مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

اگر شریک (همسر، نامزد و ...) شما، اقامت دائم انگلستان را داشته باشد و یا حق شهروندی انگلستان را داشته باشد، می‌توانید از طریق ویزای نامزدی یا همان ویزای ازدواج که زیرمجموعه‌ای از ویزای خانوادگی‌ست، به او ملحق شوید.

با استفاده از یکی از موارد زیر ابتدا باید ثابت کنید شما و شریکتان حداقل 18 ماه در ارتباط هستید:

- ازدواج کرده باشید.

- نامزد شده‌اید تا ازدواج کنید.

- حداقل دو سال با یکدیگر زندگی کرده باشید.

اگر شما و شریکتان نامزد باشید، جهت دریافت ویزای نامزدی انگلیس، باید ثابت کنید برنامه دارید تا 6 ماه پس از وارد شدن به بریتانیا، ازدواج کنید. همچنین اگر شما یا نامزد شما قبلاً ازدواج کرده باشید، باید گواهی طلاق یا گواهی فوت (درصورت فوت شدن همسر قبلی) را داشته باشید.

همچنین باید اثبات کنید درحال حاضر غیر از شریکتان با شخص دیگری ارتباط ندارید. توجه داشته باشید که اگر شریک شما دارای اقامت موقت انگلستان با یکی ویزاهای Point-based باشد، باید ابتدا بعنوان یکی از وابستگان، همراه او برای دریافت ویزای انگلستان اقدام کنید. اگر پس از طی مدت زمان لازم، شریک شما دارای اقامت دائم انگلستان شد، می‌توانید ویزای خود را به ویزای ازدواج انگلستان تغییر دهید و پس از مدتی، برای اقامت انگلستان بصورت دائمی، اقدام کنید.

جهت درخواست ویزای نامزدی یا ازدواج انگلیس، درآمد شما باید بصورت زیر باشد:

- 18,600 پوند درسال، اگر فقط خودتان اپلای می‌کنید.

- 22,400 پوند در سال، اگر همراه با بچه (زیر 18 سال) هستید.

- به ازای هر بچه دیگر، 2,400 پوند در سال

توجه داشته باشید که باید نام فرزندانتان را در فرم درخواست ویزای ازدواج انگلستان ذکر کنید، اما باید بصورت جداگانه برای ویزای آنها اقدام نمائید.

لازم به ذکر است که شما و شریکتان نامزد هستید، پس از دریافت ویزای نامزدی، تا هنگام ازدواج حق کار را ندارید. در اینصورت می‌توانید تا 33 ماه در انگلستان اقامت داشته و پیش از اتمام این مدت، برای تمدید ویزای ازدواج انگلیس، اقدام نمائید؛ البته درصورتی که قصد زندگی با شریکتان را داشته و ایشان نیز همچنان دارای اقامت دائم انگلیس باشند.

اما تمدید ویزای ازدواج انگلستان بصورت 33 ماهه صورت نمی‌پذیرد و مانند دیگر موارد ویزای خانوادگی، باید یکی از Route های موردنظر خود را انتخاب نمائید. معمولا تا 8 هفته پس اقدام برای تمدید ویزا، به درخواست شما پاسخ داده می‌شود و با استفاده از سرویس ویژه یا Premium این مدت به یک روز کاهش پیدا می‌کند. با تمدید ویزای نامزدی می‌تواند تا 2 سال و 6 ماه دیگر در انگلستان اقامت داشته باشید و امکان تمدید دوباره‌ی آن نیز (تا زمانی که در شرایط استثناء نباشید) خواهد بود.

هزینه‌ی تمدید ویزای نامزدی و ازدواج انگلستان به ازای هر نفر و بصورت آنلاین  و عادی 993 پوند و بصورت حضوری و ویژه 1,583 پوند است. همچنین باید هزینه‌ی بیمه سلامت انگلستان را با توجه به شرایط و مدت اقامت خود پرداخت کنید.

برای اطلاع بیشتر درمورد Route های تمدید ویزای ازدواج (خانوادگی) انگلیس، به وبسایت اداره مهاجرت انگلستان، مراجعه نمائید.

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید