کالج دانشگاهی لندن

کالج دانشگاهی لندن University College London

کالج دانشگاهی لندنکالج دانشگاهی لندن یا دانشگاه UCL انگلستان، در سال 1826 و در قلب لندن افتتاح شد که یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های انگلستان به شمار می‌رود. همچنین از بزرگترین دانشگاه‌های چند رشته‌ای در جهان محسوب می‌شود؛ در سال 2015 طبق آمار QS در میان دانشگاه‌های جهان، رتبه‌ی هفتم را کسب کرد.

موقعیت مکانی این انگلستان، این امکان را به دانشجویان می‌دهد که علاوه بر دسترسی به حداکثر خطوط مسافرتی، از منابع مطالعاتی و تحقیقاتی بالایی نیز برخوردار باشند.

این دانشگاه در شمارشی که در سال 2015 صورت گرفت دارای 6,187 نفر عضو هیئت علمی  و  37,136 دانشجو می‌باشد که به تفکیک زیر می‌باشند:

حوزه تحصیلی

کارشناسی 48% - تحصیلات تکمیلی 52%

شیوه تحصیل

تمام‌وقت 80% - نیمه‌وقت 20%

ملیت

بریتانیا 60% - کشورهای عضو اتحادیه اروپا 11% - سایر 29%

جنسیت دانشجویان

مذکر 42% - مونث 58%دانشگاه UCL

دانشگاه کالج لندن اولین دانشگاه در انگلستان بود که دانشجویان از هر قوم و ملیتی را می‌پذیرفت و حقوق و شرایط مساوی برای زنان و مردان درنظر گرفته بود. این دانشگاه به 11 دانشکده‌ی اصلی تقسیم می‌شود که جمعاً دارای بیش از 100 دپارتمان و مؤسسات مختلف هستند. این 11 دانشکده به شرح زیر می‌باشند:

UCL Faculty of Arts and Humanities, UCL Faculty of Brain Sciences, UCL Faculty of the Built Environment (The Bartlett), UCL Faculty of Engineering Sciences, UCL Faculty of Laws, UCL Faculty of Life Sciences, UCL Faculty of Mathematical and Physical Sciences, UCL Faculty of Medical Sciences, UCL Faculty of Population Health Sciences, UCL Faculty of Social and Historical Sciences, UCL Institute of Education

از دانش‌آموختگان برجسته‌ی کالج دانشگاهی لندن، می‌توان به مهاتما گاندی، پروفسور جان اوکیف، الکساندر گراهام‌بل، کریستوفر نولان و ... اشاره کرد.

سایت دانشگاه: https://www.ucl.ac.uk

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید