آب و هوای نیویورک

آب و هوای نیویورک آمریکا (New York City) در دسته مرطوب زیر استوایی (humid subtropical climate) قرارد می گیرد.

زمستان های نیویورک سرد و نمناک همراه با باد توصیف می شود.آب و هوای  نیویورک تحت تاثیر نزدیکی آن به اقیانوس اطلس است که از سرد شدن زیاد هوا در زمستان جلوگیری میکند. دمای میانگین روزانه در سردترین ماه سال یعنی ژانویه (January) 0.3 درجه سانتیگراد می باشد. ممکن است گاهی دما در سردترین روزها به پایینتر از 12 درجه زیر صفر رسیده و از آن طرف در خنک ترین روزهای زمستان به دمای 16 درجه بالای صفر برسد.

آب و هوای شهر در بهار و پاییز غالبا ملایم و کم رطوبت است.هرچند این امر در برخی از سالها غیر قابل پیشبینی است و ممکن است هوا در این فصل ها سرد و یا حتی بسیار گرم شود.

تابستان ها نیز معمولا گرم تا بسیار گرم و البته مرطوب است.دمای میانگین روزانه در ماه جولای(July) حدود 24.7 درجه می باشد.گرمترین دمای ثبت شده شهر نیویورک در 9 جولای سال 1936 می باشد که در آن روز دمای هوا به 41 درجه سانتیگراد رسید.

شهر نیویروک سالانه به طور متوسط 1.270 میلیمتر بارندگی دارد که تقریبا در کل فصل ها بطور مساوی تقسیم شده.میانگین بارش برف (بین سال های 1981 تا 2010 ) در فصل زمستان نیز حدود 66 سامتی متر بوده است که البته در برخی سالها این بارش برف بسیار شدید تر و در برخی سالها نیز ممکن است بسیار کمتر از مقدار میانگین باشد.

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید