نگرانی هیلاری کلینتون درمورد اطمینان بیش‌ از اندازه دموکرات‌ها به پیروزی

تاریخ ثبت خبر :10/26/2016

نامزد حزب دموکرات آمریکا از طرفداران خود خواست تا به سبقت ۱۲ درصدی وی در مقابل رقیب جمهوریخواه خود اطمینان نکرده و حتما در پای صندوق‌های رای حاضر شوند.

هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا در تبلیغات خود در ایالت فلوریدا به طرفدارانش هشدار داد به رغم این که در نظرسنجی ها از رقیبش ترامپ پیش افتاده است، به پیروزی وی در انتخابات بیش از حد اطمینان نداشته باشند.

کلینتون در نشستی انتخاباتی در کوکونات کریک خطاب  به هواداران خود تاکید کرد:”دموکراتها نمی توانند و نباید از تلاشهای تبلیغاتی خود دست بردارند. من امیدوار هستم که به نتایج نظرسنجی ها خیلی اعتماد نکنید و  روز انتخابات برای رای دادن از خانه هایتان بیرون بیایید چرا که رقابت در انتخابات آینده فشرده خواهد بود.”

در این نشست انتخاباتی پشت سر هیلاری کلینتون تابلو بزرگی دیده می شود که روی آن نوشته شده بود:” قبل از دیگران رای دهید.” طبق یک نظرسنجی جدید در آمریکا نامزد  حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا دوازده درصد از رقیب جمهوری خواه خود دونالد ترامپ پیش افتاده است. طبق این نظرسنجی که به طور مشترک توسط شبکه خبری ای بی سی نیوز و روزنامه واشنگتن پست در فاصله دو هفته به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صورت گرفته است، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا از حمایت ۵۰ درصد رای دهندگان آمریکایی برخوردار است در حالی که رقیب جمهوری خواه وی دونالد ترامپ تنها ۳۸ درصد آرا را به دست می آورد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در اردوگاه جمهوری خواهان، دونالد ترامپ نیز که روز سه شنبه تبلیغاتش را در فلوریدا آغاز کرد انتقادات خود را بر افزایش هزینه های بیمه درمانی توسط دولت اوباما متمرکز کرد و به هوادارانش قول داد در صورت راهیابی به کاخ سفید قانون موجود را لغو و قانون مناسب دیگری جایگزین آن نماید.

 

منابع نزدیک به ستاد انتخاباتی جمهوری خواهان اعلام کرده اند دونالد ترامپ که در روزهای اخیر شاهد کاهش حمایت رای دهندگان آمریکایی از خود بوده، از مسئولان تیم انتخاباتی اش خواسته است به جای این که به فکر تعیین اعضای دولت احتمالی اش باشند، تلاش های خود را برای افزایش بخت پیروزی وی در انتخابات متمرکز نمایند.

 

افشاگریهای متعدد زنان از دونالد ترامپ به خاطر رفتار زننده وی و پخش نوار ویدئویی سخنان توهین آمیز وی  درباره زنان که مربوط به سال ۲۰۰۵ است در هفته های اخیر موجب شده موجی از انتقادات شدید بر ضد  ترامپ در آمریکا شکل گیرد و حمایت رای دهندگان آمریکایی از وی کاهش یابد. این مسئله حتی موجب شده است تعدادی از مسئولان جمهوری خواه از ترامپ رویگردان شوند.