ویزای ورزشکاری انگلستان Tier 2

ویزای ورزشکاری انگلستان، مناسب ورزشکاران و مربیان نخبه و حرفه‌ایست که بصورت بین‌المللی شناخته شده و در بالاترین سطح قرار دارند. همچنین یکی دیگر از شرایط قبولی ویزای ورزشکاری این ست که استخدام متقاضی بصورت تضمینی باعث پیشرفت سطح آن رشته‌ی ورزشی تا بالاترین سطوح در بریتانیا شود. تصمیم گیرنده پذیرش یا عدم پذیرش افراد برای ویزای ورزشکاری ، وزارت ورزش انگلستان میباشد. در طول سفر فرد ورزشکار یا مربی به انگلیس همسر و فرزندان زیر 18 سال وی نیز میتوانند در انگلستان اقامت داشته باشند و البته فرزندان وی اجازه تحصیل در انگلستان را خواهند داشت. ورزشکارانی که برای شرکت در مسابقات یا فستیوال های فصلی ورزشی وارد انگلستان میشوند، نمیتوانند تقاضای دریافت این نوع ویزای انگلیس را داشته باشند.

درصورتی که فرد ورزشکار بیش از 5 سال در کشور انگلستان اقامت داشته باشد میتواند اقامت دائم این کشور را کسب کند، به شرطی که در آزمون اعطای شهروندی بریتانیا شرکت کرده و مالیات شهروندی را پرداخت نماید.


شرایط ویزای ورزشکاری انگلستان

مدت اعتبار این نوع از ویزای انگلستان در اولین دوره صدر به صورت یکساله میباشد و پس از آن به راحتی قابل تمدید میباشد. شرایط و هزینه موردنیاز این ویزا بسیار شبیه ویزای نوع اول یعنی ویزای کار عمومی Tier 2 بصورت اقامت سه ساله یا کمتر است. اما نکته‌ای که باید رعایت شود اینست که بعد از مهاجرت به انگلیس، هم می‌توانید در بازی‌های ملی خود حضور داشته باشید و هم بعنوان گوینده یا گزارشگر ورزشی، شروع به کار کنید. از طرفی شما نمی‌توانید یک کسب و کار در بریتانیا راه بیاندازید و یا قبل از کار کردن برای اسپانسر خود، برای شغل دوم اقدام کنید. اگر بخواهید برای شغل دوم اقدام کنید، اگر این شغل بصورت داوطلبانه نباشد و یا با حرفه‌ای که توسط آن ویزای اولیه را دریافت کرده‌اید، مغایرت داشته باشد، باید یک درخواست جدید برای ویزای بلندمدت ورزشکاری Tier 2 ثبت کنید. همچنین قبل از اپلای باید از کارفرمای جدید خود، گواهی اسپانسری را دریافت کنید. 

مدارک مورد نیاز ویزای ورزشکاری انگلستان نیز مانند سایر ویزاهای انگلیس بوده و شامل مدارک هویتی، مدرک تسلط بر زبان، مدارک مالی و مدارک مربوط به اسپانسر انگلیسی میشود. علاوه بر مدارک مورد نیاز ذکر شده در ویزای عمومی Tier 2، متقاضی باید از وزارت ورزش کشور خود، یک نامه‌ی تأییدیه دریافت کرده و آن را به اداره مهاجرت انگلستان، ارائه دهد.

 محمد سلیمانی
  سلام ببخشید برای یه فوتبالیست که تقاضای مهاجرت دارد چه شرایطی باید داشته باشیم ،چه مدارکی لازم هست و چه اقداماتی باید از طرف من صورت بگیرد من ۱۷ سال سن دارم  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید