دانشگاه کارلسروهه


مؤسسه فناوری کارلسروهه

Kit, Karlsruher Institut Für Technologie

این مؤسسه دانشگاهی در سال 1825 به عنوان مدرسه پلی‌تکنیک فریدریسیانا تأسیس شد که بعدها نام آن به دانشگاه کارلسروهه تغییر کرد. این دانشگاه یکی از 9دانشگاه برتر آلمان و همچنین از برجسته‌ترین دانشگاه‌های اروپا در مهندسی و علوم طبیعی است.

دانشگاه کارلسروهه درمجموع 24,528 دانشجو دارد که حدود 20% از آنها خارجی هستند.

رنکینگ دانشگاه کارلسروهه اساس سازمان‌های آماری مختلف

جهان

زمینه در جهان

سازمان آماری

93

مهندسی (62)، علوم طبیعی(34)

QS World ranking 2015

61

مهندسی مکانیک(13)

2013   Taiwan ranking

151

-

THE Rankings 2011

دانشکده‌های مؤسسه فناوری کارلسروهه عبارتند از:

ریاضیات، فیزیک، شیمی  و زیست‌شناسی، معماری، علوم انسانی و اجتماعی، مهندسی عمران و زمین شناسی و علوم محیط زیست، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و فرآیند، مهندسی برق و فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر، اقتصاد و مدیریت.

سیاست پذیرش در این دانشگاه در هر دانشکده متفاوت است. دانشجوها بر اساس سوابق تحصیلی و دوره‌هایی تخصصی که جداگانه گذرانده باشند انتخاب می‌شوند مانند مهندسی بیزینس ولی برخی دیگر از دپارتمان‌ها مانند دانشکده فیزیک، انفورماتیک یا هوا شناسی برای پذیرش دانشجوها هیچ پیش شرطی ندارند.در این دانشگاه هر دانشجو برای اتمام دوره‌اش باید حداقل نمره‌ی قبولی در سه ترم اول را آورده باشد تا اجازه‌ی ادامه تحصیل در رشته‌ی مربوطه را داشته باشد.

در ترم اول، آموزش ها کالملا به صورت تئوریک می‌باشد که در بردارنده‌ی تمرکز بسیار زیاد بر دروس ریاضی برای رشته‌های مهندسی و علوم طبیعی است.این امکان وجود دارد که دانشجویان در ترم‌های آتی روی تخصص در عملی یا نظری بودن دروس تصمیم بگیرند.

وبسایت کارلسروهه: https://www.kit.edu/english(انگلیسی)

https://www.kit.edu/index.php(آلمانی)

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید