت اشخاصی که از حمايت ايالتي برخوردارند (ویزای 190) :این ویزا نیز ویزای اقامت دائم می باشد

·        مهاجرت به روش حمايت مناطق خاص (ویزای 489): اين ويزا، ویزای مشروط سه ساله می باشد.

میزان علاقه متقاضیان به کشور استرالیا و شرایط آن واقعا به طرز فزاینده ای در حال افزایش است لذا تصمیم گرفتیم در باب ویزای استرالیا از طریق کار یا همانskilled workerاسترالیا تمام شرایط را برای شما عزیزان شرح دهیم . نکته حائز اهمیت این است که شما بدانید شرایط ویزای کار استرالیا بسیار در حال تغییر است و اگر بخواهیم واقع بینانه در مورد ویزای کار استرالیا سخن بگویم بایستی به این نکته اشاره کنیم که اساسا ویزای استرالیا در سالهای گذشته مدام سخت گیرانه تر شده و شرایط ورود هر روز برای سیل اشخاصی که در حال مهاجرت هستند مشکل تر می گردد.

ضمنا اقدام برای استرالیا این ریسک را دارد که پیش از اینکه شما مدارک را جهت صدور ویزا ارسال کنید ، قوانین ویزای مذکور تغییر یابد و کلا شما با این حالت مواجه شوید که وقت و سرمایه را صرف نموده اید اما قانون تغییر کرد اما در کنارش این خوبی را هم دارد که اگر جهت استرالیا اقدام کنید ویزای کار کشوری را اخذ نمودید که امکانات بالایی دارد و تشنه نیروی کار می باشد.

به هر حال هر اقدام حقوقی میتواند هم نقاط ریسک هم نقاط قوتی را داشته باشد و ویزای استرالیا و مهاجرت به استرلیا از طریق ویزای کار نیز از این حالت مستثنی نیست.

در بین ویزاهایskilled worker  در استرالیا زیر گروه های متفاوتی وجود دارد که ما در ذیل به بعضی از آنها می پردازیم :


ویزای زیر گروه ۱۸۹
بهترین حالت ویزا برای کسانی است که اقامت دائم بگیرند زیرا شخص می تواند انتخاب کند کدام ایالت را برود و از ابتدا برای اقامت دائم اقدام میکند ، در واقع اگر امتیاز شما برای مهاجرت به استرالیا از طریق این ویزا صورت گیرد خود میتواند نقطه مثبتی باشد زیرا این ویزا یکی از بهترین انواع ویزا برای کسانی است که میخواهند جهت استرالیا و مهاجرت کاری و اقامت آن اقدام نمایند
.

زیر گروه ۱۹۰
که فقط استانی که اسپانسر شما شده ، شما به آنجا میتوانید مهاجرت کنید و وقتی ویزا را گرفتید باید به همان ایالت بروید البته در اینجا شما امکان انتخاب بین چند ایالت و نه همه ایالات را دارید .در ساب کلاس ویزای
۱۹۰ از دو سال ویزایی که به شخص اعطا میشود اگر شخص یک سال کار کند ، به وی اقامت دائم اعطا میشود. بنابراین این ویزا مانند ویزای قبل از ابتدا ویزای اقامت محسوب نمی گردند. در این حالت در دوسال اول باید در ایالتی که شما را اسپانسر کرده  اقامت کنید. البته در آن  ایالتی که اسپانسر شما شده ، هر جایی که بخواهید میتوانید اقامت کنید و از نظر محدوده هیچ محدودیتی نخواهید داشت. بعد از زیر گروه ۱۸۹که بهترین زیر گروه در مهاجرت کاری به استرالیا است ، این زیر گروه یعنی ۱۹۰ بهترین زیر گروه به جهت مهاجرت می باشد.

ویزای زیر گروه ۴۸۹

این ویزایی است که یک ایالت باید اسپانسر شما شود و این ایالت انتخابی نیست و داخل این ایالت شما باید در منطقه ای خاص اقامت کنید . در ویزای قبلی شما چند گزینه برای اسپانسر شدن دارید اما در این زیر گروه شما فقط یک ایالت را میتوانید انتخاب کنید و در ضمن بعضی موارد و برای امتیاز بیشتر حتی منطقه اقامت شما با انتخاب دولت است و شما نمیتوانید هر محدوده ای را انتخاب کنید. این ویزا ۴ ساله است و یک لیستی وجود دارد که شما در کدام منطقه باید کار کنید .در این نوع ویزا هم شما باید از چهار سال ۲ سال را کار کنید تا ویزای اقامت دائم شما تمدید شود.

فرق اساسی ۱۹۰ با ۴۸۹ در این است که شما در اولی قدرت انتخاب دارید بین چند ایالت اما در ۴۸۹ شما  قدرت انتخاب بین چند ایالت را ندارید.


ضمنما دقت نمایید برای سابقه کار لازم نیست حتما شما بیمه داشته باشید بلکه باید ثابت کنید که این مدت را کار کرده اید و یکی از طرق اثبات اینکه کار کردید این است که برای این مدت بیمه بیاورید.
برای کسانی که در واقع مدرک تحصیلی آنها جدای از کارشان باشد یا مدرک نداشته باشد اما در زمینه دیگری کار کرده باید سابقه کار خود را اعلام کند و مدارک مثبت سابق کارش را ابراز کند به یک سازمانی که در استرالیا است و آن را ارزیابی می کنند و به او اعلام میکنند که سابقه کار شما معادل چه مدرکی محسوب میشود.

برای اطلاع از انواع دیگر ویزا ها در استرالیا به صفحه انواع ویزای استرالیا مراجعه فرمایید.

 احسان کاظمی جزی
  سلام،من دیپلم کامپیوتر دارم و ۲۹سالم هست،برای کار میخام به استرالیا برم،میشه راهنماییم کنین،راستی مهارت شغلی من تولید انبوه نانهای صنعتی هست و دلیل این تناقض بین رشته تحصیلی و شغلم علاقه من به حرفه نانوایی بود و الان من بیشترین پخت نان صنعتی در استان اصفهان را دارم.  
 عبدالکریم
  سلام من عبدالکریم هستم در ایران زندگی می کنم همرأی خانواده هیچ مدرک ندارم خیلی سخت است زندگی کردن سین من 35 سال است همسرم 27 سال سین داره سه تا بچه دارم خیلی دلم میخواد برم استرالیا چون اینجا تنها هستم هیچ کس ندارم غرب هستم خواهش می کنم لطفا قبول کنید  
 comاحسان نصر
  سلام و عرض ادب, مهندس عمران هستم با 10سال سابقه , 36 سال دارم متاهل و 1 فرزند و در حال خواندن زبان برای مدرک آیلس , می خواستم بدونم شرایطم برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کاری چطوره؟؟ ممنون میشم پاسخ بدید.  
 راضیه لکزایی
  سلام کارشناس رادیولژی هستم باسابقه پنج سال کار و مجرد .ایا امکان مهاجرت به استرالیا از طریق تخصصم وجود دارد .ممنونم  
 محمد,رحمانی
  سلام خسته نباشید, محمز,رحمانی هستم جوشکار و تراشکار هستم به صورت حرفه ای؟30سال سن دارم متاهل هستم ایا میتونم به مهارت به استرالیا فکر کنم و زرم؟؟  
 اسماعیل نورانی
  من کاپیتانی کشتی زیر ۳۰۰۰تنی دارم سابقه کاری ۶ سال دارم بیمه ۱۰ ساله دارم سن ۳۵ ساله متاهل هستم و یک فرزند دارم آیا بااین مدرک میشه اقامت استرالیا گرفت  
 علیرضا صبوری
  سلام من دیپلم رایانه هستم می خواستم برای کار در کشور استرالیا ثبت نام کنم  
 فروغ
  سلام. مدرک فوق لیسانس مهندسی شیمی-4سال سابقه کار مرتبط در آزمایشگاه دارم.  
 مراد حیدری
  سلام من پیمانکار ساختمان هستم میخوام به استرالیا برم اگه میشه راهنمای کنید چطوری میتونم قبولی شو بگیرم  
 مجتبی ساعد
  با سلام ۳۳ ساله دارای مدرک کاردانی صنایع چوب و هفت سال سابقه بیمه ای مرتبط و متاهل میباشم ایا امکان مهاجرت کاری برایم وجود دارد؟  
 سیدجواد پورسیدحق شناس
  با سلام کارشناس ارشد عمران سازه هستم.سنم ۳۸ سال.بیمه ۱۰ سال دارم.مجردم.ایا میتونم برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنم.ضمنا مدرک ایلتس هم ندارم.با تشکر  
 داود
  سلام. من 31 سال سن دارم. لیسانس روانشناسی هستم. مدرک زبان آیلتس دارم. مدرک از جهاد کشاورزی با عنوان پرورش قارچ دارم به همراه 6 سال سابقه خوداشتغالی در این زمینه. آیا با این تخصص (پرورش قارچ)و دیگر شرایط امکان مهاجرت دارم؟  
 علی شیاسی خوزستان
  سلام ب همیگی من فوق لیسانس آی تی گرایش شبکه هستم 28سالمه دارای آیلتس 7 سابقه کار ندارم برا ویزای کار میشه اقدام کنم یا خیر باتشکر  
 سعید دهقانی
  با آرزوی درود و بهروزی من نجار حرفه ای در تمامی رشته های این صنعت هستم که شامل مشاور طراح مجری در تولید انواع درب دکوراسیون کمد دیواری کابینت آشپزخانه اطاق خواب اداری و معرقکاری و غیره بصورت مدرن و کلاسیک با بیش از ۳۰سال سابقه کاری در زمینه های مختلف دارای همسر و سه فرزند دختر ده ساله هفده ساله و بیست شش ساله داره ایا میتوانم برای کار و اقامت در یکی از مناطق استرالیا اقدام نمایم قبلا از راهنمایی شما سپاسگذاری میکنم  
 محمددرویشی
  باسلام من 36سال سن دارم متاهل هستم شغلم خیاط هست 20ساله خیاطی میکنم آیا میتونم اقامت استرالیا رو بگیرم ازطریق شغلم؟  
 نعمت غلامی
  با سلام این جانب با۶سال سابقه کار در زمینه سیستمهای تهویه وسن۳۲سال متاهل _ دارای مدرک تحصیلی کاردان برق وکارشناس ict مدیریت فن آوری اطلاعات وارتباطات  
 سامره نجفی
  با سلام. من ۳۱ ساله و همسرم ۳۷ ساله ست. شغل همسرم جوش آرگون و برق آرگون و استیل می باشد با سابقه ببش از ۱۰ سال در منطقه ویژه بندر ماهشهر. خودم نیز معلم میباشم. مدرک تحصیلی همسرم دیپلم و من فوق لیسانس. ما ویزای کاری داعم نمیخواهیم زیر گروه ۴۸۹ مد نظرمان است. میتوانید در خصوص شرایط اقامت موقت و هزینه های آن راهنماییمان کنید.با تشکر  
 محمدرئوف
  باسلام اینجانب کارشناس ارشد عمران با۱۱سال سابقه بیمه درزمینه راهسازی وسن۳۷سل وخانمم ارشد مدیریت اموزشی بدون سابقه سن ۳۵بادوفرزندامکان اقامت باویزا کاربرای مامهیا است یانه؟ضمناهردوی دردوره گذ راندن آیلتس هستیم  
 مهرپویا فیلی
  باسلام رشته کاری شامل دکور منازل اداری وتجاری میباشدساده تر بگویم mdf کار هستم وهم اکنون هم کرگاه دار میباشم سن ۳۵ سال و۱۴ سال سابقه کاری وبیمه دارم برای ارسال مدارک چگونه اقدام کنم  
 عین الله شریفی
  باسلام من ۲۷سال سن دارم مکانیک عمومی تجربی مدرک ندارم پانزده سال سابقه ی کاردارم  
 فاطمه شایان
  سلام من ۲۸ سال دارم و لیسانس رشته صنایع دستی از دانشگاه علمی کاربردی دارم .یک مدرک دیگه هم دارم اون هم دیپلم آرایشگری هست و در این زمینه هم کار میکنم و بیشتر گرایشم گریم هست .میخواستم ببینم با این شرایط امکان مهاجرت به اروپا رو دارم؟و اینکه سابقه کار رو اگر بخوام داشته باشم به چه شکله؟باید توی آرایشگاهی که کار میکنم بیمه بشم؟و یا اینگه اصلا میشه با لیسانسم مهاجرت کنم؟کدوم بهتره برای اقدام کردن؟  
 مهرداد غلمانی کهلدشت
  گچ کار. 12سال سابقه کار ودو سال سابقه بیمه. متاهل. 31 ساله  
 محسن نظری
  با عرض سلام . فردی هستم 35ساله دارای 17سال سابقه کار در زمینه سیستمهای سرمایشی و گرمایشی با مدرک از سازمان فنی و حرفه ای و متاهل دارای دو فرزند و دارای 10سال سابقه بیمه میخواستم ببینم امکان مهاجرت کاری یا دائم به استرالیا را دارم یا نه. باتشکر  
 روح الله صفری
  سلام کار من صنعتی اهنگری درب نرده مباشد متاهل ۲بچه امکان مهاجرت دارم ۱۵سال سابقه کار ۳۵سال سن  
 هادی جم هستم
  هادی جم هستم،36 ،سالمه تراشکار وکمک قالبساز هستم  
  حسین عباسی
  با سلام.دوست عزیز اگر امکانش بود حتما جواب این سوال بندرو بدین من رشته تحصیلیم it هست اما شغلم چیز دیگی راننده اداری حالا میخواستم ببینم اگر بخوام اقدام کنم واسه ویزا چکار میتونم بکنم.رشته تحصیلیم فناوری اطلاعات کارشناسی it هست ۳۱ سال سن دارم زبانم خیلی ضعیفه سابقه بیمه خودمم ۷ ساله با این شرایط وضعیت من چجوری میشه.؟  
 حسین صالحی
  سلام ۳۹ سال سن دارم تخصص در کار جوش و نقشه خوانی و مونتاژ کار هستم حدود ۲۰ سال سابقه کار دارم آیا میتونم به استرلیا اقامت کنم  
 تارنگ مهدیزاده
  درود بر شما , حرفه ی کاری من نصب کاغذدیواری , پارکت لمینیت و پرده هست , تقریبأ بالای ده سال , ضمنأ متأهلم و دو فرزند پسر ١٢ و ٨ ساله دارم , چطور میتونم اقامت استرالیا رو بگیرم و در اونجا کار و زندگی کنیم ؟ آیا نیاز به گردش مالی و سرمایه دارد ؟ سپاسگزار میشم پاسخگو باشید  
 محمد علیمردانی
  ضمن عرض سلام وارادت من می خواهم با توجه به تخصص خانمم که پرستار هستند اقامت استرالیا را بگیرم ایشوت 45 سال سن و23 سال سابقه کاری وتخصص در قسمتهای مختلف ccu ،icu و غیره می باشند امکانش هست راهنمایی بفرمایید.  
 سیدمجید امین مرعشی
  باسلام سن من 34.شغل من آشپزغذاهای ایرانی باسابقه کار12سال میباشد.همسرم نیز لیسانس تولیدات گیاهی دارن.میخواستم راهنمایی بفرمایین ازطریق شغلم امکان مهاجرت به استرالیا رودارم یانه سطح زبان انگلیسی خودم پایینه ولی همسرم درحال گذروندن کلاسهای آیلتس می باشه.باتشکر  
 نعمت الله افراخته
  باسلام وخسته نباشید، اینجانب پرستار هستم ،26 سالمه، متأهلم، حدودا۴سال سابقه کار وبیمه دارم، برای ارسال مدارک چطور اقدام کنم؟ با تشکر  
 سپیده حمزه زاده
  سلاماین نمره ی ایلتس مربوط به ایلتس جنرال هست. اما من ایلتس اکادمیک نمره ی 7 دارم که در دو توانایی 6.5 و در دو توانای دیگر 7 شده ام. ایا از انجایی که من نمره ی اکادمیک 7 دارم و با ارزشتر از جنرال هست بهم 10 امتیاز تعلق میگیرد یا خیر؟؟  
 Mojtaba
  شما باید در هر ۴ مهارت ۷ کسب کنید. برای استرالیا آکادمیک هم قابل قبوله  
 Saeed Khajeh
  احتراما خواهشمندم سوالات بنده را اسخ فرمایید.1. آیا در همان ابتدای بررسی مدارک بایستی مبلغ ویزا را هم ​به اداره مهاجرت استرالیا پرداخت (3600 دلار)؟2. آیا اگر با توجه به اینکه سن بنده درحال گذر از مرز 32 سال است فعلا مدارکم را جهت بررسی ارسال کنم و فقط هزینه بررسی را بردازم و بعدا که تصمیم صد د رصد گرفتم مبلغ ویزا را بپردازم؟3. آیا از ابتدای پروسه بررسی مدارک شرط سنی در همان سن متوقف خواهد شد ؟(مثلا من که اکنون 31.5 سال سن دارم و بعدا 32 ساله خواهم شد در صورتی که این بررسی 6 ماه طول بکشد32 ساله محسوب نشوم)  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید