کار در کانادا با ویزای تحصیلی

کانادا در طول سالیان اخیر همواره به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان شناخته می شود و در حال حاضر بهترین کشور از نظر کیفیت زندگی است. با تحصیل در کانادا ، ضمن بهره گیری از اساتید عالی و دانشگاهای برتر جهان، می توانید زندگی در شهرهای با کیفیت و استفاده از امکانات برتر بهداشتی و آموزشی را تجربه کنید. کانادا فرصت های شغلی فراوانی را در زمینه های مختلفی ارائه می کند و هر ساله بیش از 50 درصد از مهاجران به این کشور را افراد متقاضی کار در کانادا تشکیل می دهند.


کار در کانادا با ویزای تحصیلی

کار در حین تحصیل در کانادا یکی از مهمترین مزایای انتخاب کانادا به عنوان مقصد تحصیلی شماست، اما مواردی وجود دارد که باید قبل از شروع به کار خود بدانید. عموما دانشجویان بین المللی در کانادا می توانند حداکثر 20 ساعت در هفته و تمام وقت در طول روزهای تعطیل، بدون مجوز کار، کار کنند. کار در حین تحصیل می تواند به شما در حمایت مالی از خود و دیدار با افراد جدید کمک کند، همچنین در حین ایجاد ارتباطات تجاری، کسب تجربه ای که می تواند بعداً در پیدا کردن شغل برای شما بسیار مفید باشد. کار در کانادا در زمان تحصیل می تواند بعد از فارغ التحصیلی امتیاز بسیار مثبتی برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور باشد. دانشجویان بین المللی در کانادا با اجازه تحصیل که تمام وقت در یک موسسه یادگیری تعیین شده (DLI) ثبت نام می کنند، می توانند بدون مجوز کار در دانشگاه کار کنند؛ این بدان معناست که می توانید برای هر کارفرمایی در هر شغلی در هر کجای کانادا کار کنید. ازاول ژوئن 2014، افرادی که دارای ویزای تحصیلی کانادا هستند با داشتن شرایط زیر، می توانند در داخل یا خارج از دانشگاه مشغول به کار شوند:

•        باید ویزای تحصیلی معتبر کانادا داشته باشد

•        باید دانشجوی تمام وقت باشد

•        در سازمان های تایید شده توسط دولت کانادا مشغول به تحصیل باشد

•        حداقل در مقطع پس از متوسطه در کانادا مشغول به تحصیل باشد

•         در دوره هایی مشغول به تحصیل باشد که درنهایت منجر به دریافت مدرک شود

•        در برنامه هایی با بیش از شش ماه زمان مشغول به تحصیل باشد


انواع کار در کانادا در زمان تحصیل

برای زمانی که به تحصیل در کانادا میپردازید، روش هایی برای کار در این کشور وجود دارد:

1-    کار در محوطه دانشگاه Working On-campus

کار در دانشگاه به معنای کار برای هر کارفرمایی در دانشگاه یا دانشکده و پردیس دانشگاه است، مانند کار کردن برای خود دانشگاه یا کالج، برای یک عضو هیئت علمی (مثلاً به عنوان یک دستیار تحقیقاتی)، برای خودتان (خود اشتغالی، کار در دانشگاه)، برای یک سازمان دانشجویی، یا برای یک پیمانکار خصوصی که در محوطه دانشگاه خدمات ارائه می دهد، به عنوان مثال سالن ورزشی یا رستوران. اگر به عنوان دستیار تدریس یا تحقیق مشغول به کار هستید، ممکن است بتوانید در یک کتابخانه، بیمارستان یا مرکز تحقیقاتی که بخشی از کالج یا دانشگاه است اما اگر در محوطه دانشگاه نباشد، کار کنید.

2-    کار در خارج ازدانشگاه Working Off-campus

کار در خارج از دانشگاه به معنای هر محیط کاری در شهر است که بخشی از دانشگاه نیست؛ کارهای خارج از دانشگاه شامل موارد زیر میشوند:

•        دانشجوی مشترک

•        کارورزی

•        پاره وقت در یک اداره دولتی یا شرکت خصوصی

•        تمام وقت در یک اداره دولتی یا شرکت خصوصی (در طول تعطیلات رسمی دانشگاه و پس از فارغ التحصیلی با ویزای کار)

3-    کار اشتراکی Co-op placement

برنامه ها و همکاری های مشترک شامل کار کردن به عنوان بخشی از برنامه تحصیلی شماست که ممکن است داخل یا خارج از دانشگاه باشد. برنامه مطالعات مشترک به شما امکان می دهد هر سال 3 یا 4 ماه (یا بیشتر) را صرف کار در رشته تحصیلی خود کنید؛ این یک راه عالی برای دستیابی به تجربه حرفه ای در یک محیط کار کانادایی است. در صورتی که در برنامه مشترک ثبت نام کرده باشید با شرایط زیر می توانید مجوز کار مشترک را دریافت کنید:

•        ویزای تحصیلی معتبر داشته باشید

•        کارتان با برنامه تحصیلیتان یکپارچه باشد

•        نامه ای از دانشگاه برای تایید نیاز رشته تحصیلی شما به این کار داشته باشید

•        همکاری شما با برنامه مشترک 50درصد یا کمتر از کل برنامه تحصیلیتان باشد

4-    کارآموزی Internships

دوره های کارآموزی، در واقع شما را در طول کار آموزش می دهد و همواره شخصی بر کار شما نظارت دارد. کارآموزی به شما دانش و مهارت لازم برای موفقیت در یک تجارت یا حرفه را میدهد؛ مجوز کاری که برای دوره کارآموزی نیاز دارید همانند مجوز کار مشترک می باشد.


کار در زمان تحصیل و ویزای کانادا

توجه به این نکته حائز اهمیت است که حتی اگر قصد کار در هنگام تحصیل را دارید، هنگام درخواست ویزای تحصیلی کانادا باید منابع مالی کافی را نشان دهید؛ این بدان معناست که باید نشان دهید که پول کافی برای حمایت از خود در طول تحصیل بدون کار دارید. درآمد آینده پیش بینی شده هنگام نشان دادن منابع مالی کافی نخواهد بود، بنابراین این واقعیت که شما ممکن است قصد کار در هنگام تحصیل در کانادا را داشته باشید، شرط اثبات ظرفیت مالی قبل از رسیدن را برآورده نمی کند.


شرایط کار در زمان تحصیل

مجوز تحصیل شما بیان می کند که آیا شما اجازه کار در کانادا و شرایط اشتغال را دارید یا خیر. این بیانیه شما را قادر می سازد تا شماره بیمه اجتماعی (SIN) از خدمات كانادا درخواست كنید؛ قبل از شروع کار هنگام تحصیل در کانادا، گرفتن SIN یک نیاز اساسی است. اگر در مجوز تحصیلتان بیانیه ای برای درخواست SIN ذکر نشده باشد، می توانید مجوز تحصیل خود را به صورت رایگان اصلاح کنید. در حالی که این کار را پس از اقامت می توانید انجام دهید، انجام این کار وقتی که شما فرود می آیید و اولین بار اجازه تحصیل صادر می شود بسیار ساده تر است. هنگامی که به دفتر مهاجرت رسیدید، می توانید در مورد اجازه کار در مجوز تحصیل از افسر بخواهید.

اگر برنامه تحصیل شما کمتر از شش ماه طول بکشد، یا اگر در دوره انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) یا فرانسوی به عنوان زبان دوم (FSL) ثبت نام کنید، نمی توانید در کانادا مشغول به کار شوید؛ مگر اینکه مجوز کار داشته باشید. همچنین در صورتی که در دوره های عمومی آزاد یا دوره های پیش نیاز برای برنامه تحصیلی دیگر مشغول به تحصیل باشید نیز مجاز به کار نمی باشید. علاوه بر این در طول گردشگری با ویزای توریستی کانادا و یا دانشجوی تبادلی در DLI مجاز به کار هنگام تحصیل در کانادا نیست. مهم است که به یاد داشته باشید که تا زمانی که برنامه تحصیل خود را شروع نکنید، نمی توانید شروع به کار کنید. دستمزد یا حقوق کار در کانادا به مهارتهای مورد نیاز موقعیت شما و کارفرما بستگی دارد؛ حداقل دستمزد در استان متفاوت است.

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید