مهاجرت به آمریکا از روش EB1

یکی از روش های قانونی و قابل انجام برای مهاجرت به آمریکا و اخذ گرین کارت روش مهاجرتی EB 1 است. شما می توانید بدون شرایط سنی، بدون نیاز به تحصیلات، مدرک زبان و سرمایه به عنوان یک فرد ماهر و متخصص در یکی از زمینه های علمی، هنری، آموزشی، تجاری و ورزشی اقامت دائم امریکا را برای خود و خانواده خود دریافت نمایید.


ویزای EB1

متقاضی در این روش، در عین حال که نیازی به پیشنهاد کاری از جانب کارفرمایان آمریکایی ندارد، ولی می بایست مهارت شگفت انگیزی از خود در یکی از زمینه های علمی، هنری، آموزشی، تجاری و ورزشی به اثبات برسانند. متقاضیانی که موفق به اثبات این امر گردند، ظرف مدت کوتاهی وارد خاک این کشور شده و گرین کارت آمریکا خود را دریافت می نمایند. برندگان جوایز نفیس بین المللی مانند: نوبل، مدال طلای المپیک و اسکار به راحتی می توانند از این روش اقدام نمایند.

شرایط قبولی برای این نوع ویزا بسیار سخت است و بیشتر برای افرادیست که بتوانند ثابت کنند که آنها جزو اندک افرادی‌ هستند که این نوع مهارت را دارند. قوانین مهاجرت معیارهای خاصی‌ برای این نوع ویزا تعریف کرده ا‌ند که به یک خارجی‌ (غیرآمریکایی) اجازه می دهد ثابت کند که مهارت وی از نقطه نظر کشوری و بین المللی مورد قبول دیگران قرار می گیرد . بهترین و راحت ترین روش برای ثابت کردن این موضوع این است که شما بخاطر داشتن این مهارت خاص، از طرف یک مرکز بین المللی مورد تقدیر قرار گرفته باشید، داشتن چنین مدرکی‌ که مهارت شما را تایید کند به سختی به دست می اید و هر کسی‌ نمی تواند چنین مدرکی‌ ارائه دهد .

روش های دیگری وجود دارد که شما بتوانید این مهارت خود را ثابت کنید ،مثل داشتن مدارکی پائین تر از آنچه عنوان شد که ثابت کند شما مدرک و یا جایزه ارزنده ای درسطح کشوری و یا بین المللی برده اید، مقاله های منتشر شده در مورد شما و مهارت شما توسط انتشارات معتبر و یا مدارکی که ثابت کند که شما عضو هیأت داوران برای یک پاداش بزرگ بوده اید. برای این نوع ویزا نیازی به داشتن پذیرش کاری نیست، ولی‌ شما باید نشان دهید که هدف شما از سفر به آمریکا کار کردن و مفید واقع شدن برای آمریکا است .


مهاجرت به آمریکا از روش EB1

روش مهاجرتی EB-1A یکی از روشهای قانونی و قابل دسترسی ویژه افراد با مهارتهای فوق العاده برای اخذ گرین کارت و مهاجرت به آمریکا می باشد. شما می توانید با اقدام از روش EB-1A اقامت دائم آمریکا را برای همه اعضای خانوادتان (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) کسب نمایید. این روش زیر مجموعه ویزای  EB1  است که بر خلاف انواع دیگر آن، نیازی به پیشنهاد کاری از جانب کارفرمایان آمریکایی ندارد، ولی متقاضیان می بایست مهارت شگفت انگیزی از خود در یکی از زمینه های علمی، هنری، آموزشی، تجاری و ورزشی به اثبات برسانند. متقاضیانی که موفق به اثبات این امر گردند،ظرف مدت کوتاهی وارد خاک آمریکا شده و گرین کارت خود را دریافت می نمایند. برندگان جوایز نفیس بین المللی مانند: نوبل، مدال در بازیهای المپیک، پاراالمپیک، قهرمانی جهان، مدیر یا جشنواره کن و اسکار به راحتی می توانند از این روش اقدام نمایند.

ویزای EB1 A برای مدیران اجرایی چند ملیتی

شما بایستی ۳ سال قبل از درخواست، حداقل برای ۱ سال توسط مؤسسه یا سازمان خارج از ایالات متحده استخدام شده باشید و ملزم هستید به دنبال ورود به ایالات متحده به منظور ادامه خدمت به آن مؤسسه یا سازمان، فعالیت کنید. استخدام شما بایستی خارج از ایالات متحده در مقام مدیریتی، مدیر اجرایی توسط همان کارفرما، کارفرمای وابسته و یا تابع آن کارفرما بوده باشد.

کارفرمای درخواست دهنده ی شما بایستی از ایالات متحده بوده و برای حداقل ۱ سال به عنوان مؤسسه وابسته، تابع سازمان مذکور یا دیگر نهادهای قانونی که شما را خارج از کشور استخدام کرده است، کسب و کار انجام داده باشد.


شرایط دریافت ویزای EB1 

شما بایستی ۳ ملاک از ۱۰ ملاک زیر را برای اثبات توانایی فوق العاده در حیطه ی خود برآورده سازید:

 • مدارکی دال بر دریافت جوایز ممتاز و به رسمیت شناخته شده در حد ملی یا بین المللی
 • مدرک عضویت در انجمن هایی که خواستار دستاوردهای برجسته از طرف اعضایشان هستند
 • شواهدی دال بر انتشار مطلب درباره ی شما در نشریات حرفه ای ، معتبر و یا دیگر رسانه های بزرگ
 • مدارکی دال بر اینکه از شما خواسته شده در مورد کار دیگران داوری کنید، چه به صورت فردی و چه به صورت هیئت داوری
 • مدارکی دال بر کمک های پراهمیت در زمینه های علوم بنیادی، پژوهشی، ورزشی و یا مرتبط با کسب و کار
 • شواهدی دال بر انتشار مقالات علمی شما در مجلات حرفه ای ، معتبر و یا دیگر رسانه های بزرگ
 • مدارکی دال بر اینکه کارهای شما در نمایشگاه ها یا ویترین های هنری به نمایش گذاشته شده اند
 • شواهدی دال بر اعمال نقش های رهبری و حیاتی در سازمان های برجسته توسط شما
 • شواهدی دال بر اینکه به شما حقوقی بالا و یا پاداش هایی با ارزش در مقایسه با دیگران ارائه شده است
 • شواهدی دال بر موفقیت های تجاری شما در هنرهای نمایشی

نمونه هایی از شواهد مستند برای اینکه نشان دهد شخص، پروفسور یا محقق برجسته ای است:

 • مدارکی دال بر دریافت جوایز و پاداش های بزرگ برای دستاوردهای برجسته
 • مدارک عضویت در انجمن هایی که از اعضایشان دستاوردهای برجسته ای مطالبه می کنند
 • شواهدی دال بر چاپ مقالات در نشریات حرفه ای ، که توسط دیگران در مورد کارهای اکادمیک شما نوشته شده اند
 • مدارک شرکت داشتن به طور فردی یا گروهی برای داوری کار دیگران در حیطه های آکادمیک یا مرتبط با آن
 • شواهدی دال بر کمک های علمی بنیادی یا پژوهشی
 • مدارکی دال بر نویسندگی کتاب ها یا مقالات علمی (در مجلات علمی با تیراژ بین المللی )

افرادی که جایگاه پایین تری نسبت به جوایز مذکور کسب نموده اند می بایست حداقل دارای ۳ شرط از شروط ده گانه زیر باشند:

 • کسب جوایز مطرح ملی یا بین المللی که تنها به برترین ها تعلق می گیرد.
 • عضویت در انجمن های معتبر تخصصی که تنها نخبگان آن تخصص قابلیت عضویت در آن را داشته باشند.
 • انتشار مطلبی در ارتباط با شما در نشریات تخصصی پرتیراژ و یا رسانه های معتبر.
 • عضویت در هیات داوری برای بررسی کار دیگران و اهدا جوایز معتبر.
 • داشتن سهم عمده در پیشرفت و توسعه تخصص مربوطه.
 • نگارش مقالات علمی در نشریات  تخصصی معتبر و پرتیراژ.
 • نمایش آثار هنری شما در گالری ها و نمایشگاه های معتبر.
 • داشتن سابقه رهبری و نقش کلیدی در یک موسسه و یا سازمان معتبر .
 • داشتن درآمد بسیار بالا در مقایسه با افراد عادی در تخصص مربوطه.
 • داشتن موفقیت مالی در هنرهای نمایشی، تجسمی، موسیقی و توانایی اثبات این امر که مهاجرت به کشور آمریکا برای این کشور نفع قابل ملاحظه ای خواهد داشت
 • علاوه بر معیارهای فوق، متقاضی باید بتواند ثابت کند که بعد از ورود به کشور آمریکا نیز، قصد ادامه کار در حیطه توانایی و مهارت اعلام شده را خواهد داشت.

مزایای ویزای EB1

پس از قبولی پرونده مهاجرت به آمریکا از روش EB1، برای متقاضی اصلی و تمام اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) ویزای اقامت دائم آمریکا صادر خواهد شد و پس از ورود به آمریکا به تمام اعضای خانواده گرین کارت آمریکا اعطاء میشود.

از دیگر ویژگی های این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • - بدون شرط سنی
 • - عدم نیاز به مدرک زبان
 • - عدم نیاز به مدرک تحصیلی
 • - اخذ اقامت آمریکا در زمانی نسبتا کوتاه

چه زمانی می توان برای ویزای EB1A اقدام کرد ؟

بر خلاف دیگر ویزاهای کاری، این نوع ویزای معمولاً به حد نصاب سهمیه خود نمی رسد، بنابراین تغییر این ویزا به ویزای EB1 , به محض این که در خواست این نوع ویزا تائید شود امکان پذیر است . این نوع ویزا نیازی به سنجش بازار آمریکا برای مهارت خاص ندارد، روند این کار ظرف چند ماه انجام می شود .


مزیت و محدودیت ویزایEB1A چیست ؟

از مزایای ویزای EB1A نسبت به ویزای EB1 این است که شما نیازی به داشتن پیشنهاد کاری ندارید. همچنین گرفتن ویزای EB1 سریعتر از دیگر ویزاهای کاری است. وزارت مهاجرت برای دادن این ویزا حساسیت خاصی‌ نشان می دهد . اغلب ویزای EB2 و EB3 راه حل بهتری برای گرفتن ویزا کاری هستند .


یک وکیل چه کمکی‌ می تواند هنگام اقدام برای ویزایEB1A کند ؟

گرفتن این نوع ویزای بسیار سخت تر از آن است که به نظر می‌رسد ، در شرایطی که درخواست کننده یک پاداش بین المللی نبرده باشد، گرفتن این نوع ویزا سخت تر می شود . اداره مهاجرت نیز در اجرا شاخصه ها ضعف هایی دارد. با گذاشتن قانون اثبات تمام استانداردهای لازم برای این ویزا که در سطح کشوری و جهانی‌ مورد پسند باشد ، ولو آنکه از قوانین این طور برداشت می شود که باید بطور کلی‌ اعتبار مهارت شما در سطح ملی‌ و جهانی‌ مورد احترام دیگران باشد .

یک وکیل می تواند کمک زیادی برای گرفتن این نوع ویزا کند . به عنوان نمونه یک وکیل می تواند اطمینان حاصل کند که اداره مهاجرت به هنگام بررسی‌ پرونده شما غیر معقول نبوده است و تمامی مدارک لازم به اداره مهاجرت تسلیم شده است. برای نمونه ، یک درخواست کننده ممکن است که فکر کند اسناد کافی‌ برای اثبات مهارت خاص از طریق نشان دادن مقاله های منتشر شده در مورد خود را دارد و برای اثبات این موضوع فقط به ذکر منبع این انتشار اکتفا کند. در واقع فقط ذکر منبع کافی‌ نخواهد بود و از نظر اداره مهاجرت یک مدرک ضعیف به حساب می آید. یک وکیل با تجربه که به استاندارد این کار آشنایی داشته باشد، خواهد توانست میزان موفقیت در خواست شما را محاسبه کند و همچنین می تواند اطمینان حاصل کند که کیفیت مدارک ارائه شده از لحاظ اداره مهاجرت مورد پذیرش است. کسانی که می خواهند برای این نوع ویزا اقدام کنند ، با مشورت با یک وکیل مجرب می توانند، اطمینان حاصل کنند که برای گرفتن این نوع ویزا شرایط لازم را دارند . شاهین
  با سلام - اگر چندین مورد ثبت اختراع داشته باشیم در کدام رده بندی قرار میگیریم . یا برای اقامت کدام کشور را میتوان انتخاب نمود که به نسبت برای کار یا زندگی مناسب تر باشد . با سپاس  
 علی
  سلام من در ضمینه کشتی سومو(کشتی با کمربند)برای تیم ملی شرکت کردم و توی مسابقات بین مللی اول شدم و حتی حریفم که امریکایی بود رو شکست دادم و باهاش در ارتباط هستم این کمک میکه برای گرفتن گرین کارتم؟  
 سمهراز
  سلامدر روش eb1 ویزای همسر و فرزندان هم همزمان با ویزای متقاضی صادر میشه یا بعد از ورود متقاضی باید اقدام بشه؟ و دیگه اینکه من شنیدم در این روش، همسر و فرزندان متقاضی، مشمول حقوق میشن. آیا درست هست؟ و برای چه مدت و حدودا چقدر حقوق بهشون تعلق میگیره؟ممتون میشم راهنمایی بفرمایید.  
 نیما
  سلام خسته نباشید اگه برای مثال در خوانندگی و موسیقی استعداد داشته باشیم آیا با انتشار ویدیو در شبکات اجتماعی میتوان در صورتی که فردی در آمریکا از کار ما خوشش اومده باشه و معروف و معتبر باشه میتونیم از این ویزا استفاده کنیم؟یا مثلا اگه باشگاه فوتبال معتبر و معروفی استعداد ما را پیدا کنه میتونیم از این ویزا استفاده کنیم؟لطفا پاسخ بدید ممنون  
 دایا
  می دونم که میشه  
 شیوا
  سلام خسته نباشیدمن ۲۷ سالمه و از دوره هنرستان و کاردانی و کارشناسی هنر خوندمو چندین رزومه نمایشگاهی نقاشی و تصویر سازی عکاسی در ایران دارم و در حال حاضر یک مقاله هم برای isi دارمو الان ۵ تا کار هنری ( نقاشی ) مهم دارم همراه با مقاله که دلم می خواد کارها رو در گالری های هنری دانشگاه birgham yang universityدر ایالت utahبه نمایش بزارم ، اما نمی دونم از کجا باید شروع یا اقدام کنمو این که شنیدم ویزای گالری هم داریمو این که بشه اوکی گرفت از اون دانشگاه برای نمایش کار ها چقدر امکان داره ؟  
 آرمان
  سلام دوست من نو ک مشالا انقدر هنرمندی خوب برو تو سایتا انگلیسی دنبالش بگرد کار همه چی زده  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید