راهنمای جامع اخذ ویزای کانادا 2020

کانادا کشوری در آمریکای شمالی است که با ایالات متحده در همسایگی می‌باشد. به لحاظ موقعیت جغرافیایی، ثبات اقتصادی و طبیعت زیبای کانادا، تقاضا برای سفر به این کشور و اخد ویزای کانادا، همواره بالا بوده و از آنجایی که احتمال دریافت ویزای کانادا از ویزای شینگن و سایر کشورهای اروپایی (به شرط رعایت شرایط و تکمیل بودن مدارک لازم) کمی راحت‌تر است، بنابراین افراد زیادی در صدد کسب اطلاعات بیشتر درمورد انواع ویزای کانادا و نحوه دریافت آنها هستند که در ادامه به آنها پرداخت خواهد شد. 

انواع ویزای کانادا

کانادا انواع ویزای مختلفی دارد که متقاضی می‌تواند با توجه به شرایط خود، برای دریافت یکی از آنها اقدام نماید. در یک تقسیم‌بندی کلی، ویزای کانادا از نوع توریستی به چهار صورت هستند:

 • ● ویزای ترانزیت
 • ● ویزای Single-entry یا ویزای تک ورودی کانادا
 • ● ویزای Multiple-entry یا ویزای چند بار ورود کانادا (ویزای 5 ساله کانادا)
 • ● ویزای Super Visa یا سوپر ویزا (ویزای والدین)

ویزای ترانزیت کانادا

افرادی که می‌خواهند وارد کانادا شده ولی قصد بازدید از کانادا یا خرید در این کشور را ندارند، باید برای ورود به کانادا، ویزای کانادا از نوع ترانزیت را دریافت نمایند. همچنین کسانی که کمتر از 48 ساعت در کانادا اقامت دارند، باید اقدام به دریافت ویزای ترانزیت کانادا کنند. ویزای ترانزیت کانادا رایگان است.


ویزای Single-entry کانادا

با ویزای تک ورودی کانادا تنها یک بار می‌توانید وارد کانادا شوید و پس از خروج از کانادا اعتبار ویزای شما به پایان خواهد رسید. ویزای کانادا از نوع تک ورودی:

 • ● به دارندگان این نوع ویزای کانادا اجازه می‌دهد در مدت اعتبار ویزا، یک بار وارد کشور کانادا شوند.
 • ● ممکن است تا شش ماه قبل از مدت زمان سفر صادر شود.
 • ● تاریخ اعتبار آن باید حداقل یک ماه بیشتر از تاریخ رسیدن دارنده به کانادا باشد.

ویزای Multiple-entry کانادا

ویزای مولتی کانادا که به آن ویزای پنج ساله کانادا نیز گفته می‌شود، اجازه ورود و خروج مکرر را به دارنده ویزا می‌دهد. لازم به ذکر است که دارندگان ویزای تک ورودی کانادا و ویزای مولتی کانادا، در هر بار ورود به کانادا، تنها اجازه کمتر از 6 ماه اقامت در کانادا را دارند. این نوع از ویزای کانادا که به ویزای 5 ساله کانادا نیز معروف است، اعتباری ده ساله دارد. اما از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایرانی 5 ساله است، تنها 5 سال می‌توان از اعبتار این نوع ویزای کانادا استفاده نمود. برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویزای مولتی 5 ساله کانادا مراجعه نمائید.

توجه داشته باشید که تصمیم‌گیری درخصوص زمان اعتبار ویزا و یک یا چند بار ورود بودن آن به آن به عهده سفارت است و ممکن است اعتبار ویزا به تشخیص سفارت کمتر از 6 ماه باشد. همچنین با توجه به سخت‌گیری‌های بیشتر در روند صدور ویزای مولتی کانادا به اتباع ایرانی، برخی از آژانس‌های مسافرتی، برنامه‌هایی مبنی بر ویزای تضمینی کانادا ارائه می‌دهند. قابل ذکر است که اخذ ویزای کانادا، به هیچ صورت، تضمینی نیست و برای آشنایی با برنامه‌های ویزای تضمینی کانادا، به صفحه موردنظر مراجعه نمائید.

ویزای مولتی کانادا خود به چند دسته تقسیم می‌شود.


ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا به ویزای اقامت موقت کانادا معروف است. این نوع ویزا برای اهداف مختلفی صادر می‌شود و آن دسته از متقاضیانی که به قصد گردشگری، دیدار خویشاوندان،شرکت در دوره های کوتاه مدت تحصیلی و کارگاه های آموزشی و یا شرکت در همایش ها قصد ورود به کانادا را داشته باشند می‌توانند به عنوان ویزیتور کوتاه مدت درخواست ویزای کانادا دهند.

ویزای توریستی کانادا در ابتدا با مدت اعتبار حداکثر چهار ماهه صادر میشد، اما امروزه اکثر ویزاهای توریستی کانادا بصورت ویزای مولتی و با اعتبار پنج ساله برای متقاضیان صادر می‌شود. برای اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید به صفحه ویزای توریستی کانادا مراجعه کنید.


ویزای تحصیلی کانادا

کانادا یکی از بهترین مقاصد برای ادامه تحصیل است و متقاضیان تحصیل در کانادا هر روزه درحال افزایش می‌باشند.  تحصیل در کانادا به دو بخش اصلی تقسیم می‌شود؛ ویزای تحصیلی بلند مدت کانادا و ویزای تحصیلی کوتاه مدت کانادا. ویزای بلندمدت کانادا شامل ویزای دانشجویی کانادا و ویزای دانش‌آموزی می‌باشد که متقاضی می‌تواند پس از دریافت این ویزا، در مدارس یا دانشگاه‌های امریکا به تحصیل بپردازد. ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت کانادا نیز به منظور فرصت‌های مطالعاتی، شرکت در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت و مواردی از این دست صادر می‌شود. متقاضی می‌تواند برای این منظور، برای دریافت ویزای مولتی کانادا اقدام نماید.

والدین دانشجویان نیز می‌توانند با شخص وارد این کشور شوند، اما دارای شرایط خاص و محدودیت‌هایی است. از آنجایی که ویزایی بعنوان ویزای همراه دانشجویان وجود ندارد، والدین دانشجویان به این منظور می‌توانند از طریق ویزای توریستی کانادا، ویزای کار کانادا یا سوپرویزای کانادا، اقامت موقت یا دائم این کشور را دریافت نمایند.

برای اطلاعات بیشتر، به صفحه ویزای دانشجویی کانادا مراجعه نمائید.


سوپر ویزای Super Visa کانادا

سوپر ویزای کانادا برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند بیش از 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشند. این نوع ویزا معمولاً برای والدین یا پدربزرگ یا مادربزرگ افرادی که اقامت موقت یا اقامت دائم کانادا را دارند، صادر می‌شوند و به همین دلیل آن را سوپرویزای والدین کانادا می‌نامند. فردی که دارای ویزای اقامت موقت یا دائم کاناداست، درصورتیکه درآمد بالای 24000 دلار کانادا در سال داشته باشد، می‌تواند برای والدین خود، دعوتنامه سوپرویزای کانادا بفرستد.

اعتبار این نوع از ویزا 10 سال است، اما از آنجاییکه پاسپورت ایرانی با اعتبار پنج ساله صادر می‌شود، بنابراین سوپر ویزای والدین کانادا نیز برای ایران پنج سال درنظر گرفته می‌شود. دارنده این ویزا می‌تواند در هر بار ورود به کانادا سال دو سال در این کشور بماند.


ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارت‌آپ کانادا برای کارآفرینانی‌ست که قصد مهاجرت به کانادا و راه‌اندازی کسب و کار خود در این کشور را دارند. برای شروع یک کسب و کار در کانادا از طریق ویزای استارتاپ، شرایط خاصی لازم است و باید دولت کانادا را متقاعد سازید که کسب و کار شما دارای بازده بسیار خوبی بوده و می‌تواند در سطح جهانی به رقابت بپردازد. همچنین کسب و کار شما باید دارای حمایت یا اسپانسری از طرف یکی از سازمان‌های دولتی کانادا باشد. برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویزای استارتاپ کانادا، مراجعه نمائید.


هزینه ویزای کانادا

هزینه‌های اخذ ویزای کانادا عمدتاً به دو بخش تقسیم می‌شود. بخش اول مربوط به هزینه‌ها و تعرفه‌های اخذ ویزای کاناداست که باید آنها را درقبال تأیید مدارک و سایر موارد به سفارت کانادا پرداخت نمائید. بخش دیگر هزینه‌ها مربوط به آژانس‌های مسافرتی که از آنها برای دریافت ویزا اقدام می‌کنید، می‌شود تا با راهنمایی و مشاوره آنها، احتمال اخذ ویزای کانادا، بالاتر می‌رود. این هزینه‌ها ممکن است با توجه به شرایط هر متقاضی و نوع شرکت مسافرتی، متفاوت باشد و تعرفه‌های مختلفی وجود داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شرکت مربوطه تماس بگیرید. بعنوان مثال در جدول زیر، تعرفه‌های اخذ ویزای کانادا مربوط به یکی از آژانس های معتبر را مشاهده می‌کنید.

خدماتهزینه همکارهزینه مسافر
ثبت نام ویزای توریستی نرمال235 دلار کانادا250 دلار آمریکا
ثبت نام ویزای توریستی نرمال از نفر دوم به بعد225 دلار کانادا240 دلار آمریکا
ثبت نام ویزای توریستی نرمال افراد زیر 14 سال135 دلار آمریکا150 دلار آمریکا
ثبت نام ویزای توریستی تضمینی بزرگسال۱۳۰۰ دلار آمریکا۱۶۰۰ دلار آمریکا
ثبت نام ویزای توریستی تضمینی افراد 4 تا 14 سال۱۰۰۰ دلار آمریکا۱۲۰۰ دلار آمریکا
ثبت نام ویزای توریستی تضمینی افراد 1 تا 4 سال700 دلار آمریکا800 دلار آمریکا
ثبت نام ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی۵۰۰ دلار کانادا۶۰۰ دلار کانادا

وقت سفارت کانادا

نکته‌ای که در این بخش حائز اهمیت است، اینست که برای دریافت وقت سفارت کانادا و انگشت‌نگاری، باید به کشور دیگری مراجعه نمائید که بهترین گزینه درحال حاضر، کشور ترکیه می‌باشد. اگر از طریق یک آژانس مسافرتی برای اخذ ویزای کانادا اقدام می‌کنید، ممکن است کشور مقصد برای وقت سفارت کانادا، متفاوت باشد؛ برخی از آژانس‌ها، وقت سفارت را در کشورهای ارمنستان، امارات، گرجستان و غیره می‌گیرند. هزینه اقامت و سفر به این کشورها در اغلب مواقع به عهده متقاضی می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر به صفحه وقت سفارت کانادا مراجعه نمائید.


مدارک موردنیاز برای ویزای کانادا

بطور کلی مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا را میتوان به صورت زیر خلاصه کرد:

 • ● اصل پاسپورت‌های جدید و قدیمی (صفحه اول و صفحاتی که مهر ورود و خروج یا ویزا دارند، باید حتما اسکن شوند)
 • ● شناسنامه ترجمه شده هر یک از متقاضیان
 • ● ترجمه سند ازدواج (اگر زن و شوهر با هم اقدام می‌کنند)
 • ● تکمیل فرم درخواست ویزا  Application form
 • ● تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی  Family Information
 • ● دو قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی با پس زمینه سفید
 • ● سند ملکی ترجمه شده در صورت وجود
 • ● ترجمه مدارک شغلی (برای صاحبان مشاغل جواز کسب، روزنامه رسمی و آخرین آگهی تغییرات و تصمیمات، پروانه نظام مهندسی، پروانه طبابت و یا پروانه بهره‌وری لازم است. کارمندان نیز باید نامه اشتغال به کار، سه فیش حقوقی آخر و حکم کارگزینی یا حکم بازنشستگی خود را ارائه دهند)
 • ● گردش حساب سه ماهه یا شش ماهه اخیر که نشان دهنده مبلغ درآمد ماهیانه باشد و نامه تمکن Bank Statement  به زبان انگلیسی ممهور به مهر امور بین الملل بانک
 • ● دعوتنامه (در صورت وجود) به همراه کارت شناسایی و مدارک مالی فرد دعوت کننده و مدارک اثبات رابطه خویشاوندی متقاضی با شخص دعوت کننده. برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویزای کانادا با دعوت‌نامه مراجعه نمائید.
 • ● در صورت نداشتن دعوتنامه، ارائه رزرواسیون هتل الزامی است
 • ● رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا
 • ● درصورتی که فرزند زیر ۱۸ سال به تنهایی یا با یکی از والدین قصد سفر به کانادا را دارد نیاز به رضایت نامه کتبی والدین برای خروج فرزند است.

برای دریافت سوپر ویزای کانادا علاوه بر مدارک فوق لازم است که مدارک اقامت موقت یا دائم فرد مقیم در کانادا ارائه گردد. تمامی مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا باید به صورت ترجمه شده و با مهر دارالترجمه رسمی با تایید دادگستری آماده  شده و سپس نسبت به درخواست آنلاین اقدام نمود. بهتر است بدون اطلاع دقیق از قوانین سفارت اقدام به تهیه چک لیست نفرمایید. چرا که این امر موجب ارائه مدارک اشتباه به سفارت و در نتیجه رد درخواست ویزای متقاضی  می شود

اسکن تمامی مدارک پس از تهیه چک لیست، به همراه فرم‌های درخواست ویزای کانادا را باید به صورت آنلاین برای سفارت کانادا ارسال نموده و بابت آن رسید دریافت کنید. در مورد فرم‌های درخواست ویزای کانادا باید توجه داشت که تمامی صفحات این فرم دارای کد می‌باشند. وجود اختلاف در کد این صفحات با یکدیگر، موجب رد درخواست ویزا خواهد شد. بنابراین حتما فرم‌ها را با دقت تکمیل نمایید. مشاوره و دریافت راهنمایی از دفاتر مهاجرتی معتبر که در این وب سایت به شما عزیزان معرفی می گردد، بسیار می‌تواندن کمک کننده باشند. پس از ثبت درخواست و پرداخت هزینه‌ها به سفارت کانادا، نامه ای جهت مراجعه به Visa Application Center  کانادا، جهت انگشت نگاری صادر میشود. با توجه به قوانین جدید انگشت نگاری، حضور فرد الزامی است. 

در مرحله ی بعد، تنها  سی روز پس از ثبت درخواست فرصت دارید تا جهت تعیین وقت سفارت، در نزدیکترین Visa Application Center  اقدام نمایید..

پس از انجام انگشت نگاری درخواست ویزای متقاضی به طور کامل در سفارت ثبت می گردد و مراحل رسیدگی به پرونده آغاز می‌گردد که ممکن است بین 4 هفته تا 6 ماه به طول بیانجامد.  پس از تحویل مدارک مورد نیاز برای ویزا به سفارت، فرد یک کد پیگیری یا  Tracking ID دریافت می کند که از طریق این کد می‌توان از طریق سایت کارگزاری سفارت"VAC"وضعیت پرونده‌ی درخواست ویزای کانادای خود را از ابتدا تا انتها  پیگیری نماید. پس از اعلام صدور ویزا از طرف سفارت، متقاضی  باید شخصاً و یا توسط نماینده‌ای که از جانب او وکالت دارد پاسپورت خود را به همان Visa application center  که در آن انگشت‌نگاری انجام داده، ویزای خود را دریافت کند.


رد شدن یا ریجکت ویزای کانادا

رد شدن ویزای کانادا می‌تواند بدترین اتفاق ممکن برای متقاضیان مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا باشد. زیرا وقت و هزینه‌ی بسیاری صرف این موضوع شده و ممکن است متقاضی برای اقدام دوباره، ناامید شود. بنابراین بهتر است پیش از اقدام به اخذ ویزای کانادا، از احتمال پائین ریجکت شدن آن، اطمینان حاصل نمائید. دلایل زیادی برای ریجکت شدن ویزای کانادا وجود دارد، اما برخی از آنها در بیشتر موارد مشترک هستند و متقاضیان از آنها غافل می‌شوند. اولین دلیل رد شدن ویزای کانادا، کافی نبودن مدارک لازم جهت اخد ویزا می‌باشد. بنابراین پیش از هرچیزی، از کافی و صحیح بودن مدارک خود اطمینان حاصل نمائید.

دلیل دیگر ریجکت شدن ویزای کانادا که بسیار اتفاق می‌افتد، اینست که اگر نتوانید افسر مهاجرت را متقاعد سازید که پس از اتمام مدت ویزا، به کشور خود باز می‌گردید، به احتمال زیاد با درخواست ویزای کانادا شما، موافقت نخواهد شد. بنابراین بهتر است انگیزه‌نامه‌ای برای سفر به کانادا تهیه نمائید و همچنین بهتر است در پاسپورت فعلی یا پیشین شما، سوابق ویزای کشورهای مختلف (مهم‌تر از همه کشورهای شنگن) وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که اگر بصورت خانوادگی قصد دریافت ویزای اقامت موقت کانادا را دارید، انگیزه برگشت شما باید بسیار قوی باشد، درغیراینصورت به احتمال زیاد با درخواست ویزای شما موافقت نخواهد شد.

در نهایت سعی کنید با آرامش و حوصله برای آماده نمودن مدارک لازم جهت اخذ ویزای کانادا، وقت بگذارید و در صورت امکان، به هیچ وجه از مدارک جعلی استفاده نکنید، زیرا درصورت آگاهی افسر مهاجرت از جعلی بودن مدارک، ممکن است برای چند سال یا برای همیشه از رفتن به کانادا منع شوید.


هزینه اخذ ویزای کانادا چقدر است؟

اخذ ویزای کانادا شامل یک سری هزینه های ثابت مربوط به ثبت درخواست و انگشت نگاری و .. است که در حال حاضر 185 دلار کانادا برای هر نفر می باشد.موسسه های مختلف نیز براساس خدماتی که ارئه می دهند هزینه های جداگانه ای دریافت می کنند که بین 400 تا 1000 دلار متغیر است.


اخذ ویزای کانادا چقدر طول می کشد ؟

هیچ زمان دقیقی برای صدور ویزای کانادا وجود ندارد.بخصوص که در حال حاضر کانادا در کشور ما سفارت نداشته و هموطنان ما برای دریافت خدمات کنسولی لازم است به کشورهای همسایه سفر کنند. اما در هر صورت روند اخذ ویزا در حالت خوشبینانه 2 تا 3 ماه زمان خواهد برد.


آیا اخذ ویزای کانادا به صورت تضمینی واقعیت دارد؟

خیر. باید بدانید که هیچ تضمینی برای اخذ ویزای کانادا یا هر ویزای دیگری وجود ندارد.کشور کانادا برای صدور ویزا، بخصوص برای ایرانیان سخت گیری های زیادی انجام می دهد.از این جهت لازم است با احتیاط کامل و مدارک کافی اقدام نمایید.اما برخی موسسات روشی مخصوص به خود را دنبال می کنند. به این صورت که هزینه بالاتری از متقاضیان دریافت می کنند با این شرط که در صورت عدم صدور ویزای کانادا تمامی مبالغ دریافت شده را به متقاضی باز پس دهند.این روش به عنوان صدور ویزای کاناد به صورت تضمینی شاخته می شود. اما تضمینی در صدور ویزا نیست بلکه تضمین در بازگشت وجه دریافتی محسوب می شود. بنابراین به یاد داشته باشید هیچ موسسه یا شخصی نمی تواند ادعا کند که به طور قطع برای شما ویزای کانادا را خواهد گرفت. برای استفاده از این روش، بررسی صحت قراردادها و همچنین اعتبار موسسه بسیار حائز اهمیت است. متین
  سلام آیا همه ی مدارک ترجمه شده نیاز به مهر تایید دادگستری دارد یا فقط مهر مترجم کافی است؟  
 جواد سیدآبادی
  با سلام من با سابقه کار 15 سال و سابقه بیمه در رشته حسابداری و شش سال در سمت مدیر مالی و همسرم با سابقه کار 14 سال و سابقه بیمه در رشته پرستاری مشغول فعالیت هستیم میخواستم بدانم میتوانیم برای اخذ ویزای کار و مهاجرت به کانادا اقدام کنیم . ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید . با تشکر  
 مرجان
  سلام. من 30 سال دارم.کارشناسی حسابداری با 6 سال سابقه بیمه دارم.برای مهاجرت به کانادا و گرفتن ویزای کانادا میبایست چه اقدامی انجام بدم.  
 الناز حبیبی احسانی
  با سلام وقت بخیر من 23 ساله هستم و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی حسابداری هستم و در شرکت دارویی سیناژن کار میکنم آیا یک درصد امکان گرفتن ویزای کانادا وجود دارد؟  
 پریسا
  سلام من 30 سال سن دارم و دارای فوق لیسانس عمران با 6.5 سال سابقه بیمه ، مجرد علاقه مند به مهاجرت به کانادا هستم و در این خصوص نیاز به مشاوره و راهنمایی دارم.ممنون میشم کمک کنید  
 ★زهرا خانوم★
  با سلام و خسته نباشید خدمت تک تکه شما.راستش میخواستم بدونم .من که هنوز سنم قانونی نیست چیکار کنم. نمیشه به کانادا رفت؟( و چیکار کنم فقد ۲ یا سه سال بتونم یه زندگی خوبیو اونجا داشته باشم . لطفا راهنمایی کنید ممنونم از شما/).  
 Hasdan
  با سلام، بر اساس قانون مصوب جدید، به دنیا آمدن کودک در کانادا از والدین غیر مقیم، هیچ مزیتی برای کانادایی شدن فرزند ندارد،و ملیت پدر و مادر به او داده میشود  
 جمال مرادی
  سلام خسته نباشید من برای نمایشگاهی که ۱۰ مهر ماه تو شهر کبک هست از طرف شرکتی که توش کار میکنم میخواستم ویزای توریستی بگیرم ممنون میشم که راهنمای کنین ممنون  
 پژمان
  سلام وقت بخیرمن پاسپورت قدیمی رو گم کردم باید چکار کنم ممنونم میشم راهنمايم کنيد  
 پیمان شجاعی
  سلام من برای اینکه احتمال دادن ویزای کانادا بیشتر بشه به همراه همسر و فرزندم برای ویزای هلند اقدام کردم و رد شدم نامه اعتراض ر و هم فرستادم میخواستم برای ویزای توریستی کانادا هم اقدام کنم تو فرمش سوال کرده آیا برای ویزای کشوری اقدام کردید که رد بشه نمیدونم جواب این قسمت رو چی بدم میترسم این که ویزای هلند رو ندادن امتیاز منفی باشه نمیدونم سیستم ویزای کانادا از شینگن استعلام میکنن یا نه البته توی پاسپورت مهر نزدن لطفا اگر اطلاعی در این مورد دارید بفرمایید ضمنا برادرم کاناداست و دعوتنامه خوبی میتونه بفرسته  
 شبنم
  آیا ارائه آخرین مدرک تحصیلی برای دریافت ویزای ۵ ساله کانادا الزامیه؟  
 اکبر
  نه به هیچ عنوان مدرک تحصیلی نیازنیست اما در فرمی که باید تکمیل کنید صرفا میزان تحصیلات بایستی قید شود. بیشتر تاکید بر وضعیت مالی و شواهدی که نشون بده شما برمی گردید مهم است  
 منیره میرشاه جعفری
  سلام وقتتون بخیر ، میخاستم بدونم اقامت دائمی کانادا رو چطور باید بگیرم لطفا راهنمایی کنید . من خودم میخاستم تحصیلی بگیرم اما نامزدمم میخاد بیاد و اون درحال حاضر محصل نیست .... اگر میشه راهنمایی کنید  
 معلم ادبیات
  میخوام را درست بنویسید بعد تقاضای ویزای کانادا بدهید ،سواد برای اخذ ویزا اولین شرط است  
 لیلا طالقانی
  سلام.من ۳۸ ساله و همسرم ۳۹ ساله وپسرم ۵ ساله تابستان امسال قصد سفر تفریحی به کانادا داریم.دعوتنامه از طرف یکی از بستگان داریم که ۲۰ سال در ونکور زندگی میکنن.. همسرم در شرکت خصوصی شاغل است و ۱۵ سال سابقه بیمه دارد.تمکن مالی و حساب بانکی بنام خودم هست.. سند ملک هم داریم..گردش حساب ۶ ماهه مبلغ خیلی زیادی ندارد ولی تمکن مالی بالا است ..تمام مدارک کامل موجود است فقط ویزای شنگن نداریم ..فقط ۶ ماهه پیش یک سفر بلغارستان داشتیم.. احتمال گرفتن ویزای ما چقدراست.؟ ممنونم.  
 مصطفی عباسی
  با درود .ویزایی به عنوان ویزای سرمایه گذاری توی کانادا هست ؟ که هی نخواییم ۶ ماه یک بار بریم و برگردیم ؟؟ .اگه هست ممنون میشم توضیح بدین که شرایط اخذ این ویزا چجوریه و چقدر سرمایه لازم داره ؟.با سپاس فراوان  
 حمیدیوسفی
  من ۲۲سالمه میخواستم ببینم برای پناهندشدن به کانادا از چه راهی برم بهتره باویزا یا از راه های دیگه برم بهتر  
 سپیده
  سلام برای ویزای انگلیس باید چکار کنم چه شرایطی لازمه  
 ندا یوسفی
  با عرض سلام و خسته نباشید.... من اقوام و آشنایی در کانادا ندارم... 36 ساله هستم و فوق لیسانس گیاهان دارویی، همسرم پزشک و 48 ساله و قصد گرفتن ویزای 5 ساله کانادا داریم... هدفمان به دنیا آوردن کودک در کانادا است.... میشه مرا راهنمایی کنید.  
 فرشید شیرزاد
  خواستم یک سوال بکنم من اگه ۱۸۰هزار دلار همراه خود به کانادا بیارم راحت پناهندگی میدهند ؟ضمنا آیا این مبلغ در قبال پناهندگی ،سود هم تعلق میگیرذ و‌چقدر هست؟  
 شهرام احمدی
  سلام من 36 سالم هست و دو تا شینگن دارم و کارمند رسمی دولت با 6 سال سابقه و در حال گذراندن دوره فوق لیسانس هستم و مجرد میخواستم بدونم واسه ویزای 5 ساله اقدام کنم ویزا میدن یا نه؟  
 Hasdan
  با سلام، بر اساس قانون مصوب جدید، به دنیا آمدن کودک در کانادا از والدین غیر مقیم، هیچ مزیتی برای کانادایی شدن فرزند ندارد،و ملیت پدر و مادر به او داده میشود  
 پریا
  سلام.همسر من کارشناسی ارشد مدیرت مالی دولتی داره.و خودم لیسانس حسابداری و مدرک بین المللی گریم و چهره پردازی.میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل همسرم و کار برای خودم چه شرایطی لازمه برای اقامت  
 امید عطری
  با سلام و احتراممن واسه ویزای تحصیلی اقدام کردم و از طرف کالج پذیرش و دریافت کردم،بعد واسه بایومتریک به همراه همسرم به استامبول رفتیم.بعد از گذشت 8-9 روز آفیسر احمق منو واسه تراول هیستوری ریجکت کردن (خیلی مسخره است آخه سابقه سفر چه ربطی به تحصیل داره) الان اگه من یه سفر با ویزای شینگن برم مشکلم حل میشه؟فرقی نمی کنه کدوم کشورش باشه؟لطفا یه راهنمایی بفرمایید؟با تشکر فراوان  
 فاطمه
  سلام من درخواست ویزا کردم از سفارت کانادا در استانبول و ویزا هم صادر شد و ایمیلی زدن به آژانسی که دنبال ویزام بود که ظرف یک ماه برای گرفتن ویزا پاسپورتتونو بیارین متاسفانه آژانس ندیده ایمیلو و الان حدود ۹ روز از آخرین مهلت گذشته. احتمال داره بتونم ویزامو بگیرم با این تاخیر؟  
 حسام
  من میگم میتونی فاطمه خانم ویزاتو بگیری  
 اقبال افشار
  با سلام خسته نباشین من خواهرم مقیم کاناداست 20 سال میشه و منم دانشجو ارشد هستم و خدمت سربازی ندارم فعلا خواهرم میخاد اقدام به ویزا کنه برای من و مادرم بنظرتون امکانش هست قبول بشه و مدارک مورد نیاز چیا هستن که ببرم ترجمه کنم  
 یلدا
  سلام. من اقامت دائم کانادا دارم و میخوام برای مادر و خواهرم دعوتنامه بدم ولی در ایران هیچ سندی به نامشون نیست. خواهرم بازنشسته است و مجرد. از نظر ساپورت مالی هم خودم و نامزدم شاغل هستیم و یک خونه هم به ناممون هست اینجا. آیا با این شرایط امکان گرفتن ویزای توریستی هست؟ ممنون.  
 سحر
  با سلام من 28 سالمه فوق الیسانس بیوتکنولوژی ژنتیک ملکولی با معدل 19:80 دانشگاه علوم تحقیقات دارای 5 سال بیمه تامین اجتماعی سند 6 دنگ خانه بنام خودم دارم خالم تورنتو و پسر خالم ونکوور هست میخوام فقط جهت تفریح یک ماه برم پیش خالم آیا نمیتونم برم چون سفر اروپایی نداشتم . خالم هم نمیتونه به من دعوت نامه بده چون من اقوام درجه 2 هستم حالا بنظر شما میدن؟  
 حمزه مطلبی
  سلام بله میتونید.سفر اروپایی فقط یه امتیاز محسوب میشه  
 آرزو
  سلام. خاله شما می تواند برای شما دعوت نامه بدهد و مشکلی نیست. دختر عمه مادر من برای مادر و پدرم دعوت نامه دادند و ویزای 5 ساله کانادا گرفتند. فقط مهم موقعیت دعوت نامه دهنده است. اگر رتبه خوی و بالایی داشته باشند همه چیز حل هست.  
 سید محمد سینا موسوی
  سلام و وقت بخیر خدمت شما.بنده با 25 سال سن و لیسنانس مدیریت مالی سابقه سفر به انگلیس(2009) امارات هندوستان، ارمنستان و همین اخیرا هلند و دانمارک رو دارم.منتهی زمان حمله به سفارت انگلیس در تهران که منجر شد سفارت کانادا هم بسته بشه ما به صورت خانوادگی تقاضا کرده بودیم برای ویزای کانادا که با این اتفاق فقط گفتند که برویم مدارکمون رو بازپس بگیریم. حال من میتونم اقدام کنم برای سفر به کانادا؟ و فکر میکنید تا چه حد اون واقعه به سابقه من خدشه وارد کند؟  
 مهندس
  چه ربطی داره مگه شما حمله کردی به سفارت  
 Elham
  Slm.bbkhshid mikhastm bdonm bray canada htmn bas shingen dashte bashiim??????  
 فرهاد معروفی
  باسلام من 23 سالمه می خواستم بدونم که برای اقامت و کارکردن باید چه کاری راانجام دهم مدرک فنی حرفه ای دارم  
 میرا نجارلو
  سلام.میخواستم بدونم اگر کسی که اقامت دائم کانادا داره زن و شوهر مسنی هم هستند میتونن فردی رو به فرزند خوندگی بگیرن و از این طریق ویزا گرفته بشه؟  
 مریم قزوینیان زنجانی
  سلام .قصد رفتن به کانادا را دارم .هشت سال پیش ویزای شنگن داشتم از المان .حساب بانکی به مبلغ پنجاه میلیون دارم و دارایی مدرک فنی حرفه ای آرایشگری هستم و سند ملکی هم دارم .بیمه تامین اجتماعی هم هستم و 34ساله هستم و مجرد میتونم بصورت توریستی کانادا برم و بعدا اقدام به ماندن و .....بکنم ؟متشکرم  
 مصطفي
  با سلام من 30 سالمه 6 سال سابقه بيمه دارم متاهل و داراي يك دختر . من دو تا از برادرام كانادا هستن الان 23 ساله اقامت دارن ويزاي شينگن نداشتم تمكن 100 مليوني دارم و ميخوام تنها سفر كنم احتمال اينكه قبول بشم هست و شما ميتونيد راهنمايي كنيد  
 مینا
  سلام من دختری ۲۶ ساله هستم مقیم کره ی جنوبی و شوهرم کره ای هست ولی من فقط ازدواج کره ای کردم اسم ایشان در شناسنامه من نیست . الان برلی ماه عسل میخوایم بریم کانادا به من ویزا میدهند بخاطره شوهرم ؟؟؟الان باید چیکار کنم😢  
 مهدی
  سلام شما که تو کره ازدواج کردی باید انجا در شناسنامه شوهرتون ثبت بشه طبق قوانین کره پاس کره ای بگیری که جز قویترین پاس ها هست دیگه نیازی به این کارها نداری  
 مسعود
  سلام، پس از انگشت نگاری در استانبول برای ویزای کانادا یک شماره آی دی بیومتریک به من دادند و یک cic number با کدام و چگونه می توانم روند ویزای خود را چک کنم؟  
 شیده
  سلام .من 20 سالمه و مدتیه دنبال باشگاه بین المللی ورزشی بودم که توی کانادا باشگاه مناسب رو پیدا کردم .. با اونا مکاتبه کردم و گفتن این امکان برام هست که بتونم اونجا تمرین کنم .من میخوام برای مدت چند ماه حدودا شاید 6 ماه اونجا باشم و تمرین کنم. برای این مورد من چه نوع ویزایی باید بگیرم و چه اقداماتی باید کنم ؟  
 کینوش
  سلام من 36 سالمه و به همراه همسر و پسر 5 ساله ام میخواهیم برای دیدار خواهرم از طریق دعوت نامه اقدام کنیم به صورت حضوری . من خانه دارم و همسرم ساپورت مالی داره و به دلیل شغلی سفرهای زیادی به اروپا و شنگن و آسیا داشته از لحاظ مالی فکر نمیکنم مشکلی باشه خواهرم 30 ساله کاناداست به همراه دختر و نوه اش شانس ما برای ویزای مولتی چقدره و اینکه ما نیاز به مدارک پزشکی داریم برا ی مولتی و برا ی در خواست حضوری باید پسرم رو همراه ببرم یا نیازی نیست؟ ممنونم که راهنمایی می فرمایید.  
 سارا حسن زاده
  سلام. من به تازگی فارق التحصیل شدم و قبل از اینکه درسم تمام بشه برای یک کنگره ای در کانادا مقاله فرستادم و اکسپت شدم. از طرف کنگره هم دعوتنامه دارم. تا یک ماه دیگه هم برای رفتن به سفارت و انگشت نگاری اقدام میکنم. اما نگرانی اصلیم اینه که با توجه به اینکه تازه یک ماه هست که فارغ التحصیل شدم و برای کار کردن نیاز به شماره نظام پزشکی داریم که اون هم نمیاد تا یک ماه اینده و در نتیجه هنوز شغلی ندارم , برای سفارت باید چه مدارکی تهیه کنم که امکان ریجکت شدنم رو کم کنه؟ و اینکه احتمال ریجکت شدنم در چه حدی هست؟ و یه مورد دیگه اینکه برای سال اینده میخوام اپلای کنم واسه ی کانادا یا امریکا. اگر الان ریجکت بشم روی قضیه اپلای کردن و ویزا گرفتن های بعدیم تاثیر داره؟  
 سحر
  فارغ التحصیل درستهپیشنهاد من اینه همین جا بمونین با این وضعیت  
 محمد م معطری
  من دخترم از سال 89 به کانادا رفته و در حال حاضر pr دارد من و مادرش سال 92 با ویزای یکبار برای 2 ماه به کانادا رفتیم . پس از آن اقدام به اخذ ویرای 10 ساله کردم ودر سال 94 برای 2 ماه رقتیم و حالا که اعتبار آن تا پایان شهریور 96 می باشد با توجه به اتمام پاسپورت آیا برای اقذام مجدد برای ویزا باید تمام مراحل قبلی را تکرار مکنم با خیر؟ چون یکی از دوستان گفت فقط دعوت نامه از دخترت و انگشت نگاری کافیست با تشکر معطری  
 حسنا حاجیان
  با سلام من 27 سال سن دارم لیسانس و 4 سال سابقه بیمه. دعوت نامه برای کانادا از طرف برادرم که شهروند کاناداست و 3 ساله ندیدمش دارم پارسال هم مادر و پدرم با هم ویزا گرفتن الان خودم میخوام اقدام کنم ولی ویزای شنگن نداشتم چقدر امکانش هست که موفق بشم؟  
 ساسان رسولی
  سلام خدمت شما .... ساسان 26 سالمه الان نقشه بردار معدن هستم 4 سال سابقه کاری دارم می خواستم بدونم شرایطم میخوره برای کار کردن در کشور کانادا یا نه ؟... اگه می خوره یکم بیشتر راهنماییم کنید....  
 جهانبخش مردای
  با سلام و عرض ادب من بیش از 20 تا ویزای شینگن از اروپا دارم همچنین ویزای روسیه و ژاپن و..... خیلی علاقمند هستم بصورت توریستی به کانادا سفر کنم . سند ملک و پرینت حساب قوی هم دارم در ضمن نماینده رسمی فدراسیون کاراته هم هستم که مقر آن در اروپا و آمریکا است .آیا مدارک بالا در خصوص تسهیل ویزای کانادا کمک میکند یا نهمنتظر پاسخ شمل هستم  
 عادله
  با سلام، بنده میخواهم برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنم، و میخواهم در تاریخی که در اروپا هستم ویزام صادر شود و از همان طرف به کانادا بروم، برای دریافت ویزای توریستی در صورتی که تست بیومتریک را در دبی انجام دهیم، امکان صدور ویزا در کشورهای دیگری مثل نروژ یا آلمان است؟ با تشکر  
 حسین داودی مهر
  سلام 48 ساله هستم سینگل قصد رفتن با تور 15 تیر به کاناداومدارک کامل و وثیقه بانکی بالا دارم چند شینگن فرانسه دارم تور به من قول ویزای توریستی 5 ساله داده ایا صحت دارد7000دلار و70 درصد را میخواهند چه کنم لطفا راهنمایی کنید  
 منا راد
  سلام من و همسرم و دختر ۱۰ سالم نیخواستیم برا ویزا مولتی کانادا اقدام کنیم یک سفر به فرانسه داشتیم برادر شوهرم در کانادا داندانپزشک است و کار و کسب خوبی دارد احتمال دادادن ویرا چقدر است و ایا شما تصمینی انجام میدهید با تشکر  
 محمدمحمدی
  با سلام خسته نباشید من 45روز که مدارکم رو انلاین به سفارت کانادا در دبی فرستادم بهم ایمیل زدن گفتن مدارک در حال بررسی هست کد هم دادن اما نامه ندادن و زمان تعیین نکردن برای انگشت نگاری حالا نمیدونم برای انگشت نگاری چکار کنم  
 Mohamad Parsa
  Hello Dear sir I have 3 chingen visa than Deutschland and i am 29 yers old can i give multipel visa how much it costs for me?Yours sincerlyParsa  
 جواد عامری
  شما که انگلیسی بلد نیستی ، فارسی بنویسی بهتره ، عقده ای بودن خوب نیست پسرم  
 جواد یساری
  عامری درست میگه‌ فارسی بنویس یا انگلیسی درست.  
 جواد خیابانی
  جواد عامری و جواد یساری درست میگن بدو زبانتو تقویت کن  
 کیوان
  یساری درست میگه که عامری درست گفته  
 جواد اصلی
  حرف جواد یساری رو تایید میکنم  
 زینال بندری
  جواد عامری، جواد یساری، جواد خیابانی، کیوان و جواد اصلی در مورد شما درست میگن  
 سامان جلالی
  سلام من 21سالمه،اپراتور سی ان سی هستم،کار طراحی دکوراسیون و تعمیرات برقی اتومبیل هم انجام میدم،میخوام ویزای کار بگیرم،لطفن راهنمایی کنید  
 حسین ثقفی
  مجرد33ساله دانشجوهستم قصداقامت دایم دارم راهنمایی میخام  
 شکوفه فروغی
  سلام.برای ویزای دیدار-توریستی نیاز به مشاوره داشتم.ممنون  
 شهرام یوسفی
  با سلام من یک پسر 17 ساله دارم و میخواهیم 2 نفری برای تابستان اینده سفر به کانادا داشته باشیم . برادرم حدود 25 ساله که کانادا زندگی میکنه . از نظر دعوتنامه مشکلی نداریم و همچنین ساپورت مالی ایران و کانادا . پسرم پارسال با ویزای شنگن 1 ماه المان بوده . میخواستم ببینم امکان ویزا گرفتن برای هر دو ما هست یا خیر . در ضمن همسرم ایران میمونه و اقدام بر ای ویزا نکرده . و سوال اخر اگر موفق بشیم ویزا بگیریم امکان گرفتن مجوز تحصیلی برای سال اخر دبیرستان در تورنتو برای پسرم هست یا خیر ؟خود منهم با حدود 25 سال سابقه بیمه و کار تو ایران تو یک شرکت خصوصی کار میکنم و شغل حساس و مهمی دارم . امکان ارائه مدارک مالی مثل سابقه 6 ماهه حساب بانکی و فیش حقوقی مناسب رو هم دارم .  
 مهر
  بله شما حتما ویزا میگیرید  
 آرش تجریشی
  با سلام45 سالمه و متاهلفرزند ندارم و کاردانی گرافیک دارمالبته برای خانه دیگرم هم قول نامه دارم که قابلیت تایید دادسرا رو ندارهمدرک همسرم هم کارشناسی روابط عمومی استسابقه بیمه خویش فرما از انجمن هنرمندان رو هم برای 15 سال دارماما برای خودم کار کردم و از مشتریهایم معرفی نامه هم می توانم بگیرمبرای مهاجرت خود اشتغالی در گرافیک اسمم در سالهای 77 تا 80 هم در نشریات هستشانس قبول شدنم چقدره و جه باید بکنم  
 غلام اسدی
  من میخوام برک کانادا ولی نمیتونم به آژانس های مسافرتی اطمینان کنم کسی اینجا تا به حال انجام داده بتونه کمکم کنه  
 تارا
  سلام من یک بار ریجکت شدم از کانادا کسی میتونه راهنمایی کنه باید چه کار کنم که ویزا ۱۰۰٪ بگیرم  
 مهران عبدی
  سلام آیا کسی رو میشناسید که ویزا کانادا تضمینی در بیاره ؟؟  
 زهرا کریمی
  سلام من و همسرم یک ماه و نیم هست که رفتیم انگشت نگاری برای ویزای توریستی شنگن اتریش و سوییس هم داریم. چند درصد میتونیم ویزا بگیریم و اینکه چرا انقدر طولانی شده؟  
 شهریار کریمی
  سلام خانم کریمی:بعد از زمان انگشت نگاری بین ۱۵ تا ۲۵ روز طول میکشه تا جواب نهایی ویزا برای شما ایمیل بشه اگر بیشتر از این زمان طول کشیده ۱۰۰٪ مشکلی وجود داره این طور که پیداست شما travel history خوبی دارید ولی باقی مدارک رو هم باید بررسی بشه ببینم مشکل از کجاست که انقدر طول کشیده  
 نوشین نجفی
  من یکبار برای student permit اقدام کردم و درخواستم ریجکت شده. خالا دوباره میخوام اقدام کنم از تاریخ نامه bank statment ام که برای سپرده بوده 3 ماه گذشته . ایا اون نامه رو قبول میکنن یا باید دوباره اقدام کنم. چون الان پول تو اون حساب کم شده ازش  
 شهریار کریمی
  سلام خانم نجفی:پیشنهاد میدم شما مجدد نامه بانک را بگیرین الیته خیلی مهمه که حداقل ۷۰ میلیون مانده حساب داشته باشید  
 مینا خوردبین
  با سلام . دخترم پی آر داره و ازدواج کرده در ایالت آلبرتا کانادا اقامت داره . برای سوپر ویزا میخواستیم اقدام کنیم پسرم 19 ساله و دانشجو هست آیا امکان درخواست سوپر ویزا برای ایشان هم هست ؟ در غیر اینصورت به چه طریق میتوان برایش درخواست ویزا داد ؟ با تشکر  
 شهریار کریمی
  سرکار خانم خوردبین:احتمال ویزای گرفتن برای شما و پسرتان ۷۵٪ هست ولی یادتان باشه مدارکتان باید کامل باشه به نحوی که سند ملکیت - پرینت ۶ ماهه با گردش و نمانده حداقل ۷۰ میلیون - مدارک شغلی مسجل - دعوت نامه قوی - travel history خوب اگر موارد فوق را دارید احتمال ویزای ۲ عزیز وجود دارد  
 زلیخا نوعی
  باسلام42 ساله هستم 13 سال سابقه بیمه وشغلی در بخش خصوصی ازمایشگاه را دارم با سمت اپراتور کامپیوتر مدرک تحصیلی دیپلم چقدر امید به پذیرش کاناداجهت ادامه تحصیل یا اقامت از طریق سرمایه گذاریهست  
 مهاجرت ایرانی
  سلام ،لطفا از طریق صفحه "تماس با ما" یا دکمه درخواست مشاوره ، درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان مهاجرت با شما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهد.با تشکر  
 صفورا کرمی
  سلام۳۰ ساله هستمکارمند قراردادیبا دعوتنامه دوستم احتمال ویزا کرفتن دارم؟  
 مهاجرت ایرانی
  سلام ،لطفا از طریق صفحه "تماس با ما" یا دکمه درخواست مشاوره ، درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان مهاجرت با شما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهد.با تشکر  
 شهریار کریمی
  سرکار خانم کرمی:احتمال ویزا گرفتن شما به تنها دعوت نامه نیست ولی یادتان باشه که دعوت نامه مهمه از چه شخصی میگیرد و اون شخص اعتبار کافی در کشور کانادا دارد یا خیر؟  
 شاهین کرمانی
  24 ساله و مجرد هستم دارای فوق لیسانس زبان انگلیسی ، توی یک موسسه زبان معتبر هم کار می کنم . میخواستم برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنم . چقدر زمان میبره و چقدر امکان داره بهم ویزا بدن؟  
 رضا حمیدی
  دوست عزیز طبق تجربه من و چند نفر از دوستام تقریبا شانس شما صفر هست.یکی از دلایل هم سن کم شماست.یکی شرایط لازم برای گرفتن ویزای کانادا داشتن دعوتنامه ست.درضمن اینکه قبلا به یه کشور معتبر مثل سوییس رفته باشی و مهرش تو پاسپورتت باشه هم خیلی کمک میکنه ولی بدون اینا تقریبا احتمالش صفره..  
 احمد بیات
  منم موافقم خود من خودم پارسال ریجکت شدم با 30 سال سن و کلی مدرک ملکی و مالی توی ایران ولی افسرای مهاجرت خیلی سخت گیرن تا مطمئن نشن 100% برمیگردی ویزا نمیدن.دعوتمنامه و سفرهای قبلی خیلی کمک میکنه که من نداشتم  
 شهریار کریمی
  جناب اقای کرمانی:شما احتمال ویزا گرفتنتان صفر نیست لذا مدارک مورد نیاز را داشته باشید قطعا ویزا ۵ ساله خواهید گرفت.travel history مهم ترین گزینس + دعوت نامه معتبر  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید