خرید سیم کارت و تلفن همراه در آلمان

شرکت های اصلی اپراتور تلفن همراه دا آلمان ، تی موبایل و شرکت دویچه باندزپست می باشند .
شرکت تی موبایل :

تی موبایل ،شرکت هلدینگ ارائه‌دهنده خدمات تلفن همراه آلمانی بوده و چند ملیتی می باشد، که یکی از شرکت‌های تابعه دویچه تلکوم به‌شمار می‌آید.
شرکت تی موبایل، در عمل ، مالکیت و مدیریت بر شبکه تلفن همراه شرکت دویچه تلکوم را در اختیار دارد و ارائه‌کننده خدمات شبکه جی‌اس‌ام، سامانه جهانی مخابرات سیار، پروژه مشارکتی نسل سوم شبکه تلفن همراه و شبکه سلولی در ۱۱ کشور اروپایی، ایالات متحده آمریکا، کانادا و پورتوریکو می‌باشد.
این شرکت امروزه پس از قریب به دو دهه فعالیت در عرصه ارتباطات سیار، با در اختیار داشتن شبکه‌ای از ۲۵۰ میلیون مشترک خطوط تلفن همراه در سرتاسر جهان، به‌عنوان دهمین اپراتور بزرگ تلفن همراه جهان شناخته می‌شود. این شرکت همچنین با دارا بودن بیش از ۳۸ میلیون مشترک تلفن همراه در آلمان، به‌عنوان بزرگترین ارائه‌کننده خدمات تلفن همراه این کشور محسوب می‌شود.
ساختمان مرکزی شرکت تی-موبایل، در شهر بن، آلمان قرار دارد. شرکت‌های فرعی تی-موبایل خدمات جی‌اس‌ام، یوتی‌ام‌اس و ال‌تی‌ای، مبتنی بر شبکه‌های تلفن همراه را در اروپا، ایالات متحده، پورتوریکو و جزایر ویرجین ایالات متحده ارائه می‌نمایند.
این شرکت پس از شرکت‌های وودافون، بهارتی ایرتل و تلفونیکا به‌عنوان چهارمین اپراتور چند ملیتی موبایل جهان شناخته می‌شود. 
دویچه باندزپست
دویچه باندز پست، شرکت دولتی پست آلمان نخستین شرکت ارائه‌دهنده خدمات تلفن همراه را با عنوان «سی‌تل» در این کشور تاسیس کرد. این شرکت در مراحل اولیه کار خود از سیستم آنالوگ رادیوتلفن برای شبکه تلفن همراه خود استفاده کرد. سپس در سال ۱۹۸۵ آن را به شبکه موبایل آنالوگ نسل اول تغییر داد که در واقع نخستین شبکه واقعی تلفن همراه در کشور آلمان محسوب می‌شد. در تاریخ اول ژوییه ۱۹۸۹ آلمان غربی بار دیگر شرکت دویچه باندز پست را احیا کرده و بخش جدیدی برای مدیریت بر فعالیت‌های تلفن همراه تحت نام دویچه باندز پست تلکام به آن اضافه کرد. در تاریخ اول ژوییه ۱۹۹۲ نخستین شبکه جی‌اس‌ام در فرکانس ۹۰۰ مگاهرتز در کشور آلمان راه‌اندازی شد. این شبکه به شرکت تابعه دی یک سپرده شد .
در تاریخ ۱ ژوئیه ۱۹۸۹ آلمان غربی بار دیگر، شرکت دویچه باندزپست را، احیا نمود و بخش جدیدی نیز، برای مدیریت بر فعالیت‌های تلفن همراه، تحت نام دویچه باندزپست تلکام را، به آن شرکت اضافه نمود. سپس در تاریخ ۱ ژوئیه ۱۹۹۲ اولین شبکه جی‌اس‌ام در فرکانس ۹۰۰ مگاهرتز، راه‌اندازی شد. این شبکه به شرکت تابعه دی۱ سپرده شد. (بعدها شرکت دی۱ به وودافون آلمان و دی۲ به تی-موبایل تغییر نام دادند...)
در سال ۱۹۹۵ دویچه باندزپست تلکوم؛ به دویچه تلکوم تغییر نام داد، یک سال بعد، در ۱۹۹۶ فرایند خصوصی سازی دویچه تلکوم آغاز شد، که در همان سال٬ بخش ارائه خدمات موبایل آن، ابتدا به دی‌تی‌موبایل (DeTeMobil) و سپس به تی-موبایل (T-Mobile) تغییر نام داد.
هزینه پرداخت تعرفه ی یک دقیقه مکالمه ی داخلی موبایل ( بدون تخفیف یا طرح ها) به طور میانگین در آلمان 0.10 یورو میباشد .