ویزای انتقال داخل شرکتی انگلستان Tier 2


ویزای انتقال داخل شرکتی انگلستان برای کارمندان شرکت‌های بین‌المللی انگلیسی بکار می‌رود که قرار است از یکی از کشورهای خارج منطقه اقتصادی اروپا، به یکی از شعبات شرکت خود در بریتانیا، منتقل شوند. این افراد باید گواهی اسپانسری از کارفرمای خود داشته باشند. همچنین زمینه‌ی کاری که قرار است در انگلستان به آن مشغول باشید، باید با زمینه‌ی کاری کارفرما یا اسپانسر شما، همخوانی داشته باشد.

این ویزا خود به سه بخش تقسیم می‌شود.

کارکنان بلندمدت (Long-term Staff)

این ویزای برای کارکنانی‌ست که قصد انتقال بیشتر از 12 ماه را دارند. البته به این شرط که کارمندان انگلیسی نتوانند در این موقعیت شغلی، کار کنند. شما باید به مدت یکسال یا بیشتر در این شرکت کار کرده باشید، در غیراینصورت شرکت باید حاضر باشد حقوقی معادل 73,900 پوند در سال برای کار در بریتانیا به شما پرداخت کند.

کارکنان کوتاه‌مدت (Short-term Staff)

این ویزای برای کارکنانی‌ست که قصد انتقال کمتر از 12 ماه یا 12 ماه را دارند. البته بازهم به این شرط که کارمندان انگلیسی نتوانند در این موقعیت شغلی، کار کنند. شما باید به مدت یکسال یا بیشتر در این شرکت کار کرده باشید.

شما تنها در صورتی می‌توانید از این نوع ویزا استفاده کنید که گواهی اسپانسری در تاریخ 5 آپریل 2017 و یا قبل از آن به شما داده شده باشد؛ زیرا بعد از این تاریخ این نوع ویزا بسته شده است.

کارآموز فارغ‌التحصیل (Graduate Trainee)

این ویزا برای انتقال کارآموزان فارغ‌التحصیل برای آن موقعیت‌های شغلی‌ست که نیاز به متخصص دارند. برای استفاده از این نوع ویزا، باید حداقل سه ماه سابقه‌ی کار در شعبه‌ی خارج از بریتانیای شرکت خود داشته باشید.

می‌توانید از سه ماه قبل از شروع کار در شعبه‌ی انگلستان شرکت خود، اقدام به اخذ این ویزا کنید. بعد از اخذ ویزا، سه هفته فرصت دارید تا جهت خروج از کشور تصمیم بگیرید. مدت اقامت شما در انگلستان، بستگی به دو چیز دارد. مدت اقامت درج شده در ویزای شما و اعتبار گواهی اسپانسری باضافه یک ماه. هرکدام از این تواریخ که کوتاه‌تر باشند، حساب خواهند شد. حداکثر میزان اقامت برای هرکدام از انواع ویزای انتقال میان شرکتی انگلستان به شرح زیر است:

- کارکنان بلندمدت (اگر حقوق سالیانه‌ی آنها بیشتر از 120,000 پوند باشد)، 9 سال

- کارکنان بلندمدت (اگر حقوق سالیانه‌ی آنها کمتر از 120,000 پوند باشد)، 5 سال و 1 ماه

- کارکنان کوتاه‌مدت، 12 ماه

- کارآموزان فارغ‌التحصیل، 12 ماه

توجه داشته باشید که تا 14 روز پس از شروع تاریخ گواهی اسپانسری، باید کار خود را شروع کنید.


هزینه ویزای انتقال داخل شرکتی انگلیس

هزینه‌ی پرداختی شما برای اپلای این ویزا، بستگی به نوع ویزا، موقعیت مکانی و مدت زمانی که می‌خواهید اقامت داشته باشید بستگی دارد. برای اپلای ویزای انتقال میان شرکتی انگلستان Tier 2، اگر از نوع کاکنان کوتاه‌مدت یا کارآموزان فارغ‌التحصیل استفاده می‌کنید و خارج از بریتانیا هستید، باید مبلغ 463 پوند به ازای هر نفر پرداخت کنید. تمدید یا تغییر ویزا نیز 463 پوند است. اگر می‌خواهید از سرویس Premium  استفاده کرده و به صورت حضوری برای تمدید یا تغییر ویزا اقدام کنید، مبلغ پرداختی شما، 1,053 پوند است. اما اگر قصد اقدام برای اخذ ویزای کارکنان بلندمدت (کمتر از سه سال) را دارید، این مبالغ به ترتیب به 587، 677 و 1,267 پوند، افزایش می‌یابند. برای اخذ این نوع ویزا به مدت بیشتر از سه سال، هزینه‌ها افزایش بیشتری یافته و به ترتیب 1,174، 1,354 و 1,944 پوند خواهند شد. هزینه بیمه‌ی سلامت برای ایرانیان، برای هرکدام از سه نوع ویزای بالا، به ازای هر سال مساوی است. طبق قانون اداره مهاجرت انگلستان، هزینه‌ی هرسال بیمه‌ی سلامت، 200 پوند می‌باشد.


بایدها و نبایدهای اخذ ویزای انتقال داخل شرکتی Tier 2

شما می‌توانید درحین کار کردن برای اسپانسر یا کارفرمای خود، شغل دومی در همان حرفه و همان سطح داشته باشید و یا کارهای داوطلبانه انجام دهید؛ اما نباید بیشتر از 20 ساعت در هفته به شغل دوم پرداخته شود. شما می‌توانید در مدت اقامت به تحصیلات بپردازید، تا زمانی که با کار شما تداخل نداشته باشد. همچنین می‌توانید در این مدت به خارج از بریتانیا سفر کرده و سپس برگردید و خانواده‌ی خود را نیز از طریق ویزای خانوادگی ، همراه خود ببرید. از طرفی دیگر نمی‌توانید قبل از اخذ ویزا، کار خود را شروع کنید. همچنین شما واجد شرایط دریافت public funds نیز نخواهید بود.


شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای انتقال داخل شرکتی Tier 2

برای واجد شرایط بودن اخذ این نوع ویزا، باید نکات زیر را رعایت کنید:

- داشتن کد ارجاع یا Reference number مربوط به گواهی اسپانسری

- داشتن دستمزد مناسب

- داشتن مدرکی مبنی بر پس‌اندازی حداقل به مبلغ 945 پوند، مگراینکه از این قانون معاف باشید که در پائین به این موضوع پرداخته می‌شود.

کد ارجاع یا Reference number

گواهی اسپانسری همان Reference number شماست که اطلاعاتی درمورد شغل و اطلاعات شخصی شما را شامل می‌شود. این گواهی بصورت نوشته شده یا نامه نیست. اسپانسر یا کارفرمای شما این کد را به شما اعلام می‌کند. همچنین آنها باید اطلاعات دیگری که برای گرفتن ویزا به شما کمک می‌کند، ارائه دهند؛ مانند حقوق ماهیانه‌ی شما. شما باید این کد را در فرم درخواست ویزای خود وارد کنید و توجه داشته باشید فقط یکبار می‌توانید از این کد استفاده نمائید. این کد تا سه ماه پس از اینکه به شما داده شد، معتبر می‌باشد.

دستمزد مناسب

بعنوان نرخ مناسب دستمزد، باید حداقل دستمزد هر نوع ویزا را دریافت کنید. حداقل دستمزدها به شرح زیر می‌باشند:

- 41,500 پوند سالانه برای کارکنان بلندمدت

- 30,000 پوند سالانه برای کارکنان کوتاه‌مدت

- 23,000 پوند سالانه برای کارآموزان فارغ‌التحصیل

تحت شرایط زیر، ممکن است این مقدار کمی تغییر کند:

1 اگر ویزای انتقال داخل شرکتی Tier 2 خود را تمدید کنید.

2 اگر کمتر از یکسال در بریتانیا کار می‌کنید.

3 اگر بصورت ساعتی دستمزد دریافت می‌کنید.

4 ساعت‌های مشخصی به کار مشغول هستید.

پس‌انداز

شما باید از 90 روز قبل از اپلای، 945 پوند در حساب خود داشته باشید؛ برای اثبات اینکه در ماه اول مدت اقامت می‌توانید از پس مخارج خود بربیایید.

اگر دارای هر دو شرایط زیر باشید، نیازی به این پس‌انداز نیست:

1 اگر توسط یک اسپانسر درجه یک، حمایت می‌شوید.

2 مدرکی که نشان دهد اسپانسر شما حداقل مبلغ 945 پوند برای هزینه‌ی ماه اول اقامت، به شما پرداخت کرده است.


مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به انگلستان از طریق انتقال داخل شرکتی

1 پاسپورت؛ باید حداقل یک برق پشت و رو خالی در پاسپورت شما برای ویزای انگلستان موجود باشد.

2 نامه‌ای از طرف بانک که وجود حداقل 945 پوند در 90 روز اخیر را در حساب شما تأیید کند. یا نامه‌ای از طرف اسپانسر یا کارفرمای درجه یک شما که پرداخت 945 پوند در ماه اول ورود شما به انگلستان را تأیید می‌کند.

3 گواهی سلامت پزشکی

ممکن است از شما خواسته شود تا ثابت کنید خارج از بریتانیا، درحال کار کردن با کارفرمایتان هستید. اینکه چه زمانی مشغول به کار بودید، بستگی به نوع ویزایی‌ست که درخواست می‌کنید.

برای کارکنان بلندمدت، اگر میزان دستمزد آنها کمتر 73,900 پوند در سال باشد، حداقل زمان وجود ندارد، اما در غیراینصورت باید ثابت کنید حداقل 12 ماه درحال کار با کارفرمایتان بوده‌اید. این میزان برای کارکنان کوتاه‌مدت و کارآموزان فارغ‌التحصیل، به ترتیب 12 و 3 ماه است.


تمدید ویزای انتقال داخل شرکتی

اگر ویزای مربوط به کارکنان بلندمدت و یا کارآموزان فارغ‌التحصیل دارید، می‌توانید آنها را تمدید کنید. بهتر است قبل از اتمام اعتبار ویزا، برای تمدید آن اقدام کنید. علاوه بر شرط بالا، باید دارای شرایط زیر نیز باشید:

- باید همان کار یا کاری مشابه شغلی که برای ویزای قبلی اپلای کردید، داشته باشید.

- باید برای همان کارفرمایی که گواهی اسپانسری شما را فراهم کرده، مشغول به کار باشید.

- باید همچنان دستمزد مناسب دریافت کنید.

مدت زمان تمدید ویزای شما، به نوع ویزایی که استفاده می‌کنید بستگی دارد. برای کارکنان بلندمدت، کوتاه‌ترین زمان از حالت‌های زیر انتخاب می‌شود:

- تاریخ اعتبار گواهی اسپانسری باضافه 14 روز

- زمانی که نیاز است تا شما تا از حداکثر زمان اقامت (مطابق با شرایطی که در بالاتر گفته شد) خود استفاده کنید.

- 5 سال

کارآفرینان فارغ‌التصیل نیز تا حداکثر 12 ماه می‌تواند ویزای خود را تمدید کنند.

اگر بصورت حضوری در انگلستان اقدام کنید، می‌توانید در همان روز پاسخی برای درخواستتان دریافت کنید. همچنین هنگام درخواست باید اطلاعات هویتی یا بیومتریک شما توسط اداره مهاجرت، دریافت شود. اگر بصورت آنلاین یا پستی اقدام می‌کنید، با پرداخت 19.20 پوند می‌توانید عکس و اثرانگشت خود را توسط ادارات پست به اداره مهاجرت ارسال کنید. اگر بصورت حضوری اقدام می‌کنید، در همان محل بدون دریافت هزینه، این اطلاعات از شما دریافت می‌گردد.

در یکی از شرایط زیر، ممکن است این مدت بیشتر به طول بیانجامد و متعاقبا با شما تماس گرفته خواهد شد.

- اگر مدارک تکمیلی شما نیاز به اعتبارسنجی داشته باشند.

- اگر باید یک مصاحبه انجام دهید.

- اگر بخاطر یکی از شرایط بوجود آمده برای خودتان باشد، مثلاً اگر محکومیت کیفری داشته باشید. 

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید