ناحیه میدلند غربی انگلستان

ناحیه میدلند غربی West Midlands

میدلند غربی یکی از ۹ ناحیه در کشور انگلستان می‌باشد که نیمه‌ی غربی منطقه‌ای را که انحصاراً به میدلند معروف است را پوشش می‌دهد. شهر بیرمنگام که دومین شهر پرجمعیت بریتانیاست، در این ناحیه قرار دارد. همچنین از دیگر مراکز شهری مهم آن می‌توان به ولورهمپتون و شهرهای بزرگ دودلی، سالیهول، واسال و وست برومویچ اشاره کرد.

میدلند غربی

مرکز

بیرمنگام

مساحت (km²)

رتبه

 ۱۳٬۰۰۴

7

جمعیت (2011)

رتبه

۵٬۶۰۲٬۰۰۰

5

تراکم جمعیت

km²/405

وبگاه اینترنتی

http://www.wmcouncils.gov.uk/


این ناحیه از لحاظ جغرافیایی بسیار متنوع می‌باشد؛ از مناطق شهری مرکزی گرفته تا مناطق روستایی غربی، یعنی هرفوردشر و شروپ‌شر که هم‌مرز با ولز هستند. 

تاریخچه

این ناحیه درست بر روی پایتخت پادشاهی بزرگ مرسیا بر آنگلوساکسون‌ها، یعنی تام‌ورث قرار دارد. بعد از اینکه ناحیه به بخشی از انگلستان تبدیل شد، تا سال 1555، هنوز نام مرسیا روی آن به جا مانده بود که بعد از آن به میدلند تغییر یافت و سپس با تقسیم شدن میدلندها، این منطقه نام میدلند غربی را به خود گرفت. در سال 2003 یک جنگل مصنوعی بنام The Heart of England Forest(قلب جگل انگلستان) ساخته شد که با 14.5 کیلومتر مربع، بزرگترین جنگل مصنوعی خصوصی به شمار می‌رود.

در جنگ جنگ جهانی دوم، شهر بیرمنگام، سومین شهری بود که بیشترین بمباران در آن اتفاق افتاد. لندن و لیورپول قبل از بیرمنگام در این لیست قرار دارند؛ همین موضوع باعث ساخت تونل‌های زیرزمینی، پناهگاه‌ها و اسلحه‌خانه‌های زیادی در سطح این شهر شد. از دانشمندان مهم این منطقه می‌توان از فرانسیس گالتون(مردم‌شناس و مخترع اصطلاح "سرشت و پرورش")، ادوارد وستون(مخترع اولین ولت‌متر دقیق) و فیلیپ لاولی نام برد. انقلاب صنعتی بریتانیا، اغلب از بیرمنگام شروع شده و سپس به دیگر نقاط کشور، رسیده بود و صنعتگران مهم و زیادی در این منطقه، دست به اختراعات مختلف زدند. هنرمندان صاحب نامی نیز در میدلند غربی می‌زیستند که از بین آنها جی.آر.آر تاکین (نویسنده کتاب‌های چون ارباب حلقه‌ها، بیوولف و ...)، فردریک گیبرد(معمار)، ادوراد کِیو(ناشر اولین مجله در بریتانیا)، فیلیپ استلی(مخترع اولین سیرک مدرن)، شاید نسبت به دیگران، شناخته‌شده‌تر باشند.


بیرمنگام


جغرافیا

بزرگترین نقطه این ناحیه کوه سیاه یا Black Mountainنام دارد که ارتفاع آن به 703 متر می‌رسد و در وست هیرفوردشیر قرار دارد. میدلند غربی شامل 5 منطقه با زیبایی طبیعی برتر است که عبارتند از Shropshireopshire Hills، Malvern Hills، Cannock Chaseو بخش‌هایی از Wye Valleyو Cotswolds.

شهرهای مهم میدلند غربی

جمعیت> 1,000,000

Birmingham, WEST MIDLANDS

جمعیت> 300,000

Coventry, WEST MIDLANDS

جمعیت> 250,000

Stoke-on-Trent, STAFFORDSHIRE, Wolverhampton, WEST MIDLANDS

جمعیت> 100,000

Solihull, WEST MIDLANDS, Telford, SHROPSHIRE, Worcestershirecester, WORCESTERSHIRE

جمعیت> 70,000

Burton-upon-Trent, STAFFORDSHIRE, Dudley, WEST MIDLANDS, Newcastle-under-Lyme,

STAFFORDSHIRE, Nuneaton, WARWICKSHIRE, Redditch, WORCESTERSHIRE, Rugby

WARWICKSHIRE, Shropshireewsbury, SHROPSHIRE, TamWorcestershireth, STAFFORDSHIRE

Walsall, WEST MIDLANDS, West Bromwich, WEST MIDLANDS

جمعیت> 50,000

Halesowen, WEST MIDLANDS, Herefordshireeford, HEREFORDSHIRE, Kidderminster

WORCESTERSHIRE, Stafford, STAFFORDSHIRE, Stourbridge, WEST MIDLANDS

سایر شهرهای مهم

BedWorcestershireth, WARWICKSHIRE, Bridgnorth, SHROPSHIRE, Cannock, STAFFORDSHIRE

Leamington Spa, WARWICKSHIRE, Leek, STAFFORDSHIRE, Lichfield, STAFFORDSHIRE

Stratford-upon-Avon, WARWICKSHIRE, Warwickshirewick, WARWICKSHIRE

جمعیت شناسی

بعد از لندن بزرگ، میدلند غربی از بیشترین میزان تنوع نژادی در انگلستان برخوردار است.

گروه نژادی

سرشماری 2011

تعداد

درصد

سفیدپوست

4,633,669

82.7%

آسیایی یا آسیایی-بریتانیایی

604,435

10.8%

سیاه‌پوست یا سیاه‌پوست بریتانیایی

182,125

3.3%

دورگه

131,714

2.4%

سایر نژادها

49,904

0.9%

جمع

5,601,847

100%

در مارس سال 2011، این منطقه در انگلستان بعد از شمال شرقی انگلستان، دارای بیشترین نرخ بیکاری یعنی 4.7% درصد بوده که بیشترین درصد را بخش وولرهمپتون با 7.7% به خود اختصاص داده است. از طرفی دیگر بخش Stratford-on-Avonبا 1.6%، از کمترین نرخ بیکاری نه تنها در میدلند غربی، بلکه در کل انگستان برخوردار است.

سهم میدلند غربی از جمعیت کل انگلستان، 11% است. نزدیک به 50% این مقدار ساکن شهرستان میدلند غربی هستند که 1,006,500 نفر از این تعداد در بیرمنگام، زندگی می‌کنند.

اقتصاد

همانند میدلند شرقی، بدلیل وجود راه‌های ارتباطی بزرگ در میدلند غربی، این ناحیه از شرایط اقتصادی نسبتاً خوبی برخوردار است. شرکت‌های موتورسازی، فرآوری موادغذایی و ... در نقاط مختلف این ناحیه به فعالیت مشغولند. این شرکت‌های موتور سازی اغلب موتورهای خود را به سفارش کمپانی‌های بزرگ خودروسازی از جمه ب.ام.و، و جگوار می‌سازند. همچین بعضی از دفاتر جگوار، لند روور و غیره در شهرستان میدلند غربی، مستقراند.

تحصیلات

از لحاظ آموزشی، مدارس متوسطه میدلند غربی از رده‌ی خوبی برخوردارند. این ناحیه  275,000 دانش‌آموز در این مقطع دارد که رتبه چهارم را در بین نه منطقه‌ی انگلستان از آن خود کرده. بالاترین و کمترین میزان ترک تحصیل به ترتیب در ساندول و شورپ‌شر جنوبی با میزان 6.9% و 2.3% هستند.

از مهم‌ترین دانشگاه‌های میدلند غربی می‌توان به University of Warwick(رتبه 8 ملی)، University of Birmingham(رتبه 15 ملی)، Aston University(رتبه 30 ملی) و Keele University(رتبه 46 ملی) اشاره کرد که هرکدام دارای بیشترین پشتیبانی مالی و امتیازات تحقیقی می‌باشند. اغلب دانشجویان بومی هستند که از حدود 60% از آنها بعد از فارغ‌التحصیلی در میدلند غربی می‌مانند، 10% به لندن رفته و باقی به دیگر نقاط انگلستان می‌روند.


شهرستان‌های ناحیه میدلند غربی

1. Herefordshireefordshireناحیه میدلند غربی

2. Shropshireopshire

3. Telford and Wrekin

4. Staffordshire

a) Cannock Chase, b) East Staffordshire, c) Lichfield, d) Newcastle-under-Lyme, e) South Staffordshire, f) Stafford, g) Staffordshire Moorlands, h) TamWorcestershireth

5. Stoke-on-Trent

6. Warwickshirewickshire

a) North Warwickshirewickshire, b) Nuneaton and BedWorcestershireth, c) Rugby, d) Stratford-on-Avon, e) Warwickshirewick

7. West Midlands

a) Birmingham, b) Coventry, c) Dudley, d) Sandwell, e) Solihull, f) Walsall, g) Wolverhampton

8. Worcestershirecestershire

a) Bromsgrove, b) Malvern Hills, c) Redditch, d) Worcestershirecester, e) Wychavon, f) Wyre Forest

ترکیب برخی از بخش‌های مختلف ناحیه میدلند غربی، یک شهرستان را تشکیل می‌دهند. بعنوان مثال، بخش‌های 2 و 3، تشکیل شهرستان Shropshireopshire(شروپ‌شر) و بخش‌های 4 و 5 نیز تشکیل شهرستان Staffordshire(استافوردشر) را می‌دهند. بخش‌های دیگر خود بطور مستقل شهرستان‌هایی با همین نام می‌باشند. همینطور نام میدلند غربی گاه ممکن است بدلیل یکی بودن اسم با بخش کوچکتری در همین ناحیه، اشتباه گرفته شود. 



اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید