ناحیه شرق انگلستان

ناحیه شرق انگلستان East of England

شرق انگلستان یکی از ۹ ناحیه در کشور انگلستان می‌باشد که شهرهای نوریچ، پیتربورو و لوتون در این ناحیه قرار دارند.این شهر در سال 1994 تأسیس و از 1999 در سازمان‌های آماری به تصویب رسید.

شرق انگلستان

مرکز

فلمپتون

مساحت (km²)

رتبه

۱۹٬۱۲۰

2

جمعیت (2014)

رتبه

۵٬۸۴۷٬۰۰۰

4

تراکم جمعیت

km²/ 310

وبگاه اینترنتی

http://www.eelga.gov.uk/

در قدیم نام این ناحیه East Angliaیا ناحیه آنگل شرقی بود که بعدها به شرق انگلستان، تغییر یافت.

تاریخچه

در سال 1990 یک اسکلت ماموت در این ناحیه پیدا شد که درنوع خود، کامل‌ترین اسکلت بشمار می‌رفت. همچنین فسیل‌هایی در این منطقه کشف شدند که به حدود یک میلیون سال پیش برمی‌گردند.

از دستاوردهای علمی این ناحیه می‌توان به کشف ساختمان دی.ان.اِی توسط واتسون و کریک در سال 1953 در دانشگاه کمبریج، دست یافتن به لقاح مصنوعی در سال 1978، اولین پیوند قلب در سال 1979 در بیمارستان Papworthو غیره اشاره کرد.

درسال 1912 اولین کارخانه‌ی تولیدی رادیو در شهر چلمزفورد ساخته شد که از آن به بعد از این شهر بعنوان زادبوم رادیو در جهان یاد می‌کنند. اولین مخابره‌ی رادیویی نیز در سال 1920 توسط خواننده انگلیسی، نلی ملبا، انجام گرفت. همچنین درسال 1951، سندی داگلاس اولین بازی کامپیوتری(بازی دوز) را ساخت که طراحی گرافیکی داشت.

جغرافیا و آب و هوا

این ناحیه بطور میانگین کمترین ارتفاع در بریتانیا را دارد. شهرستان‌های اسکس و شمال کمبریج‌شر فقط 10 متر از سطح دریا بالاتر هستند. همچنین منطقه باتلاقی The Fens که در شمال کمبریج‌شر قرار دارد، به داشتن کمترین ارتفاع از سطح دریا (2.75 متر) در بریتانیا معروف است. بلندترین نقطه نیز با 817 متر ارتفاع در Clipper Downقرار دارد.شرق انگلستان

منطقه‌ای در شرق انگلستان که شامل شهرستان‌های نورفک، سافک و کمبریج‌شر هستند را آنگلیای شرقی می‌نامند.

آنگلیای شرقی عموماً دارای آب و هوای خشک است و سرانه‌ی بارش آن از 450 تا 700 میلی‌متر است. این بخاطر سیستم‌ها و جبهه‌های هوایی کم‌فشار است که از طرف اقیانوس اطلس وارد می‌شوند. زیرا این جبهه‌های هوایی اغلب رطوبت خود را قبلاً رسیدن به انگلستان از دست می‌دهند.

زمستان‌ها اغلب سرد است، ولی سرمای آن بصورت طاقت‌فرسا نبوده، ولی گاهی اوقات بعضی از مناطق شرقی بارش برف‌های شدیدی را شاهد هستند.

بهار در این ناحیه، یک آب و هوای تغییرکننده‌ست؛ ابتدای آن بسیار سرد بوده و رفته رفته به آب و هوایی ملایم تبدیل شود. در این فصل باران زیادی باریده و ممکن است حتی در یک روز چندین بار آب و هوا تغییر کند.

تابستان و پائیز بطور معمول آب و هوایی گرم را تجربه می‌کنند. تنها در بعضی روزها در پائیز، این ناحیه شاهد باران است و دیگر روزها هوا آفتابی است.

اقتصاد

از سال 2007 تا 2012 میزان بیکاری از 4.4% به 6.8% افزایش پیدا کرد. کمترین میزان مربوط به Uttlesfordدر اسکس  با 3.8% و بیشترین میزان نیز مربوط به Fenlandدر کمبریج‌شر با 10.4% است.

در سال 2011 شرق لندن دارای 8.7% از سهم میزان ارزش افزوده ناخالص بریتانیاست و نسبت نواحی لندن بزرگ و جنوب شرقی، افزایش کمتری در این میزان داشته است. شرق انگلستان بیشترین میزان هزینه روی تحقیق و توسعه میان دیگر نواحی را بعلت داشتن هشت دانشگاه برتر و امکانات و مهارت‌های درجه یک در دانشگاه کمبریج را دارد.

تحصیلات

نزدیک 225000 دانش‌آموز در مقطع متوسطه در این ناحیه درحال تحصیل می‌باشند که بطور میانگین از رتبه‌های خوبی برخوردارند. بیشترین میزان ترک‌تحصیل مربوط به بخش Great Yarmouthبا 6.7% است.

دانشگاه برتر این ناحیه که دانشگاه برتر انگلستان نیز محسوب می‌شود، دانشگاه کمبریج است. همچنین در سال 2010 بعنوان بهترین دانشگاه جهان انتخاب شد. از لحاظ کیفیت دوره‌های داروسازی، دومین دانشگاه برتر در جهاب محسوب شده و همچنین در همان سال، تنها دانشگاه خارج از ایالات متحده بود که بیش از 1 میلیارد پوند کمک‌های مالی برای خیریه‌ها انجام داد. شهر کمبریج میزبان دو دانشگاه است؛ دانشگاه کمبریج (University of Cambridge) که شهرتی جهانی دارد و دانشگاه آنگیلا روسکین (Anglia Ruskin University) که این دانشگاه علاوه بر امروزی و مدرن بودن، دارای میزان قابل توجهی فارغ‌التحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است. همچنین شعبه شرقی دانشگاه آزاد انگلستان (Open University) در این شهر قرار دارد.

شهر نورویچ نیز دارای دو دانشگاه است؛ دانشگاه آنگیلای شرقی (University of East Anglia) و دانشگاه هنر نورویچ (Norwich University of the Arts). شهرها و بخش‌های دیگری در این ناحیه وجود دارند که میزبان دانشگاه هستند؛ شهر بدفورد و لوتون دارای دانشگاه بدفوردشر (University of Bedfordshire)، کولچستر دارای دانشگاه اسکس (University of Essex) و هتفیلد دارای دانشگاه هرتفوردشر (University of Hertfordshire) می‌باشند.

این ناحیه در انگلستان دارای بیشترین تعداد دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد را به لطف دانشگاه کمبریج دارد. حدود 45% از دانشجویان کارشناسی این ناحیه، افراد بومی هستند که اغلب پس از فارغ‌التحصیلی به نقاط دیگری می‌روند. درکل 40% از دانشجویان شرق انگلستان، از نقاط دیگر آمده‌اند. بودجه‌ی دانشگاه کمبریج بخاطر امتیازات تحقیقاتی بزرگ آن، حدود سه برابر از هر دانشگاه دیگریست. بعد از فارغ‌التحصیلی حدود 50% دانشجویان در این منطقه باقی می‌مانند، 25% به لندن، 10% به جنوب شرقی و بخش کمی به دیگر نقاط می‌روند.


شهرستان‌های ناحیه شرق انگلستان

1. Thurrockناحیه شرق

2. Southend-on-Sea

3. Essex

a) Harlow, b) Epping Forest, c) Brentwood, d) Basildon, e) Castle Point, f) Rochford, g) Maldon, h) Chelmsford, i) Uttlesford, j) Braintree, k) Colchester, l) Tendring

4. Hertfordshire

a) Three Rivers, b) Watford, c) Hertsmere, d) Welwyn Hatfield, e) Broxbourne, f) East Hertfordshire, g) Stevenage, h) North Hertfordshire, i) St Albans, j) Dacorum

5. Luton

6. Bedford

7. Central Bedfordshire

8. Cambridgeshire

a) Cambridge, b) South Cambridgeshire, c) Huntingdonshire, d) Fenland, e) East Cambridgeshire

9. Peterborough

10. Norfolk

a) Norwich, b) South Norfolk, c) Great Yarmouth, d) Broadland, e) North Norfolk, f) Breckland, g) King's Lynn and West Norfolk

11. Suffolk

a) Ipswich, b) Suffolk Coastal, c) Waveney, d) Mid Suffolk, e) Babergh, f) St. Edmundsbury, g) Forest Heath


ترکیب برخی از بخش‌های مختلف ناحیه شرق انگلستان، یک شهرستان را تشکیل می‌دهند. بعنوان مثال، بخش‌های 1، 2 و 3 تشکیل شهرستان Essex(اسکس)، بخش‌های 5، 6، و 7 تشکیل شهرستان Bedfordshire(بدفوردشر) و بخش‌های 8 و 9 تشکیل شهرستان Cambridgeshire(کمبریج‌شر) را می‌دهند. بخش‌های دیگر نیز خود بطور مستقل شهرستان‌هایی با همین نام می‌باشند.


اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید