مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

وب سایت مهاجرت ایرانی به هیچ عنوان قصد تشویق بازدیدکنندگان برای اخذ پناهندگی آمریکا یا کشورهای دیگر را ندارد.پناهندگی در هر کشوری پیچیدگی های فراوانی داشته و مشکلات بسیار زیادی را ازجمله مشکلات روحی ، مشکلات اجتماعی و... برای خود فرد ایجاد می نماید. بنابراین به ایرانیان عزیز توصیه میکنیم به هیچ وجه پناهندگی را به عنوان یک گذینه برای مهاجرت در نظر نگیرند و درصورتی که قصد مهاجرت دارند روش های دیگری را برای این منظور انتخاب نمایند. تنها هدف ما از ایجاد این صفحه بازگو کردن قوانین بین المللی و قوانین کشورها در مورد پناهندگی و پناهجویان است.

درخواست پناهندگی آمریکا مخصوص افرادی است  که به دلایل خاص مانند دلایل اعتقادی، دینی، نژادی، ملیتی و یا فعالیت در گروه های سیاسی در کشور خود محاکمه شده اند یا در صورت بازگشت به کشور خود مورد بازخواست و یا آزار و اذیت از سوی آن کشور قرار خواهند گرفت.این افراد می‌توانند با ارائه دلایل و مدارک محکم و نیز اثبات دلایل ، از دولت کشور آمریکا درخواست پناهندگی نمایند. عموما شخص متقاضی از هنگام ورود به کشور آمریکا تا یک سال وقت دارد تا  برای پناهندگی اقدام کند، در غیر این صورت باید ثابت کند که شرایط بعد از یک سال به گونه ای تغییر نموده که در صورت بازگشت به کشور خود، موجب آزار و اذیت و یا بازخواست از سوی آن کشور قرار خواهد گرفت.

معمولا بعد از اقدام برای پناهندگی کشور آمریکا، شخص متقاضی مصاحبه ای حضوری با نماینده اداره مهاجرت آمریکا خواهد داشت تا مدارک و دلایل خود  در حضور وی بررسی شود. پنج ماه بعد از اقدام برای پناهندگی در صورت دریافت نکردن جواب پرونده، شخص متقاضی می‌تواند از دولت آمریکا تقاضای اجازه کار کند.

در صورت دریافت پناهندگی، درخواست کننده  می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود نیز درخواست ورود به آمریکا را مطرح نماید .

یک سال بعد از پذیرفته شدن درخواست پناهندگی، شخص می‌تواند تقاضای کارت سبز(گرین کارت ) کند

لازم به ذکر می باشد که بازگشت پناهندگان به کشور خود در طول اقامت در آمریکا، خلاف ادعای مطرح شده درمصاحبه و فرم پناهندگی بوده و در صورت آگاهی اداره مهاجرت آمریکا از سفر پناهنده به کشور خود، ممکن است مورد بازخواست قرار گرفته  و در بعضی موارد موجب از دست دادن کارت سبز گردد.
 محمد
  سلام من یه ادم عادی هستم به دلیل داشتن فقر و مشکلات مالی در کشور خود قصد مهاجرت به کشور امریکا را دارم.این دلیل برای گرفتن پناهندگی امریکا خوبه  
 بابک شریفی
  با سلام من یه افغانی هستم از افغانستان پیام میدم.شما که وضیعیت کشور مارو میفهمین. من خیلی مشکلات دارم مشکلاتم جوری هست که اصلا نمیشه اینجا نوشت در کل میشه بگی که اصلا من هیچ امنیت جانی مالی روحی روانی و… در این کشور ندارم.شما منو راهنمایی کنید که چطور میتونم درخواست پناهندگی به آمریکا بدم؟  
 میثم
  سلام چند تا از خویشاوندای من آمریکا زندگی می کنند میخواستم بدونم میشه از این طریق برای من دعوت نامه بفرستن...  
 لطیف امیری
  سلام خدمت شما خودم نزد آمریکایی ها مدت 8 سال کار کردم و تمام اسناد وکارت کاری رادارم دارم ومیخواهیم مهاجرت به امریکا انجام دهم میشه رهنمایی کنید  
 اشکان
  سلام من دارای مشکلاتی در این کشور هستم که مورد آزار و اذیت خانواده جامعه و ... قرار گرفتم . حتی آموزش پرورش می خواست منو بدلیل آتئیست بودن از تحصیل محروم کند .من 17 سال سن دارم می توان برای ویزا امریکا اقدام کنم و مورد حمایت دولت قرار بگیرم  
 ابوالفضل
  سلام چه کار کنم زودتر بروم به عنوان پناهنده آمریکا  
 محدثه
  دوساله نامزدم رفته المان میخوام منم برم چطوری راهنمایی کنین لطفا  
 فاطمه
  سلام من افغانستانی هستم ساکن ایران.نامزدم سه سال جز بادیگاردهای امریکایی در کشورم بوده و مدارک هم داره.ایا میتونیم با استفاده از اون مدارک پناهنده بشیم ب امریکا یا کشور دیگه ؟؟  
 ابراهیم
  ببخشید من می خوام پناهنده بشم به امریکا درحال با قوانین جدید امریکا میشه  
 افغان
  سلام من خانم افغان هستم بی سرپرست بایک بچه که پسرهست راهی هست، که به آمریکا مهاجرت و پناهندگی بگیرم  
 محمود کریمی
  من تو بچگی دچار مشکل جسمی از ناحیه بیضه شدم .و جراحی شدم بیست سال پیش و مدارک پزشکی هم دارم ایا برای درمان این بیماری میتونم برای مهاجرت به امریکا استفاده کنم؟ منظورم اینه که ایا این مورد تو کیس مشکل ساز نیست برام؟  
 پدرام سلیمی
  سلام من یک ایرانی هستم پدر و مادر من در اثر مشکلاتی از هم دیگه جدا شدند من و مادرم قصد مهاجرت به امریکا را برای زندگی داریم ما با قوانین و دین کشور ایران مشکل داریم و نمیتونیم باهاش کنار بیایم ما اینجا از نظر تحصیلی از نظر شغلی مشکل داریم تحت فشار هستیم از همه لحاظ و تصیمیم جدی داریم برای مهاجرت به امریکا لطفا مارو راهنمایی کنید که چگونه خارج از ایران و وارد امریکا شویم از چه طریقی میتونیم؟  
 مهرالله حکیمی
  سلام من یک افغان هستم میخوام پناهندگی بدم به آمریکا فامیل های خوده در یک انتحاری از دست دادم وازدست طالبان فراری هستم آیامیتوانم ازایران پناهندگی بدم کمکم کنید ممنون میشم....  
 ابوالفضل تجری
  سلام عزیزسوالم اینه که:اگر از ایران، از طریق دعوتنامه برم ایتالیا، آیا ازونجا راهی هست برای رسیدن ب امریکا و اخذ پناهندگی؟؟؟  
 امیدکفایتی
  سلام میخوام به امریکا محاجرت کنم به دلیل دینم من مسیحی هستم تازه شدم ودرایران مشکل دارم  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید