مهاجرت به آمریکا به روش نیروهای غیر متخصص EB3برنامه مهاجرتی EB3 آمریکا در حال حاضر یکی از بهترین روشهای مهاجرت برای متقاضیانی است که شرایط سرمایه گذاری در خارج را نداشته و دارای مدرک زبان آیلتس یا تافل نیستند. پس از بررسی پرونده ، اداره مهاجرت آمریکا به متقاضیان و تمام خانواده ایشان گرین کارت دائمی  و سپس پاسپورت همیشگی این کشور را اعطا می کند.

در این روش که مخفف عبارت "3 Employment Based" و بمعنی ویزای کاری مجموعه ۳ می باشد، متقاضیان میتوانند از طریق کار در شغلهایی که در آمریکا با کمبود نیروی کار مواجه هستند اقامت دائم و گرین کارت آمریکا را برای خود و تمام اعضای خانواده خود اخذ کنند. علاوه بر کم شرط بودن، سرعت بالای روند انجام پرونده  از دیگر محاسن این روش می باشد؛ در این روش صدور ویزای نهایی فقط در حدود ۱۸ تا ۲۴ ماه به طول می انجامد که در مقایسه با بیشتر روشهای مهاجرت دائمی کشورها مهاجرپذیر قابل مقایسه با امریکا(مانند کانادا) به مراتب سریع تر است. مهمترین شرط مهاجرت به آمریکا از طریق  EB3 داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای آمریکایی معتبر است که این پیشنهاد کار باید مورد تایید وزارت کار و همینطور  اداره مهاجرت آمریکا باشد. برای متقاضیان هیچ شرط دیگری از جمله تحصیلات عالیه, مدرک زبان انگلیسی, شرط سنی, شرط مالی یا شرط سرمایه گذاری وجود ندارد.

مهمترین مدرک به منظور تشکیل پرونده مهاجرت EB3، یک پیشنهاد کاری معتبر از کارفرمای آمریکایی می باشد. از لحاظ حقوقی، نه تنها پیشنهاد کاری مذکور باید مورد تایید وزارت کار آمریکا باشد بلکه کارفرمای ارایه دهنده این پیشنهاد کاری نیز بر اساس قوانین وزارت کار باید واجد شرایط استخدام نیروی کار خارجی باشد. یافتن کارفرمایان آمریکایی که واجد شرایط بوده و نیاز به استخدام پرسنل خارجی دارند و همینطور اخذ تاییدیه وزارت کار برای این پیشنهاد های کاری پروژه ای تخصصی و زمانبر بوده و نیاز به همکاری گروهی چندین تیم باتجربه و متخصص در زمینه های اقتصاد، کاریابی و حقوقی ایالات متحده آمریکا دارد. 

متقاضیان پس از طی مراحلی با ویزای اقامت دایم آمریکا (گرین کارت) وارد آمریکا می شوند. 
۱- ویزای اقامت این نیروها در قالب برنامه EB3 صادر می شود. 
۲- متقاضیان موظف هستند دست کم یک سال برای شرکت مورد نظر کار کنند. این تعهد هیچ جایگزینی ندارد بنابراین اگر شما مایل به کار در این سطح نیستید لطفا از ارسال ایمیل خودداری کنید.
۳- پیش بینی زمانی برای انجام مراحل کار تا زمان دریافت گرین کارت بین ۱۸ تا ۲۴ ماه است هر چند به هیچ عنوان تعهدی در مورد زمان نخواهد شد.
۴- این برنامه با همکاری یکی از معتبرترین مجموعه های حقوقی کانادایی آمریکایی انجام می شود هر چند طرف قرارداد شما شرکت کانادایی کنپارس خواهد بود.
۵- داشتن تحصیلات، سابقه کار و دانش زبان در این مرحله شرط نیست هر چند کنپارس اولویت عقد قرارداد را به افرادی می دهد که سطح زبان مطلوب تری دارند.
۶- سن متقاضی نباید بیش از ۵۰ سال باشد.

از دیگر شرایطی که متقاضی روش EB3 باید دارا باشد به شرح زیر است:

سلامت جسمانی متقاضی
عدم داشتن سوء پیشینه


پس از قبولی پرونده مهاجرت به آمریکا از طریق EB3، برای متقاضی اصلی و تمام اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) ویزای اقامت دائم آمریکا صادر خواهد شد و پس از ورود به آمریکا به تمام اعضای خانواده گرین کارت آمریکا اعطاء میشود. طول پروسه بررسی پرونده های EB3 در حال حاضر برای افراد ساکن ایران بین ۱۸ ماه تا ۲۴ ماه می باشد.

برخی از ویژگیهای برجسته مهاجرت به روش EB3 به شرح زیر می باشد:
بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی
بدون نیاز به تحصیلات
بدون نیاز به سابقه کار
بدون نیاز به سرمایه گذاری
بدون شرط سنی
بدون شرط مالی
درصد قبولی بسیار بالا
سرعت پردازش نسبتا بالا
گرین کارت آمریکا برای تمام اعضای خانواده
شهروندی و پاسپورت آمریکا برای تمام اعضای خانواده
مهاجرت به آمریکا به همراه شغل تضمین شده با درآمد مناسب
بدون نیاز به تعهد متقاضی برای اشتغال در شغل اولیه برای مدت طولانی
بهره مندی متقاضی اصلی و همراهان از تمام حقوق شهروندی آمریکایی

مراحل بررسی پرونده های EB3 به شرح زیر می باشد:
ارسال پرنده به وزارت کار آمریکا
دریافت فایل نامبر EB3 از وزارت کار
دریافت Labor Certificate یا همان اجازه نامه کاری
ارسال مدارک به وزارت خارجه امریکا
دریافت زمان مصاحبه سفارت
انجام مصاحبه
صدور ویزا


شهرهای قابل انتخاب
شهرهای قابل انتخاب برای متقاضیان مهاجرت EB3 بستگی به محل شغل انتخابی ایشان دارد.  در ۱۶ ماه گذشته همواره به تعداد شهرهای آمریکایی قابل انتخاب متقاضیان اضافه شده است. در حال حاضر حدود ۲۰ شهر در ۱۰ ایالت از آمریکا موجود می باشد (تعداد شهرهای موجود برای انتخاب بسته به  تعداد و نوع پیشنهادات کاری در هر ماه متغیر است) برخی از این شهرها عبارتند از هیوستون، سن آنتونیو و دالاس در ایالات تگزاس و همینطور شهرهای اصلی ایالاتی همچون ویرجینیا، فلوریدا، کارولینای شمالی و کارولینای جنوبی، جورجیا (شهرآتلانتا)، ایلینویز(شهر شیکاگو) و ایالت دی سی (شهر واشنگتون پایتخت آمریکا). بدلیل محدودیت در ظرفیت پذیرش شهرهای اصلی و بزرگ با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت یک پیشنهاد کاری در شهر مورد نظر شما برایتان رزرو شود.

زمانبندی مراحل حقوقی مهاجرت آمریکا به روش EB3
در حال حاضر مهاجرت EB3 از سریعترین روشهای اخذ ویزای اقامت دائم و گرین کارت آمریکا می باشد. در شرایط معمولی پرونده متقاضیان این روش از زمان تشکیل پرونده تا زمان اخذ ویزای نهایی در حدود ۱۸ ماه زمان می برد. از مهمترین مراحل پروسه پرونده، مرحله سوم یعنی دریافت گواهی اشتغال متقاضیان در وزارت کار آمریکا می باشد که حدود ۷ ماه پس از تشکیل پرونده خواهد بود. صدور گواهی اشتغال توسط وزارت کار آمریکا به منزله تایید صحت پیشنهاد کاری و صلاحیت کارفرمای آمریکایی توسط این ارگان می باشد که کلیدی ترین عامل موفقیت نهایی پرونده ها می باشد. 


  
 محمد کریمی
  سلام من چطوری میتونم تو امریکا کارفرما پیداکنم؟  
 mechanic engineer
  زبان انگلیسیتو خوب کن یا 200 میلیون خرج کن !  
 محسن فرهمندی
  من متاهل هستم و دوست دارم مهاجرت کنم ولی از لحاظ مالی مشکل دارم. نمیدونم چی کار کنم. ایا امکانش منو راهنمایی کنید.  
 یاشا
  من هم در شرایط شماهستم اگر راهی پیدا گردید به من هم بگید  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید