هزینه اخذ ویزای شینگن

بررسی اولیه‌ مدارک برای صدور ویزای شینگن معمولا دو تا سه هفته طول می‌کشد. غالباً تا شش هفته پس از تحویل مدارک به بخش کنسولی، به شما اطلاع داده می‌شود که واجد شرایط دریافت ویزا هستید یا خیر. البته گاهی ممکن است باتوجه به شرایط متقاضی، ویزا زودتر صادر شود و یا تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر زمان نیاز باشد.

چنانچه همزمان اقدام به گرفتن چند وقت برای خود و یا ارائه تائیدیه های جعلی نمایید، این امر سوء استفاده از سیستم تعیین وقت تلقی شده و برای مدت طولانی از دریافت وقت مصاحبه، محروم خواهید شد. مواردی از این قبیل به نفع اکثریتی می باشد که در تمامی مراحل، صادقانه رفتار نموده‌اند.

پس از ارائه مدارک و انجام مصاحبه، سفارت، تاریخی را اعلام خواهد کرد تا متقاضی شخصاً برای دریافت پاسپورت و نتیجه‌ی ویزای شنگن خود، به سفارت مراجعه کند.

هزینه اخذ ویزای شینگن درحال حاضر 60 یورو است که این مبلغ توسط سفارت هنگام درخواست، از متقاضی دریافت می‌گردد. از آنجایی که سفارت‌ها معمولاً بطور محدود اسکناس ریز دراختیار دارند، لذا سعی داشته باشید مبلغ را بطور دقیق شمرده و پرداخت کنید. از پرداخت هزینه بصورت پول خورد (سکه) خودداری نمائید؛ زیرا که سفارت تنها اسکناس‌های پنج، ده، بیست، پنجاه و صد یورویی می‌پذیرد. همچنین پرداخت هزینه ویزای شینگن به سفارت با کارت امکان‌پذیر نیست.

هرچند این هزینه‌ها زیاد نیستند و بیشتر به منظور ارائه به سفارت استفاده می‌شوند.اما ممکن است هزینه‌های جانبی مانند رزرو هتل و از این قبیل موارد را نیز در بر داشته باشد.

البته لازم به ذکر است هزینه اخذ ویزای شینگنن که در این صفحه درباره آن توضیح داده شد مربوط به زمانی است که خود شخص اقدام به انجام روال اداری و تنظیم پرونده نماید.درصورتی که انجام این کار برای شخص مقدور نباشد و یا اطلاعات کافی در مورد روند اخذ ویزای شینگن نداشته باشد می‌تواند از طریق شرکت‌های واسط که دارای تجربه بیشتر و آشنا به روند دریافت ویزاهای شینگن هستند اقدام نمایند که در آن صورت باید هزینه‌ای جداگانه به این شرکت ها یا موسسات پرداخت نمایند.

موسسات و شرکت‌هایی نیز با عناوینی مانند اخذ ویزای شینگن تضمینی، به مشتریان خود کلیه خدمات مربوط به سفارت، پیکاپ پاسپورت و .. را ارائه می‌دهند و چون تحت عنوان "اخذ ویزای شینگن تضمینی " فعالیت می‌کنند درصورت رد شدن تقاضای متقاضی مبالغی را که به عنوان حق العمل دریافت نموده‌اند به متقاضی برگشت می‌دهند. البته باید حتماً در مورد انتخاب این مؤسسات دقت لازم را به عمل آورید و پرونده‌های خود را به موسسات معتبر و خوشنام بسپارید تا از اتلاف وقت و هزینه تا حد امکان جلوگیری نمایید.

مدارک لازم برای ویزای شینگن

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید