مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

وب سایت مهاجرت ایرانی به هیچ عنوان قصد تشویق بازدیدکنندگان برای اخذ پناهندگی آلمان یا کشورهای دیگر را ندارد.پناهندگی در هر کشوری پیچیدگی های فراوانی داشته و مشکلات بسیار زیادی را ازجمله مشکلات روحی ، مشکلات اجتماعی و... برای خود فرد ایجاد می نماید. بنابراین به ایرانیان عزیز توصیه میکنیم به هیچ وجه پناهندگی را به عنوان یک گذینه برای مهاجرت در نظر نگیرند و درصورتی که قصد مهاجرت دارند روش های دیگری را برای این منظور انتخاب نمایند. تنها هدف ما از ایجاد این صفحه بازگو کردن قوانین بین المللی و قوانین کشورها در مورد پناهندگی و پناهجویان است.تعداد درخواست‌های پناهندگی در آلمان در سال‌های اخیر به طور بی‌سابقه‌ای افزایش داشته است. اما زندگی یک پناهجو پس از ورود به خاک آلمان چه شکلی دارد و او چه مراحلی را تا زمان قبول یا رد درخواست‌ خود پشت سر می‌گذارد؟

طبق قانون، پناهجویان باید به نسبت جمعیت ۱۶ ایالت آلمان میان آن‌ها تقسیم شوند. چنانچه شمار ساکنان یک ایالت بیشتر باشد، باید به همان نسبت نیز تعداد بیشتری پناهجو بپذیرد. در برخی موارد نیز تقسیم پناهجویان به ظرفیت اقامتگاه‌ها و کشور زادگاه آنان بستگی دارد.

متقاضیان دریافت پناهندگی آلمان، باید ابتدا یا در اداره کنترل مرزی، اداره پلیس یا یک اداره مربوطه دیگر درخواست پناهندگی خود را ثبت کند. شخص متقاضی پناهندگی سپس به یکی از اقامتگاه‌های موقت پناهندگان منتقل می‌شود. در آنجا تصمیم گرفته خواهد شد که وی به کدام ایالت و شهر فرستاده شود.

اما پس از اعلام پناهندگی، سوابق فرد و همراهانش در زمینه دوبلین سه (Dublin III) بررسی می‌‎شود. این پروسه که معمولاً توسط پلیس آلمان بررسی می‌شود، بدین منظور است که فرد شهروند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نبوده و یا قبلاً در این کشورها اعلام پناهندگی نکرده باشد. اگر خلاف این موضوع به اثبات برسد (بعنوان مثال اگر اثر انگشت او در فایل‌های کشور دیگری پیدا شده و یا دارای سکه، اسکناس، بلیط قطار یا آیتم‌هایی از این قبیل مربوط به کشورهای اتحادیه اروپا باشد)، پلیس شخص را به همان کشور دیپورت خواهد نمود.

اگر متقاضی این بخش از بررسی را پشت سر بگذارد، وارد پروسه اصلی پناهندگی در آلمان خواهد شد.

این پروسه شامل 2 مرحله می باشد :
مرحله اول
اقامتگاه‌های موقت غالبا ساختمان‌هایی بزرگ و دارای حفاظ هستند که دارای ایستگاه پلیس، پزشک، سالن غذاخوری و سالن‌های خواب باظرفیت بسیار زیاد می‌باشند. هر پناهجو حدود ۶ و نیم متر مربع فضای شخصی در این اقامتگاه‌ها در اختیار خواهد داشت.
در این اقامتگاه‌ها اطلاعات شخصی اولیه در مورد پناهجو جمع‌آوری شده و عکس و اثرانگشت وی نیز در سیستم ثبت می گردد. سپس اثرانگشت به سازمان فدرال جنایی آلمان فرستاده شده تا مشخص گردد آیا پناهجو در کشور اروپایی دیگری نیز تقاضای پناهندگی داده است یا خیر.

در این اقامتگاه‌ها کارکنان اداره مهاجرت و پناهندگی آلمان، از متقاضیان پناهندگی دلیل خروج آنان از کشور زادگاه‌شان را سوال کرده و چنانچه پناهجو قادر به تکلم به زبان آلمانی نباشد ، مترجمی جهت ترجمه گفته‌ها حضور می‌یابد. پروتکل این پرسش و پاسخ در نهایت آماده شده و طبق آن تصمیم گرفته می‌شود که آیا برای شخص متقاضی پرونده پناهندگی باز شود یا خیر.

مرحله دوم
ایستگاه دوم برای کسانی که درخواست پناهندگی‌‌شان پذیرفته و پرونده‌ای برایشان باز شده است، بستگی به یک سیستم کامپیوتری دارد که تعیین می‌کند پناهجو به کدام ایالت آلمان فرستاده شود. متقاضی پناهندگی سپس در شهری که سیستم آن را تعیین کرده، در یک اقامتگاه گروهی اسکان داده می‌شود. بسیاری از متقاضیان خواستار اسکان در شهر یا ایالتی هستند که در آن خویشاوند یا دوستی دارند.در این موارد تنها به درخواست متقاضیان زیر سن قانونی یا کسانی که همسرشان در آن ایالت سکونت دارد، پاسخ مثبت داده خواهد شد.
از ابتدای سال جاری میلادی پناهجویان اجازه سفر در سراسر آلمان را دریافت کرده‌اند. تا پیش از آن این افراد تنها می‌توانستند در محدوده محل استقرار خودشان تردد داشته باشند.
در این مرحله شخص متقاضی پناهندگی اجازه کار نیز دارد، اما با این حال شانس پیدا کردن کار بسیار پایین است. افراد بیکارماهانه ۳۵۲ یورو دریافت می‌کنند که این مبلغ حداکثر برای ۱۵ ماه پرداخت می‌شود. هزینه محل‌ سکونت و گرمایش آن نیز از سوی نهادهای ایالتی پرداخت می‌شوند.

در این میان کمک‌های مالی دیگری نیز ممکن است در اختیار پناهجو قرار گیرد که تأمین‌کننده این هزینه‌ها نه دولت ایالتی که دولت فدرال آلمان است.

طولانی شدن زمان رسیدگی به درخواست‌ پناهدگی
رسیدگی به درخواست‌های پناهندگی در اصل نباید بیش از سه ماه به طول انجامد اما معمولا بیش از زمان یاد شده طول می‌کشد و گاهی حتی به یک سال یا بیشتر نیز کشیده می‌شود. افزایش شمار درخواست‌های پناهندگی‌ در آلمان در سال‌های اخیر به گفته مسئولان، یکی از دلایل اصلی طولانی شدن زمان رسیدگی به درخواست‌هاست.
پاسخ نهایی در مورد پذیرش یا عدم پذیرش درخواست پناهندگی همواره به صورت کتبی در اختیار فرد پناهجو قرار می‌گیرد. پس از گذشت این مدت دوباره پرونده بررسی خواهد شد.

اخبار جدید پناهندگی آلمان در آستانه سال 2018

به علت افزایش بسیار زیاد درخواست‌های پناهندگی به کشور آلمان، سخت‌گیری‌ها برای پذیرش افراد از گذشته بیشتر شده و همچنین دیپورت متقاضیان پناهندگی در آلمان افزایش داشته است. طبق قوانین جدید، افرادی که با درخواست پناهندگی آنها موافقت نمی‌شود، باید هرچه زودتر این کشور را ترک کنند (در قوانین گذشته، این افراد سه ماه فرصت داشتند). در مقابل افرادی که با درخواست آنها موافقت شده، اما همچنان نتوانستند بی‌خطر بودن خود را به جامعه و دولت آلمان به اثبات برسانند، باید یک ردیاب الکترونیکی به مچ پای خود متصل نمایند.

همچنین آخرین اخبار منتشر شده در فوریه 2018 نشان می دهد که شمار پناهجویان در ماه ژانویه 2018 نسبت به ماه دسامبر سال گذشته حدود 6 درصد کاهش داشته است.حدود 5200 پناهجوی جدید در ماه ژانویه از کشورهای سوریه ، عراق ، نیجریه و ترکیه وارد آلمان شدند که با تقاضای 39.2 درصد آنها موافقت نشده و پرونده آنها رد شده است.

 جوااهر
  باسلام.من خودم متولد کویت و شناسنامه ایرانی دارم ودوتا فرزند مصری دارم که ازپدرشون جداشدم ومن سرپرست انها هستم.و۸مدرک ارایشگری باسابقه۱۸سال دارم.چطور واز چه راهی میتونم وارد آلمان بشم؟اگر کسی راهی میدونه لطفا لطفا راهنمایی کنید.درضمن آلمان هم دوستم هست ولی راه ویزا واین کارو بلد نیست.  
 سید منصور علوی
  من ۴۳ سالمه وحدود۱۹سال سابقه کار رسمی در ورارت کشاورزی رادارم.سه فرزند دارم ایا تنهایی به المان برم یا با خانواده کدام راه را پیشنهاد می دهید  
 مریم
  سلام من 40 سالمه و همسرم 34 به خاطر شرایطمون داریم به مهاجرت به المان فکر میکنیم میخواهیم پناهنده بشیم اما به هر آژانس یا تلفنی که زنگ میزنیم حرفهای متفاوت میزنند خواهش میکنم اگر تجربه شخصی مطمئنی دارید به ما هم بگید  
 Afsaneh
  سلام من با دودخترم ۱۷و۱۱ ساله میخواهیم المان بریم . درخواست پناهندگی بدیم . خب دختر بزرگم پیش دانشگاهیه و تیر ازمون کنکور میده . و اونکه ۱۸ سالش میشه . . اونایی که تجربه دارن لطف کنن راهنمایی کنن .سوال اولم . ایا دختر من میتونه اونجا دانشگاه یا کالج بره ؟ .سوال دومم . هزینه ای که به ما میدن چقدره ؟ .ومنزلی که به سه نفر ما خواهند داد بعد از کمپ . ایا هزینه شو از خود ما میگیرند ؟  
 امیر
  سلام 37 سالمه متاهل و دو تا بچه 3 و 10 ساله دارم میخوام پناهنده آلمان بشم بهترین راه پناهندگی چیه بنظرتون ؟  
 Admer
  سلام دوستانچند راه پناهندگی به المانو بهتون میگم که اشنامون از وکیل خود المان پرسیده چون من خودمم شدیدا دارم تلاش میکنم پناهنده بشم ولی خیلی سخت میگیرن ولی اشنامون تازگیا پناهنده شده .ببینین با پرونده پزشکی مثل اب خوردن میتونین برین به بهانه معالجه ویزا بگیرین و بعد اقدام به پناهندگی کنین همین اشنامونم این کارو کرده.از راه ازدواجم میشه با این شرط که طرف مقابلتون درامد بیش از 2500 یورو داشته باشه و خونش بیشتر از 60 متر باشه.یه راهم هست که از یه اداره ای شرکتی چیزی بهتون درخواست کار بدن مثلا شما بگردی ببینی کجا کدوم اداره میتونی کار کنی یا اگه اشنا دارین اونجا بگین بهتون دعوتنامه بدن و از این طریق ویزا بگیرین.  
 محمد
  آقا رامین دلاوری چطور ادمی هست برنامه ماهواره ایران بی مرز ایا کلاهبرداره  
 دوستدار اهل بیت
  اگر به فکر پناهندگی هستید برای کشور المان، سوئد، فنلاند، بلژیک، هلند، نروژ اقدام کنید چون شانستون بالاست.  
 اکبر
  سلام دوستان لطفا اگه کسی اطلاع داره در مورد برنامه مهاجرت که از کانال ایران بی مرز پخش میشه رامین دلاوری با چهارده میِلیون میفرسته آلمان حقیقت داره یا کلا برداریه  
 هدیه
  برای پناهندگی در آلمان چقد پول میخواد؟؟؟  
 مهری امینی
  دوستان سلام،پسرم۳۶ساله دارای مدرک خلبانیIRوcpl,از سازمان هواپیمایی کشوری،ایران هست،ولی بدون سابقه پرواز،به نظر شما،در آلمان میتواند وارد بازار کارشود،یا از طریق پناهندگی وارد شود وبعد وارد بازار کار شودسوال دیگه ام اینه که اگر با ویزای تجاری وارد آلمان شود،وپناهنده شدنش امکان داردسوال دیگه ای که دارم اینه،اگهاز اتریش ویزا بگیره وبعد از راه هوایی یا زمینی به آلمان بیاد می‌تونه در آلمان پناهنده بشهخواهش میکنم کسی می‌دونه جواب بده  
 مرضیه
  من وبچه ام که سه سالش میخواهیم به المان مهاجرت کنیم چکار کنم که دیپورت نشم لطفا راهنمای کنید  
 علی قهرمانی
  من علی هستم 18سالمه میخوام برای کار به کشور آلمان بدم وپناهنده کشور آلمان شوم اگر کسی هس منو راهنمایی کنه  
 مینو
  سلام..تورو خدا اگه ممکنه جواب بدین‌..خیلی بلاتکلیفم...من ۳۰ سالمه و یه بچه ۱ سال و نیمه دارم که شوهرم فوت شده.میخواستم به المان مهاجرت کنم..میشه راهنماییم کنید چطور میتونم برم که ریجکت نشم..چه کسی باید بدم..ممنون  
 ارمین
  متن پاسخشما اول تو ایران یه وکیل بین الملل بگیر بعد کیس رو مشخص بکن بعد با پرواز میری المان تو فرودگاه خودتو به پلیس معرفی میکنی  
 فرشید ح
  سلامبهتره فریب هر راهی ا نخورید بستگی به درامد شما دارد برای راه بهتربرای راه های دیگر واقعا ریسک است  
 رهام اریا
  برای اینکه ریجکت نشید باید اونجا یه وکیل معتبر بگیرید تا کیس های پناهندگی رو نشونتون بده  
 رشید
  سلام من 28 سالمه لیسانس مکانیک دارم و شغلم نصاب اسانسور هست و مجردم ، بنظرتون بخوام پناهنده بشم چه کیسی ارائه کنم ؟ و اینکه مجرد باشم راحتتره یا متاهل ؟ با کسی که میخوام ازدواج کنم بریم اونجا بعد عقد کنیم یا اینجا عقد کنیم بعد بریم ، همسر ایندم هم پرستار هست  
 tohid
  مدرکاتون به درد نمیخوره منم مکانیک خوندم وقتی رفتی باید از نو شروع کنی ۳ تا راهه خودت بشین فکر کن  
 علی کریمی
  سلام یه جوان۲۵ساله هستم مدرکم سیکله،بیکار ویلان تو ایران با کارای حقوق کم سپری میکنم روزگاروقصدم اینه که به المان برم و کار کنم حالا هرکاری باشه،با پول کم زیر۲۰میلیون میشه رفت؟ناموسن یه جواب سرراست بهم بدین،دمتون گرم  
 محسن
  سلامبه هیچ عنوان نمیتونی بری!  
 AmirHossein
  سلام من 17 سالمه و مدرک A2 زبان دارم و میخوام به دلایلی از طریق پناهندگی وارد آلمان بشم.میخواستم بدونم کسی هست بتونه اطلاعات مفید و درستی رو به من بده؟ ممنون  
 Jasmin
  سلام کسی هست که کمک کنه بهترین کیسی که برای پناهندگی میشه ارائه داد چیه؟من و برادرم قصد داریم بریم.از اونجایی ک پول زیادی نداریم فقط پناهندگی میتونیم بریم . بنظرتون یه دختر چه کیسی ارائه بده تا ریپورت نشه و یه پسر چه کیسی؟ممنون میشم جواب منم بدید دوستان .خیلی نیاز دارم  
 زمانی هستم
  37سالمه اوضاع تومملکتمون خوب نیست مخوام بیام آلمان هرطوری شده لطفاراهنمای وکمکم کنیدباتشکرفراوان  
 شاهرخ
  سلام من 24 سالمه مدرک آرایشگری دارم و 5 سال سابقه کارت معافیت اعصاب و روانم برای تاتو های بدنم دارم اگه میشه راهنماییم کنید برای پناهندگی و اقامت در کشور اورپا برای کار چه اقداماتی باید انجام بدم  
 مرتضی
  با ۱۰۰ میلیون میشه اقامت آلمانو گرفت ممنون میشم جواب بدین‌...  
 زهرا
  سلاممن ۴۴ ساله و همسرم ۴۹ ساله هستیمدو فرزند ۱۷ و ۱۵ ساله داریممیخواستم بدونم اگر ۱۰۰میلیون تومان پول داشته باشم میتونم برای گرفتن اقامت آلمان برای ۴ نفر اقدام کنم؟  
 احسان خان
  اگه بخواید همزمان چهارنفره برید باید پناهنده بشید که از مسیر مطمعن تر رفتن ، حداقل نفری 30 میلیون پول لازمه و در ادامه هم درخواست پناهندگی به پلیس فرودگاه کشوری که قصد رفتن دارید و بقیه ماجرا...اما سن بچه هاتون مناسب اقدام از طریق ویزای تحصیلی هم هست منظورم اینه که بیشتر توانتون رو روی بچهاتون بذارید و بعد خودتون اقدام کنید  
 Mahsa
  سلام خسته نباشیدمن ۷مدرک بین‌المللی ارایشگری و مدرک کاردانی هنرهای تجسمی دارم و همسرم هم صافکار هست و دوتا پسر ۶&۱۰ساله داریم دوست داریم واسه ادامه زندگی و تحصیل بچه‌ها ب المان بریم ما از چ راهی میتونیم اقدام کنیم است با ۱۰۰میلیون میشه از طریق سرمایه گذاری اقدام کرد یا از طریق ویزای کاری و یا هر راه دیگه سپاسگزارم که راهنمایی میکنید  
 سارا
  سلام منو همسرم هردو لیسانس حسابداری داریم ومیخواهیم به آلمان مهاجرت کنیم ودرخواست پناهندگی بدیم میخوام بدونم چقدر هززینه داره وچه شرایطی؟؟؟آیا راحته یا نه؟؟؟  
 بهراد
  سلام.برای حسابداری نیاز هست که شما دوره های مالی رو در المان بخونید در ضمن به کیس دقت کنید .دریافت پناهندگی باید شرایطی مطابق با قوانین بینالمللی برای دریافت پناهندگی داشته باشید و بتونید اثباتش کنید  
 زهرا
  سلام.پدرمن ۱۰سال پیش درلندن اقامت داشت وبه دلیل مشکلاتی به ایران برگشت وحالامیخواهدبه المان برودمیخواستم بدونم چون قبلالندن بوده المان اقامت میده بهش یانه؟  
 amir1999khs
  با سلاممن 17 سالمه و مدرک زبان A2 هم دارم.رشته من ریاضیه.من اول میخواستم از طریق ویزای تحصیلی اقدام کنم ولی چون محدودیت زمانی برای مشمولیت سربازی دارم نمیتونم صبر کنم به همین دلیل میخوام از طریق ویزای شنگن فرانسه وارد آلمان بشم و درخواست پناهجویی بدم.لطفا هر کمکی یا مطلبی که میتونه به من کمک کنه رو مطرح کنید.خیلی ممنون  
 پویا نوری
  سلام من افغانی ام ۲۱سالمه میخواستم پناهنده شم درالمان چقدر باید هزینه کنم برای رفتن ب المان موزیکستین هستم ویولنزبان انگلیسی ام بلدم تا ی حدی لطفا راهنمایی ام کتیید ممنون میشم  
 مهدی
  سلام 25,سالم هستش حدود 13سال رزمی کار کردم مبارزات آزاد حکم مربیگری دارم پنج سال و دان یک کیک بوکسینگ .دان یک سایوگان.دان یک موتای دان یک رزم ایران دارم دان یک دفاع شخصی دارم و تمامی احکامم فدرال هستش دوستان میتونید راهنمایی کنید من چه جوری اقدام کنم ممنون از لطف شما  
 Mehdi
  سلام من کارشنسی itدارم خانمم ترم اخر ححسابداری هست چ جوری پناهنده ی المان بشیم لطف کنید راهنماییم کنید ممنون  
 Roya samoomi
  سلام من ۱۹ سالمه مدرک عکاسی دارم با دیپلم حسابداری از شرایطه زندگیم راضی نیستم پشتوانه مالی هم ندارم و مجبورم بخاطره پیشرفتم و موفق شدنم مهاجرت کنم هیچ اطلاعی هم از شرایط مهاجرت کردن ندارمنامزدمم ۱۹ سالشه مدرک ارایشگری داره با دیپلم حسابداری به نظرتون ما میتونیم مهاجرت کنیم به المان خواهش میکنم کامل جوابمو بدید کسیو ندارم ازش سوال کنم خیلی سردرگمم مرسی💗  
 علی حیدری
  سلام دوستان من علی هستم دانشجو ۲۰ ساله مسلط به زبان انگلیسی..میخوام هرطور شده مهاجرت کنم به المان میخوام بدونم باید چجوری و از کجا برا پناهندگی اقدام کنم و هزینه پناهندگی چقدره..اگه کسی میدونه لطفا برادرانه کمکم کنه..ممنون  
 محمد معینی
  من یک آشنا دارم گفت بیا تا ترکیه از راه زمینی با سواری میبرن تا یونان بعد از اونجا به آلمان یا اتریش و هزینش از ترکیه به آلمان یا اتریش کلا 30 میلیون به پول ما میشه  
 عاطی
  بهت توصیه میکنم این کارو نکنی به سختی های این کتر فکرکردی ؟؟؟؟  
 روشا
  هرگز اینکارو نکن تدابیر شدید امنیتی در مرزها وجود داره و هر کشوری گیر کنی و مهر دیپورت به پاست بخوره دیگه حق ورود به اون کشور را حتی به صورت قانونی هم نداری, چون ویزای اون کشورم بهت نمیدن,مهر دیپورت خیلی خیلی بد هست ,یعنی اخراج حتی به هزینه خودشون بلیت برگششتو هم میدن که زودتر از کشورشون خارج بشی,آیندتو با این کار خراب نکن!  
 صادق
  زبان انگلیسی در آلمان چقدر کاربرد داره؟ با آشنایی به زبان انگلیسی میتونیم ارتباط برقرار کنیم یا باید فقط آلمانی صحبت کنیم؟متشکرم  
 آرش غیبی
  نه کاربردی نداره در آلمان بهت میگن تو کشور ما هستی باید زبان ما رو یاد بگیری  
 Parmi
  سلام شوهر من مدرک ملوانی داره مدرک تعمیر موباسل هم داره هر دو مون قصد پناهندگی به آلملن داریم آیا با این مدارک میشه رفت؟ممنون میشم جواب بدید.خودمم لیسانس حسابداریم  
 سعید
  سلام.من 25 و همسرم 24 سالشه و قصد داریم پناهندگی آلمان بگیریم ، شغل من فنی هستش(برقکار ساختمانم) بعداز چندوقت میتونم اونجا شروع ب کار کنم و حدودا چقدر طول میکشه تا اقامت بدن؟ توی این مدت ب من و همسرم سوییت جدا اختصاص میدن یا اینکه ب هرکدوم ی سوییت میدن؟  
 ماردین
  با احترام اگر شخصی با ویزای توریستی گروهی بره المان و بخواد پناهندگی بده میتونهو تکلیف اون چندنفر که یه ویزا دارن چی میشهخواهشا هردوستی اطلاعات دقیق داره بگه ممنون میشم  
 طوبا
  سلام من یه دختر افغانستانی هستم که درایران زندگی میکنم کسی میدونه چه جوری میشه درخاست پناهندگی برای اروپا بفرستم ؟؟؟  
 قاسم
  سلام منم افغانی هستم و شدیدا دنبال راهی برای رفتن به المانم اگه شما تونستین راهی پیدا کنید حتما به منم خبر بدید متشکرم  
 روشا
  عزیزم آلمان در صدد عدم ورود افغان ها به کشورش هست,اگر هم اقدام کنی در بدترین حالت که پناهندگی هست باید سر کنیپناهندگان پاس سفید میگیرن و هر وقت شرایط کشورشون به حد مطلوب برسه ,بر میگردوننمتاسفانه عده ای از هموطنان شما رفتارهای درستی از خود در آلمان نشان ندادن و شرایط را برای بقیه شما عزیزان سختتر کرده اند  
 امین
  کلا ناامید میشه آدم ترجیح میده بمیره چرا؟؟بلاخره یه راه ساده باید باشه برا رفتن به اروپا دیگه.خب چجوریه میشه کند از اینجا باباداریم نابود میشیم  
 Ei yan
  پسر حرف دل منو زدی پدرمون دراومد اینجا خداشاهده شبو روز دارم فکر میکنم چطور بدون پول برم ازاین کشور.یه زمان وقتی ۱۶سالم بود به این فکر افتادم برم زبان کره ای یاد بگیرم(korea)ازاونجایی یه دنیا عاشق این کشورم رفتم یاد گرفتم اما چی شد ...هرکار کردم که برم اونجا نزاشتن...ایرانی های عزیز بنده تواین مملکت همه راه های بدون سرمایه گذاری یا پولی رو امتحان کردم ونتونستم برم بیرون ازکشور یه توصیه دیگم بکنم ...برای این که یه انسان هستید ارزش قائل شید وبه هیچ عنوان از طریق پناهندگی حرکت نزنید اینکار باعث میشه همین یه ذره امیدتونم به زندگی ازدست بره ودرانتها باعث نابودی شما میشه...تا جایی که میشه برای حرکتی که می خواید بزنید تلاش کنید وحسابی اطلاعات جمع کنید تا با اطمینان ازاین کشور خارج بشید...موفق باشید$  
 Abas
  سلام من پسر ۱۵ ساله هستم می خوام برم آلمان خیلی ازیتم ۱۰ میلیون هم پول دارم اگه راهی هست به ما خبر بدید پاسپورت دارم شجاع هم خستم نمی ترسم  
 Sohail_arda
  کارت پایان خدمت دارم با پرواز برم پناهندگی بدم قبول میکنند از آشنایام رفتن دو سال میشه ک رفتن بهشون خونه دادن زبان یاد دادن _آیا اینا تاثیری دارند ؟  
 حسین
  آخه دوستان میگین پناهندگی نیایید خارج. خب چی طور بیاییم.!!. پول کافی بصورت سرمایه گذاری ندارم که بیایم خارج، کاری که رشته ام بدرد نمی خوره، از طریق تحصیلی هم به این راحتی نیست پذیرش نمیدم و حتی اگر پذیرش بدن ویزا دادن سخت، حتی ویزا هم بدن ویزای موقت هست.  
 Amirhosein
  سلام میخوام برم المان ۱۹سال سن دارم ایا راهی بجز قاچاق هم وجود داره ک هم کم هزینه تر باشه و هم بی خطر ممنون میشم جواب بدید  
 کوردستانی
  درود...دوست گرامی، فکر قاچاقی رفتن رو از سرتون بیرون کنین، این یک ریسک هست و خدای ناخواسته واسه شما اتفاقی بیفته، هیچ نهاد و کشور و شخصی جوابگوی شما نیست...  
 الیاس اقامحمدی
  لیسانس مکانیک دارم دوره های فنی حر فه ای برق ماشین رفتم برای رفتن به المان پناهده بشم چطور باید رفت  
 Mahan
  Ba salam , mikhastam bebinam agar visaye holand begiram, mitonam dar alman elam panahandegi konam? Dar morede dashtane doblinesh hich etela,ati nadaram  
 کیارش
  با احترام به کلیه سروران گرامی به تمام اعضا اینو عرض کنم که هرگز لز طریق پناهندگی اقدام نکنید به چند دلیل اول با وجودیکه تعداد پناهندگان سوری و افغان زیاد هست کمتر به ایرانیا بها میدن دومالمانو اروپا کلا از دور قشنگ به نظر میرسهسوم اگر تحویل پلیس ایران بدنتون ریجکت بشید تا یه مدت که اثبات کنید میگن رفتید جاسوسی کنید چهارم اگر میتونید پولی جمع کنید و از طریق بیزینس یا ویزاهای کار و دانشجویی اقدام کنیدپنجم اگر قصد سفر به حتی امریکا رو دارید از دفتر اقای رامین دلاوری اقدام نکنید (اسن اقا که خود رو وکیل امریکا معرفی میکنه چون فقط دزد هستند)ششممن ایرانمو دوست دارم هرچند مشکل شغل دارم اما پناهندگیهای سیاسی و اجتماعی وخصوصا شرایط کمپ درستی نداره و خیلی خجالت میکشن بگن پناهنده هستن و کسانی رو سراغ دارم با وجود مدرک فوق لیسانس در المان کارشون شستن ظرف در رستورانهای ایرانی در المان هستهفتم من شرایط خیلی دوستان رو داشتم و از بچگی رو یاهای خوبی در زندگی داشتم که نه المان و فقط یک کشور خارجی بجز عرب نشین ها زندگی کنم اما با رویای پناهندگی کل زندگیم بر باد رفتهشتم با وجود مدرک فوق لیسانس و تسلط به زبان انگلیسی و عربی اما شکست سنگینی در زندگی در باب پناهندگی خوردم نهم صحت گفته های بنده رو در کلیپهایی که در یوتیوپ هستند دنبال کنید ووضع پناهندگان رو مشاهده بفرمایید موفق باشید و پیروز  
 saeed
  سلام میشه بیشر توضیح بدید من دو روز دیگه پرواز دارم برای اروپا و میخوام برم المان اعلام پناهندگی کنم میشه راهنماییم کنید  
 روشا
  منم با صحبتهای این دوستمون موافقم , قبل از مهاجرت از تجربیات دیگران استفاده کنید ,گول ظاهر فریبنده اشخاصی که قاچاقی رفتن و تعریف میکنند را هم نخوریدایشالا وضع مملکت ما هم روبه راه میشه ,رویا پردازی نکنید!!!  
 Ali
  سلام 18سالمه کارت معاف از خدمتم دارم چجوری میتونم پناهنده بشم باید به کجا اقدام کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم  
 زینب علیزاده
  سلام من میخواستم بدونم از طریق ازدواج چطور میتونم مهاجرت کنم تو ضیحات دقیق تر میخوام  
 زری
  همسرت باید اقامت اون کشور و داشته باشه.از مدت اقامتش حداقل ۴سال گذشته باشه.دارای شغل دایمی و مقدار حساب جاری مشخصه باشه.بقیه شرایط مربوط میشه به وزارت خارجه ایران  
 روشا
  ایشون باید برای شما درخواست بزنناگر قصد نامزدی هست, ویزای نامزدی(محدودیت زمان داره)اگر زندگی مشترک هست که بازهم خودشون باید برای شما درخواست تهیه و ارایه بدهن  
 پایا
  باید با یک نفر ک تو اروپا زندگی میکنه ازدواج کنی تو همون کشور بعد دیگ شما پناهنده نخواهی بود چون همسرت دارای ایدی کارت هست و شما هم پاس میگیرید  
 من
  سلام من ۲۹ساله ام و ۸ملیارد پول دارم .ایا المان من رو بخاطر سرمایه که دارم پناهندگی میده که پولمو تو اون کشور سرمایه گزاری کنم  
 یو
  تو ۸ میلیارد پول داشتی نمیومدی اینجا سوال کنی الان ۱۰۰ تا وکیلو آشناوو گردن کلفت دورت بودن  
 یادگار
  خدا من پول راهی که میخوام برم رو به زور دارم جور میکنم اونوقت شما با ۸ ملیارد موندی ...... اولا ۸ ملیاردو ببری در جا ۳۸ درصد روز اول ورودت به عنوان مالیات برمیدارن بعد خب این چه کاریه من اینقد مطالعه داشتم از قوانین و فامیل هایی که در اروپا دارم میدونم با ۸ ملیارد چه بیزینسی بزنم ولی حیف بخدا با دو ملیاردش راحت کاری میکردم تو المان که ۲۵ تا ۳۰ هزار یورو در ماه درامد داره ....  
 ...
  شما که همه چی داری و از سر سیری می ری چرا نمی شینی و ااجازه بده این فرصت جایگزینی شامل کسانی بشه که واقعن مشکل دارن.اصلا چرا این پول رو ببری اونجا و برا خودت حرام کنی بشین مملکت خودمون و این جا سرمایه گذاری کن.اگه این جا زندگی برات سخته فکر نکن ما در بهشتیم ما هم محدودیم و با این فرق حتی جیبمونم خالیه  
 محمدرضا
  سلام خسته نباشید مسولین محترم این کانال لطف میکنید حداقل به سوالات به درد بخور جواب بدید شما عملا به هیچ سوالی پاسخ نمیدید  
 محمد علی
  دوست عزیز اینجا فرومه و پرسش و پاسخ بین کاربراست، خودشون جواب نمیدن  
 رضا
  هزینه اولیه ومدارک برای مردمجرد40ساله تارسیدن به المان ومعرفی به پلیس فدرال جهت درخواست پناهندگی رو توضیح بدین.به کجا باید مراجعه کرددرتهران  
 نگار
  سلام.من و شوهرم قصد سفر به المان رو داریم میشه راهنمایی کنید که از چه طریقی راحتره اگر بشه میخوایم از طریق ویزای شینگن بیایم این امکان پذیر هست بر نمیگردونن .؟؟؟؟واینکه چه مدت تو کمپ نگه میدارن؟؟؟  
 اذین
  سلام من ۵ سال پیش المان بودم ولی بخاطر ی سری مسائل برگشتم که الان فوق العاده پشیمونم میخواستم ببینم از طریق مدرک فنی حرفه ای که ارایشگری هست میتونم ویزای کار بگیرم؟حالا اگر ی راه کم هزینه باشه واسه پناهندگی هم خوبه چون توی شرایط سختی هستم هیچ پشتبانه هم ندارم دوران کمپ رو هم اونجا گذروندم از زندگی توی ایران خیلی بهتر بود  
 سلام
  سلام ممنون میشم که تجربیاتت رو از رفتن به آلمان از طریق پناهندگی بگی من دانشجوی دانشگاه دولتی هستم ولی چند وقته شدیدا علاقه مند به پناهنده شدن به آلمانم  
 Artemis
  سلام لطفا شرح‌میدید چطور پناهنده شپید مت و همسرم میخویم پناهنده شیم ممنون میشم راهنماییمون کنید  
 آوا
  سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه و امسال میرم پیش دانشگاهیشرایط پناهنده شدن الان واسم فراهم شده که بخوام برمولی تردید دارم که آیا بمونم ایران و کنکور بدم موفق ترم یا برم آلمان میشه راهنماییم کنید درباره ی کالجاشون که به‌چه صورته امتحان ورودی دارن یا نه؟  
 سهیلا
  عزیزم درس خوندن تو ایران وقت تلف کردنه و بی فایده ست. اگه شرایطش رو داری هر چه زودتر خودتو خلاص کنی بهتره. نباید فرصت زندگی تو اروپا رو از دست بدی.  
 ...
  حرف ایشون رو گوش نده و سلیقه هر کسی رو نذار وارد زندگیت بشه؛ اگه مستقیمن می خوای دانشگاه کشوری بری و بنیه مالی خوبی دارید می تونی بری، اما اگه می خوای ول کنی و بری: به نظر من درست رو ول نکن به امید این که اون جا پناهنده بشی و پیشرفت کنی؛ در این سن بشین کنکورت رو خوب بخون و ریشته ای رو بزنن که روزی تخصص پیدا کردی به درد اروپا هم بخوره و راحت تر بشه بری؛ یکی از ملاک هایی که اروپا بهش توجه می کنه همین تحصیل کرده بودن شخصه؛ شرایط سیاسی منطقه رو هم در نظر بگیرین؛ مثلن کشورایی که در جنگن و آواره داره ممکنه مهاجرت ها رو افزایش بده و نشه همه رو جا داد و یا الویت با کسانی هست که جانشون در خطره و اون وقت درست نیست بلاتکلیف بمونی و من شنیدم گاهی در کمپ ها اتفاقاتی می افته  
 پوریا محرمان
  من ترکیه هستم پاسپورت ندارم چطور میتونم برم آلمان که خطری تو راه پیش نیاد  
 زری
  برو کمپ سازمان ملل خودتو معرفی کن.  
 ...
  بدون پاسپورت چه طور اون جا موندی؟!؛ بری یا نری و قبل از این مشکلی برات درست بشه برو خودت رو معرفی کن. بازم سوال کن و با حرف ماها هم زود اقدام نکن  
 محمدرضا
  سلام پاس و ویزای بدون اثرانگشت چطور میتونم بگیرمچهارزبان بلدم مدراک فنی حرفه ای سه تادوتا هم لیسانس دارم  
 بابک
  سلام،دوست عزیز من مدرک لیسانس دانشگاه آزاد دارم رشته کامپیوتر دارم، در زمینه کار با کامپیوتر حرفه ای هستم و همینطور انگلیسیم عالیه، اما مدرکی برای.اثباتش ندارم، ایا راهی هست که بتونم خودمو ثابت کنم اونجا؟  
 حمید
  موسسات آموزش عالی تکمیلی تمام شهرها وجود دارند ثبت نام کن دکتری بگیر  
 ...
  تافل شرکت کن و مدرکش رو بگیر  
 روشا
  تافل رو آمریکا قبول میکنه و آیلتس رو کاناداهر کدام تاریخ اعتبار دارن مدتش دایمی نیستشما باید B1 و B2 رو مسلط باشی زبان آلمانی در این دو سطح رو باید مسلط باشی  
 احمد
  سلام من سوئدم وزیر سن قانونی. ولی اداره مهاجرت من را بالای سن کشیده است من اگر بتوانم مدرکی برای تثبیت سن به اداره مهاجرت آلمان بدهم میتوانم درخواسته پناهندگی بدهم.  
 زری
  المان شما رو به دلیل داشتن اثر انگشت در سوید قبول نمیکنه.شما در سوید همون مدارکتونو ارایه بدید و با کمک وکیل اعتراض به حکم بدید  
 ...
  نه آلمان یا هر کشوری قبولت نمی کنه و فوری باید خاکش رو به مقصد اون کشور ترک کنی؛ اروپا سیستم اداری کشور ما نیست که تعدادی هر کی هرکی باشه و با پرونده سازی کاری بکنن، اونا همه با هم در ارتباطند به ویژه راجه به این چیزا  
 Ehsan
  سلام دوست عزیز وقت بخیر مرسی از مطالبی که در اختیار گذاشتین.برای زن و شوهر بهترین کیس چیه؟و کمترین هزینه که میشه رفت نفری چنده ؟  
 پریا عسکری
  سلام خسته نباشید من فوق دیپلم فیزیک هستم وکارم حسابداری زبانمم تاحدودی خوبه میخام ب المان مهاجرت کنم و پناهنده بشم میخام اونجا وارد دانشگاه بشم و ادامه تحصیل بدم میشه راهنماییم کنید مچکرم  
 عشق المان
  چه خوب ماهی 1و دویست با جای خواب و گرم و نرم و غذا و کمکهای دیگه. والازندگی تو اردوگاه با این شرایط از زندگی خودمون خیلی بهتره. من که رفتم. هر کی خواست بیاد. فقط نفر /اخری چراغا رو خاموش کنه در رو هم ببنده  
 محمدرضذ
  فقط برای ۱۵ماه میدن بعدش چیکار میخوای بکنی  
 ...
  محمد رضا اون وقت این یارو باید برگرده دوباره درو باز کنه و چراغا رو روشن کنه!...همسر خواهر من هزینه یه تور به استانبول رو دید و گفت این ارزان تر از باقی تورهاست و می ریم و قرار شد سه چهار میلیون بدن، اما وقتی برگشتن 16میلیون خرجشون شد؛ اون جا خواهرم کارش به بیمارستان کشید و بعد اونم هر جا می رفتن ببینن بلیط می خواستن و خلاصه اون سه چهار میلیون شد 16 میلیون شد؛ یعنی فکر همه جاش رو بکنین و سر سری خودتون رو توی آب و آتیش نندازین و آدم باید سنجیده و تحیق شده عمل کنه؛ به فکر راه برگشت هم باشین مشکل ساز نشه  
 iman
  کلاس زبان المانی هم برگزار میکنن؟به چه زبانی زبان المانی را به ما اموزش میدهند ؟  
 سعید
  زبان آلمانی کلاس های زبان مجانی  
 سارا
  سلام من همراه دخترم میخوایم از کشور خارج بشیم به مقصد آلمان . همسر سابق ام از ایران رفته و نمیتونیم پیداش کنیم. برای وکالت خروج از کشور به دادگاه مراجعه کردم . با حکم دادگاه برای خروج دخترم (4ساله) میتونم درخواست ویزا به سفارت بدم و داخل فرودگاه مشکلی پیش نمیاد ؟  
 ...
  به هر کسی اعتماد نکنین و بهتره به خاطر دخترت خیلی تحقیق و مشاوره کنی تا روزی مشکلی پیش نیاد و مطمن بشید کسانی در ایران شما رو حمایت مالی می کنن و ریسک نکنین  
 روشا
  وقتی ایشون مجهول المکان هست بیشتر از 6 ماه میتونید درخواست طلاق بدید و حضانت دختر و خروج از کشورو از قاضی بگیریدببخشید حرف طلاق شدروند قانونیشو نوشتم  
 احسان
  سلام من21سال و خانمم16سالشه میخوایم ب آلمان مهاجرت کنیم مدرکم دیپلمه و مدرک کمک بهیاری هم دارم میخوامستم بدونم چجوری باید بریم؟؟  
 حمید
  شما اول خانومتو ببر ثبت نام کن مدرسه چون باید الان سر درس و مشقش باشه بعد بیا خودم راهنماییت کنم  
 رضا اسیوس
  سلام خدمت شما بزرگوار.دوست عزیز من مدرک درجه دو فنی حرفه ای برق هم دارم حدود 7سال سابقه کار در اداره برق دارم<سیم بان>مدرک تحصیلیم فوق دیپلم برق هست .زبانم زیاد خوب نیست یعنی مدرکی ندارم بابت زبان.29 سال سنم هست .مجرد هم هست قصدمهاجرت به آلمان رو دارم بابت حرفه ای که دارم شغلی هست اقدام بکنم  
 Sobi
  سلام.مرسی از اطلاعات خوبتون..من و همسرم ۲۷سالمونه.خانمم ماما هستن.من مهندس عمران دارم با ۲سال سابقه کار..مدرک بین المللی جوشکاری زیراب I.L.Oدارم+مدرک تاسیسات بهداشتی ساختمان(شامل:لوله کشی ساختمان مسکونی و تجاری و سونا وجکوزی وغیره..)+طراحی سیستم های خورشیدی..میخوام از راه قانونی ب آلمان برم و پناهنده شم.میتونید تو این راه کمکم کنید..  
 زری
  باید اسپانسر پیدا کنی.شرکتی ک تورو تو کشور مورد نظرت استخدام کنه.از طریق روادید شغلی  
 علیرضا
  شما الان با این شرایط که داری استرالیا رو هوا میگیرنت مخصوصا برای جوشکاری زیر اب از اقوام ما رفتن خیلی سریع جواب گرفتن  
 سعید
  سلام برای یک خانم خانه دار ویک پسر 8 ساله با گردش مالی خوب و تمکن مالی ورضایت پدر برای خروج در کوتاه ترین مدت امکانش هست فردی را معرفی کنید برای ورود به آلمان و پناهندگی؟  
 لیندا
  سلام خسته نباشید و مرسی از مطالبتون. من 35 دخترم 16 و شوهرم 43 و پسرم 3ساله هستن. میخواستم بپرسم این توضیحاتی که دادین مربوط کسانی هست که بصورت قانونی(با دعوت نامه)یا بصورت غیر قانونی از ایران خارج میشن؟خیییییلی ممنون میشم پاسخگو باشین.  
 mona
  سلام وقتتون بخیر میشه بپرسم شرایط پناهندگیو؟کلا چجوریه؟من پرستارم میتونم آلمانم همین شغلو داشته باشم.ممنون میشم از پاسخگوییتون  
 Milad
  سلام ،بله شما میتونید همین شغل رو اونجا ادامه بدید ،فقط باید زبان المانی یاد بگیرد ،شرطشون همینه  
 ناهید
  بعد از گرفتن اقامت از طریق پناهندگی چند سال طول میکشه بتونیم ب ایران سفر کنیم  
 زری
  بستگی به کیسی داره ک ارايه بدی.حداکثر ۴الی ۵سال  
 فهیمه کریمی
  من و همسرم دو ساله ازدواج کردیم قصد مهاجرت داریم پول فقط پنجاه میلیون دارم بهترین کیس برای اقامت گرفتن کدومه آیا پناهندگی به زوجین میدن دوست داریم تو کشوری مثل آلمان بچه دار شیم  
 فهیمه کریمی
  من و همسرم دو ساله ازدواج کردیم قصد مهاجرت داریم پول فقط پنجاه میلیون دارم بهترین کیس برای اقامت گرفتن کدومه آیا پناهندگی به زوجین میدن دوست داریم تو کشوری مثل آلمان بچه دار شیم  
 سیامک
  با سلام و عرض ادب من 32 ساله و همسرم 26 ساله همراه پسره 1 سالمون قصد داریم به المان پناهده شیم به زبان المانی تسلط داریم شرایط برای پناهندگی همراه با یک پسر 1 ساله امکان پذیر هست؟ بلد بودن زبان در روند گرفتن اقامت کمکی به ما میکنه یا فقط کمک در امور روزمرمونه؟ و می خواستم بدونم چقدر زمان میبره که بتونیم رو پایه خودمون بایستیم و عادی زندگی کنیم خارج از کمپ و بتونیم مشغول کار بشیم که حقوق رسمی آلمانو بدن؟  
 مریم امینی
  سلام . من میخوام به آلمان بصورت پناهندگی وارد شم ، 27 سالمه میخوام بدونم این شرایط برای خانمهام هم همینطوره ؟ و اینکه میتونم اونجا پیش دوستانم بمونم یا خیر !  
 Raha
  بله همینطوره اگر قصد رفتن دارید خبر بدید ۱۰ روز دگه حرکت است  
 Artemis
  سلام من وهمسرم میخواستم راهنماییم کنیدمن در ترم ۴ معماریم آیا میتونم پناهنده بشم و اونجا ادامه تحصیل بدم  
 شادی
  سلام و خسته نباشید به اساتید سایتیک سوال بسیار مهم دارم و واقعا ممنون میشم کمکم کنیدمن و همسرم میخوایم وارد آلمان بشیم و نمیدونیم از طریق پناهندگی بریم یا قانونی چون تحصیلات خودم مدرک فنی حرفه ای عکاسی و همسرم بزرگشده ی دبی و کار کرده ی اونجاست اما تحصیلی نداره/اما ۴ زبان رو کاملا بلده و مکالمه میکنه و داخل صرافی ۲۰ ساله که مشغوله ؛در مورد مسیر انتخاب نوع مهاجرت به آلمان راهنماییم کنیدو دوم اینکه۲ تا سگ کوچیک دارم و حتما باید با خودم بیارمشونآیا به مشکل میخورم برای پناهندگی با ۲ تا سگ هام؟به هیچ وجه نمیتونم بزارمشون و برم  
 محمدرضا علی میرزایی
  سلام من با همسرم میخوام برم آلمان کار کنم آیا میتونم کار پیدا کنم شغلم رانندگی پایه یک  
 ......
  در المان از خط خودمون که در ایران استفاده میکردیم نمیتوان استفاده کرد؟؟؟  
 edina
  تلگرام و برنامه های دیگه که اینترنتی هستن فعاله و میتونین استفاده کنین. ولی برای مکالمه یک سیم کارت باید خریداری کنید.  
 milad
  سلام میلاد هستم ۲۰ ساله آرایشگرم میخواستم بپرسم اگه ب آلمان پناهنده شم تا زمانی ک بهم اقامت بدن میشه با اون ۳۰۰ یورو زندگی کرد؟؟ و اینکه تا کی این پولو میدن؟؟ و بعد گرفتن اقامت میتونم اونجا مغازه آرایشگری تاسیس کنم یا ن ؟؟  
 علیزاده
  بله اونجا یک دوره ی آموزشی دارن بنام آوس بیلدونگ که به طور نرمال سه سال طول میکشه تا این دوره رو بگذرونین و مدارکش و مجوز کارش رو بگیرین و بعد از طی این مراحل میتونین به طور قانونی و رسمی آرایشگاه بزنین و شغل پر درآمدی هم هست در آلمان، و ضمنا چون شما دوره شو قبلا دیدین احتمال داره زودتر از سه سال مجوز کار رو بگیرین  
 سانی
  سلام درود بر شما و مطالب مفیدتون.من و دوست دخترم میخایم از ایران بریم و در آلمان پناهندگی بگیریم کیس مناسبی هم داریم.میخاستم بدونم برای خروج یک بچه ۵ ساله همراه مادرش که هردو گذر نامه هم دارن ایا در فرودگاه رضایت نامه شوهر برای زن یا پدر برای بچه میخان یا نه.؟بعد میخاستم بدنم تو المان که گیر نمیدنم ما زنو شوهر نیستیم؟مرسی اگه جوابمو بدین  
 edina
  رضایت نامه محضری پدر در سفارت برای اخذ ویزا از مدارک الزامیه و حتی با موجود بودن رضایت نامه باز هم سختگیری برای دادن ویزا به مادر و بچه از سوی سفارت زیاده و کار راحتی نیست.بعد از اخذ ویزا در فرودگاه هم اون رضایت نامه باید همراهتون باشه حتماو در آلمان کسی به مزدوج نبودن شما کاری نداره و حتی توصیه میشه ازدواج اونجا صورت بگیره چون روند گرفتن اقامت رو راحتتر میکنه.  
 عابر
  نیت شما خوب نیست چون گفتی اجازه شوهر برا زن!؛ این یعنی اون زن طلاقی نیست و کنار همسرش هست؛ لطفن بخاطر خودتون خانواده ای رو بدبخت نکنین؛ اگه زن طلاق هم بگیره شش تا هشت ماه فکر نکنم قانون ایران اجازه بدن؛ در مورد بچه هم بله صد درصد اجازه پدر لازم هست. هر کشوری هم قاچاقی بری، پدر بچه اگه در قید حیات باشه و سالم و پیشینه بدی نداشته باشه و اگه شکایت کنه پلیس اینترل پل کودک رو پس می فرسته.چون این کار شما بیشتر آدم ربایی هست واسه بچه  
 پیمان
  سلام دوست عزیز من تصمیم جدی برای پناهندگی دارم وفقط هم ب المان قصد رفتن دارم آیا ب همین راحتی ک توضیح دادین میشه اقامت گرفت و اگر کار فنی بلد باشی اونجا میتونی مشغول ب کار بشی تشکر  
 Mohammadmoradi
  شما باید مدرکه فنی حرفه ایه حرفه ای ک بلدی رو داشته باشی ..اول درجه دو رو باید دوره ی شیش ماهه بگیری بعد درجه یک رو تو دوره ی هشت ماهه... اینجوری راحت میتونی اقامتو اوکی کنی اگه زبان انگلیسی یا المانی هم بلد باشی ک خیلی عالی تره  
 محمد
  سلام ایا با ویزای توریستی میشه بری المان و درخواست پناهندگی بدی؟ از زمانی که درخواست پناهندگی میدی تا زمانی که جواب نهایی بیا میشه رفت توی یه تیم فوتبالی بازی کرد؟  
 صدف
  سلام...میخواستم ببینم من و دوستم که باهم در سن 20 سالگی از ایران میرویم ایا بازهم جدایمان میکننند؟در اقامتگاه پناهندگی و شهرها؟بعد از گذشت 6 ماه میتوانم به شهر عمه ی خودم برم؟راستش من دخترعمه ام المانی هست اون میتونه کمکمون کنه؟  
 عابر
  احتمال جدا قبول شدن زیاد هست و هر کس باید کیسی داشته باشه مگه این که خواهر باشین یا اهل یک خانواده و شهر رو شما انتخاب نمی کنید اونا تصمیم می گیرنند و همه چی رایانه ای هست و بسته به ایالاتی که بخواد.امکان جدا شدن شما هست و الویت انتخاب به پیش فامیل رفتن با کسانی هست که به سن قانونی نرسیدن و یا همسرشان فلان شهر هست که می خواند پیشش برند  
 ابراهیم
  من قصد پناهندگی دارم به نظرتون بهترین کیس پناهندگی چی هست .  
 هدیه اسدی
  با سلام در رابطه با امنیت این راه میتونی توضیح بدید که میشه من و همسرم هر دو با هم بریم و با ما درست رفتار میشه یا نه؟چه خطراتی سر راه هست؟این حقوق تا چه زمانی داده میشه؟  
 علی
  با سلام میخواستم بدونم چه مقدار پول برای اقامت کشور آلمان میخواهد با تشکر  
 فرشسد
  ۱۰۰ میلیون عزیز  
 فرید
  چه خبره 100 تومن با 25 تا 40 تومن میشه اقامت فرانسه رو گرفت المان از این مبلغ هم پایین تره  
 سینا
  فرید جان آشنا داری معرفی کن کجا با ۳۰ ۴۰ تومان اقامت میدن برادر من؟؟؟  
 مریم مقدم
  سلام وقت بخیر ببخشید من دختر 13 ساله دارم میخوام برای پناهندگی اقدام کنم اگر دخترم رو نتونم همراهم ببرم چه مدت بعد برای آوردنش میتوانم اقدام کنم ممنون  
 زری
  اگه بی سرپرست هستی در هر شرایطی دخترتو میتونی ببری در غیر صورت یا با اجازه ولی قهری یا بعد از ۱۸سالگی دخترت میتونی تقاضا بدی  
 علیرضا
  سلام بنده 18 سال دارم ودیپلم هستم میخاستم به آلمان پناهنده شم حالا موندم بابد از کجا شروع کنم؟ممنون میشم جواب بدین  
 امیر
  سلام و خسته نباشی ببخشید من و خانمم داریم به صورت پناهندگی وارد المان میشیم و من 27 و خانمم 20 سالشه کیس مورد نظر رو هم داریم میخواستم بدونم برای پناهندگی برای من و خانمم خانه جدا گانه میدن یا در سالن میزارن مارو؟ و یک توضیحی درمورد این حقوق که تقریبا 300 یورو هست برای دو نفر است یا نفری 300 یورو متشکر ار راهنماییتون  
 مصطفی
  سلام دوست عزيز. بله به شما جای خاب جداگانه داده میشود.مثل يه سویت یک خابه جمع جور تو ایران.بله کمکی که میشود برای هر فردی جداگانه هست.  
 مهران
  سلام دوست عزیزمن الان آلمانمو میبینم دوستانی که این سالها از ایران میان با چه مشکلاتی روبرو هستناز بدو ورودشون کلی مشکل دارنکیس پناهندگیتون باید خیلی قوی باشهوگرنه دیپورت میشین  
 امیر
  شما هردو ابتدا بایستی در کمپ عمومی به مدت سه ماه اقامت داشته باشید که سخت ترین قسمت کار است بعد به ساختمان های بهتری منتقل میشوید و بعد در صورت تایید پناهندگی شما خانه یا آپارتمان کوچی در اختیارتان قرار میگیرد . سختی کار در سه ماهه اول است حتمن در گوگل شرایط پناهندگانن آلمانی را در کمپ ها جستجو کنید .  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید