ویزای انگلیس

مدارک لازم جهت اخذ ویزای انگلستان

ویزای انگلستان شامل انواع مختلفی می‌باشد. ویزای توریسیتی (ویزیتوری) انگلستان، ویزای خانوادگی انگلستان، ویزاهای Point-based و غیره. برای اپلای هرکدام از این ویزاها باید مدارک خاصی را به سفارت انگلستان ارائه دهید. اما برخی از این مدارک در تمام انواع ویزای انگلیس، مشترک می‌باشند.

1 پاسپورت برای ویزای انگلستان

لازم است که هنگام اپلای برای هریک از انواع ویزای انگلیس، پاسپورت خود را بهمراه داشته باشید. پاسپورت شما باید حداقل یک برگه خالی برای ثبت ویزای درخواستی داشته باشد، در غیراینصورت باید برای دریافت پاسپورت نو اقدام کنید. همچنین اگر پاسپورت شما نو است، بهتر است پاسپورت پیشین را همراه خود داشته باشید.

2 مدرک زبان انگلیسی جهت اخذ ویزای انگلیس

مگر در برخی موارد خاص، شما نیازمند اثبات دانش بالا و کافی خود درمورد زبان انگلیسی هستید. این مدرک می‌تواند بر طبق یکی از ساختارهای ارزشیابی CEFR و یا IELTS باشد. در مقاله زبان انگلیسی به تفاوت این دو ساختار پرداخته می‌شود. بطور کلی حداقل مدرک قابل قبول سفارت برای ویزای انگلیس یا مدرک B2 در CEFR است و یا مدرک IELTS 6.5 و بالاتر.

3 اثبات توانایی مالی جهت دریافت ویزای انگلستان

هنگام ارائه مدارک خود به سفارت انگلستان جهت اخذ ویزای انگلستان، باید ثابت کنید هنگام اقامت در انگلستان، توانایی پوشش هزینه‌های خود را بدون استفاده از وام‌های دولتی، خواهید داشت. معمولاً موجود بودن 945 پوند در حساب بانکی شما در سه ماه پیش از اپلای کافیست. اما ممکن در برخی شرایط مانند ویزای تحصیلی انگلستان و یا ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان، این مقدار کمی کمی متفاوت باشد. همچنین اگر قصد داشته خوانواده خود، مانند همسر و فرزند زیر 18 سال خود را همراه خود به انگلستان بیاورید، این مقدار به ازای هر یک اعضای خانواده بیشتر خواهد شد. (همسر 945 پوند و هر فرزند زیر 18 سال، 1,890 پوند)

4 گواهی سلامت پزشکی برای ویزای انگلستان

معمولاً ارائه گواهی سلامت پزشکی، برای هریک از انواع ویزای انگلستان، اجباری است. برای دریافت گواهی سلامت پزشکی، باید به بیمارستان و مطب‌هایی که موردتأیید سفارت انگلستان هستند مراجعه نموده و این گواهی را برای ارائه به سفارت، دریافت نمائید.

6 گواهی عدم سوء پیشینه جهت درخواست ویزای انگلیس

برای دریافت گواهی عدم سوءپیشینه باید به دفاتر پلیس +10 مراجعه نمائید. دقت کنید که این گواهی دارای مدت اعتبار مشخصی است.

معمولاً این شش مورد برای دریافت انواع ویزای انگلستان، مشترک است اما در برخی موارد ممکن یک یا چند مورد حذف شده و چند مورد به آن اضافه شود. همچنین لازم به ذکر است که برخی مدارک که نیاز به ترجمه داشته باشند، باید توسط دفاتر دارالترجمه رسمی، به انگلیسی ترجمه شوند.

برای مشاهده انواع ویزای انگلیس، به صفحه شرایط مهاجرت به انگلستان مراجعه نمائید.

 رامین احمدی
  سلام . خواهشا پاسخ بدید به ایمیلم ..برای رفتن دائم به انگلستان چقدر هزینه لازم داره؟  
 Hasan
  35میلیون  
 ahmad
  سلام. ویزای انگلیس حدودا چند روزه حاضر میشه؟  
 سامان چشم آذر
  فکر کنم واسه هرکدوم از ویزای انگلستان تفاوت داشته باشه، ولی میانگینش یه چیزی حول و حوش سه ماه میشه.  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید