ویزای فارغ‌التحصیلان کارآفرین انگلستان Tier 1

یکی از روش های محبوب پس از تحصیل در انگلستان برای اقامت در این کشور، ویزای فارغ التحصیلان کارآفرین میباشد که دولت انگلیس سالانه حدود 1900 نفر را از این طریق میپذیرد. برای اقدام برای اخذ ویزای فارغ‌التحصیلان کارآفرین انگلیس باید شرایط اولیه زیر را دارا باشید:

- فارغ‌التحصیل از یکی از دانشگاه‌های انگلستان بوده و همچنین یک ایده‌ی کسب و کاری درجه یک و تأیید شده داشته باشید.

- خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) باشید.

تأییدیه ایده‌ی شما باید توسط یکی از سازمان‌های اداره‌ی تجارت بین‌المللی (DIT) و یا یکی از مؤسسات آموزش عالی بریتانیا (UK HEI)، یعنی دانشگاهی که در آن به تحصیل پرداخته‌اید، صورت بگیرد. اینکه چه مدت طول می‌کشد تا به درخواست شما جواب داده شود، به سازمان تأییدکننده بستگی دارد. اگر توسط DIT اقدام می‌کنید، حداکثر تا 3 هفته، پاسخی مبنی بر درخواستتان دریافت می‌کنید. همچنین از 3 ماه قبل از عزیمت، می‌توانید برای دریافت ویزا اقدام کنید. اگر تأییدیه شما توسط UK HEI صورت می‌پذیرد، پاسخ به درخواست شما ممکن است تا 8 هفته بطول بیانجامد. مانند DIT، از 3 ماه قبل از عزیمت، می‌توانید برای دریافت ویزا اقدام کنید.

هزینه اپلای برای این ویزا به ازای هر شخص، 349 پوند است. اگر بخواهید پس از اتمام ویزای فارغ التحصیلان کارآفرین ، مدت آن را تمدید کنید، هزینه‌ی آن به 474 پوند افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین ایرانیان باید مبلغ 200 پوند برای بیمه انگلستان به اداره مهاجرت انگلستان پرداخت کنند. این مبلغ برای تمدید نیز، همین مقدار می‌باشد. با این ویزا می‌توانید تا مدت یک ماه در انگلستان اقامت داشته پس از اتمام این مدت، برای تمدید اقدام کنید.


بایدها و نبایدهای اخذ ویزای فارغ‌التحصیلان کارآفرین Tier 1

شما می‌توانید اقامت خود را با استفاده از این ویزا در انگلستان، تمدید کنید و نیز از دیگر ویزاها، به این نوع ویزا، منتقل شوید. همچنین می‌توانید خانواده‌ی خود(شریک یا فرزند) را همراه خود به انگلستان ببرید. شما برای این نوع ویزا، نمی‌توانید بعنوان یک دکتر و یا دندان‌پزشک درحال آموزش، کار کنید. همچنین بعنوان یک ورزشکار یا مربی حرفه‌ای. شما در مدت اقامت واجد شرایط استفاده از Public funds نیستید. همچنین نمی‌توانید با استفاده از این ویزا، اقامت دائم انگلستان را دریافت کنید.


شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای فارغ‌التحصیلان کارآفرین Tier1

تشخیص صلاحیت شما برای صدور ویزا، بستگی به سازمان صادرکننده‌ی تأییدیه می‌باشد. شما باید تمام شرایط مربوط به هر سازمان را دارا باشید:

DIT:

- دارای یک مدرک تحصیلی معادل مدارک تحصیلی بریتانیا باشید.

- با معیارهای برنامه‌ی Sirius سازگار باشید.

- تأییدیه DIT حداکثر از سه ماه قبل برای شما صادر شده باشد.

- اگر از داخل بریتانیا اقدام می‌کنید 945 پوند و خارج از بریتانیا باید 1,890 پوند در حساب شما موجود باشد. این پس‌انداز برای اثبات اینست که شما از پس مخارج خود برآمده و این مقدار باید از 90 روز قبل از اقدام به اپلای، در حساب بوده باشد.

- دانش زبان انگلیسی؛ اگر فارغ‌التحصیل مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری در یکی از دانشگاه‌های انگلیسی زبان هستید، نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیست. در غیر اینصورت ارائه مدرک IELTS، کافیست. موسسه موردقبول انجام این تست برای ایرانیان، ایرسافام می‌باشد.

اگر شامل دریافت بورسیه از سازمان DIT هنگام دریافت تأییدیه‌ی خود شوید، دیگر نیازی به اثبات شرایط مالی خود ندارید؛ زیرا این سازمان شما را تأمین خواهد کرد.

UK HEI:

- قبل از ارسال درخواست تأییدیه باید یکی از مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری از دانشگاه‌های موردقبول بریتانیا را کسب کرده باشید.

- تأییدیه UK HEI حداکثر از سه ماه قبل برای شما صادر شده باشد.

- اگر از داخل بریتانیا اقدام می‌کنید 945 پوند و خارج از بریتانیا باید 1,890 پوند در حساب شما موجود باشد. این پس‌انداز برای اثبات اینست که شما از پس مخارج خود برآمده و این مقدار باید از 90 روز قبل از اقدام به اپلای، در حساب بوده باشد.

- دانش زبان انگلیسی؛ در بالا توضیح داده شد.

- اجازه‌ی ماندن در بریتانیا توسط پشتیبان مالی شما، اگر این پشتیبان دولت و یا یک دفتر بورس تحصیلی بین‌المللی باشد که در 12 ماه گذشته، خرج دانشگاه و همچنین هزینه‌ی زندگی شما را فراهم کرده‌اند.


با استفاده از مدارک زیر نمی‌توانید اپلای کنید:

- مدارک ابتدایی و سطح پائین‌تر.

- مدارک افتخاری.

- مدرک دیپلم.

- مدارکی که توسط اشخاص یا سازمان‌های خارج بریتانیا، به متقاضی اهدا شده.

- مدارکی که در دانشکده‌های خارج از کشور بریتانیا اخذ شده.

- مدارک حرفه‌ای و فنی حرفه‌ای


مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به انگلستان از طریق کارآفرینی فارغ‌التحصیل

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا، بستگی به سازمان صادرکننده‌ی تأییدیه می‌باشد. شما باید تمام مدارک مورد نیاز مربوط به هر سازمان تأییدکننده را داشته باشید:

DIT:

1 پاسپورت؛ باید حداقل یک برق پشت و رو خالی در پاسپورت شما برای ویزا موجود باشد.

2 پاسپورت‌های قبلی؛ درصورت موجود

3 نامه‌ی تأییدیه از سازمان DIT

4 اصل گواهینامه‌ی صلاحیت آکادمیک شما

5 اجازه اقامت، گرین کارت و یا ویزای معتبر؛ اگر ملیت کشوری را که از آن اقدام می‌کنید، ندارید.

6 مدارکی مبنی بر دانش شما در زبان انگلیسی

7 نامه‌ای از بانک تا کفایت موجودی حساب شما را برای مواردی که در بالاتر گفته شد، تأیید کند.

8 گواهی سلامت پزشکی

9 نامه‌ای از طرف NARIC تا صلاحیت شما را برای استفاده از این ویزا، تأیید کند.

UK HEI:

1 پاسپورت؛ باید حداقل یک برق پشت و رو خالی در پاسپورت شما برای ویزا موجود باشد.

2 نامه‌ی تأییدیه از دانشگاه محل تحصیل خود.

3 نامه‌ای از بانک تا کفایت موجودی حساب شما را برای مواردی که در بالاتر گفته شد، تأیید کند.

4 گواهی سلامت پزشکی

اگر شما مدرک دانشگاهی خود را توسط دانشگاهی غیر از مؤسسه‌ای که نامه‌ی تأییدیه را برای شما صادر کرده، اخذ کرده‌اید، به مدارک زیر نیز نیاز است.

5 اصل گواهینامه‌ی صلاحیت آکادمیک شما

6 مدارکی مبنی بر دانش شما در زبان انگلیسی

نیاز است که تمام مواردی که نیاز به ترجمه دارند، توسط دفاتر دارالترجمه، به زبان انگلیسی ترجمه شوند. همچنین ممکن است با توجه به شرایط هر فرد، مدارک بیشتری نیز نیاز باشد.


تمدید ویزای فارغ‌التحصیلان کارآفرین

برای تمدید ویزا باید موارد زیر را رعایت کنید.

- یک نامه‌ی جدید از یکی از سازمان‌های DIT و یا UK HEI که رشد و پیشرفت شما را در توسعه‌ی کسب و کارتان، مورد تأیید قرار دهند.

- مبلغ 945 پوند در موجودی حساب شما باشد.

این نکته را درنظر داشته باشید که اگر کسب و کار شما پس از گذشت 2 سال، موفقیت آمیز واقع شد، می‌توانید ویزای خود را به ویزای کارآفرینی تغییر دهید.

در یکی از شرایط زیر، ممکن است این مدت بیشتر به طول بیانجامد و متعاقباً با شما تماس گرفته خواهد شد.

- اگر مدارک تکمیلی شما نیاز به اعتبارسنجی داشته باشند.

- اگر باید یک مصاحبه انجام دهید.

- اگر بخاطر یکی از شرایط بوجود آمده برای خودتان باشد، مثلاً اگر محکومیت کیفری داشته باشید. 

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید