آب و هوای لس آنجلس

آب و هوای لس آنجلس (Los Angeles)در دسته آب و هوای مدیترانه ای (Mediterranean climate) جای میگیرد.به طور خلاصه یعنی آب و هوای متغیر بین معتدل و گرم در طول سال.

در تابستان هوای این شهر، گرم یا بسیار گرم و خشک توصیف می شود.الگوی دمایی تابستان در لس آنجلس از اواخر ماه ژوئن (June) یا اوایل ماه جولای (July) شروع و تا اکتبر (October) یا نوامبر (November) ادامه پیدا می کند.البته دما در جاهای مختلف لس آنجلس نیز بدلیل گستردگی آن متفاوت است.بطور مثال در ماه آگوست (August) دمای میانگین بیشنه و کمینه در مرکز شهر لس آنجلس به ترتیب 29.3 و 18.7 می باشد. درحالی که در منطقه فرودگاه LAX که در جنوب غربی شهر و نزدیک اقیانوس است این دما 24.8 و 17.9 می باشد.

زمستان های نیز لس آنجلس خنک است دمای متوسط بیشینه و کمینه درزمستان و در مرکز شهر به ترتیب 20 و 9 درجه بوده و همراه با بارش های پراکنده می باشد و آسمان در زمستان هم عموما آفتابی است.

در بهار و پاییز نیز هوا تفاوت چندانی با تابستان و زمستان نمیکند.

بطور کلی میزان بارش در لس آنجلس مانند همه مناطق دارای آب و هوای مدیترانه ای اندک است و بیشتر هم در فصل زمستان و اوایل بهار دیده می شود.هرچند میزان بارش در لس آنجلس حتی از دیگر مناطق دارای آب و هوای مدیترانه ای نیز کمتر است.فصل بارش از اکتبر و نوامبر به صورت پراکنده شروع میشود و در دسامبر  (Decdmber) بیشتر می شود.به طور میانگین فوریه (February) پر بارش ترین ماه لس آنجلس است.در ماه مارس (March) نیزفصل بارندگی پایان میابد.در ماه آوریل (April) و می (May) ممکن است تنها چند روز باران ملایم باریده شود.

 علی میری
  ممنونم عالی بود  
 ف
  عجب شهریه ...یکی منو ببره اونجا توروخدا .....  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید