سرعت و قیمت اینترنت در آمریکا چگونه است

سرعت و قیمت اینترنت در آمریکا چگونه است
اینترت در آمریکا نقریبا بطور رایگان در اماکن عمومی وجود دارد، تقریباْ در تمامی مکان های عمومی شامل کتابخانه ها٫ فروشگاه ها٫ رستوران و باشگاهای ورزشی و..برقرار است که معمولا سرعت قابل قبولی هم دارند.
اینترنت منازل سرعتی بین 3Mb/sec تا 45Mb/sec  دارد.
در مورد اینترنت سیم کارت هم بستگی به سرویسی که استفاده می شود، دارداما در صورت پشتبانی گوشی تون از سرویس 4G LTE  می توان به سرعتی در حدود 20Mb/sec دسترسی داشته باشید که عموما شرکتها محدویتی برای سرعت ندارن اما برای حجم دیتای بالاتر باید پول بیشتری پرداخت کنید.
مثلا در نيومكزيكو شركت كامكست براي اينترنت با سرعتت 22mb و كانالهاي تلويزيون بيسيك چيزي حدود شصت دلار هزینه دارد.

 اسامی سرویس دهندگان خدمات اینترنتی در آمریکا
اسامی برترین سرویس دهندگان خدمات اینترنتی در آمریکا به شرح زیر می باشد :
ورایزن کامیونیکیشنز
ام‌اس‌ان
ای‌اوال
ای‌تی اند تی
دیش نتورک
سنچری‌لینک
کامکست
کویست
گوگل فایبر

که در زیر به اختصار در مورد هر یک توضیحاتی آورده شده است . 

ورایزن کامیونیکیشنز: شرکت مخابرات آمریکایی است، که درصد قابل توجهی از پهنای باند جهانی اینترنت را تامین می‌نماید، همچنین در زمینه مخابرات بی‌سیم، ارتباطات و سرویس‌دهی به شرکت‌های ارتباطات راه دور (وایرلس) نیز فعالیت گسترده‌ای دارد. سهام شرکت ورایزن، در بازار بورس نیویورک و بورس نزدک معامله می‌شود، همچنین جزئی از میانگین صنعتی داو جونز به‌شمار می‌آید.
ورایزن فعالیت خود را در سال ۱۹۸۳ تحت نام شرکت بل آتلانتیک آغاز نمود. دفتر مرکزی این شرکت، در شهر نیویورک قرار داشت، همچنین دارای شعبه‌هایی در نیوجرسی و ویرجینیا نیز بود.

این شرکت در سال ۱۹۸۴ با کمپانی ای‌تی‌اندتی ادغام شد، که در پی فروپاشی ای‌تی‌اندتی در سال ۱۹۹۷ به عنوان بخشی از ۷ شرکت تحت نام بیبی بلز ثبت گردید. بل آتلانتیک در نهایت، با یکی از شعبه‌های شرکت بل، تحت نام نینکس که در شهر نیویورک مستقر بود، ادغام گردید، که شرکت ترکیب شده، به نام "بل آتلانتیک" به فعالیت خود ادامه داد.

بل آتلانتیک، در سال ۲۰۰۰ شرکت مخابرات جی‌تی‌ای را خریداری کرد، سپس دو شرکت با هم ادغام شد و کمپانی جدید، با نام "ورایزن" ثبت گردید.

نام ورایزن، از ترکیب واژه‌هایوریتاس Veritas و هرایزن Horizon مشتق شده‌اند. دفتر مرکزی این شرکت در ساختمان ورایزن، در شماره ۱۴۰ خیابان وست در لوور منهتن، شهر نیویورک قرار دارد.


اِی‌اواِل اینک : یا اِی‌اواِل که بیشتر با نام «آمریکا آنلاین» شهرت دارد. یک شرکت آمریکایی سرویس‌دهندهٔ اینترنتی و رسانه‌ای است. دفتر اِی‌اواِل در خیابان برادوی شماره ۷۷۰ در نیویورک قرار دارد. شرکت اِی‌اواِل در سال ۱۹۸۳ تأسیس شده‌است. اِی‌اواِل تاکنون ۵۸ شرکت فناوری را خریداری کرده‌است که از این میان می‌توان به شرکت نت اسکیپ و وب‌گاه تک کرانچ و خبرگزاری هافینگتون پست اشاره نمود.

این شرکت در ۱۲ مهٔ ۲۰۱۵ توسط ورایزن کامیونیکیشنز به مبلغ ۴٫۴ میلیارد دلار خریداری شد.

ای‌تی‌اندتی، (به انگلیسی: AT&T) بزرگ‌ترین شرکت مخابرات تلفن ثابت، سرویس‌دهنده اینترنت پهن‌باند، اشتراک تلویزیون‌های اینترنتی و دومین اپراتور تلفن همراه آمریکا می‌باشد. این شرکت، در سال ۲۰۱۲ بعنوان هفتمین شرکت بزرگ آمریکایی بر پایه میزان درآمد، انتخاب شد.

ای‌تی اند تی، همچنین پنجمین شرکت بزرگ غیر نفتی در ایالات متحده، پس از اپل، وال‌مارت، جنرال الکتریک و بنک آو امریکا می‌باشد. این شرکت، سومین شرکت بزرگ تگزاس، پس از اکسون‌موبیل و کونوکو فیلیپس و نیز بعنوان بزرگترین شرکت دالاس شناخته می‌شود. ای‌تی اند تی، در سال ۲۰۱۲ در فهرست بزرگترین شرکت‌های دنیا، رتبه ۱۷ را به خود اختصاص داد. این شرکت در سال ۲۰۱۱ با ۱۰۰٫۷ میلیون مشتری، بعنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه جهان شناخته شد.

شرکت ای‌تی اند تی، یکی از هفت شرکت عامل منطقه‌ای بل بود، که با نام "شرکت بل جنوب غربی"، شناخته می‌شد و در سال ۱۹۸۳ در پی تضعیف شرکت بل، به شرکت تلفن و تلگراف آمریکا (تاسیس ۱۸۸۵ و بعدها با نام ای‌تی اند تی کورپ) پیوست، ولی در سال ۱۹۹۵ پس از طرح دعوی در دادگاه ایالات متحده، شرکت بل جنوب غربی، به یک شرکت مستقل تبدیل شد و نام آن نیز، به "شرکت ارتباطات اس‌بی‌سی"، تغییر پیدا کرد.

در سال ۲۰۰۵ شرکت ارتباطات اس‌بی‌سی، موفق شد، مالک پیشین خود، یعنی شرکت ای‌تی اند تی کورپ را خریداری نماید. سپس دو شرکت با هم ادغام شده و نام شرکت جدید، "ای‌تی اند تی" انتخاب شد، همچنین شرکت جدید، از برند و نماد سهام شرکت ای‌تی اند تی کورپ استفاده کرد.

در حال حاضر، اِی‌تی اَند تی، توسعه یافته و از مجموع ۲۲ شرکت عامل بل، ده شرکت را در اختیار دارد، همچنین مالک شرکت تلفن جنوب نیوانگلند نیز می‌باشد.

بخش عمده این شرکت، در زمینه ارتباطات راه‌دور، فعالیت می‌نماید و به‌عنوان بزرگترین شرکت مخابراتی و نیز استانداردی برای شرکت‌های مخابراتی تبدیل شده است. مرکز این شرکت، در شهر دالاس، تگزاس مستقر می‌باشد.

سنچری‌لینک، (به انگلیسی: CenturyLink) شرکت مخابراتی آمریکایی است، که در زمینه ارائه خطوط تلفن ثابت و فیبر نوری، دسترسی به اینترنت و خدمات اینترنتی، سرویس‌های تلویزیون دیجیتال، خدمات شبکه‌های مخابراتی، سرویس‌های میزبانی وب و میزبانی فایل فعالیت می‌نماید.

ریشه‌های تاسیس این شرکت به سال ۱۹۳۰ بازمی‌گردد که اف. ای. هوگان اقدام به راه‌اندازی شرکت اووک ریج تلفن کمپانی، در شهر اووک ریج، لوئیزیانا نمود. شرکت سنچری‌لینک در حال حاضر پس از شرکت‌های ای‌تی اند تی و ورایزن کامیونیکیشنز، به‌عنوان سومین ارائه‌دهنده خدمات ارتباطات راه‌دور در ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شود.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر منروو، لوئیزیانا، ایالات متحده آمریکا قرار دارد و سهام آن در بازار بورس نیویورک معامله می‌شود.

دیش نتورک، (به انگلیسی: Dish Network) شرکت خدمات ماهواره‌ای آمریکایی است، که در زمینه ارائه سرویس‌های تلویزیون‌های ماهواره‌ای، تلویزیون‌های پولی و اینترنت ماهواره‌ای فعالیت می‌کند.

ریشه‌های تاسیس این شرکت به سال ۱۹۸۰ بازمی‌گردد، که چارلی ارجن اقدام به راه‌اندازی شرکت اکواستار نمود. شرکت دیش نتورک در سال ۱۹۹۶ به‌عنوان یک شرکت تابعه از اکواستار فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت در سال ۲۰۰۸ از کمپانی اکواستار تفکیک و به‌عنوان یک شرکت مستقل، ثبت گردید. شرکت دیش نتورک در سال ۲۰۱۳ بیش از ۱۴ میلیون مشترک تجاری و مسکونی داشته‌است.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر مریدین، کلرادو، ایالات متحده آمریکا قرار دارد و سهام آن در بازار بورس نزدک معامله می‌شود.

کامکست، (به انگلیسی: Comcast) شرکت آمریکایی ارائه‌دهنده محصولات و خدمات اطلاعاتی، ارتباطاتی و رسانه‌ای است، که دفتر مرکزی آن، در برج کامکست، در شهر فیلادلفیا، پنسیلوانیا مستقر می‌باشد.

این شرکت، بزرگترین اپراتور شبکه‌های کابلی، یکی از بزرگترین شبکه‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنت خانگی، رسانه‌های گروهی و سومین ارائه‌کننده خدمات تلفن ثابت در ایالات متحده آمریکا می‌باشد.

شرکت کامکست همچنین، در زمینه ارائه خدمات تلویزیون‌های کابلی، پهنای باند اینترنتی، خدمات تلفن ثابت و در برخی از مناطق، سیستم‌های حفاظتی (شامل دزدگیرها، دوربین‌های نظارتی، سیستم‌های اعلام حریق و اتوماسیون‌های خانگی) فعالیت می‌نماید. این شرکت، خدمات خود را، در قالب دو بخش خانگی و تجاری، در ۴۰ ایالت آمریکا، عرضه می‌نماید.

کویست (انگلیسی: Qwest) شرکت مخابرات آمریکایی بود، که در زمینه ارائه خدمات مخابرات بی‌سیم، دسترسی به اینترنت و خدمات اینترنتی، خط اشتراک دیجیتال، سرویس‌های تلویزیون دیجیتال و ارائه خدمات صدا و دیتا ستون فقرات اینترنت و تماس تلفنی راه‌دور در ایالت‌های غربی آمریکا فعالیت می‌نمود. شرکت کویست در سال ۱۹۹۶ توسط فیلیپ آنشوتس بعنوان شرکت تابعه اسپرینت راه‌اندازی شد و در سال ۲۰۱۱ در پی خریداری سپس ادغام در شرکت سنچری‌لینک، منحل گردید.

گوگل فیبر (به انگلیسی: Google Fiber) پروژه‌ای است که برای ارائه اینترنت پهن باند به طور آزمایشی اجرا شده‌است.


مودم گوگل فایبر
این سرویس اینترنتی با فیبر نوری کار می‌کند. اما چیزی که این سرویس را نسبت به دیگر اینترنت‌های پرسرعت متمایز می‌کند، سرعت ۱ گیگابیتی آن است.