ویزای Tier5 انگلستان

ویزای کار انگلستان بصورت موقت یا Tier 5، اجازه ورود به این کشور را بصورت کوتاه‌مدت و تحت شرایط مختلفی برای شما فراهم می‌کند؛ مانند کارمندهای خیریه، هنرمندان، کارکنان دیپلماتیک و ورزشکاران. بیشتر ویزاهای کاری Tier 5 به یک پیشنهاد کاری از طرف یک اسپانسر در بریتانیا، نیاز دارند، اما برای کسانی که در لیست کشورهای ویزای Tier 5 Youth Mobility Scheme اقامت دارند، ورود آنها می‌تواند بدون پیشنهاد کاری باشد. لازم به ذکر است که ایران در لیست این کشورها، قرار ندارد. از جمله شرایط عمومی لازم برای دریافت انواع ویزای کار موقت انگلستان، داشتن حداقل 945 پوند در حساب پس‌انداز خود در مدت 90 روز گذشته‌ست تا اثبات کننده توانایی پوشش مالی، توسط خودتان باشد.


ویزای Tier 5 انگلستان ، شامل 6 تقسیم‌بندی می‌شود :


ویزای Temporary Worker - Charity Worker) Tier5)

این مناسب کارگرانی‌ست که یک پیشنهاد کاری بدون حقوق یا داوطلبانه و یک گواهی حمایتی از یکی از سازمان‌های خیریه‌ی تحت لیسانس اسپانسری Tier 5 قرار دارند، دریافت کرده‌اند. کاری که آنها انجام می‌دهند، باید کاملا مطابق با پیشنهار کاری ارائه شده به آنها از طرف اسپانسر باشد.

هزینه‌ی اپلای این نوع ویزای انگلستان به ازای هر نفر 235 پوند و برای تمدید آن نیز 825 پوند می‌باشد. مدت اقامت شما می‌تواند حداکثر تا 12 ماه و یا تا مدت زمان درج شده در گواهی اسپانسری شما باضافه 28 روز باشد. هرکدام از این تواریخ که کوتاه‌تر باشند، لحاظ خواهند گشت.

توجه داشته باشید که هنگام اقامت در انگلستان تحت این ویزا، نمی‌توانید حقوقی دریافت کنید. مگر اینکه یک کار دوم برای خود انتخاب کرده که تا حداکثر هفته‌ای 20 ساعت می‌توانید به آن بپردازید. کار دوم شما نیز باید تحت شرایط خاصی انتخاب شود. همچنین می‌توانید همراه با خانواده‌ی خود به انگلستان بروید.


ویزای Temporary Worker - Creative and Supporting) Tier5)

این ویزا مخصوص افرادی با مهارتی‌ست که در زمینه ورزشی یا کار خلاقانه (مانند نوازنده یا بازیگر)، پیشنهاد کاری دریافت کرده‌اند و همچنین دارای گواهی اسپانسری از طرف یکی از کارفرماهای تحت لیسنانس Tier 5 انگلستان، باشند. افرادی که قرار است بعنوان ورزشکار استخدام شوند، باید بصورت بین‌المللی شناخته شده باشند و همچنین قادر باشند بطور تضمینی سطح ورزشی انگلستان در همان زمینه را افزایش دهند.

هزینه‌ی اپلای این نوع ویزا به ازای هر نفر 235 پوند و برای تمدید آن نیز 825 پوند می‌باشد. مدت اقامت شما می‌تواند حداکثر تا 12 ماه و یا تا مدت زمان درج شده در گواهی اسپانسری شما باضافه 28 روز باشد. هرکدام از این تواریخ که کوتاه‌تر باشند، لحاظ خواهند گشت.

شما می‌توانید هنگام اقامت و کار در زمینه تخصصی خود، شغل دومی هم (طبق شرایط خاص) داشته باشید. اما نمی‌توانید بیشتر از 20 ساعت در هفته به انجام آن بپردازید. همچنین بعنوان یک ورزشکار، می‌توانید در بازی‌های ملی کشور خود حضور داشته باشید.


ویزای Temporary Worker - Government Authorised Exchange) Tier5)

این ویزا مناسب افرادی‌ست که برای کسب تجربه، کارآموزی و یا فعالیت‌های تحقیقی توسط طرح‌های تثبیت شده دولتی، قصد مهاجرت کوتاه‌مدت به انگلستان را به قصد تبادل تجربه و اطلاعات دارند. این ویزا برای اشغال کردن مشاغل اصلی و مهاجرت افراد کم‌تجربه به انگلستان نیست. هرچند افراد دارنده این ویزا می‌توانند تا 20 ساعت در هفته به شغل دوم (مطابق با شرایط) مشغول باشند. علاقمندان به اخذ این ویزا، می‌توانند با مشاهده لیست طرح‌های تبادل تجارت دولتی تثبیت‌شده، اقدام به اخذ این ویزا نمایند.

هزینه‌ی اپلای این نوع ویزا به ازای هر نفر 235 پوند و برای تمدید آن نیز 825 پوند می‌باشد. مدت اقامت شما می‌تواند حداکثر تا 12 یا 24 ماه(بستگی به طرح انتخابی دارد) و یا تا مدت زمان درج شده در گواهی اسپانسری شما باضافه 28 روز باشد. هرکدام از این تواریخ که کوتاه‌تر باشند، لحاظ خواهند گشت.

شما می‌توانید هنگام اقامت و کار در زمینه تخصصی خود، شغل دومی هم (طبق شرایط خاص) داشته باشید. اما نمی‌توانید بیشتر از 20 ساعت در هفته به انجام آن بپردازید. همچنین اگر تحت یکی از طرح‌های تحقیقاتی باشید، می‌توانید با رعایت شرایط لازم، ویزای خود را به ویزای استعداد خاص Tier 1، تغییر دهید. از جمله ویژگی‌های این ویزای اینست که پس از پنج سال حضور شما در خاک انگلیس، می‌توانید برای اقامت دائم انگلستان، اقدام کنید.


ویزای Temporary Worker - International Agreement) Tier5)

ویزای موافقتنامه‌های بین‌المللی برای افرادی‌ست که برای کار تحت قانون بین‌المللی بصورت کوتاه‌مدت به انگلستان مهاجرت می‌کنند. برای موافقت با درخواست ویزای شما، باید دارای یک گواهی اسپانسری از سازمان حمایت کننده که تحت لیسانس Tier 5 بوده و به شما پیشنهاد کار داده، باشید. کار شما باید در یکی از زمینه‌های مقابل باشد:

- توافقات عمومی در زمینه‌ی تجارت خدمات (GATS)

- توافقات مشابه بین بریتانیا و سایر کشورها

- کارفرماهای دولت‌های خارجی و سازمان‌های بین‌المللی

- خدمتکاران خصوصی برای خانواده‌های دیپلماتیک

هزینه‌ی اپلای این نوع ویزا به ازای هر نفر 235 پوند و برای تمدید آن نیز 825 پوند می‌باشد. مدت اقامت شما در اغلب موارد می‌تواند حداکثر تا 24 ماه و یا تا مدت زمان درج شده در گواهی اسپانسری شما باضافه 28 روز باشد. هرکدام از این تواریخ که کوتاه‌تر باشند، لحاظ خواهند گشت.

توجه داشته باشید که اگر کار شما زودتر از موعد به پایان رسید، این امکان وجود دارد که دولت انگلستان از شما بخواهد تا 60 روز از کشور خارج شوید.

شما می‌توانید هنگام اقامت و کار در زمینه تخصصی خود، شغل دومی هم (طبق شرایط خاص) داشته باشید. اما نمی‌توانید بیشتر از 20 ساعت در هفته به انجام آن بپردازید. همچنین می‌توانید خانواده‌ی خود را به همراه برده و نمی‌توانید پیش از دریافت ویزا، اقدام به کار نمائید.


ویزای Temporary Worker - Religious Worker) Tier5)

این ویزا برای افرادییست که بصورت موقتی قصد مهاجرت به انگلستان را برای انجام کار مذهبی دارند. این کارها شامل کشیشی، پیشوای روحانی، خادم کلیسا و ... است. برای درخواست این ویزا، شما باید دارای یک گواهی اسپانسری از سازمان یا شخص حمایت کننده که تحت لیسانس Tier 5 بوده و به شما پیشنهاد کار داده است، باشید.

هزینه‌ی اپلای این نوع ویزا به ازای هر نفر 235 پوند و برای تمدید آن نیز 825 پوند می‌باشد. مدت اقامت شما در اغلب موارد می‌تواند حداکثر تا 24 ماه و یا تا مدت زمان درج شده در گواهی اسپانسری شما باضافه 28 روز باشد. هرکدام از این تواریخ که کوتاه‌تر باشند، لحاظ خواهند گشت.

شما می‌توانید هنگام اقامت و کار در زمینه تخصصی خود، شغل دومی هم (طبق شرایط خاص) داشته باشید. اما نمی‌توانید بیشتر از 20 ساعت در هفته به انجام آن بپردازید. همچنین می‌توانید خانواده‌ی خود را به همراه برده و تحت شرایط خاص به تحصیل نیز بپردازید.


ویزای Youth Mobility Scheme) Tier5)

این ویزا شرایط خاص‌تری نسبت به دیگر ویزاها داشته و هدف اصلی آن جذب نیروهای با مهارت و جوان در بریتانیاست. اما درحال حاضر اخذ این ویزا تنها برای ساکنان کشورهای استرالیا، کانادا، ژاپن، موناکو، نیوزلند، هنگ‌کنگ، جمهوری کره و تایوان امکان‌پذیر است. با اخذ این ویزا می‌توانید به مدت دو سال در بریتانیا زندگی کنید. می‌توانید تا زمان اعتبار ویزا، به هر تعداد از کشور خارج و داخل شوید. علاوه بر سکونت داشتن در یکی از کشورها نامبرده، از شرایط اخذ این ویزا آنست که از 18 تا 30 سال سن و مبلغ 1,890 پوند پس‌انداز داشته باشید.

این ویزا مزیت‌های گوناگونی دارد، از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- می‌توانید به تحصیل در انگلیس بپردازید

- در اکثر شغل‌ها اجازه کار دارید

- می‌توانید کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید. (با این شرط که محل کار شما اجاره‌ای باشد، ارزش تجهیزات شما بیشتر از 5.000 پوند نبوده و کارمندی نداشته باشید)

- نیاز به پیشنهاد کاری و یا گواهی اسپانسری ندارید.

هزینه‌ی اپلای برای این ویزا 235 پوند است. از شرایط دیگر می‌توان از موارد زیر نام برد:

- نمی‌توانید خانواده‌ی خودتان را به همراه ببرید؛ آنها باید بطور جداگانه اقدام نمایند.

- نمی‌توانید مدت ویزا را تمدید کنید یا به دیگر ویزاها تغییر بدید

- اگر دارای فرزندی باشید که از لحاظ مالی به شما وابسته باشد، نمی‌توانید برای این ویزا اقدام کنید.

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید