مدارک لازم جهت ویزای شینگن۲۶ کشور عضو معاهده شینگن می باشند: آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت، یونان، لیختن اشتاین و سوئیس.
ساکنین و اتباع کشورهای قاره آمریکا (غیر از چند کشور معدود مثل کلمبیا، پرو، بولیوی و…) و ساکنین و اتباع قاره استرالیا و کشورهای ژاپن،کره جنوبی و مالزی نیازی به گرفتن ویزای شینگن ندارند و می‌توانند به مدت حداکثر ۹۰ روز به این کشورها وارد و یا خارج شوند.
چهار نوع ویزای شینگن وجود دارد که اکثرا ویزای مورد درخواست ایرانی‌ها، ویزای توریستی و نوع C آن می باشد. ویزای نوع A ویزای ترانزیت است؛ یعنی مسافر نمی‌تواند از فرودگاه خارج گردد، فقط می‌تواند در یکی از فرودگاه‌های شینگن پرواز خود را عوض نموده و به کشوری در خارج از شینگن برود. ویزای نوع B ویزای عبور می باشد؛ یعنی مسافر می‌تواند از فرودگاه خارج شده و از شینگن به عنوان منطقه عبوری استفاده کند تا از طریق زمینی خود را به کشوری در خارج از محدوده شینگن برساند. ویزای نوع D ویزای بلندمدت می باشد که معمولا بازرگانان از آن استفاده می ‌کنند تا بتوانند چندین بار به شینگن وارد و با از آن خارج شوند.
با راه ‌اندازی سیستم «وی آی اس» که سامانه اطلاعات ویزای کشورهای عضو شینگن است، اطلاعات جامع ویزاها در این سیستم ثبت می ‌شود و در مرزهای ورودی شینگن در اختیار مقامات مرزی قرار می‌گیرد که سبب گردید قوانین اخذ ویزا و ورود به شینگن یکپارچه ‌تر گردید.

تعیین وقت سفارت و مصاحبه
به یاد داشته باشید که قبل از آماده کردن مدارک ، برای تعیین وقت سفارت اقدام نمایید. درخواست تعیین وقت با توجه به سفارت کشور مورد نظر، به صورت حضوری، تلفنی یا اینترنتی به مسافر داده می‌شود. بهتر است از ۲ ماه قبل سفر ، برای تعیین وقت سفارت اقدام نمایید. 

فرم تکمیل‌ شده درخواست ویزا

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری تکمیل فرم درخواست ویزای آن کشور است که باید از سفارت مربوطه به صورت حضوری یا اینترنتی دریافت شود. این فرم را باید به همراه مدارک مورد نیاز دیگر در زمان مصاحبه ارائه نمایید.
هرچند که این کشورها عضو شینگن هستند و ویزای آنها، ویزای شینگن محسوب می گردد، اما فرم درخواست برای هر کشوری متفاوت می باشد، بنابراین مثلا برای درخواست ویزای آلمان نباید به سفارت فرانسه مراجعه نمود.
مدارک لازم به شرح زیر می باشد :
شناسنامه ایرانی
ترجمه ‌ی رسمی شناسنامه با فتوکپی از تمام صفحات شناسنامه.
گذرنامه
کارت ملی 
پاسپورت قدیمی و کپی از صفحات مهم
مدارک و ودیعه از زمان اقدام برای ویزا تا زمان برگشت از سفر بصورت امانت میماند.
مشاغل دولتی : (معرفی نامه از محل کار با ذکر سمت شغلی به همراه اصل لیست بیمه و 3 عدد از آخرین فیشهای حقوقی- حكم كارگزيني –كارت يا حكم بازنشستگي- براي دانش آموزان و دانشجويان گواهي اشتغال به تحصيل )
اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست ویزا باشد.
کپی گذرنامه را تنها از صفحات یک تا پنج و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه نمایید.
سه قطعه عکس رنگی
در صورتی که عکس همراهان در گذرنامه‌ی متقاضی باشد، باید برای همراهان نیز دو قطعه عکس در مدارک در نظر گرفته شود.
اسناد رسمی شغلی و منابع مالی
گواهی اشتغال به کار که برروی سربرگ رسمی ، با امضای مدیر عامل و ذکر سمت شغلی، حقوق ماهانه و مدت زمان اشتغال به کار الزامی می باشد.
که این مدارک به همراه ترجمه‌ آنها به سفارت ارائه داده می شود . 
پرینت حساب بانکی که گردش سه ماه آخر و مانده حساب که روی سربرگ انگلیسی بانک و مهر شده باشد.
در صورت داشتن بیمه کاری، سوابق سه ماه آخر قبل درخواست ویزا .
در صورت داشتن سند ملکی به نام شخص درخواست کننده؛ اصل و ترجمه‌ سند که اصل سند هنگام تحویل بقیه مدارک به مسافر بازگردانده خواهد شد.

-------------------------------------------

یکی تخصص های اصلی همکاران ما دریافت انواع ویزای شینگن است. که بصورت تضمینی و با عقد قرارداد معتبر انجام میگیرد و به هردلیلی که ویزای شینگن صادر نشود مبالغ دریافتی به متقاضی بازخواهد گشت.

عزیزانی که به دنبال دریافت ویزای شینگن اروپا از ساده ترین راه و با کمترین هزینه هستند میتوانند درخواست خود را از طرق فرم درخواست رایگان مطرح نمایند.دقت نمایید جهت ارسال تقاضا برای اخذ ویزای شینگن در قسمت موضوع، کلمه "ویزای شینگن" را وارد نمایید.

-------------------------------------------


 ارسلان پناهی
  من ۲ سال پیش ریجکت شدم الان میخوام مجدد اقدام کنم به نظرتون کدوم سفارت راحت تر ویزا میده  
 مریم اسداللهی
  آیا ویزا شنگن تضمینی هم وجود داره کسی میتونه اطلاعات بهم بده  
 مهاجرت ایرانی
  بله ، از طریق فرم مشاوره رایگان درخواست خود را مطرح نمایید.دقت کنید در قسمت موضوع حتما عبارت ویزای شینگن را تایپ نمایید  
 علی غلامی
  سلام من میخوام برم اروپا ولی چون مشمول هستم نمیدونم میتونم از دانشگاه اجازه بگیرم یا خیر کسی میتونه کمکم کنه ؟؟؟؟؟!!!ممنون میشم کمکم کنید فوری کارم تو اروپا  
 مهاجرت ایرانی
  درخواست خود را با مشاوران مربوط به ویزای شینگن وب سایت از طریق فرم درخواست مشاوره رایگان درمیان بگذارید.ممکن است راه حلی برای موضوع شما پیدا شود.  
 ثنا
  سلام من ۶ ماه پیش ریجکت شدم با اینکه مدارکم خوبه میخوام مجدد اقدام کنم دنبال کسی هستم که ۱۰۰٪ ویزا برام بگیره کسی سراغ دارین؟  
 مهاجرت ایرانی
  ویزای شینگن تضمینی یکی از موضوعاتی است که نیاز به تجربه و تخصص دارد.خوشبختانه همکاران ما از این تخصص برخوردارند و درصورتی که به هر دلیلی ویزا صادر نشود مبلغی از شما دریافت نخواهند نمود.  
 تارا
  سلام من میخوام برم پبش عموم تو کشور المان میشه کمکم کنید مدارک شنگن دارم ولی نمیدونم بهم ویزا میدن یا نه نمیخوام ریجکت بشم؟؟  
 مهاجرت ایرانی
  از طریق فرم درخواست مشاوره موضوع خود را مطرح نمایید.همکاران ما در مورد اخذ تضمینی ویزای شینگن شما را راهنمایی خواهند نمود.  
 مهزیار
  سلام کسی میدونه چطور میشه ویزا شنگن گرفت که برم و برنگردم مدارک هیچی ندارم لطفا کمکم کنید؟؟؟  
 مهاجرت ایرانی
  فرم درخواست مشاوره را پر کنید و در قسمت موضوع کلمه "ویزای شینگن" را بنویسید.  
 ستاره
  شلام یه سوال دارم . میشه از طریق سفارت یه کشور اروپایی ویزای شینگن گرفت ولی با اون ویزا به یک کشور دیگه اروپایی رفت ؟  
 شهریار کریمی
  سرکار خانم ستاره:شما از هر کشوری که ویزا بگیرید باید به همان کشور ورود کنید بعد از آن میتوانید به هر کشور عضو اتحادیه اروپا سفر کنید و خارج شوید به ایران برگردین  
 سپیده
  درحال حاضر از کدوم کشور برای گرفتن ویزای شینگن اقدام کنیم بهمون راحت تر ویزا میدن ؟؟ کسی میدونه ؟  
 شهریار کریمی
  سرکار خانم سپیده :قوانین کل کشور های عضو اتحادیه اروپا یکسان هست ولی در حال حاضر کشور ایتالیا همکاری بهتری داردجهت ویزا صادر کردن  
 مرتضی
  سلام.من شنیدم اگر ویزای یکبار ویزای شینگن بگیره کسی دیگه خیلی راحت میتونه به کشورای دیگه بره ینی راحتتر بهش ویزا میدن درسته ؟  
 شهریار کریمی
  جناب آقای مرتضی:بله درسته چون قوانین اتحادیه اروپا خیلی سفت و سخته و کسی که ویزا شنگن تو پاسش بخوره تا حدی اون پاسپورت معتبر میشه  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید