وقت سفارت کانادا

یکی از مباحث مهم در روند اخد ویزای کانادا، گرفتن وقت سفارت کانادا است که کاربران همواره مشکلاتی در این بخش دارند. از آنجایی که متقاضیان مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا درحال افزایش بوده و افراد زیادی به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستند، بنابراین سعی شده در این مقاله بطور مفصل درباره آن توضیح ارائه شود.

کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر محبوب، مخصوصاً در بین ایرانیان است. از آنجایی که دریافت ویزای مولتی کانادا، کمی آسان‌تر از ویزای شینگن می‌باشد، افراد زیادی به دنبال کسب این ویزا هستند. اما این موضوع نباید باعث شود از کامل بودن مدارک و شرایط خود غافل شوید و یک غفلت ممکن است زحمات بسیار شما را نقش بر آب کند. ناگفته نماند به علت شرایط فعلی و مواردی که در صفحه ویزای تضیمنی کانادا گفته شد، سخت‎‌گیری این کشور در روند اخذ ویزا، روز به روز درحال افزایش است.

چرا باید وقت سفارت کانادا را دریافت کنم؟

پس از تکمیل مدارک ویزای کانادا، نوبت به وقت سفارت کانادا می‌رسد. اما می‌توان گفت مشکل اصلی نیز همینجاست. کانادا هیچگونه نماینده‌ای برای کارهای کنسولی و مهاجرتی در ایران ندارد و برای این امر، باید از طریق یک کشور ثالث، اقدام نمائید. بنابراین موضوعی که در اینجا بیشتر از هرچیزی از اهمیت بالایی برخوردار است، تکمیل بودن مدارک برای اخذ ویزای کانادا می‌باشد. لازم به ذکر است که وقت سفارت کانادا به معنای مصاحبه برای ویزای کانادا نبوده و به منظور دریافت اثر انگشت و مدارک انجام می‌پذیرد.

چگونه وقت سفارت کانادا را بگیرم؟

همانطور که گفته شد سفارت کانادا در ایران فعالیت ندارد و برای ارائه اثرانگشت و تحویل مدارک، باید به کشوری که سفارت کانادا در آن حضور دارد سفر نموده و امور خود را انجام دهید. از این کشورها می‌توان به ترکیه، امارات، ارمنستان و گرجستان ارائه کرد که بهترین گزینه‌ها برای گرفتن وقت سفارت می‌باشند. بعنوان مثال برای دریافت وقت سفارت کانادا در استانبول می‌توانید با کنسولگری کانادا در این شهر در تماس باشید تا یک وقت به شما ارائه دهند. سپس در روز موعود به استانبول سفر نموده، عملیات انگشت‌نگاری و تحویل مدارک را انجام می‌دهید و به کشور خود باز می‌گردید.

بنابراین این قسمت به سه مرحله تقسیم می‌شود.

مرحله اول» وقت سفارت کانادا

برای دریافت وقت سفارت کانادا، اول از همه باید تصمیم بگیرید می‌خواهید از طریق چه کشوری برای این موضوع اقدام نمائید. از بهترین شهرهای موجود برای گرفتن وقت سفارت کانادا می‌توان به استانبول، آنکارا و باکو در ترکیه، تفلیس در گرجستان، دبی و ابوظبی در امارات یا ایروان ارمنستان اشاه کرد؛ زیرا سفر به این کشورها یا بدون ویزا امکان‌پذیر است و یا دریافت ویزای توریستی آنها بسیار ساده و سریع است.

در انتخاب شهر می‌توانید موضوعات زیادی را درنظر داشته باشید، از جمله راحتی سفر به آن شهر، امکان برگشت سریع از آن شهر به ایران، وقت‌دهی سریع سفارت کانادا در آن کشور و غیره. پس از تصمیم‌گیری نهایی، با کنسولگری کانادا در آن شهر تماس بگیرید و یک وقت سفارت تعیین نمائید. لازم به ذکر است که می‌توانید از طریق مشاوره با آژانس‌های مسافرتی، انتخاب کشور ثالث را به عهده آنها بگذارید تا بهترین نتیجه را دریافت نمائید. با استفاده از این روش، می‌توانید از خدمات پیکاپ ویزای کانادا نیز برخوردار شوید.

مرحله دوم» سفر به کشور ثالث

پس از دریافت وقت سفارت کانادا  و سفر به شهر موردنظر، به اداره کنسولگری مراجعه نموده تا مراحل انگشت‌نگاری و تحویل مدارک را طی کنید. ذکر این نکته ضروری است که در این بخش از گرفتن وقت سفارت کانادا، مدارک حرف اول را می‌زنند. باید موضوعات مهمی را در مدارک خود برای نماینده کنسولگری به اثبات برسانید.

  • پس از اتمام مدت زمان اعتبار ویزای کانادا، به کشور خود باز می‌گردید.
  • دارای شرایط مالی خوبی بوده و از پس هزینه‌های خود در کانادا برمی‌آیید.
  • فردی قانون‌مند و بدون سابقه کیفری هستید.

تمام مدارک فارسی شما باید به انگلیسی ترجمه شده و دارای مهر دادگستری باشند. هرچه بتوانید مدارک بیشتری آماده نموده و آنها را تکمیل کنید، از شانس بالاتری برای دریافت ویزای کانادا برخوردار خواهید بود.

مرحله سوم» جواب درخواست ویزای کانادا

پس از دریافت وقت سفارت کانادا، سفر به کشور ثالث و انگشت‌نگاری و تحویل مدارک، نوبت به مرحله سوم می‌رسد که آن، دریافت جواب درخواست ویزای کانادا است که ممکن است یک هفته تا سه ماه به طول بیانجامد. در این مرحله دو حالت به وجود می‌آید.

درصورت رد درخواست ویزای کانادا، باید مدارک خود را کامل‌تر نموده و بار دیگر با شرایط بهتر اقدام نمائید. درصورتیکه مشکل اصلی در درخواست خود را متوجه شدید، فوراً نسبت به حل آن مشکل، برنامه‌ریزی کنید.

درصورت قبول درخواست ویزای کانادا، باید پاسپورت و برگه نتیجه سفارت را دوباره به همان کنسولگری برده تا آنها ویزای کانادا را ضمیمه پاسپورت نمایند. در این مرحله، نیازی به حضور شخص نبوده و یک نماینده از طرف متفاضی می‌تواند ویزای کانادا را دریافت نمایند. بنابراین در این مرحله می‌توانید از خدمات پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزای کانادا بهره ببرید.

پیکاپ ویزای کانادا چیست؟

برخی از آژانس‌های مسافرتی، خدماتی با عنوان پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت ارائه می‌دهند که می‌تواند در هزینه و وقت متقاضی صرفه‌جویی کند. خدمات پیکاپ ویزا بدین صورت است که فرد پاسپورت خود را در اختیار آن آژانس قرار داده و آنها پاسپورت را به همراه چندین پاسپورت دیگر، به نماینده خود در کشور موردنظر می‌فرستند. آن فرد می‌تواند ویزای کانادا را از کنسولگری دریافت نموده و سپس پاسپورت را برمی‌گرداند که به این روند پیکاپ پاسپورت کانادا می‌گویند.

نکاتی در این زمینه وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید. یکی از آنها، انتخاب یک آژانس مسافرتی معتبر و مورداعتماد برای این منظور است، زیرا پاسپورت شما در اختیار آنها قرار می‌گیرد. سپس تعرفه‌هاییست که آنها برای پیکاپ ویزای کانادا درنظر گرفته‌اند، و موضوعاتی از این قبیل.

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید