ویزای استعدادهای خاص انگلستان Tier 1

ویزای استعدادهای درخشان (خاص)، زیرمجموعه‌ی ویزای Tier 1 برای اشخاصی بکار می‌رود که بصورت بین‌المللی برای راه‌اندازی یک کار علمی، بشردوستانه، مهندسی، پزشکی، تکنولوژی دیجیتالی و یا هنری، شناخته شده و مورد تأیید باشند. اداره مهاجرت انگلستان هرساله تنها به هزار نفر این نوع ویزا را اعطا می‌کند. برای اخذ این نوع از ویزای انگلیس ، دو مرحله وجود دارد: ابتدا باید به اداره مهاجرت انگلستان مراجعه کرده تا تأییده‌ای مبنی بر اینکه شما یک فرد خاص در زمینه‌ی کار خود هستید یا قرار هست بشوید، دریافت کنید. پس از این تأییدیه، می‌توانید برای ویزا اقدام کنید. توجه داشته باشید که دریافت تأییدیه لزوماً به معنای موافقت با درخواست ویزای شما نیست.

انگلستان افراد کمی را در هر سال قبول می‌کند و معمولا در دو وقت مجزا از سال، در هرکدام تنها ویزای 500 نفر را از این طریق صادر می‌کند. شما می‌توانید از سه ماه قبل از مسافرت، اقدام به اخذ ویزای استعدادهای درخشان انگلیس نمائید. پس از اخذ، سه هفته فرصت دارید تا جهت خروج از کشور تصمیم بگیرید. ویزای استعداد های خاص انگلیس ، دو مرحله پرداخت مبلغ برای متقاضی بهمراه دارد. مرحله اول پرداخت هزینه تأییدیه می‌باشد که مبلغ 292 پوند تعریف شده و مرحله دوم هزینه‌ی اپلای برای ویزاست که 293 پوند است. همچنین ایرانیان باید مبلغ 200 پوند برای بیمه انگلستان به اداره مهاجرت انگلستان پرداخت کنند. این مبلغ به ازای هرسال اقامت در انگلیس است. برای مثال برای 3 سال، باید هزینه‌ای معادل 600 پوند پرداخت کنید. برای حداکثر مقدار، یعنی پنج سال (پنج سال و چهار ماه) نیز 1100 پوند.

نکته‌ای که در اینجا وجود دارد اینست که اگر بعد از گرفتن تأییدیه و پرداخت هزینه‌ی آن، با ویزای انگلیس شما موافقت نشد، آن مبلغ به شما بازگشت داده نمی‌شود.

شما می‌توانید مدت اقامت خود را بطور دلخواه انتخاب کنید. بطور کلی متقاضیان این ویزا می‌توانند حداکثر به مدت پنج سال و چهار ماه در انگلستان اقامت داشته باشند. اگر درحال حاضر دربریتانیا هستید، این ویزا به تنها پنچ سال کاهش می‌یابد. برای تمدید دوباره این مدت، می‌توانید به اندازه حداکثر پنج سال دیگر، از این ویزا استفاده کنید. همچنین اگر 5 سال از حضور شما در انگلستان گذشته باشد، می‌توانید برای اخذ اقامت انگلستان بصورت دائمی اقدام کنید.


بایدها و نبایدهای اخذ ویزای استعدادهای خاص Tier 1

شما می‌توانید بعنوان مدیر یک شرکت و برای یک کارفرما کار کنید و یا بطور مستقل. بدون اطلاع به اداره مهاجرت اجازه دارید شغل‌تان را عوض کنید و یا بصورت داوطلبانه مشغول به کار بشید. در مدت اقامت می‌توانید به سایر کشورها سفر کرده و دوباره برگردید و همچنین می‌توانید خانواده‌ی خود(شریک یا فرزند) را همراه خود به انگلستان ببرید. شما برای ویزای استعداد های خاص ، نمی‌توانید بعنوان یک دکتر و یا دندان‌پزشک درحال آموزش، کار کنید، همچنین بعنوان یک ورزشکار یا مربی حرفه‌ای. شما در مدت اقامت واجد شرایط استفاده از Public funds نیستید.


شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای استعدادهای خاص Tier1

صلاحیت مورد نیاز برای اپلای ویزای استعدادهای درخشان انگلیس، اینست که شما یک تأییدیه استعداد خاص در یکی از زمینه‌های علمی، مهندسی، بشردوستانه، پزشکی و دارویی، هنری و فناوری دیجیتال داشته باشید. شما می‌توانید این تأییدیه را بصورت آنلاین و با پرداخت هزینه‌ی آن، دریافت کنید؛ حداکثر تا 8 هفته پاسخ تأییدیه‌ی شما داده می‌شود. اگر در زمینه فناوری دیجیتال فعالیت دارید، امکان قبولی درخواست شما بالاتر می‌رود. در اینصورت امکان دارد به درخواست شما زودتر پاسخ داده شود. همچنین تحت شرایط نیز امکان دارد این اتفاق بیوفتد:

- اگر در یکی از شهرهای شمالی انگلستان کار کنید یا یک شرکت راه بیاندازید.

- اگر دارای مهارت‌های تکنیکی یا تجارتی خاص باشید.

- شامل یک تیم 5 نفره یا بیشتر باشید که قصد ادامه کار در انگلستان را داشته باشید.

اگر با تقاضای شما موافقت شود، یک ایمیل از اداره مهاجرت دریافت می‌کنید که شامل یک نسخه از نامه‌ی تأییدیه‌ی شماست. شما به این نامه برای درخواست ویزای انگلیس نیاز دارید؛ زیرا پس از دریافت تأییدیه، بصورت خودکار ویزای این بخش را دریافت نخواهید کرد. توجه داشته باشید که باید حداکثر تا سه ماه پس از دریافت این نامه، برای گرفتن ویزا اقدام کنید. اگر درخواست شما برای تأییدیه رد شد، می‌توانید درخواست مرور دوباره را بدهید که آن نیز شرایط خاص خود را دارد.


مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به انگلستان از طریق استعدادهای خاص

هنگم اپلای برای ویزای استعدادهای خاص، باید مدارک زیر را بهمراه داشته باشید:

1- پاسپورت؛ باید حداقل یک برق پشت و رو خالی در پاسپورت شما برای ویزا موجود باشد

2- یک نسخه پرینت شده از نامه‌ی تأییدیه

3- گواهی سلامت پزشکی

همچنین ممکن است با توجه به شرایط هر فرد، مدارک بیشتری نیز نیاز باشد.


تمدید ویزای استعدادهای خاص

برای تمدید این ویزا باید دو شرط زیر را دارا باشید: سازمانی که تأییدیه را به شما اعطا کرده، آن را بازگشت نداده باشد. و باید مدارکی مبنی بر اینکه شما در حال کار در زمینه‌ی تخصص خود هستید، موجود باشد.

هزینه‌ی تمدید ویزای استعدادهای درخشان، بصورت آنلاین یا پستی، 585 پوند و بصورت حضوری در انگلستان، 1,175 پوند است. همچنین برای بیمه‌ی انگلستان نیز، به ازای هر سال تمدید باید مبلغ 200 پوند پرداخت شود. اگر بصورت حضوری و با سرویس Premium در انگلستان اقدام کنید، می‌توانید در همان روز پاسخی برای درخواستتان دریافت کنید. همچنین هنگام درخواست باید اطلاعات هویتی یا بیومتریک شما توسط اداره مهاجرت، دریافت شود. اگر بصورت آنلاین یا پستی اقدام می‌کنید، با پرداخت 19.20 پوند می‌توانید عکس و اثرانگشت خود را توسط ادارات پست به اداره مهاجرت ارسال کنید و پس از حداکثر 8 هفته، به درخواست شما پاسخ داده می‌شود. اگر بصورت حضوری اقدام می‌کنید، در همان محل بدون دریافت هزینه، این اطلاعات از شما دریافت می‌گردد. اگر در انگلستان حضور ندارید، می‌توانید از طریق سفارت برای تمدید این ویزا اقدام کنید.

در یکی از شرایط زیر، ممکن است این مدت بیشتر به طول بیانجامد و متعاقباً با شما تماس گرفته خواهد شد.

- اگر مدارک تکمیلی شما نیاز به اعتبارسنجی داشته باشند.

- اگر باید یک مصاحبه انجام دهید.

- اگر بخاطر یکی از شرایط بوجود آمده برای خودتان باشد، مثلاً اگر محکومیت کیفری داشته باشید.

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید