ویزای کارآفرینی انگلستان Tier 1

برای اقدام برای ویزای کارآفرینی انگلستان باید شرایط اولیه زیر را داشته باشید:

- اگر قصد راه انداختن یا سرمایه‌گذاری کامل یک کسب و کار در انگلستان را دارید.

- خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) باشید.

حداقل میزان سرمایه‌گذاری برای اقدام از این روش، مقدار 50.000 پوند است. اما برای این مقدار، نیاز به تأییدیه و رعایت شرایط بسیاریست و اغلب با 200.000 پوند، سرمایه‌گذاری در انگلستان را شروع می‌نمایند.

می‌توانید از سه ماه قبل از مسافرت، اقدام به اخذ ویزای کارآفرینی انگلستان کنید. همچنین از 90روز قبل از اقدام، مبلغ سرمایه باید در حساب شما موجود باشد. بعد از اخذ ویزا، سه هفته فرصت دارید تا جهت خروج از کشور تصمیم بگیرید. هزینه اپلای برای هر نفر بصورت آنلاین یا پست 1,228 پوند و بصورت حضوری در سفارت انگلیس 982 پوند است. برای هر نفر همراه نیز همین مقدار لحاظ خواهد شد. همچنین ایرانیان باید مبلغ 700 پوند برای بیمه انگلستان به اداره مهاجرت انگلستان پرداخت کنند.

بطور کلی متقاضیان این ویزا می‌توانند حداکثر به مدت سه سال و چهار ماه در انگلیس اقامت داشته باشند. برای تمدید دوباره این مدت، اگر قصد دارید در همین بخش ادامه دهید، مدت دو سال و درصورت ادامه در بخش‌های دیگر، ویزای شما مدت سه سال دیگر تمدید خواهد شد. اگر 5 سال از حضور شما در انگلستان گذشته باشد، می‌توانید برای اخذ اقامت دائم انگلستان،اقدام کنید.


بایدها و نبایدهای اخذ ویزای کارآفرینی Tier1

شما می‌توانید یک یا چند کسب و کار را در دست گرفته و یا خود آنها را راه بیاندازید. شما می‌توانید بطور مستقل مشغول بکار شوید، اما باید مطمئن شوید کسب و کار شما واجد شرایط مستقل بودن است. همچنین می‌توانید خانواده‌ی خود را (تحت شرایطی خاص) همراه خود به انگلیس ببرید.

در مدت اقامت، نمی‌توانید غیر از کسب و کاری که راه انداختید یا در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اید، به کار دیگه‌ای مشغول باشید و این موضوع می‌تواند باعث لغو ویزای شما شود. همچنین نمی‌توانید از public funds استفاده کنید.


شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای کارآفرینی Tier1

حداقل میزان سرمایه‌گذاری برای دریافت ویزای کارآفرینی انگلستان ، مقدار 50.000 پوند است. این سرمایه باید در یک یا چند مؤسسه مالی قابل قبول موجود باشد و شما باید به این سرمایه دسترسی داشته باشید تا بتوانید از آن در خاک انگلستان استفاده کنید.

همچنین باید شرایط زیر را دارا باشید:

- دانش زبان انگلیسی؛ اگر فارغ‌التحصیل مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری در یکی از دانشگاه‌های انگلستان (یا دانشگاه‌های موردقبول انگلستان) هستید، نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیست. در غیر اینصورت ارائه مدرک IELTS، کافیست. موسسه موردقبول انجام این تست برای ایرانیان، ایرسافام می‌باشد..

- بتوانید در مدت اقامت، از پس هزینه‌های خود و بستگانتان بربیایید؛ زیرا نمی‌توانید از مبلغ سرمایه‌گذاری برای مصارف شخصی استفاده کنید. این هزینه 945 پوند است. اگر قصد دارید شریک (همسر، نامزد و ...) خود را بهمراه داشته باشید، مبلغ 1,890 پوند و به ازای هر فرزند زیر 18 سال، 1,890 پوند دیگر. برای تمدید ویزا پس از 12 ماه اقامت، این مبلغ به 630 پوند، کاهش پیدا خواهد کرد. (بعنوان مثال اگر قصد دارید به همراه شریک و یک فرزند زیر 18 سال، اقدام به اخذ ویزای کارآفرینی انگلستان کنید، باید 4,725 پوند، جدای از مبلغ سرمایه‌گذاری در حساب خود داشته باشید.)

- امتیاز 95 را در این بخش کسب کنید؛ در آخر این بخش توضیح داده می‌شود.

- حداقل 16 سال سن داشته باشید.


شما می‌توانید با یکی دیگر از افرادی که از این نوع ویزا استفاده می‌کنند، یک "تیم کارآفرینی" تشکیل داده و مبلغ سرمایه را باهم شریک شوید. برای این منظور، شما و شریکتان باید شرایط زیر را رعایت کنید:

1- نباید از همان مبلغ سرمایه برای یک درخواست دیگر و همراه یک تیم کارآفرینی دیگر، استفاده کنید.

2- باید بصورت انفرادی مدارکی مبنی بر مقدار سرمایه‌ی کنونی خود داشته باشید.

توجه داشته باشید که شرایط صلاحیت برای 50.000 پوند و 200.000 پوند، تفاوتی باهم دارند. اگر از سرمایه 50.000 هزار پوندی استفاده می‌کنید:

یا از طریق ویزاهای دیگر وارد خاک انگلستان شده و سپس اقدام به دریافت این نوع ویزا کنید که خود دارای شرایط مربوط به خود است. در این شرایط دولت انگلستان می‌بایست یکی از زمینه‌های سرمایه‌گذاری مورد تائید مرکز سرمایه‌گذاری و تجارت انگلستان (UKTI) را در زمانی که شما میخواهید برای آن اپلای کنید، ارائه داده باشد و شما پس از شناسایی آن تجارت، برای سرمایه‌گذاری در آن اقدام نمائید. پس از گذشت 12 ماه از سرمایه‌گذاری 50.000 پوندی، می‌توانید برای ویزای کارآفرینی اقدام کنید.

و یا اینکه از طریق ویزای دانشجویی انگلستان یا Tier 4 وارد انگلستان شده و سپس آن را به این نوع ویزا تغییر دهید. در اینصورت ابتدا باید واجد شرایط دریافت ویزای دانشجویی Tier 4 باشید، و پس از اخذ آن، مراحل مربوط به تغییر به ویزای کارآفرینی را طی کنید.

یکی از شرایط تغییر آنست که رشته تحصیلی و پایان‌نامه فارغ‌التحصیلی شما، با کسب و کاری که می‌خواهید در آن سرمایه‌گذاری کنید، مرتبط باشد. در غیراینصورت دولت انگلستان، اجازه سرمایه‌گذاری به شما را نمی‌دهد. همچنین این مقدار سرمایه، باید شخصاً از طرف شما باشد و نمی‌توانید از شخص یا اشخاص دیگری، قرض بگیرید؛ حتی اگر آن شخص ساکن انگلیس باشد. مگر اینکه یک اسپانسر مالی داشته باشید که باید مراحل مربوط آن برای موردتأیید واقع شدن اسپانسر، طی شود.


جدول امتیازات اخذ ویزای کارآفرینی Tier1

این جدول به سه بخش تقسیم می‌شود. بخش اول مربوط به سرمایه شماست که 75 امتیاز دارد. بخش دوم مربوط به دانش زبان انگلیسی و بخش سوم مربوط به هزینه‌ و مخارج شخصی شماست و هرکدام دارای 10 امتیاز هستند.

بخش اول:

1- اگر حداقل 200.000 پوند سرمایه داشته باشید

2- اگر 50.000 پوند یا یشتر سرمایه (با توجه به رعایت شرایط آن) داشته باشید

3- اگر قصد ترک ویزاهای دیگر و ورود به این ویزا (با توجه به رعایت شرایط آن) را داشته باشید.

در اینصورت 25 امتیاز به شما تعلق می‌گیرد.

اگر سرمایه شما در یک یا چند مؤسسه مالی معتبر قرار گرفته باشید، 25 امتیاز دیگر.

و اگر شما شخصاً دسترسی به این سرمایه و خرج آن در انگلستان را داشته باشید، 25 امتیاز دیگر به شما تعلق می‌گیرد.

* اگر در انگلستان هستید و قصد ترک یک ویزا و ورود به این ویزا را دارید، این سرمایه باید در بریتانیا نگهداری شده باشد.

بخش دوم:

اگر مدرکی داشته باشید که نشان دهد شما به اندازه‌ی کافی به زبان انگلیسی مسلط هستید، 10 امتیاز به شما تعلق خواهد گرفت.

بخش سوم:

اگر مدارکی داشته باشید که نشان‌دهنده دارا بودن مبلغی برای خرج مصارف شخصی برای خود باشد، 10 امتیاز نهایی نیز به شما تعلق می‌گیرد. درمورد مبالغ موردنیاز، بالاتر توضیح داده شد.


مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به انگلستان از طریق کارآفرینی

1- پاسپورت؛ باید حداقل یک برق پشت و رو خالی در پاسپورت شما برای ویزای انگلستان موجود باشد.

2- مدارکی منبی بر سرمایه‌ی کنونی شما؛ در بالا درمورد تفاوت سرمایه 50 و 200 هزار پوندی، نکاتی ذکر شد.

3- یک بیزنس پلن معتبر.

4- مدارکی مبنی بر اینکه شما می‌توانید در مدت اقامت، از پس هزینه‌های خود بربیایید.

5- مدارکی مبنی بر دانش شما در زبان انگلیسی

6- گواهی سلامت پزشکی

7- گواهی عدم سوء پیشینه در ده سال گذشته از کشوری که بیشتر از دو سال در آن زندگی کرده‌اید.

نیاز است که تمام مواردی که نیاز به ترجمه دارند، توسط دفاتر دارالترجمه، به زبان انگلیسی ترجمه شوند. همچنین ممکن است با توجه به شرایط هر فرد، مدارک بیشتری نیز نیاز باشد.


تمدید ویزای کارآفرینی انگلستان

برای تمدید ویزای کارآفرینی باید دارای شرایط زیر باشید:

- شرایط اولیه که برای اخذ ویزای کارآفرینی ذکر شد را رعایت کنید.

- حداکثر تا شش ماه پس از زمانی که ویزای اولیه برای شما صادر شد، بعنوان یک کارگذار یا خویش فرما به کار خود ادامه دهید. همچنین تا سه ماه پیش از اقدام برای تمدید ویزا، باید به کار خود ادامه داده باشید.

- حداقل دو کار تمام وقت از 12 ماه پیش از اقدام برای تمدید ویزای کارآفرینی انگلستان، تولید کرده باشید.

- باید مبلغ 200.000 پوند و یا 50.000 پوند (با رعایت شرایط خاص) در یکی از کسب و کارهای موجود در بریتانیا، سرمایه‌گذاری کرده باشید.

پس از تأیید این مدارک و همچنین فرستادن اطلاعات بیومتریک خود با 19.20 پوند از طریق پستی، حداکثر تا 8 ماه به درخواست شما پاسخ داده می‌شود.

در یکی از شرایط زیر، ممکن است این مدت بیشتر به طول بیانجامد و متعاقباً با شما تماس گرفته خواهد شد:

- اگر مدارک تکمیلی شما نیاز به اعتبارسنجی داشته باشند.

- اگر باید یک مصاحبه انجام دهید.

- اگر بخاطر یکی از شرایط بوجود آمده برای خودتان باشد، مثلاً اگر محکومیت کیفری داشته باشید. 

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید