اقامت خانواده در گرجستان

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به گرجستان و دریافت اقامت گرجستان را دارند، تمایل به همراه داشتن خانواده خود را خواهند داشت. لازم به ذکر است که خانواده در این بخش تنها شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال می‌باشند. مهاجرت خانوادگی گرجستان نیز شامل دو بخش می‌شود. بخش اول مربوط به اقامت خانوادگی در گرجستان بوده و بخش مربوط به پیوستن خانواده کسی که درحال حاضر اقامت گرجستان یا شهروندی این کشور را دارد، می‌شود. در ادامه به توضیح هر دو بخش خواهیم پرداخت.

بخش اول: اقامت خانوادگی در گرجستان

همانطور که از عنوان موضوع پیداست، این بخش مربوط به کسانی است که قصد دارند بصورت خانوادگی به گرجستان مهاجرت کرده و اقامت گرجستان را برای تمام اعضای خانواده، دریافت نمایند. این کار آسانی نیست و تنها با استفاده از روش‌های محدود اخذ اقامت گرجستان می‌توانید به این امر دست یابند. تفاوت این بخش با بخش دوم در این موضوع می‌باشد که که اقامت خانوادگی در گرجستان در بخش دوم نیازمند اینست یکی از اعضای خانواده باید در گرجستان اقامت داشته و یا شهروند این کشور باشد.

به منظور مهاجرت خانوادگی به گرجستان، یک نفر از اعضای خانواده باید از طریق یکی از روش‌های اقامت گرجستان که اجازه همراهی خانواده به او را می‌دهد، اقدام نموده و خانواده‌اش را نیز همراه خود به گرجستان ببرد. از برخی از روش‌های اخذ اقامت گرجستان، می‌توانید برای مهاجرت خانوادگی اقدام نمائید. این روش‌ها شامل اقامت گرجستان از طریق کار، اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت و اقامت گرجستان از طریق سرمایه‌گذاری می‌شود. بنابراین برای مهاجرت به گرجستان از طریق هر یک از موارد ذکر شده، باید فرم مربوط به همراهی خانواده را نیز به اداره مربوطه، ارائه دهید.

بخش دوم: پیوستن خانواده به فرد دارای اقامت گرجستان

اگر فردی دارای اقامت گرجستان باشد، می‌تواند پس از گذشت مدتی، اقدام به دعوت از خانواده خود برای مهاجرت به گرجستان نماید. بعنوان مثال در روش اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک، درصورتیکه شش سال از مدت اقامت فرد گذشته باشد، او دارای اقامت دائم گرجستان می‌شود. پس از این مدت، می‌توانید برای پیوستن خانواده‌تان به گرجستان درخواست خود را اعلام نموده و همسر، فرزندان زیر 18 سال و افراد ناتوانی که کاملاً به شما وابسته‌اند، می‌توانند به گرجستان مهاجرت نموده و همراه با شما دارای اقامت گرجستان شوند.

یکی از موارد مشترک بین مهاجرت خانوادگی به گرجستان در هر دو بخش، اینست که اعضای خانواده پس از گذشت مدتی، نمی‌توانند شهروندی گرجستان را دریافت کنند، مگر اینکه آنها نیز اقدام به اخذ اقامت گرجستان از طریق یکی از روش‌هایی که به آنها اجازه دریافت شهروندی می‎‌دهد، نمایند. اما می‌توانند از تمام مزایای اقامت دائم گرجستان بهره‌مند شوند که تنها تفاوت آن با شهروندی گرجستان، عدم دریافت پاسپورت گرجستان و مجاز نبودن برای شرکت در رأی‌گیری‌های ملی می‌باشد.

مهاجرت به گرجستان از طریق ازدواج نیز یکی از زیرمجموعه‌های مهاجرت خانوادگی گرجستان محسوب می‌شود که در صفحه اقامت گرجستان از طریق ازدواج بطور مفصل به آن پرداخته شده است.

 zainalabudin tasmim
  سلام دوستان خوب همزبانم. امید است سرحال باشیدمن یک شهروند افغانستان هستم شغل مهندسی صنایع ونفت را دارا هستم همین اکنون دریکی ازکارخانه های تولیدی ایفای وظیفه مینمایم تجربه کاری به مدت هفت سال را درکارخانه ها درکشورم دارا میباشم میخواهم با خانواده خویش به گرجستان مهاجرت کنم لطفآ آسانترین روش را برایم به بررسی گرفته ممنون سازید تا شاید ازطریق شرکت مهاجرتی شما موفق به مهاجرت به آنکشورگردم  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید