درباره آمریکا

ایالات متحده آمریکا درای مساحتی حدود 9.9 میلیون کیلومتر مربع ، از نظر وسعت سومین کشور جهان است که دارای 320 میلیون نفر جمعیت می باشد.

ایالات متحدهٔ آمریکا در نیمکرهٔ غربی کره زمین، و در شمال قارهٔ آمریکا (آمریکای شمالی) واقع است. این کشور از ۴۸ ایالت همجوار، و دو ایالت جدا از دیگران (شبه جزیره آلاسکا و مجمع‌الجزایر هاوایی در اقیانوس آرام) تشکیل شده‌است.(درمجموع 50 ایالت) همچنین در منطقه حوزهٔدریای کارائیب، و نیز بخش‌هایی از اقیانوس آرام، جزایر کوچک و پراکنده‌ای وجود دارند که مجموعا با مساحت  ۴۷۰ هزار کیلومتر مربع جزء قلمرو و متصرفات آمریکا محسوب می‌شوند .

هریک از ایالت های آمریکا با اینکه در قوانین فدرال مشترک هستند با اینحال استقلال زیادی در وضع قوانین مخصوص به خود دارند به صورتی بسیاری از قوانین از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است.در واقع شهروندان آمریکایی هم شهروند کشور خود و هم شهروند ایالت های خود محسوب می شود

قاره آمریکا در سال ۱۴۹۲ و توسط کریستف کلمب کشف شد اما او به اشتباه فکر کرد که آنجا هندوستان است اما مدت‌ها بعد آمریگو وسپوچی اعلام کرد که این قاره جدیدی است.

نظام سیاسی آمریکا یک نظام فدرال (جمهوری مشروطه فدرال) در چارچوب قانون اساسی است.

آمریکا به دلیل اقتصاد قدرتمند در صحنه سیاسی و روابط خارجی نیز بسیار فعال و دارای نفوذ بسیار زیادی است.مقر مرکزی سازمان ملل در نیویورک قرارد دارد و این کشور به غیر از کشورهای ایران، کره شمالی و سودان، کوبا (به تازگی روابط دیپلماتیک بین دو کشور از سر گرفته شده)، ونزوئلا و بولیوی با سایر کشور های جهان دارای روابط دیپلماتیک رسمی است.

ایالات متحده دارای بزرگترین اقنصاد دنیا است. تولید ناخالص داخلی آمریکا (GDP) در سال 2017 ، 18.5 تریلیون دلار تخمین زده میشود که 22%  تولید ناخالص داخلی جهان(nominal global GDP)  را شامل می شود

واحد پول رسمی کشور آمریکا ، دلار ایالات متحده با علامت $ و کد USD است که به آن دلار به تنهایی و یا دلار آمریکا نیز می گویند.