ویزای تضمینی کانادا چیست ؟


همانطور که می‌دانید، انواع مختلفی از ویزای کانادا وجود دارد که متقاضیان می‌توانند با توجه به شرایط خود، برای اخذ یکی از آنها اقدام نمایند. اما اخذ ویزای کانادا در چند سال اخیر به دلایل زیادی برای ایرانیان، سخت‌گیرانه‌تر شده است. لذا برخی از آژانس‌های مسافرتی و دفاتر مهاجرتی، به ازای دریافت مبلغی بیشتر، برنامه‌ای برای اخذ ویزای تضمینی کانادا ارائه می‌دهند. اما این سوال پیش می‌آید که آیا ویزای کانادا بصورت تضمینی وجود دارد یا این برنامه‌ها کلاهبرداری و نامطمئن می‌باشند.


دلایل سخت‌گیری برای صدور ویزای کانادا

بطور کلی روند اخذ ویزای کانادا در چندسال اخیر با سخت‌گیری‌های زیادی مواجه شده و متقاضیان مهاجرت به کانادا باید مراحل سختی را پشت سر بگذارند. این سخت‌گیری به منظور امنیت هرچه بیشتر این کشور انجام شده تا کنترل بیشتر و بهتری روی ورود و خروج‌ها انجام بگیرد. ویزای تضمینی کانادا به این معنی نیست که ورود شما به کانادا را بصورت صد در صد تضمین کند. بلکه مراحل اخذ ویزای کانادا را برای شما کمی آسان‌تر می‌کند.

اما بخاطر برخی از مسائل، همین روند سخت‌گیرانه‌تر شده و حالا افراد بیشتری به دنبال ویزای تضیمنی کانادا می‌گردند. دلایل عمده سخت‌گیری صدور ویزای کانادا به این صورت هستند:


1- درخواست بسیار مهاجرت به کانادا

در سال‌های اخیر درخواست برای اخذ ویزای کانادا بسیار بالاتر رفته. از زمان اولین تمدن‌های اروپایی در کانادا در قرن شانزدهم، این کشور میزبان مهاجران بسیاری بوده است. تا میانه قرن بیستم، بیشترین تعداد مهاجران در کانادا را اروپایی‌ها تشکیل می‌دادند، تا اینکه اخیراً، شهروندان کشورهای چین و آسیای جنوبی، اکثریت مهاجران کانادا را تشکیل می‌دهند. مهاجرت به کانادا در بیست سال گذشته، هرسال نسبت به سال گذشته رشد داشته و تعداد مهاجران در سال 2017، بیشتر از 240 هزار نفر بود.

افزایش درخوست مهاجرت به کانادا، به یک دلیل اصلی باعث سخت‌گیری‌های بیشتر در امر صدور ویزای کانادا شده است. کانادا به یک کشور مهاجرپذیر تبدیل شده و شامل مردمی از نژادها و ملیت‌های گوناگونی است. این کشور برای کنارهم نگه داشتن این جمعیت متنوع، نیازمند به برقراری نظم و امنیت بسیار بالایی است. بنابراین کانادا، روی افرادی که قصد ورود یا خروج از این کشور را دارند، حساسیت بسیار به خرج می‌دهند و به همین دلیل افراد به دنبال اخذ ویزای کانادا بصورت تضمینی هستند.


2- پناهندگی در کانادا

از طرف دیگر، برخی از افرادی که ویزای کانادا را دریافت می‌کنند، پس از ورود به این کشور، یکی از قوانین اصلی ویزا را زیرپا گذاشته و درخواست پناهندگی در کانادا را می‌دهند. درحالیکه در بخش شرایط اخذ ویزای کانادا ذکر شد، یکی از مواردی که باید به اثبات برسانید، اینست که پس از گذشت اعتبار ویزا، به کشور خود باز خواهید گشت. بنابراین افسرهای مهاجرتی، روی این موضوع، تأکید بسیار زیادی دارند.


3- مهاجرت‌ها و اقدامات غیر قانونی مهاجران در کانادا

یکی از مهم‌ترین دلایل سخت‌گیری صدور ویزای کانادا برای افراد خارجی اینست که این افراد، هم پیش از ورود و هم پس از ورود به کانادا، دست به اعمال غیرقانونی می‌زنند. بعنوان مثال، به منظور دریافت ویزای تضمینی کانادا، به اشتباه به جعل مدارک و گفتن ادعاهای دروغین می‌پردازند که دیر یا زود توسط دولت کانادا، شناسایی می‌شوند. همچنین پس از ورود به این کشور، با اعمال غیرقانونی (به دلیل آشنا نبودن با قوانین کشور کانادا)، اعتماد مقامات این کشور را نسبت به مهاجران و متقاضیان اخذ ویزای کانادا، پائین می‌آورند.

این موارد به اضافه برخی مسائل جزئی‌تر، باعث سخت‌گیری در امر صدور ویزای کانادا شده‌اند. بنابراین افرادی که قصد دریافت ویزا دارند و تجربه و اطلاعات کافی درباره این روند ندارند، سراغ ویزای تضمینی کانادا می‌روند. اما ویزای کانادا بصورت تضمینی، دقیقاً چه چیزی است؟


ویزای تضمینی کانادا چیست؟

ویزای تضمینی کانادا به این معنی است که به شما اطمینان دهد می‌توانید از تمام مراحل اخذ ویزای کانادا، با موفقیت عبور کنید. اما هیچ‌گونه تضمین صددرصدی وجود ندارد، زیرا بسیاری از عوامل دریافت ویزا، دارای متغیرهای زیادی هستند که هیچکس نمی‌تواند آنها را تضمین نماید. پس ویزای تضمینی کانادا چه کمکی به متقاضی می‌کند؟

برخی از آژانس‌های مسافرتی به ازای دریافت مبلغی بیشتر، برنامه‌ای به نام ویزای کانادا بصورت تضیمنی به مشتریان خود ارائه می‌دهند. طبق قوانین این برنامه، اگر به هر دلیلی، متقاضی نتوانست ویزای کانادا را دریافت کند، این مبلغ به او بازگشت داده می‌شود. این آژانس‌های مسافرتی، اقدامات زیادی برای تضمین کردن ویزای کانادا انجام می‌دهند، از جمله چک کردن مدارک متقاضی به منظور نبودن هرگونه مشکلات حقوقی، صدور دعوت‌نامه از طرف یک شخص مقیم کانادا که شانس اخذ ویزا را تا درصد زیادی افزایش می‌دهد و غیره.

سوالی که اینجا پیش می‌آید، اینست که چقدر می‌توان به آژانس‌های مسافرتی برای اخذ ویزای تضمینی کانادا اطمینان کرد و تا چه اندازه قابل قبول هستند؟


انتخاب بهترین آژانس مسافرتی برای اخذ ویزای تضمینی کانادا

بهتر است پیش از هرگونه اقدامی، از معتبر بودن موسسه‌ای که در آن درخواست ویزای تضمینی کانادا را می‌دهید، اطمینان حاصل نمائید. برخی از این شرکت‌ها به منظور تضمین ویزا، اقدام به جعل اسناد و مدارک می‌کنند که دیر یا زود توسط افسر مهاجرتی کانادا، شناسایی شده و ممکن است برای همیشه از عبور فرد به کانادا، جلوگیری شود. همچنین برخی از آژانس‌های مسافرتی، با دریافت هزینه ویزای تضمینی کانادا، کار خاصی انجام نمی‌دهند که باز هم درنهایت ممکن است به ریجکت شدن درخواست مواجه شوید.

بنابراین در انتخاب آژانس مسافرتی، دقت بالایی به خرج دهید و از مشاوران آن دفاتر، سوابق قبلی‌شان را درخواست نمائید و سعی کنید با آن افراد به منظور اطمینان بیشترف تماس برقرار نمائید.

 مرتضی اکبری
  درود بر شما. من ۳۲ساله مجرد و دیپلم ریاضی فیزیک و شغلم ۱۳سال پوشاک هست. قصد مهاجرت به کانادا رو دارم ولی نمیدونم به چه کسی میشه اعتماد کرد چون در ایران از این طریق خیلی کلاه برداری میکنن. میشه راهنمائی و کمکم کنید؟  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید