سوپر ویزا یا ویزای والدین کانادا

یکی از دغدغه های افراد مقیم کشورهای خارجی ، دوری از والدین است. کشور کانادا برای از بین بردن این مشکل، راه حل خوبی با نام سوپر ویزا Super Visa پیدا کرده است که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

کانادا کشوری پهناور با طبیعتی بسیار زیبا و سطح کیفی بالا برای زندگی می باشد. همین دلایل کلی کافی است تا مهاجرت و یا سفر به این کشور طرفداران زیادی داشته باشد. به همین دلیل انواع ویزا برای اقشار مختلف مردم به منظور مهاجرت به کانادا از سوی دولت این کشور در نظر گرفته شده است. از جمله انواع ویزای کانادا می توان از ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای توریستی کانادا ، ویزای مولتیپل کانادا و غیره نام برد. برای اطلاعات بیشتر به صفحه مهاجرت به کانادا  رجوع کنید.

در سال 2011 ویزای جدیدی به عنوان زیرمجموعه ویزای توریستی کانادا ( ویزای ویزیتوری کانادا ) اضافه شد که بر اساس آن، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ اشخاص دارای اقامت کانادا و یا شهروندان کانادا می توانند به مدت 10 سال از این کشور بازدید کرده و در هر بازدید به مدت 2 سال در کنار فرزند یا نوه هایشان زندگی کنند. نکته قابل توجه این است که متقاضی به صورت قانونی تا 10 سال اجازه رفت و آمد به کانادا را دارد اما اعتبار این ویزا برای استفاده تا 1 ماه قبل از پایان اعتبار پاسپورت متقاضی ادامه خواهد داشت. به طور مثال اگر شخصی در ایران موفق به دریافت سوپر ویزای کانادا شده باشد و پاسپورت خود را نیز به تازگی تمدید کرده باشد، به دلیل اعتبار 5 ساله پاسپورت ها در ایران، تا 5 سال می تواند به کشور کانادا به صورت موقت رفت و آمد کرده و در هر بار سفر 2 سال در این کشور اقامت داشته باشد. گفتنی است که ویزای توریستی مولتیپل عادی در هر بار سفر به اجازه 6 ماه اقامت کانادا را به شما می دهد.

سوپر ویزای کانادا به دو صورت single entry و multiple entry صادر می شود و تا یک ماه قبل از پایان اعتبار پاسپورت شما ، معتبر است. سوپر ویزای سینگل به متقاضی اجازه یک بار ورود به خاک کانادا را می دهد و سوپر ویزای مولتیپل چندین بار رفت و آمد به خاک کانادا را در مدت زمان اعتبار ویزا ممکن می سازد.


چه شرایطی برای درخواست سوپر ویزای کانادا الزامی است؟

-  متقاضی منع ورود و مهاجرت به کانادا نداشته باشد.

-  متقاضی سو پیشینه بیشتر از 4 سال نداشته باشد.

-  متقاضی دارنده بیمه پزشکی مسافرتی به مدت حداقل 1 سال باشد.

-  دعوتنامه رسمی و امضا شده از فرزند یا نوه متقاضی که دارای اقامت دائم و یا تابعیت کانادا هستند برای متقاضی ارسال شده باشد.

-  ارائه مدارک اقامت کانادا و یا شهروندی فرزند یا نوه متقاضی به سفارت الزامی است.

-  متقاضی می بایست با ارائه مدارک بتواند ثابت کند که توانایی مالی برای پوشش هزینه های سفرش را دارد.

-  در صورتی که فرزند یا نوه متقاضی هزینه های سفر را به عهده داشته باشند، مدارک مالی جهت اثبات توانایی مالی ایشان برای پشتیبانی هزینه های سفر متقاضی الزامی خواهد بود.

-  ارائه مدارک شغلی فرزند یا نوه متقاضی برای اثبات داشتن حداقل  سطح درآمد ( LICO ) کشور کانادا.

-  متقاضی باید بتواند با ارائه مدارک رسمی ، خویشاوندی خود با فرزند یا نوه اش را که مهاجرت به کانادا داشته است ثابت کند.

-  متقاضی می بایست افسر سفارت را در مورد انگیزه بازگشت به کشور مبدا ، قانع کند. ارائه مدارک شغلی و اسناد املاک و دارایی ها می تواند در این زمینه مفید باشد.


مدارک مورد نیاز جهت درخواست سوپر ویزای کانادا

متقاضی برای درخواست سوپر ویزا کانادا دو انتخاب خواهد داشت که در هر دو حالت می بایست مدارک مشخصی را به سفارت کانادا ارائه دهد. مدارک اصلی برای درخواست سوپرویزا عبارتند از :

-  اطلاعات بیومتریک متقاضی

-  فرم درخواست سوپر ویزا

-  عکس متقاضی که در طول 6 ماه اخیر گرفته شده باشد.

-  پاسپورت معتبر

-  دعوتنامه از سوی فرزند یا نوه متقاضی

-  مدارک مورد نیاز جهت اثبات اینکه فرزند یا نوه متقاضی دارای حداقل درآمد در کشور کانادا می باشد.

-  مدارک مورد نیاز جهت اثبات نسبت خویشاوندی متقاضی و فرزند یا نوه ایشان

-  انجام آزمایشات پزشکی تحت نظر پزشک معتمد سفارت کانادا

-  بیمه درمانی متقاضی به مدت 1 سال و پوشش دهی تا 100 هزار دلار برای بستری شدن و درمان پزشکی

-  مدارک اقامت و یا شهروندی کانادا از سوی فرزند یا نوه متقاضی

-  مدارک مورد نیاز برای اثبات اینکه خود متقاضی و یا فرزند و نوه ایشان از پس هزینه های سفر بر می آیند.

-  مجوز سفر هوایی ( eTA ) به کانادا


مراحل ثبت درخواست سوپر ویزای کانادا ( ویزای والدین )

مراحل و روش ثبت درخواست برای سوپر ویزای کانادا کاملا با ویزای توریستی کانادا یکسان است. تنها بخشی از مدارکی که باید به سفارت ارائه دهید و فرم درخواست ویزا متفاوت می باشد. ابتدا مدارک را به صورت حضوری و یا آنلاین به سفارت تحویل می دهید. سپس در تاریخی که به شما اعلام خواهد شد، برای انگشت نگاری در سفارت حضور پیدا می کنید و در آخر منتظر باشید تا پاسخ سفارت به درخواست ویزای شما اعلام شود. مدت زمان این انتظار از 2 هفته تا 3 ماه متغیر خواهد بود.

از آنجایی که سفارت کانادا در ایران بسته شده است، می بایست برای انجام مراحل دریافت ویزا به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید. ترکیه یکی از گزینه های مناسب برای این کار محسوب می شود. توجه داشته باشید که برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کانادا، شرایط برای ارائه درخواست متفاوت می باشد و برای هرکدام از آنها ، طبق مسیری که توضیح داده شده است جلو بروید.


نکات مهم جهت دریافت سوپرویزای کانادا

-  در نظر داشته باشید که در هنگام اخذ ویزای والدین، فقط همسر قانونی شما به عنوان همراه می تواند با شما به این کشور سفر کند و سایر بستگان و دوستان این اجازه را نخواهند داشت.

-  داشتن بیمه مسافرتی در هر صورت برای مسافر جزو الزامات درخواست ویزای کانادا می باشد.

-  میزان پوشش دهی بیمه برای مسافر 100 هزار دلار می باشد و در صورت کمتر بودن آن، بیمه فاقد اعتبار مورد نیاز برای درخواست سوپرویزای کانادا خواهد بود.

-  معاینه پزشکی و یا مدیکال تست حتما باید توسط پزشک معتمد سفارت کانادا صورت گیرد و در غیر اینصورت اعتبار نخواهد داشت. برای اطلاع از لیست پزشکان شهر خود می توانید به سایت سفارت مراجعه کنید.

-  اگر قرار بر این است که هزینه های سفر شما توسط فرزند یا نوه شما در کشور مقصد تامین شود، علاوه بر مدارک مالی ایشان می بایست به صورت کتبی اعلام کنند که هزینه های شما را در طول سفر به عهده خواهند داشت و این نامه همراه مدارک شما به سفارت ارائه شود.

-  هزینه صدور ویزای والدین کانادا از سوی دولت 100 دلار می باشد.

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید