مهاجرت به استرالیا از طریق کارمهاجرت به استرالیا از طریق کار و تخصص

از جمله راه های مهاجرت به استرالیا، مهاجرت از طریق کار و تخصص می باشد. متقاضیان مهاجرت از این روش، میتوانند از طریق ویزای ۱۸۹ استرالیا،  ویزای ۱۹۰ استرالیا یا ویزای ۴۸۹ استرالیا اقدام نمایند. این سه روش برای متقاضیانی است که به دنبال اخذ اقامت دائم استرالیا برای خود و خانواده خود از طریق مهارت و تخصص هستند.
ویزای ۱۸۹ استرالیا و ویزای ۱۹۰ استرالیا به افرادی تعلق می گیرد که قصد از طریق نیروی کار و تخصص و به همراه خانواده به استرالیا مهاجرت کرده و با اخذ اقامت دائم استرالیا، در این کشور زندگی، کار و تحصیل کنند. با دریافت ویزای اقامت دائم استرالیا، شخص از مزایای مدیکر استرالیا (طرح درمان ملی) بهره مند می گردند.همچنین می توانند با کسب شرایط لازم، درخواست شهروندی استرالیا بدهند.

ویزای ۴۸۹، برای متقاضیانی است که نتوانستند از طریق دو ویزای فوق امتیاز لازم را به دست آورند.
در ویزای ۴۸۹، دولت استرالیا یک ویزای موقت ۴ ساله به متقاضی اعطا می نماید که برای تبدیل آن به اقامت دائم، فرد باید طبق تعهدش، مدت ۲ سال در یک استان کم جمعیت تعیین شده زندگی کند و یکسال از این زمان را به صورت تمام وقت در آنجا کار کند
در ویزای ۱۸۹ و ویزای ۱۹۰ فرد متقاضی، اقامت دائم استرالیا یا همان اقامت دائم کاری ( مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص) را کسب می نماید اما ویزای ۴۸۹، یک ویزای موقت است که در صورت رعایت شرایط، تبدیل به اقامت دائم می گردد


در هر سه دسته بندی امتیاز لازم برای واجد شرایط بودن ۶۰ امتیاز می باشد

در ویزای ۱۹۰ ویزای کار به همراه یک اسپانسر ایالتی است ۵ امتیاز بابت این اسپانسر به متقاضی داده می گردندپس متقاضیان با داشتن ۵۵ امتیاز و برخورداری از ۵ امتیاز اسپانسرشیپ، می توانند برای این ویزا اقدام کنند.

در ویزای ۴۸۹، اسپانسر ایالتی ۱۰ امتیاز به متقاضی میدهد، بنابراین متقاضی با داشتن ۵۰ امتیاز در سیستم امتیاز دهی میتواند درخواست دهد.

این در حالی است که در ویزای ۱۸۹ تامین هر ۶۰ امتیاز بر دوش خود متقاضی است.

 مراحل دریافت ویزای اقامت کاری استرالیا (نیروی متخصص استرالیا)

۱- ارزیابی مدارک (۱ تا ۴ماه)

۲- تکمیل مراحلExpress of Interest EOI 

3- دریتفن دعوتنامه و اقدام برای ویزای اقامت (۳ ماه) 


مرسوم ترین راه مهاجرت به استرالیا ویزای تخصص و مهاجرت کاری به استرالیا می باشد. به این معنا که این راه نسبتا سهل می باشد، زیرا استرالیا به دنبال مهاجرانی است که بتوانند در گسترش این کشور نقش مفید و موثری را اجرا نمایند. همچنین اداره مهاجرت به استرالیا هر سال لیستی از مشاغل لازم در استرالیا را ابلاغ می نماید (لیست کشوری و ایالتی) تا در بازار کار تعادل برقرار نماید. به طور مختصر، اگرچه استرالیا به طور مستمر در حال پذیرش مهاجر است، لیکن وجود علاقمندان زیاد، امر مهاجرت به استرالیا را سختتر و زمانبرتر کرده است. چنانچه مایلید به استرالیا مهاجرت کاری داشته باشید اطمینان حاصل نمایید که اطلاعات کاملی در خصوص با چالش های مهاجرت به استرالیا دریافت کرده اید و از مشاوره مهاجرتی مناسب استفاده نمایید.

شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای کار ویا ویزای تخصص استرالیا:

·        سن بیشتر از 18 سال و کمتر از 45 سال.

·        رشته  باید در لیست مهارت های لازم استرالیا موجود باشد

·        کسب امتیاز لازم در امتحان IELTS

·        حداقل1 سال سابقه کار در رابطه با رشته از 24 ماه قبل از اقدام برای مهاجرت

شیوه های مهاجرت از طريق تخصص 

·        مهاجرت افراد متخصص مستقل (ویزای 189)  : این ویزا، ویزای اقامت دائم می باشد.

·        مهاجرت اشخاصی که از حمايت ايالتي برخوردارند (ویزای 190) :این ویزا نیز ویزای اقامت دائم می باشد

·        مهاجرت به روش حمايت مناطق خاص (ویزای 489): اين ويزا، ویزای مشروط سه ساله می باشد.

میزان علاقه متقاضیان به کشور استرالیا و شرایط آن واقعا به طرز فزاینده ای در حال افزایش است لذا تصمیم گرفتیم در باب ویزای استرالیا از طریق کار یا همانskilled workerاسترالیا تمام شرایط را برای شما عزیزان شرح دهیم . نکته حائز اهمیت این است که شما بدانید شرایط ویزای کار استرالیا بسیار در حال تغییر است و اگر بخواهیم واقع بینانه در مورد ویزای کار استرالیا سخن بگویم بایستی به این نکته اشاره کنیم که اساسا ویزای استرالیا در سالهای گذشته مدام سخت گیرانه تر شده و شرایط ورود هر روز برای سیل اشخاصی که در حال مهاجرت هستند مشکل تر می گردد.

ضمنا اقدام برای استرالیا این ریسک را دارد که پیش از اینکه شما مدارک را جهت صدور ویزا ارسال کنید ، قوانین ویزای مذکور تغییر یابد و کلا شما با این حالت مواجه شوید که وقت و سرمایه را صرف نموده اید اما قانون تغییر کرد اما در کنارش این خوبی را هم دارد که اگر جهت استرالیا اقدام کنید ویزای کار کشوری را اخذ نمودید که امکانات بالایی دارد و تشنه نیروی کار می باشد.

به هر حال هر اقدام حقوقی میتواند هم نقاط ریسک هم نقاط قوتی را داشته باشد و ویزای استرالیا و مهاجرت به استرلیا از طریق ویزای کار نیز از این حالت مستثنی نیست.

در بین ویزاهایskilled worker  در استرالیا زیر گروه های متفاوتی وجود دارد که ما در ذیل به بعضی از آنها می پردازیم :


ویزای زیر گروه ۱۸۹
بهترین حالت ویزا برای کسانی است که اقامت دائم بگیرند زیرا شخص می تواند انتخاب کند کدام ایالت را برود و از ابتدا برای اقامت دائم اقدام میکند ، در واقع اگر امتیاز شما برای مهاجرت به استرالیا از طریق این ویزا صورت گیرد خود میتواند نقطه مثبتی باشد زیرا این ویزا یکی از بهترین انواع ویزا برای کسانی است که میخواهند جهت استرالیا و مهاجرت کاری و اقامت آن اقدام نمایند
.

زیر گروه ۱۹۰
که فقط استانی که اسپانسر شما شده ، شما به آنجا میتوانید مهاجرت کنید و وقتی ویزا را گرفتید باید به همان ایالت بروید البته در اینجا شما امکان انتخاب بین چند ایالت و نه همه ایالات را دارید .در ساب کلاس ویزای
۱۹۰ از دو سال ویزایی که به شخص اعطا میشود اگر شخص یک سال کار کند ، به وی اقامت دائم اعطا میشود. بنابراین این ویزا مانند ویزای قبل از ابتدا ویزای اقامت محسوب نمی گردند. در این حالت در دوسال اول باید در ایالتی که شما را اسپانسر کرده  اقامت کنید. البته در آن  ایالتی که اسپانسر شما شده ، هر جایی که بخواهید میتوانید اقامت کنید و از نظر محدوده هیچ محدودیتی نخواهید داشت. بعد از زیر گروه ۱۸۹که بهترین زیر گروه در مهاجرت کاری به استرالیا است ، این زیر گروه یعنی ۱۹۰ بهترین زیر گروه به جهت مهاجرت می باشد.

ویزای زیر گروه ۴۸۹

این ویزایی است که یک ایالت باید اسپانسر شما شود و این ایالت انتخابی نیست و داخل این ایالت شما باید در منطقه ای خاص اقامت کنید . در ویزای قبلی شما چند گزینه برای اسپانسر شدن دارید اما در این زیر گروه شما فقط یک ایالت را میتوانید انتخاب کنید و در ضمن بعضی موارد و برای امتیاز بیشتر حتی منطقه اقامت شما با انتخاب دولت است و شما نمیتوانید هر محدوده ای را انتخاب کنید. این ویزا ۴ ساله است و یک لیستی وجود دارد که شما در کدام منطقه باید کار کنید .در این نوع ویزا هم شما باید از چهار سال ۲ سال را کار کنید تا ویزای اقامت دائم شما تمدید شود.

فرق اساسی ۱۹۰ با ۴۸۹ در این است که شما در اولی قدرت انتخاب دارید بین چند ایالت اما در ۴۸۹ شما  قدرت انتخاب بین چند ایالت را ندارید.


ضمنما دقت نمایید برای سابقه کار لازم نیست حتما شما بیمه داشته باشید بلکه باید ثابت کنید که این مدت را کار کرده اید و یکی از طرق اثبات اینکه کار کردید این است که برای این مدت بیمه بیاورید.
برای کسانی که در واقع مدرک تحصیلی آنها جدای از کارشان باشد یا مدرک نداشته باشد اما در زمینه دیگری کار کرده باید سابقه کار خود را اعلام کند و مدارک مثبت سابق کارش را ابراز کند به یک سازمانی که در استرالیا است و آن را ارزیابی می کنند و به او اعلام میکنند که سابقه کار شما معادل چه مدرکی محسوب میشود.

برای اطلاع از انواع دیگر ویزا ها در استرالیا به صفحه انواع ویزای استرالیا مراجعه فرمایید.

 حامد فقیری
  سلام بنده 28سالمه متاهل هستم شغل من مکانیک ماشین سنگین میباشد 8سال سابقه کار دارم میخواستم راهنمایی بفرمایین از طریق شغلم امکان مهاجرت به استرالیا رو دارم یا نه باتشکر  
 bahram moradi
  با سلاماینجانب مهندس عمران در قسمت اجرایی سازه و سرپرستی با بیش از ۵سال تجربه اجرایی در زمینه راهسازی و پل بتنی و انبوه سازی مسکن خواستم از شرایط کاری و مالی اونجا اطلاعاتی داشته باشم ممنون  
 هادی ایرانلو
  سلام من 28سالمه.مدرک تحصیلیم ساخت و تولید است و توانایی انجام کار فنی را دارم. و شغل فعلیم فرش هست.میخاستم بدونم امکان مهاجرت از طریف شغل فعلیم یا مدرک تحصیلیم هست.ممنون  
 مهدی مرادی
  با سلام. من ۴۰سالمه و دارای مدرک دیپلم مکانیک خودرو هستم و مدت ۱۰ سال سابقه کار دارم و همین طور ۵ سال سابقه کار در رشته جوشکاری برق دارم . آیا میتونم از طریق ویزای کار به کشور استرالیا مهاجرت کنم ؟  
 ناهید منتصری
  با سلام همسر من در رشته مهندسی هسته ای در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرده و کار ایشان در رابطه با ساختمان سازی است و در این کار تخصص دارند و در حال حاضر آمادگی برای امتحان آیلتس را دارد و آماده کار در کشور استرالیا .و خودم در رشته جهانگردی در مقطع کارشناسی تحصیل کره ام و مدارک بین المللی دوره های ایران ایر که مرتبط با کار در آژانس هواپیمایی است را دارم و تا حدودی سابق کار دارم و خود من نیز آماده کار کردن در استرالیا هستم من در سن 30 سالگی هستم و همسرم 32 و ما فرزندی نداریم و در خواست مهاجرت به کشور استرالیا را داریم از طریق کار .ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .در ضمن ما هر دو مشغول گذ راندن دور ه های زبان انگلیسی هستیم .با تشکر  
 ایوب علی پوریان
  با سلام من 25سالمه کارشناسی مدیریت برنامه ریزی دارم توانایی هر کاری دارم آیا میتوانم به استرالیا اعزام بشم  
 محمد علیمردانی
  ضمن عرض سلام وارادت من می خواهم با توجه به تخصص خانمم که پرستار هستند اقامت استرالیا را بگیرم ایشوت 45 سال سن و23 سال سابقه کاری وتخصص در قسمتهای مختلف ccu ،icu و غیره می باشند امکانش هست راهنمایی بفرمایید.  
 سیدمجید امین مرعشی
  باسلام سن من 34.شغل من آشپزغذاهای ایرانی باسابقه کار12سال میباشد.همسرم نیز لیسانس تولیدات گیاهی دارن.میخواستم راهنمایی بفرمایین ازطریق شغلم امکان مهاجرت به استرالیا رودارم یانه سطح زبان انگلیسی خودم پایینه ولی همسرم درحال گذروندن کلاسهای آیلتس می باشه.باتشکر  
 نعمت الله افراخته
  باسلام وخسته نباشید، اینجانب پرستار هستم ،26 سالمه، متأهلم، حدودا۴سال سابقه کار وبیمه دارم، برای ارسال مدارک چطور اقدام کنم؟ با تشکر  
 سپیده حمزه زاده
  سلاماین نمره ی ایلتس مربوط به ایلتس جنرال هست. اما من ایلتس اکادمیک نمره ی 7 دارم که در دو توانایی 6.5 و در دو توانای دیگر 7 شده ام. ایا از انجایی که من نمره ی اکادمیک 7 دارم و با ارزشتر از جنرال هست بهم 10 امتیاز تعلق میگیرد یا خیر؟؟  
 Mojtaba
  شما باید در هر ۴ مهارت ۷ کسب کنید. برای استرالیا آکادمیک هم قابل قبوله  
 Saeed Khajeh
  احتراما خواهشمندم سوالات بنده را اسخ فرمایید.1. آیا در همان ابتدای بررسی مدارک بایستی مبلغ ویزا را هم ​به اداره مهاجرت استرالیا پرداخت (3600 دلار)؟2. آیا اگر با توجه به اینکه سن بنده درحال گذر از مرز 32 سال است فعلا مدارکم را جهت بررسی ارسال کنم و فقط هزینه بررسی را بردازم و بعدا که تصمیم صد د رصد گرفتم مبلغ ویزا را بپردازم؟3. آیا از ابتدای پروسه بررسی مدارک شرط سنی در همان سن متوقف خواهد شد ؟(مثلا من که اکنون 31.5 سال سن دارم و بعدا 32 ساله خواهم شد در صورتی که این بررسی 6 ماه طول بکشد32 ساله محسوب نشوم)  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید