ویزای Tier4 انگلستان


ویزای تحصیلی انگلستان یا Tier 4 به دانش‌آموزان یا دانشجویان خارج از منطقه اقتصادی اروپا اجازه می‌دهد تا برای تحصیل در مدارس، کالج‌ها و یا دانشگاه‌ها به انگلستان سفر کنند. برای اپلای این نوع ویزا باید یک برگه تأییدیه پذیرش برای تحصیل (CAS) از یکی از دانشگاه‌های تحت لیسانس Tier 4 تهیه کنید. قبل از اکتبر سال 2013 برنامه‌ای وجود داشت که دانش‌آموزان برای بررسی موقعیت ابتدا سفری کوتاه به انگلستان داشته باشند. این برنامه سپس متوقف شد.

دانش‌آموزان و دانشجویان تحت ویزای Tier 4 باید حداقل 15 ساعت در هفته به تحصیل بپردازند و باید ثابت کنند  می‌توانند مخارج زندگی و محل اقامت را بدون کار کردن پرداخت کنند. همچنین می‌توانید از وام دانشجویی انگلستان برای کمک به پرداخت شهریه ترم‌های دانشگاه استفاده کنید. اما طبق قوانین بریتانیا نمی‌توانید از این وام برای خرج مصارف شخصی و هزینه‌های زندگی استفاده کنید. درابتدا دانش‌آموزان زیر 17 سال اجازه کار تا 20 ساعت در هفته را داشتند که طبق قوانین مهاجرتی جدید سال 2015، این قانون نیز لغو گردید.

ویزای دانشجویی انگلستان یا ویزای دانش‌آموزی انگلستان که به اختصار ویزای Tier 4 نامیده می‌شود، از مهم‌ترین و محبوب‌ترین ویزا، مخصوصاً درمیان ایرانی‌هاست؛ زیرا مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل، راحت‌تر از دیگر روش‌های مهاجرت به انگلیس است. همانطور که در انواع ویزای سرمایه‌گذاری Tier 1 گفته شد، پس از فراغت از تحصیل می‌توانید برای یکی از آنها اقدام کرده تا اقامت دائم انگلستان را دریافت کنید؛ زیرا تحت ویزای تحصیلی Tier 4، اقامت دائم کشور انگلیس، به شما تعلق نخواهد گرفت. همچنین باید توجه داشته باشید که کدامیک از ویزاهای سرمایه‌گذاری Tier 1، به شما این امکان را می‌دهند تا در اقامت انگلستان به صورت دائمی را دریافت کنید.


به طور کلی این ویزا به چهار بخش زیر تقسیم می‌شود:

ویزای دانش‌آموزی انگلستان

ویزای دانشجویی انگلستان

ویزای خانواده‌ی دانش‌آموز

ویزای تحصیل کوتاه‌مدت