مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگیوب سایت مهاجرت ایرانی به هیچ عنوان قصد تشویق بازدیدکنندگان برای اخذ پناهندگی آمریکا یا کشورهای دیگر را ندارد.پناهندگی در هر کشوری پیچیدگی های فراوانی داشته و مشکلات بسیار زیادی را ازجمله مشکلات روحی ، مشکلات اجتماعی و... برای خود فرد ایجاد می نماید. بنابراین به ایرانیان عزیز توصیه میکنیم به هیچ وجه پناهندگی را به عنوان یک گذینه برای مهاجرت در نظر نگیرند و درصورتی که قصد مهاجرت دارند روش های دیگری را برای این منظور انتخاب نمایند. تنها هدف ما از ایجاد این صفحه بازگو کردن قوانین بین المللی و قوانین کشورها در مورد پناهندگی و پناهجویان است.

درخواست پناهندگی آمریکا مخصوص افرادی است  که به دلایل خاص مانند دلایل اعتقادی، دینی، نژادی، ملیتی و یا فعالیت در گروه های سیاسی در کشور خود محاکمه شده اند یا در صورت بازگشت به کشور خود مورد بازخواست و یا آزار و اذیت از سوی آن کشور قرار خواهند گرفت.این افراد می‌توانند با ارائه دلایل و مدارک محکم و نیز اثبات دلایل ، از دولت کشور آمریکا درخواست پناهندگی نمایند. عموما شخص متقاضی از هنگام ورود به کشور آمریکا تا یک سال وقت دارد تا  برای پناهندگی اقدام کند، در غیر این صورت باید ثابت کند که شرایط بعد از یک سال به گونه ای تغییر نموده که در صورت بازگشت به کشور خود، موجب آزار و اذیت و یا بازخواست از سوی آن کشور قرار خواهد گرفت.

معمولا بعد از اقدام برای پناهندگی کشور آمریکا، شخص متقاضی مصاحبه ای حضوری با نماینده اداره مهاجرت آمریکا خواهد داشت تا مدارک و دلایل خود  در حضور وی بررسی شود. پنج ماه بعد از اقدام برای پناهندگی در صورت دریافت نکردن جواب پرونده، شخص متقاضی می‌تواند از دولت آمریکا تقاضای اجازه کار کند.

در صورت دریافت پناهندگی، درخواست کننده  می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود نیز درخواست ورود به آمریکا را مطرح نماید .

یک سال بعد از پذیرفته شدن درخواست پناهندگی، شخص می‌تواند تقاضای کارت سبز(گرین کارت ) کند

لازم به ذکر می باشد که بازگشت پناهندگان به کشور خود در طول اقامت در آمریکا، خلاف ادعای مطرح شده درمصاحبه و فرم پناهندگی بوده و در صورت آگاهی اداره مهاجرت آمریکا از سفر پناهنده به کشور خود، ممکن است مورد بازخواست قرار گرفته  و در بعضی موارد موجب از دست دادن کارت سبز گردد.
 ابوالفضل تجری
  سلام عزیزسوالم اینه که:اگر از ایران، از طریق دعوتنامه برم ایتالیا، آیا ازونجا راهی هست برای رسیدن ب امریکا و اخذ پناهندگی؟؟؟  
 امیدکفایتی
  سلام میخوام به امریکا محاجرت کنم به دلیل دینم من مسیحی هستم تازه شدم ودرایران مشکل دارم  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید