ناحیه میدلند شرقی انگلستان

ناحیه میدلند شرقی انگلستان East Midlands

میدلند شرقی یکی از ۹ ناحیه رسمی در کشور انگلستان می‌باشد.این ناحیه مساحت 15627 کیلومترمربع را پوشش داده و بیشتر از 4.5 میلیون نفر در این ناحیه، زندگی می‌کنند. چهار مرکز شهری اصلی این ناحیه عبارتند از: داربی، لستر، نورتمپتون و ناتینگهام. از دیگر مراکز شهری مهم این ناحیه می‌توان به بوستون، چسترفیلد، کوربی، کترینگ، لینکلن، منسفیلد و غیره اشاره کرد.

میدلند شرقی

مرکز

ملتون ماوبری

مساحت (km²)

رتبه

۱۵٬۶۲۷

4

جمعیت (2014)

رتبه

4,533,000

8

وبگاه اینترنتی

http://www.emcouncils.gov.uk/Home/

نزدیکی میلدلند شرقی با لندن، بزگراه‌های بزرگ انگلستان و شاه‌راه‌های حمل و نقل باعث شده این ناحیه به یکی از مراکز اقتصادی بزرگ انگلستان، تبدیل شود. براین اساس بیشتر از 9% از شغل‌های میدلند شرقی مربوط به حمل و نقل و تدارکات می‌باشد و همین موضوع باعث افزایش هرساله‌ی دو درصدی ترافیک در این منطقه شده که بیشترین مقدار در تمامی مناطق بریتانیا محسوب می‌شود.

تاریخچه

در سال 917 پس از میلاد این منطقه به دو بخش دِینلاو (Danelaw) و مرسیا (Mercia) بین وایکینگ‌ها و آنگلوساکسون‌ها تقسیم شد که تا 920 این مرز تا رود هامبر، پیش کشیده شد. هنوزه در نام برخی از روستا‌های این مناطق، می‌توان آثاری از دِینلاو یافت. دو جنگ داخلی مهم انگلستان به نام‌های نازبی (Battle of Naseby) در 1645 و وینسبی (Battle of Naseby) در 1643 به ترتیب در مناطق شمال نورث‌هامپتون‌شر و شرق لینکلن‌شر رخ داده بود.

دانشمندان نامداری نیز در این ناحیه می‌زیستند که از جمله آنها می‌توان به آیزاک نیوتن، هنری کوندیش(مکتشف هیدروژن)، جرج بول(مخترع قوانین بولین)، لوئیس اسن و ... اشاره کرد.

جغرافیا و زمین شناسی

میلدلند شرقی را اغلب زمین‌های صاف و هموار تشکیل می‌دهند و بلندترین نقطه این ناحیه که در Kinder Scoutنام دارد، ارتفاع آن به 636 متر می‌رسد. با اینکه حدود 88% از ساکنان میدلند شرقی، روستایی هستند، اما تنها 3% از کل جمعیت به شغل کشاورزی مشغولند. تنها شهرستانی که بین 6 شهرستان، دریایی محسوب می‌شود، لینکلن‌شایر است که ساحلی به طول 48 کیلومتر در شرق آن رو به دریای شمال دارد.

کمپانی The National Forest Companyدرحال ساخت جنگل ملی در مرکز انگلستان و در شهرستان‌های لسترشر، دربی‌شر و استافورشر(در میدلند غربی) است که وسع تقریبی آن 520 کلیومتر مربع می‌باشد. این پروژه باعث اتصال به دو جنگل قدیمی نیدوود (Needwood) و چارن‌وود (Charnwood) شده که در تخمین سال 2011، 18% از مراحل ساخت آن طی شده است. جنگل شروود (Sherwood Forest) نیز در ناتینگهام‌شر بعلت افسانه رابین هود که در این مناطق اتفاق می‌افتاده، هرساله دارای بازدیدکنندگان زیادی‌ست.


میدلند شرقی


فرهنگ

مردم میدلند شرقی در صحبت‌های عامیانه‌ی خود از لحجه‌ی خاصی نسبت به دیگر نقاط انگلستان، استفاده می‌کنند. این منطقه نیز اغلب برای غذاهای سنتی‌اش معروف می‌باشد؛ مانند پنیرهای انگلیسی لستر، سویس‌های لینکلن‌شر، ناین شیرینی‌های بِیکول و غیره. از مهم‌ترین هنرمندان این ناحیه نیز می‌توان از دی. اچ. لارنس(نویسنده)، جوزف لارنس(نقاش) و چارلز فردریک ورث(اولین طراح لباس در جهان) نام برد.

میراث صنعتی

می‌توان گفت اولین کارخانه در دنیا در این ناحیه تولید شد که Sir Richard Arkwright's Cromford Millنام داشت. همچنین اولین کارخانه‌ی نساجی نیز در این منطقه ساخته شد که یکی از کارگران فرصت‌طلب نساجی بنام ساموئل اسلاتر، در سال 1789 بصورت غیرقانونی به آمریکای نوپا فرار کرده و با آموزش و طراحی ماشین‌های نساجی که از زمان سکونتش در انگلستان به خاطر سپرده بود، انقلابی در شهر رود آیلند ایالات متحده بوجود آورد. بطوریکه بعدها از او بعنوان پدر انقلاب صنعتی آمریکا یاد می‌کردند.

بزرگترین دوربین جهان در سال 1957 با وزن 27 تن توسط کمپانی Cooke Opticsکه در بخش لستر قرار داشت، ساخته شد. دو کمپانی Cooke Opticsو Taylor-Hobsonبزرگترین کارخانه‌های تولید دوربین فیلمبرداری برای هالیوود بودند؛ سری فیلم‌های جنگ ستارگان در انگلستان و توسط این دوربین‌ها ساخته شد. از دیگر اختراعات صنعتی ساکنان این ناحیه می‌توان به اختراع چراغ ترافیک توسط جی. پی. نایت (J. P. Knight) و توربین گازی توسط جان باربر(gas turbine) اشاره کرده و همچنین اولین موتورهای دیزل و جت اولین بار به ترتیب در بخش‌های گرانتهام و لوترورث، ساخته شد.

جمعیت شناسی

این ناحیه بعد از جنوب غربی انگلستان، کمترین میزان تراکم جمعیتی را داراست. در سال 2007 میانگین افراد تحصیلکرده میدلند شرقی از کل انگلستان، پائین‌تر بوده است. همچنین نزدیک به 30% ار جمعیت این ناحیه، روستا نشین هستند. در سال 2011 نرخ بیکاری در این منطقه 3.6% اعلام شد بیشترین میزان را ناتینگهام و لستر با هرکدام 5.8% دارا بودند. کمترین میزان بیکاری نیز متلعق به روتلند و نورث‌هامپتون جنوبی با هرکدام 1.4% است.

اقتصاد

در سال 2003، 23% از میزان تولیدی این ناحیه توسط کارخانه‌ها(همچون رولزرویس، روستون اند هورنزبی و ...) بوده است. که این میانگین این مقدار در کل بریتانیا، 15% است. همچنین این ناحیه اغلب در زمینه‌های ساخت و ساز، نساجی، فرآوری مواد غذایی، خورده‌فروشی و کشاورزی فعالیت بیشتری دارد.

تحصیلات

در زمینه آموزش متوسطه، این ناحیه بعد از شمال شرقی انگلستان، کمترین میزان دانش‌آموز را داراست و همچنین میزان گریز از تحصیل همین تعداد از میانگین ملی بالاتر است. از این بین بخش‌های ناتینگهام، لینکلن‌شر و داربی‌شر بیشترین تعداد دانش‌آموزان ممتاز را دارند. 18 دانشگاه در این ناحیه وجود دارد که از بین آنها می‌توان به نیو کالج ناتینگهام (New College Nottingham)، سنترال کالج ناتینگهام (Central College Nottingham)، لستر کالج (Leicester College) و لینکلن کالج (Lincoln College) اشاره کرد. این ناحیه در زمینه ورزشی نیز بسیار فعال و دارای ورزشکاران مدال‌آور زیادی نیز می‌باشد.


شهرستان‌های ناحیه میدلند شرقی انگلستان

1. Derbyshireناحیه میدلند شرقی

a) High Peak, b) Derbyshire Dales, c) South Derbyshire, d) Erewash, e) Amber Valley, f)  North East Derbyshire, g) Chesterfield, h) Bolsover

2. Derby

3. Nottinghamshire

a) Rushcliffe, b) Broxtowe, c) Ashfield, d) Gedling, e) Newark and Sherwood, f) Mansfield, g) Bassetlaw

4. Nottingham

5. Lincolnshire

a) Lincoln, b) North Kesteven, c) South Kesteven, d) South Holland, e) Boston, f) East Lindsey, g) West Lindsey

6. Leicestershire

a) Charnwood, b) Melton, c) Harborough, d) Oadby and Wigston, e) Blaby, f) Hinckley and Bosworth, g) North West Leicestershire

7. Leicester

8. Rutland

9. Northamptonshire

a) South Northamptonshire, b) Northampton, c) Daventry, d) Wellingborough, e) Kettering, f) Corby, g) East Northamptonshire

ترکیب برخی از بخش‌های مختلف ناحیه میدلند شرقی، یک شهرستان را تشکیل می‌دهند. بعنوان مثال، بخش‌های 1 و 2، تشکیل شهرستان Derbyshire(داربی‌شایر)، بخش‌های 3 و 4 تشکیل شهرستان Nottinghamshire(ناتینگهام‌شایر) وبخش‌های 6 و 7 تشکیل شهرستان Leicestershire(لسترشایر) را می‌دهند. بخش‌های 5، 8 و 9 خود بطور مستقل شهرستان‌هایی با همین نام می‌باشند.

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید