روش های مهاجرت به آمریکا 2021-2022

برای مهاجرت به ایالات متحده آمریکا و اخذ گرین کارت آمریکا روش های متنوعی وجود دارد که میتوان با توجه به شرایط شغلی (تخصص)، خویشاوندی، وضعیت سرمایه ای و.. یکی از این روش ها را برای مهاجرت انتخاب نمود.

تا پیش از سال 2020 تغییرات خاصی در قوانین مهاجرتی آمریکا ایجاد نشده، تنها تغییر مهمی که در سال های ممکن است در قوانین مهاجرتی آمریکا رخ داده باشد در روش EB5 است که در ادامه توضیح داده خواهد شد. در سال 2021 نیز با تغییر ریاست جمهوری آمریکا، بایدن تصمیماتی در خصوص قوانین مهاجرتی این کشور گرفته است که به دنبال اصلاح بخشهای عمده ای از سیستم مهاجرت ایالات متحده است، از جمله ایجاد مسیرهای جدید برای شهروندی برای افراد غیرمجاز و افراد دارای وضعیت موقت و همچنین افزایش کارآیی فرایندهای مختلف مهاجرت مبتنی بر اشتغال. به عنوان مثال شرایط اقامت برای اخذ تابعیت از 5 سال به 3 سال برای همه ساکنان دائمی قانونی کاهش یافت و مهلت یک ساله برای تقاضای پناهندگی در ایالات متحده حذف می شود.


روش های مهاجرت به آمریکا 2021

مهاجرت به آمریکا از روش EB 1 : روش مهاجرت EB1 در واقع مخصوص افرادی با ویژگی های فوق العاده و خاص می باشد. ورزشکارانی که در سطوح جهانی یا المپیک دارای مقام هستند، افرادی که از نظر علمی در مجامع بین المللی شناخته شده اند و بطور کلی هر هنرمند، ورزشکار یا حتی تاجری که در سطح بین المللی شناخته شده باشد مشمول روش EB1 خواهد شد.
توضیحات بیشتر در مورد EB1


مهاجرت به آمریکا از روش EB 2 : این روش مهاجرت در واقع یک ویزای موقت دو ساله می باشد که قابل تمدید و همچنین تبدیل به ویزای دائم است. تحت شرایطی به افراد دارای ویزای EB2 داده و اجازه داده می شود تا وارد آمریکا شده و اقدام به سرمایه گذاری یا تاسیس یک بیزینس نماید و در صورت اثبات موفقیت آمیز بودن این بیزینس ویزای EB2 فرد متقاضی دو سال دیگر تمدید می شود و حتی پس از مدتی میتواند واجد شرایط اقامت دائم گردد.
توضیحات بیشتر در مورد EB2


مهاجرت به آمریکا از روش EB 3 : در این روش مهاجرتی که به روش نیروهای غیر متخصص نیز مشهور است متقاضیان می توانند از طریق کار در مشاغلی که آمریکا در آنها کمبود دارد اقامت دائم خود و خانواده خود را بدست آورند، که مهمترین شرط بدست آوردن ویزای EB3 داشتن پیشنهاد کار از طرف یک کارفرمای آمریکایی است.
توضیحات بیشتر در مورد EB 3


مهاجرت به آمریکا از روش EB 4 : این روش مهاجرتی مخصوص افراد خاص است، مانند کارکنان بازنشسته ناتو، کارمندان سازمان های بین المللی، کارکنان مذهبی و ...
توضیحات بیشتر در مورد EB 4


مهاجرت به آمریکا از روش EB 5 : این روش مهاجرت که به روش سرمایه گذاری نیز معروف است از روش های پرطرفدار مهاجرت به آمریکا محسوب می شود. برای دریافت ویزای EB5 کافی است فرد متقاضی 1 میلیون دلار در آمریکا یا 500 هزار دلار در مناطق ویژه تجاری که در آنها نرخ بیکاری بالاست سرمایه گذاری نموده و ایجاد شغل نماید.
توضیحات بیشتر در مورد ویزای EB 5


مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج : این روش همانطور که از نامش پیداست مخصوص افرادی است که قصد ازواج با یک شهروند امریکایی را دارند.
توضیحات بیشتر در مورد روش ازدواج


مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی : این روش مخصوص افرادی است که از نظری مذهبی، ،سیاسی یا مواردی از این قبیل در کشور خود محاکمه شده اند و در صورت ادامه زندگی در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار می گیرند.
توضیحات بیشتر در مورد پناهدگی آمریکا


مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل : این روش مهاجرتی نیز برای افرادی است که قصد تحصیل در دانشگاه ، کالج زبان یا مدارس خصوصی آمریکا را دارند.
توضیحات بیشتر در مورد ویزای تحصیلی آمریکا


دریافت گرین کارت آمریکا از طریق لاتاری: دولت آمریکا هر ساله از طریق قرعه کشی به بیش از 50 هزار نفر از متقاضیان سرتاسر جهان گرین کارت اعطا می‌کند. در این روش افراد در وب سایت مربوطه ثبت نام کرده بین افراد پذیرفته شده قرعه کشی انجام می شود و در نهایت به برندگان، اقامت دائم و گرین کارت داده می شود.