آب و هوای شیکاگو

آب و هوای شهر شیکاگو (Chicago) آمریکا در دسته مرطوب قاره ای (humid continental) قرار میگیرد که دارای 4 فصل مجزاست.شیکاگو در بهار آب و هوایی مرطوب و خنک دارد و تابستان نیز هوا گرم و بیشتر اوقات مرطوب است ، در پاییز هوا ملایم و در زمستان نیز سرد است.میزان نزولات جوی (بارش باران و برف) سالانه در شیکاگو در حد متوسط است.میزان بارش در ماه های ژانویه (January) و فوریه (February) به کمترین میزان و در ما های می (May) و ژوئن (June) به بیشترین مقدار خود میرسد.آب و هوای شیکاگو بسیار متاثر از نزدیکی آن به دریاچه میشیگان می باشد.

در زمستان هوا در شیکاگو بسیار سرد شده و دمای میانگین روزانه در این فصل به منفی 4.6 میرسد.هرچند به صورت میانگین حدود 5 شب از سال دما ممکن است به منفی 18 درجه یا حتی پایینتر برسد.میزان بارش برف نیز درزمستان ها نسبتا زیاد است.در کل به طور میانگین سالانه 91 سانتیمتر برف در شیکاگو می بارد.البته شهرهای آن طرف دریاچه میشیگان بارش برف بیشتری را نسبتا به شیکاگو تجربه می کنند.

احتمالا مرطوب ترین فصل سال برای شیکاگو فصل بهار است.دما در این فصل بسیار متغیر میباشد و حتی امکان بارش برف شدید در اواخر مارس (March) یا اوایل آوریل(April) نیز وجود دارد.

در یک تابستان معمولی نیز عموما رطوبت نسبتا بالا بوده و دمای روزانه بین 26 تا 33 درجه متغیر می باشد.دمای شب های تابستان نیز در شیکاگو بین 18 تا 21 درجه می باشد.

شاید بتوان گفت پاییز ملایم ترین فصل در شیکاگو است.بطور میانگین اولین یخبندان در نیمه دوم ماه اکتبر(October) به وقوع میپوندد.

هرچند وزش باد در شیکاگو شاید از بسیاری از شهر های دیگر آمریکا کمتر باشد با این حال به این شهر لغب شهر بادی (Windy City) داده شده است.

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید