پل گلدن گیت

پل گلدن گیت

Golden Gate Bridge

این پل معلق در شهر سانفرانسیکو درایالت کالیفرنیا  واقع و بر روی تنگه گلدن گیت بنا شده است. بخشی از شهر سانفرانسیسکو بنام شبه جزیره سانفرانسیسکو (San Francisco Peninsula) را به  آنسوی تنگه و شهرستان مارین Marin County متصل مینماید. پل گلدن گیت نماد شهر سانفرانسیسکو و یکی از نماد های اصلی ایالت کالیفرنیا و آمریکا محسوب می شود. پل گلدن گیت در سال 1937 بازگشایی شد و با طول 1300 متر بین سالهای 1937 تا 1964 طولانی ترین پل معلق جهان به حساب می آمد.ارتفاع پل گلدن گیت از سطح میانگین آب 67 متر و دو ستون این پل 227 متر ارتفاع دارند.

پل گلدن گیت دارای 6 لاین مخصوص وسایل نقلیه و 2 پیاده رو برای عابرین پیاده و دوچرخه سواران است.پیاده رو سمت شرقی ، پیاده رو اصلی می باشد که در روزهای کاری بین ساعت 5 صبح تا 3.5 بعد از ظهر هم برای عابرین و و هم دوچرخه سواران باز است و پس از آن تا زمان شروع تاریکی (ساعت 3.5 تا 6 یا 9 شب)فقط عابرین پیاده اجازه دارند روی آن تردد نمایند.در روزهای تعطیل نیز پیاده رو شرقی در طول روز تنها توسط عابرین پیاده قابل استفاده است(بین ساعت 5 صبح تا 6 یا 9 شب) و پس از آن و در طول شب برای عابرین بسته و تنها دوچرخه سواران می توانند در آن رفت و آمد کنند.پیاده روی غربی هم تنها برای دوچرخه سواران باز می شود آن هم فقط در ساعاتی که آنها اجازه استفاده از پیاده روی شرقی را ندارند.

تقریبا در این پل بیش از هر جای دیگر جهان خودکشی صورت می‌گیرد. ارتفاع آن زیاد آن  از سطح آب باعث می شود بیشتر افرادی که خود را از بالای آن به پایین پرت می کنند از اثر ناشی از آسیب تماس با آب جان خود را از دست دهند. اندکی شان که از اثر اولیه جان بدر می‌برند عموماً خفه می‌شوند یا از سرمازدگی در آب سرد می‌میرند. بیشتر پرشها برای خودکشی در سوی مقابل خلیج گلدن گیت یعنی پیاده رو شرقی رخ می‌دهد چرا که سمت رو به اقیانوس (پیاده رو غربی ) به روی عابران بسته‌است.

در سال 2012 در سمت سانفرانسیسکوی پل گلدن گیت استراحتگاهی برای بازدیدکنندگان طراحی و ایجاد شد که شامل رستوران ها و انواع امکانات تفریحی و رفاهی می شود.

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید