شرایط مهاجرت به آلمان

در سال 2020 تعداد افرادی که به آلمان مهاجرت کرده اند از 220،000 نفر فراتر رفته، البته تعداد مهاجرین نسبت به سال گذشته بطور قابل ملاحظه ای کمتر بود. بر اساس گزارش اداره آمار فدرال Destatis مهاجرت به آلمان برای پنجمین سال متوالیست که کاهش می یابد. با اینحال آلمان همچنان به عنوان پنجمین کشور مطلوب برای مهاجرت شناخته می شود. بیش از 50هزار نفر از مهاجران سال گذشته آلمان، توسط ویزای کارگران ماهر و کارآموزان کشورهای ثالث وارد این کشور شده اند.

حدود 5 میلیون مسلمان در کشور آلمان اقامت دارند که دومین کشور اروپا از نظر تعداد ساکنین مسلمان نیز به حسال می آید. روند مهاجرت به آلمان از اواسط سال 2015 و تا سال 2017 دارای فراز و نشیب های زیادی بوده است. بخصوص به دلیل جنگ در سوریه و وضعیت نابسامان امنیتی در افغانستان و برخی کشورهای دیگر خاورمیانه، ورود پناهجویان به آلمان از روش های گوناگون قانونی و غیر قانونی رشد زیادی داشته است. اما در سال های اخیر به دلیل همه گیری کرونا در جهان محدودیت های فراوانی در کشورهای اروپایی و آلمان وضع شد که میزان پذیرش مهاجران و پناهندگان را تا حدود زیادی کاهش داد. در حال حاضر با بهبود شرایط وزارت داخلی آلمان تصمیم به تسهیل ویزای مهاجرین متخصص گرفته و در سال 2020 تعداد زیادی از مهاجرین از این طریق وارد کشور شده اند.


مهاجرت به آلمان برای نیروهای متخصص خارج از اتحادیه اروپا ساده تر شد

در اواسط سال 2019 قانونی در آلمان به تصویب رسید که روند مهاجرت کاری و متخصصان غیر اروپایی به این کشور را ساده تر کرد. در قانون تصویب شده روند پیدا کردن کار و اخذ ویزای کاری آلمان برای افرادی که دارای تخصص در حرفه خود هستند یا مدارک آموزشی در حرفه خود دارند آسان تر صورت می گیرد. طبق این قانون، شرکت های آلمانی مجاز هستد از اتباع کشورهای غیر از اتحادیه اروپا که دارای مدارک آموزشی یا تخصص در رشته ای خاص هستند تقریبا در هر زمینه کاری استفاده و آنها را استخدام کنند. البته از اواخر سال 2019 به دلیل شیوع کرونا این قانون با محدودیت های فراوانی روبرو شد و از اواخر سال 2020 با کاهش تعداد پذیرفته شدگان از سر گرفته شد.

اتباع غیر آلمانی آموزش دیده که در حرفه ای خاص تخصص دارند می توانند به آلمان سفر کرده برای مدت 6 ماه به جستجوی کار در این کشور بپردازند. رشته هایی مانند خدمات پرستاری و رشته های مرتبط با IT از این جمله مشاغل محسوب می شوند. طبق قانون جدید در سال 2020 در صورتی که متقاضی در زمان 6 ماهه تعیین شده کار پیدا کند حتی دیگر نیازی به ارائه مدرک جهت اثبات توانایی های خود ندارد. ویزای جستجوی کار آلمان به دارنده اش اجازه می دهد حداکثر 10 ساعت در هفته کار کند، بنابراین یک متقاضی کار در آلمان و کارفرما می توانند از مناسب بودن یکدیگر مطلع شوند.

نکته مهم اینجاست که چنین قانونی از چند سال پیش نیز در آلمان وجود داشته و مهاجران از کشورهای غیر اروپایی که دارای مدارک بالای تحصیلی بوده اند می توانستند در آلمان به دنبال کار برگردند اما با تصویب قوانین جدید، در واقع روند پیدا کردن کار و استخدام متقاضیان غیر اروپایی ساده تر شده و به دلیل کمبود نیروی کار و افراد متخصص در آلمان، امکانی فراهم شده تا کارگران و افرادی که دارای حرفه های فنی هستند بتوانند پروسه اخذ ویزا و پیدا کردن کار در این کشور را ساده تر از قبل انجام دهند.


در ادامه به معرفی آخرین شرایط مهاجرت به آلمان در سال 2021 خواهیم پرداخت. آلمان هم اکنون یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان است و به عنوان ثروتمندترین کشور عضو اتحادیه اروپا، موتور اقتصادیِ حوزهٔ پولیِ یورو محسوب می‌شود. شهرهای بزرگ آلمان برلین، هامبورگ، مونیخ و فرانکفورت می‌باشند. جمهوری فدرال آلمان یکی از اعضای سازمان ملل متحد، ناتو، کشورهای گروه هشت و گروه پنج بوده و از بنیانگذاران اتحادیه اروپا است.

طبق قانون اقامت آلمان، برای اتباع خارجی که مایل هستند در کشور آلمان شرکت تأسيس نمایند، امکان صدور مجوز اقامت وجود دارد به شرط آن که اولاً نياز اقتصادی و یا منطقه ای ویژه وجود داشته باشد، ثانياً از این فعاليت اقتصادی، انتظار تأثير مثبت بر اقتصاد این کشور برود و ثالثاً آن که تأمين مالی پروژه از طریق سرمایه شخصی و یا اعتبار فراهم گردد.

قوانین اقامتی در آلمان، اقامت را به دو گروه تقسیم نموده است. گروه اول اقامت غیر دائم یا موقت یا محدود یا گذرا که شامل اقامت برای تحصیل دانشگاهی، آموزش زبان آلمانی و آموزش مدرسه‌ای، اقامت غیر دائم برای آموزش حرفه‌ای و شغلی، اقامت برای کار، اقامت برای نیروهای متخصص دارای تابعیت تحمل برای کار، اقامت برای پژوهش و تحقیق، اقامت برای کار آزاد و اقامت های موقت دیگری که وجود دارند و هیچ کدام از آنها منجر به اقامت دائم نخواهد گردید، به این دلیل از توضیحات آن امتناع کردیم. 

دسته دوم اقامت دائم یا همیشگی به افرادی تعلق می گیرد که پنج سال کامل دارای اقامت غیر دائم بوده، هزینه زندگی خود را از راه کار خود تامین ‌نموده و زبان آلمانی را تا اندازه ای بداند، کسی که تقاضای دریافت تابعیت کشور آلمان را دارد، باید این کشور را به عنوان یک کشور دموکرات آزاد بپذیرد و به اصول و مبانی آن اعتقاد داشته باشد و حق ندارد فعالیتی انجام دهد که در نهایت بر ضد نهادهای قانونی یا منافع کشور آلمان تمام شود. سوابق شخص در موارد فوق از نهاد حراست از قانون اساسی استعلام می‌شوند. هر فرد برای دریافت تابعیت ‌آلمان باید تابعیت قبلی خود را واگذار نماید.


پیش نیازهای عمومی جهت مهاجرت به آلمان (اقامت دائم):

اگرچه روش های گوناگونی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد و هر کدام از این روش ها الزامات و شرایط مخصوص به خود دارد اما با این حال نیازهای مشترکی در انواع روش های مهاجرت به آلمان وجود دارد. برای این که بتوانید به آلمان مهاجرت کنید لازم دارای شرایط زیر باشید:


1- اثبات وجود ثبات مالی

هر روش مهاجرتی نیازمند شرایط مالی مخصوص به خود است که باید از طرف متقاضی برآورده شود. با اینحال تقریبا در تمامی روش های مهاجرت به آلمان لازم است وضعیت مناسب مالی خود را به اثبات برسانید تا از این طریق دولت آلمان دریابد آیا در زمان اقامت خود در این کشور قادر به تامین هزینه های خود هستید یا خیر. حتی اگر قرار باشد در آلمان مشغول به کار شوید (مهاجرت کاری به آلمان) باز باید بتوانید ثابت کنید که تا زمان دریافت حقوق و دستمزد، از پس هزینه های خود بر می آیید.


2- داشتن بیمه سلامت

بدون داشتن یک بیمه سلامت معتبر قادر به مهاجرت به آلمان از هیچ روش قانونی نیستید. بهترین راه نیز اخذ بیمه سلامت از یک شرکت بیمه آلمانی چرا که گاهی مشخص نیست بیمه سلامتی که از کشور خود دریافت کرده اید مورد تایید آلمان نیز هست یا خیر. 


3- داشتن حداقل آشنایی با زبان آلمانی

برای اکثر روش های مهاجرتی به آلمان آشنایی با زبان آلمانی یکی از شروط اصلی است. آشنایی با زبان آلمانی به دسته های زیر تقسیم می گردد:

A1 و A2 - آشنایی حداقلی و پایه با زبان آلمانی

B1 و B2 – دارای مهارت بالا در زبان آلمانی

C1 و C2 – مهارت های پیشرفته و تسلط بر زبان آلمانی

برای روش های معمول مهاجرت به آلمان لازم است آزمون زبان بدهید و حداقل نمره A1 و B1 دریافت کنید. اگر هم قصد دارید اقامت دائم آلمان بگیرید نیاز است سطح زبان آلمانی خود را به C1 یا C2 برسانید. 


4- اخذ ویزای آلمان

برای برخی کشورها از جمله ایران، نیاز است که قبل از ورود به خاک آلمان ویزای آلمان (ویزای شینگن) داشته باشید. کشورهای اروپایی حوزه شینگن و ساکنان برخی از کشورهای دیگر مانند آمریکا و کانادا و ... نیازی به اخذ ویزا برای ورود به آلمان ندارند و پس از ورود به این کشور می توانند درخواست اجازه اقامت بدهند.


انواع روش های مهاجرت به آلمان 2021


1- اقامت آلمان از طریق ازدواج

ازدواج با اتباع یک کشور، همواره یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت آن کشور و از شرایط مهاجرت به آلمان است. طبق قوانین ازدواج در آلمان، شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج این است که اگر شما به عنوان یک خارجی با شخصی که تابعیت کشور آلمان را دارد و به عبارت دیگر یک آلمانی است ازدواج نمایید، می توانید به اقامت کشور آلمان و پس از آن به تابعیت این کشور دست پیدا کنید. 

قدم اول شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج این است که شخص تبعه کشور آلمان باید اثبات نماید دارای درآمد کافی برای تامین زندگی خود و همسرش می باشد و برای تامین هزینه های زندگی خود نیازی به کمک های دولتی ندارد. از طرف دیگر طبق قانون ازدواج در آلمان، شخص متقاضی ازدواج با تبعه آلمان باید زبان آلمانی را حداقل تا سطح A1 فراگرفته باشد. پس از ازدواج، متقاضی دریافت ویزا باید به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه نموده و مدارک ثبت ازدواج و تقاضای خود را برای دریافت ویزای ازدواج ارائه نماید. پس از بررسی مدارک، درصورتی که صحت مدارک مورد تایید قرار گرفته باشد و مدارک شغلی و درآمدی شخص آلمانی نیز کفایت نماید، ویزای ازدواج صادر خواهد گردید. 

در بعضی کشورها نظیر ایران آثار حقوقی جهت اخذ تابعیت در ازدواج با شوهر یا زن آن کشور متفاوت است. لیکن در مورد کشور آلمان ازدواج با مرد یا زن آن قطعا منتهی به اخذ تابعیت خواهد گردید. البته چنانچه پرونده درست ارائه گردد و دارای شاکله صحیح حقوقی باشد. 

در کشور آلمان ازدواج با شخص آلمانی نیازمند درخواست جهت اخذ تابعیت بوده و تا زمانی که شما در خواست خود را ارائه نکنید، تابعیت آلمان به شما ارائه نمی گردد.

با صدور ویزای ازدواج آلمان شما می توانید وارد کشور آلمان شده و در این کشور اقامت داشته باشید. همچنین امکان کار و یا تحصیل رایگان برای شما وجود خواهد داشت. ضمن آنکه با اقامت 3 ساله در خاک آلمان ،میتوانید به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

ادامه مطلب اقامت آلمان از طریق ازدواج

2- مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

تعداد درخواست‌های پناهندگی در آلمان در سال‌های اخیر به طور بی‌ سابقه‌ای افزایش داشته است. اما زندگی یک پناهجو پس از ورود به خاک آلمان چه شکلی دارد و او چه مراحلی را تا زمان قبول یا رد درخواست‌ خود پشت سر می‌گذارد؟

طبق قانون، پناهجویان باید به نسبت جمعیت ۱۶ ایالت آلمان میان آن‌ها تقسیم شوند. چنانچه شمار ساکنان یک ایالت بیشتر باشد، باید به همان نسبت نیز تعداد بیشتری پناهجو بپذیرد. در برخی موارد نیز تقسیم پناهجویان به ظرفیت اقامتگاه‌ها و کشور زادگاه آنان بستگی دارد.

متقاضیان دریافت پناهندگی آلمان، باید ابتدا یا در اداره کنترل مرزی، اداره پلیس یا یک اداره مربوطه دیگر درخواست پناهندگی خود را ثبت کند. شخص متقاضی پناهندگی سپس به یکی از اقامتگاه‌های موقت پناهندگان منتقل می‌شود. در آنجا تصمیم گرفته خواهد شد که وی به کدام ایالت و شهر فرستاده شود. 

این پروسه شامل 2 مرحله می باشد :

مرحله اول

اقامتگاه‌های موقت غالبا ساختمان‌هایی بزرگ و دارای حفاظ هستند که دارای ایستگاه پلیس، پزشک، سالن غذاخوری و سالن‌های خواب با ظرفیت بسیار زیاد می‌باشند. هر پناهجو حدود ۶ و نیم متر مربع فضای شخصی در این اقامتگاه‌ها در اختیار خواهد داشت. 

در این اقامتگاه‌ ها اطلاعات شخصی اولیه در مورد پناهجو جمع‌ آوری شده و عکس و اثرانگشت وی نیز در سیستم ثبت می گردد. سپس اثرانگشت به سازمان فدرال جنایی آلمان فرستاده شده تا مشخص گردد آیا پناهجو در کشور اروپایی دیگری نیز تقاضای پناهندگی داده است یا خیر. 

در این اقامتگاه‌ ها کارکنان اداره مهاجرت و پناهندگی آلمان، از متقاضیان پناهندگی دلیل خروج آنان از کشور زادگاه‌ شان را سوال کرده و چنانچه پناهجو قادر به تکلم به زبان آلمانی نباشد، مترجمی جهت ترجمه گفته‌ها حضور می‌یابد. پروتکل این پرسش و پاسخ در نهایت آماده شده و طبق آن تصمیم گرفته می‌شود که آیا برای شخص متقاضی پرونده پناهندگی باز شود یا خیر. 

مرحله دوم

ایستگاه دوم برای کسانی که درخواست پناهندگی‌‌شان پذیرفته و پرونده‌ای برایشان باز شده است، بستگی به یک سیستم کامپیوتری دارد که تعیین می‌کند پناهجو به کدام ایالت آلمان فرستاده شود. متقاضی پناهندگی سپس در شهری که سیستم آن را تعیین کرده، در یک اقامتگاه گروهی اسکان داده می‌شود. بسیاری از متقاضیان خواستار اسکان در شهر یا ایالتی هستند که در آن خویشاوند یا دوستی دارند. در این موارد تنها به درخواست متقاضیان زیر سن قانونی یا کسانی که همسرشان در آن ایالت سکونت دارد، پاسخ مثبت داده خواهد شد.

از ابتدای سال جاری میلادی پناهجویان اجازه سفر در سراسر آلمان را دریافت کرده‌اند. تا پیش از آن این افراد تنها می‌توانستند در محدوده محل استقرار خودشان تردد داشته باشند. 

ادامه مطلب قوانین پناهندگی آلمان

3- ویزای کار آلمان

کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا هستند، تقریبا قوانین کار مشترکی را دارا می باشند، به این ترتیب که شما برای کار در اروپا نیازمند داشتن یک پیشنهاد شغلی هستید، در همین راستا بایستی آگهی جذب نیروی کار به مدت سه ماه در کشور آلمان درج گردد و اگر شخصی متقاضی شغل مطرح شده در آگهی نبود، مجددا این آگهی به مدت سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا تکرار خواهد گردید. 

حال اگر شخصی در کشور آلمان و اتحادیه اروپا متقاضی شغل مورد نظر نباشد نوبت به افراد خارجی می رسد که در واقع تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد. 

راه دیگری که شما را سریعتر به اخذ ویزای کار در آلمان نزدیک می کند، روشی است که فرصت شش ماهه ای را به شما اعطا می کند که جهت جستجوی کار در آلمان وارد این کشور خواهید شد. در سال های اخیر بسیاری از کشورهای اروپایی گریبانگیر رکود اقتصادی می باشند. 

در این حین کشور آلمان متفاوت بوده و با کمبود نیروی متخصص جوان مواجه است. این کشور نیازمند نیروهای متخصص در رشته هایی چون برق، کامپیوتر، الکترونیک، صنایع، مکانیک، الکتروتکنیک، شیمی، فیزیک، آی تی، گروه پزشکان، دارو سازان و پرستاران و… می باشد. 

همانطور که قبلا هم اشاره شد در سال 2019 قانونی به تصویب رسید که شرایط استخدام نیروهای متخصص در آلمان را ساده تر کرد و دست کارفرماهای آلمانی نیز برای استخدام کارگران و متخصصان غیر اروپایی بازتر از قبل شده است. به همین منظور فرصت بسیار مناسبی برای مهاجرت کاری به آلمان بوجود آمده است. 

ادامه مطلب ویزای کار آلمان

4- مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از روش های مهاجرت به بعضی کشور ها نظیر آلمان محسوب می شود. راه های سرمایه گذاری در هر کشوری متفاوت است و معمولاً افراد جهت استفاده از مزایای اقامت و یا شروع یک تجارت و یا گسترش تجارت استفاده می نمایند. 

کشور آلمان از شرایط زندگی مطلوبی برخوردار است و طبق اعلام رسمی اداره فدرال امور مهاجرت و پناهندگی در آلمان شمار ایرانی های مهاجر نسبت به سال 2011 در سال 2012 افزایش 20 درصدی داشته است و از حدود 5777 نفر به 6827 نفر رسیده است. در حال حاضر از روش های متعددی می توانید جهت سرمایه گذاری در آلمان اقدام کنید، از جمله: 

  • ● فعالیت حرفه‌ای فردی (نظیر رستوران یا مغازه فرش فروشی)
  • ● تاسیس شرکت مدنی (2 نفر یا بیشتر)
  • ● تاسیس شرکتهای شخصی (تضامنی)
  • ● تاسیس شرکت با مسئولیت محدود
  • ● تاسیس شرکت سهامی
  • ● تاسیس شعبه
  • ● دفتر نمایندگی
  • ● شعبه مستقل
  • ● شعبه وابسته (مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه)

در حال حاضر جهت اقدام کردن به هر یک از از روش های فوق (غیر از روش اول یعنی فعالیت فردی) نیاز به ثبت شرکت و ارائه مدارک مورد نیاز است. 

ادامه مطلب اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

5- ویزای تحصیلی آلمان

برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان، ویزاهای متفاوتی وجود دارد و به طبع آن مدارک متفاوتی نیز برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان مورد نیاز خواهد بود. نوع ویزای تحصیلی بستگی به وضعیت اپلیکیشن شما در دانشگاه مورد نظر در آلمان دارد. در صورت دریافت تاییدیه ثبت نام و پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایید. اگر پذیرش و ثبت نام شما تایید نشده است و اگر قصد بازدید از دانشگاههای آلمان را دارید و یا باید به منظور پذیرش در دانشگاه های آلمان آزمون دهید، در این صورت نیاز به انواع دیگری از ویزا خواهید داشت. 

ورود به آلمان برای شهروندان اتحادیه اروپا و یا شهروندان کشورهای سوئیس، نروژ و یا لیختن اشتاین، تنها با داشتن یک کارت هویت انجام پذیر است. در صورت قصد تحصیل در آلمان یا اقامت در آلمان به مدت بیش از 90 روز، برای شهروندان کشورهای دیگر، دریافت ویزای دانشجویی آلمان لازم است. قوانین بیشتری نیز برای درخواست ویزای آلمان وجود دارد. بطور مثال شهروندان کشورهای استرالیا، نیوزیلند، اسرائیل، کانادا، ژاپن، کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا می توانند بعد از ورود به آلمان برای ویزای خود اقدام نمایند. اما برای شهروندان کشورهای دیگر از جمله ایران، درخواست ویزا قبل ورود به آلمان ضروری است. 

برای اقامت کمتر از 90 روز در آلمان نیز شهروندان برخی از کشورها مانند ونزوئلا، اروگوئه، پاراگوئه، مکزیک، مالزی، برزیل، آرژانتین، سنگاپور و... می توانند بدون ویزا به این کشور وارد شوند. 

در کشور آلمان صدها دانشگاه و مراکز آموزش عالی وجود دارند که دانشجویان خارجی می توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در آنها تحصیل کنند. دانشگاه های آلمان دارای کیفیت آموزشی و سطح علمی بسیار بالایی هستند بطوری که تعدادی از دانشگاه های این کشور در لیست بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند و دریافت مدرک دانشگاهی از هر کدام از آنها می تواند به معنای داشتن یک مدرک بسیار معتبر آکادمیک در سطح جهان باشد. 

ادامه مطلب شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان

6- ویزای توریستی آلمان

کشور آلمان یکی از کشورهای زیبای توریستی اروپا و جهان است و هر ساله این کشور میزبان میلیون ها نفر از گردشگران مختلفی است که روانه این کشور می شوند. اخذ ویزای توریستی کشور آلمان، با فراهم آوردن مدارک متعددی میسر است. به صورت کلی برای اخذ ویزای توریستی هر یک از کشورها، فرد متقاضی می بایست کنسولگری و یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازد که پس از ورود فرد به کشور مورد نظر، فرد به طور حتمی به کشور خود باز خواهد گشت. 

برای تقاضای ویزای آلمان (ویزای کشورهای شنگن)، حضور متقاضی الزامی است و مصاحبه انجام می‌گیرد. دریافت فرم تقاضای ویزا، از طریق وب سایت سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران و همین‌طور مراجعه‌‌ حضوری به سفارت امکان‌پذیر است ولی وقت مصاحبه به صورت تلفنی به متقاضیان داده نخواهد شد. فرم اینترنتی درخواست ویزا را باید به صورت پرینت‌شده به همراه مدارک دیگر، روز انجام مصاحبه ارائه دهید. 

گفتنی است شانس اخذ ویزای توریستی کشور آلمان برای افرادی که به همراه خانواده خود جهت اخذ ویزای توریستی کشور آلمان اقدام می نمایند پایین تر از افرادی است که به صورت انفرادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور آلمان اقدام می نمایند. بطور مثال در صورت احراز شرایط فوق الذکر مثل نامه حساب بانکی، اسناد ملکی و دیگر مدارک مورد نیاز، اگر در یک خانواده ۴ نفره پدر یا مادر خانواده به صورت انفرادی اقدام به دریافت ویزای توریستی آلمان نمایند، شانس زیادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور آلمان خواهند داشت ولیکن اگر همه خانواده جهت اخذ ویزای توریستی آلمان به صورت همزمان اقدام نمایند، همه افراد از شانس کمتری در اخذ ویزای توریستی کشور آلمان برخوردار خواهند بود. 

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری تکمیل فرم درخواست ویزای کشور مربوطه است. این فرم را می‌توانید از وب سایت سفارت آلمان دانلود یا با مراجعه‌ حضوری از ساختمان اداری سفارت آلمان در تهران، دریافت کنید. 

ادامه مطلب روش های اخذ ویزای شینگن

7- مهاجرت به آلمان از طریق تخصص

مهاجرت به کشور آلمان از روش بلوکارت یا همان کارت آبی، یکی از روش های مهاجرت به این کشور است. متقاضی می بایست ضمن اخذ ویزا آلمان، نسبت به اخذ اقامت آلمان و گرفتن تابعیت این کشور نیز اقدام نماید. ما در این مطلب به بررسی جامع مهاجرت از طریق تخصص می پردازیم. 

بر اساس تشخیص اتحادیه اروپا، در بررسی چشم انداز اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه که شامل 27 کشور اروپایی می باشد و نیز پیش بینی کمبود نیروی کار مورد نیاز در کشور، در سال 2007 میلادی اتحادیه اروپا در جهت رفع کمبود نیروی کار متخصص و با الهام از طرح گرین کارت دولت کشور آمریکا و با استفاده از نماد پرچم اتحادیه اروپا که با رنگ آبی است، اقدام به تصویب و ارائه طرح و برنامه ای مشابه به نام آبی کارت نمود که در قالب آن نیروهای کاری و متخصص غیر اروپایی بتوانند به واسطه این برنامه برای مهاجرت به تمامی کشور های عضو اتحادیه بغیر از انگلستان، ایرلند و دانمارک که از شرکت در این طرح خودداری نمودند، مهاجرت از طریق تخصص را داشته باشند. 

اولین کشور اروپایی که تابحال از این طرح استقبال خوبی نموده است و مقدمات و شرایط این برنامه را فراهم نموده، بزرگترین قدرت صنعتی اروپا  یعنی کشور آلمان می باشد.

در حال حاضر خوشبختانه امکان اخذ اقامت آلمان از طریق پیدا کردن شغل و استخدام در آلمان برای اتباع خارجی وجود دارد و این افراد می توانند در صورت داشتن تحصیلات دانشگاهی در آلمان و یا یکی از دانشگاه های خارج از این کشور که مورد تایید کشور آلمان باشد، در صورتی که دارای حداقل درآمد سالیانه 46400 یورو در سال (برای مشاغل مورد نیاز آلمان درآمد سالیانه 37752 یورو کفایت می کند) باشند، می توانند جهت اخذ کارت آبی آلمان اقدام کنند که فرصت مناسبی است برای بسیاری از کارشناسان و متخصصان جهت مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آن کشور از طریق استخدام در شرکتها یا سازمان های آلمان. (به خصوص برای کسانی که شغل آنها در لیست مشاغل مورد نیاز آلمان قرار دارد) 

از اول جولای 2012 میلادی، دولت آلمان شرایط و پیش نیاز های دریافت آبی کارت را بطور رسمی اعلام نموده که بر این اساس با اجرایی شدن این برنامه در آلمان، از این پس نیروهای متخصص کاری غیر اروپایی می توانند با دریافت این نوع ویزای کاری، در مدت زمان خیلی کم به آلمان مهاجرت کاری نمایند و خانواده های خود را نیز به همراه خود به کشور آلمان بیاورند. 

مدت اعتبار کارت آبی آلمان از زمان صدور، بسته به قرارداد کاری شما دارد، اگر این قرارداد 4 ساله باشد که کارت شما اعتباری 4 ساله دارد و نهایتا موفق به دریافت PR یا همان اقامت دائم آلمان خواهید شد. اگر مدت زمان قرارداد شما کوتاه تر باشد اعتبار کارت شما به همان میزان به علاوه سه ماه بیشتر خواهد بود. در ضمن نگران نباشید چون تمدید مجدد این کارت بسیار ساده می باشد. 

ادامه مطلب مهاجرت به آلمان از طریق تخصص


بهترین روش مهاجرت به آلمان چیست ؟

نمی توان روش خاصی را به عنوان بهترین روش برای مهاجرت و اخذ اقامت آلمان معرفی کرد. هر شخص بنا به شرایط خود می تواند بهترین روش را انتخاب کند. اما طبق تجربیات سالیان گذشته ، بیشترین روش های مورد استفاده با درصد موفقیت بالاتر، روش های اقامت تحصیلی و اقامت از طریق کار بوده اند و البته بدترین و مشکل ساز ترین روش برای اخذ اقامت آلمان هم پناهندگی است.


هزینه مهاجرت و اخذ اقامت آلمان چقدر است ؟

این سوال بسیار کلی است و پاسخ دادن به آن غیر ممکن است. زیرا هر روش مهاجرتی شرایط مخصوص به خود دارد. بطور مثال برای تحصیل در آلمان شما باید هزینه های مربوط به دانشگاه و تحصیل را در نظر بگیرید، روش های کاری و سرمایه گذاری نیز هریک شرایط هزینه های بخصوصی دارند همچنین قبل از اخذ اقامت دائم آلمان لازم است چند سال در این کشور زندگی کنید و هزینه های زندگی در آلمان نیز می تواند با توجه به سبک زندگی هر شخص بسیار متفاوت باشد.


اخذ اقامت دائم آلمان چقدر طول می کشد ؟

با هر روشی که به آلمان مهاجرت کنید لازم است حداقل 5 سال در این کشور زندگی کنید تا بتوانید اقامت دائم کسب کنید.


آیا لازم است برای مهاجرت به آلمان از خدمات موسسه های مهاجرتی استفاده نمایم؟

ممکن است بسیاری از افراد تصور کنند که برای مهاجرت و اخذ اقامت آلمان نیازی به استفاده خدمات یک موسسه مهاجرتی ندارند که البته تا حدودی درست هم هست. هیچ اجباری برای مراجعه به موسسات برای طی کردن پروسه اقامت آلمان وجود ندارد و در صورت داشتن اطلاعات کافی خودتان هم می توانید اقدامات لازم را انجام دهید. اما موضوع مهم این است یک موسسه مهاجرتی معتبر به دلیل تجربه و ارتباطات بیشتر می تواند راهنمایی های بسیار ارزشمندی جهت جلوگیری از اتلاف زمان و هزینه به شما نماید.بهترین حالت این است که شما اطلاعات کاملی در مورد انواع روش های مهاجرت آلمان و شرایط هر کدام کسب نمایید و سپس با اطلاعات کامل به یک موسسه مهاجرتی مراجعه نمایید.مراجعه به موسسات مهاجرتی بدون داشتن اطلاعات کافی را اصلا به شما توصیه نمی کنیم. در سایت مهاجرت ایرانی هم می توانید با تعدادی از موسسات مهاجرتی معتبر آشنا شوید.

 علیرضا
  سلام من راننده اتوبوس تریلر هستم مدرک سیکل دارم ایزوگام کاری و تاسیسات وترمز سازی بلد هستم میتوانم آلمان بروم اگر نمیشود شما کدام کشور را پیشنهاد برای من میکنید که راحت اقامت بدهد ممنون  
 مصطفی احمدی
  من نجارم 10 سال سابقه کار دارم چطور می تونم برای مهاجرت به آلمان اقدام کنم و چه قد هزینه دارد  
 Maryam
  سلام خسته نباشید .من ۱۹سالمه و افغان هستم و در ایران زندگی میکنم تا مدرک سیکل تونستم تحصیل کنم .میشه راهنماییم کنید چگونه میتونم از راه درستش اقامت آلمان رو بگیرم. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید  
 حبیب
  سلام خدمت دوستان عزیزمن اپراتور جرثقیل هستم با سابقه 10سال به بالامتولد 1362 میخاستم برای مهاجرت به آلمان اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی یا راهکاری به من ارائه بدید درضمن پول برای سرمایه گذاری ندارم  
 بهناز
  سلام من وهمسرم ودو پسرم قصد مهاجرت به آلمان را داریم ممکنه منودوپسرم جدا به وسیله ی دعوتنامه برادرم سفرکنیم وهمسرم قانونی به وسیله وکیل مهاجرت کنه میخواهم بدونم آیا ممکنه اونجا به مشکل برخوردکنیم وبرای به هم پیوستن همدیگه مشکل درست بشه و دولت آلمان نگذاردما با هم دریکجا باشیم.  
 Alireza
  سلام، آیا از طریق سرمایه گذاری در بورس کشور آلمان هم میتوان ویزای سرمایه گذاری گرفت ؟؟  
 نگاذ
  سلام من سنم ۴۲سال است آرایشگر هستم ..مربیگری هم دارم میتونم به آلمان برم بعد شوهر ودخترم رو ببرم چقدر پول باید داشته باشم وچطور اقامت آلمان رو بگیرم  
 فیاض
  با سلام خدمت دوستان من لیسانس عمرانم دانشگاه سراسری خوندم 25سالمه چگونه میتونم اقامت آلمان رو به صورت دایم بگیرم خواهشا کمکم کنید.  
 حسن
  از طریق نجاری میتونم اقامت آلمان بگیرم؟  
 ستاره
  من 28 سالمه و لیسانس حسابداری هستم و 4 سال هم سابقه دارم و واسم بیمه رد میشه من چه طوری می تونم از طریق کار به آلمان مهاجرت کنم؟شرایطشو دارم؟  
  mohammad
  سلام من میخوام برم المان و اونجا زندگی کنم 50ملیون هم پول دارم به نظرتون میشه؟  
 Hosein
  سلام.شغل پدرم نصاب اسانسورو تعمیرات اسانسور است ومیزان تحصیلات سیکل هستش میخوام بدونم که ویزای کاری می تونه بگیره سرمایه هم تا 250 میلیون داریم .برای مهاجرت به کشور آلمان با این رقم و تشکیلات آیا امکانش هست و این که دیپورت نشیم؟  
 nana
  جای فکر کردن به مهاجرت و پناهندگی باهم برای ساختن ایرانی بهتر تلاش کنیم. . .  
 علیرضا شادی بخش
  فرزندم بیمار هست اتیسم شدید داره خودم هم شغلم نانوایی هست چجوریه میشه رفت ایا حمایتی صورت میگیره ممنون میشم یکی راهنمایی کنه  
 گیسو نواب
  سلام.نمیشه اول رفت سوریه یا عراق یا افغانستان بعد از اونجا درخواست پناهندگی آلمان رو داد؟  
 الیوت هندرسون
  من کامنت ها رو خوندم تکلیف اونایی ک بالای 200 یا 150 دارن مشخصه میتونن قانونی برن البته امروز 15 اذر 97 نمبدونم بشه با این وضع دلار . و گروه دوم ن استعداد ن سرمایه ن بول دارن ب نظرم خوب نیست . گروه سوم متخصص در کار یا استعداد در برنامه نویسی مسلط ب زبان انگلیسی و حدود 4 زبان برنامه نویسی بلد باشید همه جای دنیا میخانتون البته بگم تحمل و صبر . گروه چهارم فاقد هیچی. همین ایران بمونن بهتره.  
 مینو
  منظور از قانونی چیه  
 Faride Kamali
  من الان سه ساله المان هستم و کلاس نهم را به خوبی تمام کردم و کلاس دهم را نصفه دارم می خونم تا تمامش کنم.مادرم هم مشکل کمر درد داره.یک خواهر کوچک هم دارم که کلاس سوم هست .پدرم هم هنوز داره درس زبان میخونه و دنبال کار هست. ولی برای بار اول جواب منفی گرفتیم و بار دوم بدون هیچ چیزی فقط به دلیل اینکه آدرس ما رو نداشتن و پست را که جواب منفی ما در آن قرار داشت به دست ما نرسید دوباره جواب منفی گرفتیم. کسی میدونه چه اقدامی میشه کرد؟  
 mohammad
  سلام ،شما وکیل بگیرید مشکلتون رو حل میکنه  
 مهدی نعمتی
  سلام با سرمایه ۷میلیاردی میشه اقامت آلمان گرفت ؟  
 علی
  بله  
 انیتا ج
  سلام من دیپلم خیاطی دارم 42ساله.اینجا 20ساله دارم کار میکنم .دوست دارم به المان مهاجرت کنم،ولی یه بچه فلج مغزی شدید دارم.به نظرتون میتونم اقامت آلمان بگیرم،شوهرم هم جوشکاری وارده.  
 Ehsan
  سلام دوستان اگه میشه راهنماییم کنیدمن خواهرم تقریبا ۲۰ سال آلمان زندگی می‌کنه و چهار بچه داره و از همسرش جدا شده و اینکه کسی رو اونجا نداره نه خواهر نه پدر و مادری و برداریدعوت نامه به دلایلی نمیتونه بفرست میخواستم بدونم من میتونم با سفارت صحبت کنم در مورد خواهرم بهم ویزا بده  
 نغمه
  سلام به همگیبه من پیشنهاد اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت رو دادن. میشه اگر کسی اطلاعی داره بگه  
 مهدی
  سلام دوستان .من قصد مهاجرت به المان رو دارم دوستی در انجا دارم که اهل کشور المانه میتونم از طرق اون به انجا بروم و اقامت کنم .راهش چیه برام توضیح بدهید  
 Sajad
  سلام هرکسی تخصصش برنامه نویسی باشه و خیلی خیلی حرفه ای باشهو مسلط به چند زبان باشه در همه جا براش کار هست مخصوصا کشور های خارجی.  
 حسام
  سلام دوستان من پارسال رفتم هر کسی که میگه بده نباید چشم نداره پیشرفتتون رو ببینه اینجا پر از ایرانیه که همشون بیشتر کارهاشون جور شوده دارن اقامت میگیرن هرچی که باشه بد تر از ایران که نیست تو فقط زبان یاد بگیری دیگه نصف مشکلاتت حل میشه اتفاقا جا برای پیشرفت داره من با پدرم رفتم الان کار هامون داره جور میشه آدم داخل زندگیش باید ریسک کنه و حتما آین ریسک احتمال گرفتنش بالاست  
 دنی
  قانونی رفتی؟  
 Omid
  با چه مقدار پول رفتین؟؟  
 حسین بازقندی
  سلام اقا حسام هزینه رفتن شما چقد شد ؟ و اینکه ما ی خانواده ۳ نفریم میخواستم بدونم اوضاع کار چطوره ما ب عنوان پناهنده میخوایم بیایم ولی نمیدونیم از کجا شروع کنیم میشه راهنمایی کنید ممنونم .‌  
 امیررضا
  سلام من کارشناس بیهوشی هستم آیا راهی هست که بتونم اقامت المان به دست بیارم آیا موسسه ایی هست بتونه برام کار گیر بیاره اونجا؟  
 میترا پیر مرادی
  سلا م دختری 15 ساله هستم قصد مهاجرت به آلمان و دارم. پدر بزرگ و مادر بزرگم شهروند آلمان هستند تازه عمو و زن عمویم هم آلمان هستند میخواستم بپرسم برای من مشکلی پیش نمیاد وهزینه فقط من چقدر میشود  
 جلال اوسیه
  نه خیلی راحت میشه رفت فامیل  
 علی
  شما اگر از طریق تحصیلی اقدام کنین هم هزینه کمی پرداخت میکنین هم امکان موفقیتتون زیاد هست  
 عجیب
  پدر بزرگ مادر بزرگ و عموها و عمه ها شهروندن.اون وقت پدرتون نیس😄  
 Amir rezaeian
  خیلی راحت.بگو تورو ب فرزند خواندگی قبول کنن  
 صدف
  سلام.من ۲۷ساله لیسانس نفت از دانشگاه پیام نور هستم با سرمایه ۱۰۰میلیون ایا میتونم به المان مهاجرت کنم بصورت قانونی؟  
 علی جعفری
  سلام من علی جعفری هستم چقدر پول برای مهاجرت لازم دارم  
 رامتین شکیب
  منم تقریبا مثل شمام من یه دفتر قانونی پیدا کردم تو خیابون ولی عصر، خواستی معرفی کنم  
 elahe
  سلام ببخشید من محصل رشته گرافیک کامپیوتر هستم و میخواهم بعداز گرفتن دیپلم هم برای ادامه تحصیل و گرفتن اقامت و زندگی به المان برم خاستم ببینم چقد هزینه لازم هست و رشته من بدرد میخوره اونجا یانه و چه شرایطی لازمه..  
 مسلم
  سلام به همه دوستان من الان 33 سالمه تحصیلاتم دیپلم گرافیک 12 سال پیش چند تا اختراع داشتم که کسی بهم توجه نکرد و روش سرمایه گذاری نکرد الان بعد از این همه سال کشور المان تازه ختراع 12 سال پیشمو ساخت کلی ایده دارم شنیدم المان از این ایده و اختراعات استقبال میکنه دوست دارم برم المان و همه ایده هامو بسازم اگه کسی هست راهنمایم کنه  
 محمد احسانی
  با سلام استقبال از تمام مخترعین در هر کشوری جایگاه ویژه دارد و اگر شما اختراعی دارید که حداقل ثبت شده در مراکز معتبر ایران میتوانید به عنوان رزومه به پژوهشکده ها ی معتبر آلمان بفرستید و برای ویزا اقدام کنید همهی اینها نیازمند این می باشد در جایی معتبر در ایران ایده های خود را ارائه کرده باشید و مورد استقبالقرار نکرفته باشد بهتر است ایده ها در زمینه کامپیوتر .برق مکانیک شیمی باشد  
 احمد مردانه
  سلام .من 47 سال دارم و متاهل هستم و یک دختر 3 ساله دارم . مدرک تحصیلی لیسانس گرافیک دارم و در اداره دولتی مشغول هستم و حدود 24 سال سابقه دارم . در ضمن من ورزشکار هستم و دان 4 کاراته و مدرک مربی گری درجه 2 ملی دارم و کارت عضویت فدراسیون جهانی و فدراسیون ژاپن را دارم..همسرم هم فوق لیسانس عمران دارد و در اداره دولتی 14 سال سابقه دارد..می خواستم بپرسم من و خانوادم شرایط مهاجرت به آلمان را داریم یا نه لطفا راهنمای کنید  
 مرادی
  هنرمندی ایرانی که برای کارم هیچ ارزشی در این دیار یعنی ایران قائل نمیشن... و دلم میخواد بتونم جایی که واقعاً ارزش هنر و بدونن کارهامو ارائه بدم... به نظر شما عزیزان، آلمان کشور خوبی برای این کار هست،؟ یا جایی دیگه رو پیشنهاد میدید...؟ هنر من هم نقاشی با خودکار بصورت رئال و حکاکی پشت آینه هستش ترکیبی از هنر مینیاتور، تذهیب و نقوش اصیل ایرانی  
 رضا رضایی
  با سلام بله هست بهتر است برای کشور هلند درخواست بدهید راختتر پاسخ خواهید گرفت.بدرود  
 Bvb parham
  بهترین کشور برای شما فرانسه هست...چون مردمش برای هنر و زیبایی احترام خاصی قائلند  
 فرزاد دورکی
  سلام بنده دیپلمه هستم و 31 سالمه اما مدرک بین المللی درجه 3 بازرسی جوش دارم و پنج سال هم تجربه ی کار توی حوزه ی پروژه های نفتی و پایپینگ رو دارم، زبان آلمانیمو اما میخام قبل از مهاجرت اوکی کنم اما همه ی پولم 30 میلیون تومنه باین شرایط چجوری میشه رفت و اگر کسی از دوستان تجربه ی زندگی توی آلمان رو داره خوشحال میشم منو راهنمایی کنه، واقعا ایران دیگه جای زندگی نیست  
 مهرداد سلطانی
  سلام مهرداد از مازندران آمل هستم،38 سالمه،دو فرزند و 10سال فروشگاه لوازم التحریر دارم و سرمایه در حدود 300 میلیون ،قصد گرفتن اقامت داّئم آلمان رو به همراه خانواده دارم .لطفا کمک کنید چطور میتوانم اقدام کنمبا تشکر از شما  
 سحر
  سلام دوست عزیز،شما باید مدارک تحصیلی ارایه بدی،در غیر این صورت ثبت شرکت، وهزینه مهاجرتتون که این مبلغ خیییییلی کمه  
 علی سپهریان
  سلاممن و خانواده ام (۴ نفر)قصد مهاجرت به آلمان را داریم. مدرک دکتری تربیت دارم دارم و سابقه تدریس ۱۲ ساله در دانشگاه آزاد. سابقه ورزشی و مربیگری در سطح ملی در کشتی دارم و عموی خانم هم اقامت آلمان دارد. آیا شرایط اخذ ویزای تخصص در آلمان را دارم البته مدارک مربیگری شما و نجات غریق را خودم و خانمم داریم.  
 علی علیپور
  سلام و عرض ادب من 21 سالمه و قصد دارم از طریق تحصیل برم المان اما به خاطر اینکه یک نفر را دوست دارم و میخوام کنارش باشم و پول زیادی هم نداریم از چه طریقی میتونیم با این شرایط با هم دیگر بدون هزینه سنگین مهاجرت کنیم به المان؟؟ ممنون میشم جواب بدین.  
 رضا ترابی
  سلام رضا هستم 32 ساله لیسانس عمران دارم در رشته معماری کارهای خوبی رو زدم برنده دو فراخوان معماری شده ام تسلط کامل به نقشه برداری و کار با دوربین توتال استیشن دارم ده سال است که کار میکنم و ساختمانهای زیبای تا کنون از صفر طراحی و ساخته ام عکاسی با dslr رو حرفه ای انجام میدم و در زمینه مدلیینگ کار های زیادی انجام دادم همسر من هم عکاس حرفه ای است و فوق لیسانس آنالیز ریاضی از دانشگاه سراسری داره ،خیلی دوست دارم به آلمان مهاجرت کنم چون احساس می کنم در آلمان کارهای بزرگتری را میتونم مدیریت کنم و انجام بدم خوشحال میشم کسی راهنمایم کنه از کجا شروع کنم.  
 رضا بوق چی
  رضا جان شما در ایران به فعالت خودتون ادامه بدید بهتره کاری برای شما وجود نداره با تشکر  
 Younes
  سلام بنده سال ۸۷ وارد استرالیا شدم و الان مقیم آنجا هستم که خدا رو شکر چند بار به ایران هم سر زدم چون به عنوان مهاجر و از راه قانونی اقدام کردم خدا رو شکر سرمایه خوبی هم دارم و توصیه ام این است اگر شما قصد مهاجرت به آلمان دارین با سرمایه حداقل ۸۰ میلیون می تونید اقامت بگیرید،، البته از لحاظ درآمد و کار استرالیا از هر کشوری بهتره اما الان شرایط فرق کرده و بیشتر کشور آلمان مهاجر پذیره تا استرالیا... موفق باشین  
 مهدی
  سلام الان چی میشه اومد استرالیا  
 بهار
  یونس جان که در استرالیا مقیم هستین میتونم ازشما راهنمایی بگیرم ..  
 میثم
  سلام میتونی کمک کنی ماهم بیایم با زن و بچه  
 فاطمه
  سلام یعنی فقط ۸۰میلیون کافیه؟؟با شرایط الان کم نیست؟؟؟  
 بیژن
  میشه راهش بگی با ۸۰ تومان چطور میشه رفت  
 ارش
  سلام با 80 تا چطوری میشه اقامت گرفت ؟ بلند بودن زبان المانی هم شرطه اقا یونس  
 لیلی آقایی
  سلام من ساکن تهران هستم 35سالمه مجرد و درحال حاضرارشد مدیریت مالی دارم .راهنمایی کنید چطور میتونم اقامت آلمان بگیرم  
 mehrdad
  راهی پیدا کردی به ما هم بگو  
 مسعود
  سلام الان ک دلار بالا رفته و با پنجاه تومن ک نمیشه  
 علي الهياري
  پيشنهاد مي كنم اول زبان الماني را كاملا بياموزيد بعد در مسير رشته تحصيليتان تقاضاي اقامت كنيد چون كشور المان در حال حاضر با كمبود نيروي متخصص مواجه است و امثال شما بهتر و زودتر مي توانيد نتيجه بگيريد  
 Kazem
  شما دیگه جای مهاجرت فکر ازدواج باش  
 زهرا
  سلام.من مدرک تحصیلی ندارم دیپلم هستم میخواستم ببینم با ۵۰میلیون میشه قانونی برم آلمان و اقامت آلمان بگیرم؟ اگر نه چقدر هزینه داره؟  
 احمد
  ن عزیزم شما ۳۰ملیون شینگنت اب میخوره فقط..  
 علي الهياري
  عزيزم اگر زمان شاه بود با اين مبلغ دستت را هم مي بوسيدند ولي الان گمان نكنم  
 ناصر عابدی
  سلام.من اهل اهوازم.یکی از دوستام با 45 میلیون تومان کاملا قانونی رفت آلمان.الانم توی شهر مونیخ هست.شما باید بری یه آژانس مسافرتی و بهشون بگی میخوای بری آلمان و اینقد پول داری.اونا میدونن چکار کنن.اما حواست باشه سرت کلاه نذارن و پولتو ندزدن.به هرکسی نمیشه اعتماد کرد.چند روزه که دولت آلمان دوباره داره پناهنده جذب میکنه.منم میخوام برم اما یه قرونم ندارم :-(موفق باشی  
 کیا
  آره راحت میتونی بری  
 ماهان
  سلام شماچندسالتونه؟  
 دانیال
  باعرض سلام و خسته نباشید من 20سالمه ومیخام برم آلمان پناهنده بشم حدود 100میلون سرمایه دارم با این پول میشه ایا میتونم برم آلمان درضمن عموی من الان 10ساله المان زندگی میکنه آیا اون میتونه برام کاری انجام بده ممنون میشم جوابم بدین  
 علي الهياري
  اگه عموت بخاد ميتونه  
 Sara
  برای پناهندگی سرمایه لازم‌نیست!  
 احمد احمدی
  با سلام.من 38ساله دارای مدرک فوق دیپلم ماشین ابزار و متاهل.کار م در رابطه با صنعت .قطعه سازی هست .حالا با توجه به شرایط سنیم میتونم المان کار پیدا کنم.  
 Rogaueh
  سلام من میخوام برای ادامه تحصیل در آلمان برمهزینه اش چقدر میشه؟  
 شایان
  منم همینطورم  
 ترنم
  من فوق لیسانس زبان انگلیسی هستم کازم بیزینس هست چطوری میتونم اقامت غالمتک بگیرم خواهش میکنم راهنماییم کنید  
 مسعود
  بستگی داره فعالیت بیزینس شما در چ حوزه ای باشه  
 علي الهياري
  درالمان زبان انگليسي بدرد نمي خوره  
 Maryam
  سلام خانمی ۳۰ ساله دارای بیماری تالاسمی ماژور هستم که درمان و زندگی توی ایران برام غیر ممکن شده و قصد مهاجرت و پناهندگی توی کشور آلمان را دارم اگر کسی هست که بتونه منو راهنمایی کنه خیلی ممنون میشممیخوام بدونم لازمه مدارکم رو ببرم سفارت آلمان توی تهران و از اینجا تقاضای پناهندگی کنم یا برم کشور آلمان و درخواست پناهندگی کنم؟و اینکه برای مشکل درمان من درخواست پناهندگیم قبول میشه؟من جز بیماران خاص هستمتوی ایران با این وضعیت دارو و تحریم و مضرف داروهای ایرانی بلاجبار واقعا حس موش آزمایشگاهی بهمون دست میده و هیچ پیشرفتی توی درمان نداریمو هر روز شاهد ازبین رفتن دوستانمون هستیمممنون میشم راهنماییم کنین  
 عرفان
  سلام من و دوستم قصد سفر به آلمان را داریم ما شرایط درس‌خواندن نداشتیم و فقط توانستیم تا کلاس هشتم درس بخوانیم میخواستم بدونم چه جوری باید اقامت دائم آلمان را بگیرم آیا امکانش هست آنچنان پول خاصی هم نداریم با تشکر  
 Elina
  Agar pule kafi nadarin che juri miyayn alman?ghabuli bastegi be keys dare va agar betuni bemuni mituni zabanbekhuni va entekhab reshte.  
 Rahmatmirzaei
  سلام من یه پسر ۱۷ ساله هستم و پدر مادر ندارم و من کار می‌کنم و خرج خودم رو در میارم خیلی دوست دارم که برم کشور آلمان و پناهنده بشم بلکه تحصیل کنم زندگی خودمو کلا عوض کنم شرایطم در ایران خیلی بده من نمیدونم آیا برم آلمان یا نرم به دلیل دیگه هم دارم که می خواهم مهاجرت کنم حال روحیم زیاد خوب نیست و بیشتر به فکر خودکشی کردن هستم با خودم فکر می کنم که اگر بجای خودکشی کردن مهاجرت کنم بهتر باشه میخواستم ببینم که دوستان چی میگن مگه میشه راه خوبی بهم نشون بدید ممنون از شما و سایتتون  
 حسن
  برو خوبه  
 Armin Ebrahimi
  سلام دوست خوبم مدرک تحصیلیت چیه؟  
 Sh
  برو ترکیه اونجا تقاضای پناهندگی کن از سازمان ملل بعد دو سه سال میفرستنت کانادا  
 نیکی
  میان خودکشی و مهاجرت دو دل هستی دوست عزیزم ؟؟ نمی دونی کدوم رو انتخاب کنی ؟؟من برات یه پیشنهاد خیلی خوب دارم . نظرت چیه که هر دو تاشو انتخاب کنی ؟؟ آخه میدونی چیه ؟؟ خودکشی هم خودش مهاجرتهبه نظرم خودکشی کن ، با این کار هم خودکشی کردی هم مهاجرت کلام آخر 👇👇دوست عزیزم . لطفا ترشحات عفونی مغزت رو وارد فضای عمومی نکن . اینکه می خوای خودکشی کنی رو برای خودت و مادرت نگه دار . حق نداری این چیزارو تو فضای عمومی بگیالبته هدف تو این بود که مظلوم نمایی کنی و بگی آدم بدختی هستی تا یه آدم میلیاردی که داره کامنت هارو میخونه بیاد دست تو رو بگیره کمکت کنه . من امثال تو رو خیلی خوب میشناسمدفعه ی بعدی جور دیگه ای باهات حرف میزنم  
 محمد عبدالمالکی
  سلام.من در برق20هزار ولت خط گرم مهارت دارم ایا کشور المان بمن اقامت میدهد.چکارهایی باید انجام دهم و چقد هزینه دارد  
 مجید
  سلام ادمین محترم.من فوق لیسانس مدیریت هستم متقاضی رفتن به آلمان با خانواده ام هستم خواستم بدونم حقوقی هم پرداخت میشه به خانواده ام .شغل خودم و همسرم معلمیه. اونجا کارایی نداره .ممنون راهنمایی بفرمایید  
 نوید
  سلام من 30 سالمه و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی دارم و همسرم هم کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری هست ما یک دختر 4 ساله داریم و قصد مهاجرت به آلمان را داریم . به نظر شما بهتر است از کدام روش برای مهاجرت به آلمان اقدام کنیم؟ و آیا وکیلی هست که بتواند تمام کارهای لازم را انجام دهد؟  
 حمیدرضا خسروی
  سلام من همراه خانواده ام و دوفرزند پسر زیر ۶ سال قصد مهاجرت به آلمان و داریم شغل یا مهارت در صنعت جوشکار تمامی الیاژهای صنعتی هستم البته سابقه کار در صنعت و تاسیسات پالایشگاهی و پتروشیمی دارم خواهشمندم منو راهنمایی کنید ایا میتوانم به این کشور مهاجرت کنم ؟  
 charter717.com
  با سلام من در ایران هنرجوی رشتهٔ صنایع چاپ هستم و ۱۷سال دارم و از انجا که این صنعت در المان یکی از پُردرآمد ترین صنعت هاست و به این صنعت اهمیت زیادی میدن قصد دارم برای ۹۰ روز تحصیلی به این کشور سفر کنم اما هیچ اطلاعاتی دربارهٔ اون ندارم میخواستم اگه میشه کمکم کنید.  
 محمد احمدی
  سلامٍٍٍٍٍ، من ساکن تهران و 27 سالمه ، در حال حاظرمشغول به خدمت سربازی هستم و 18 ماه مانده به پایان خدمت سربازیم.از زمان فارغ التحصیلیم بعد از خدمت سربازی به مدت 7 سال خواهد گذشت،و تا اتمام سربازیم زبان آلمانی را تا سطحB2 تمام خواهم کرد و تحصیلاتم در سطح کارشناسی مهندسی نرم افزار کامپیوتر میباشد . سوالی که در رابطه با ویزای تحصیلی آلمان دارم اینه که می خواستم بدانم برای موردی مثل من می توانم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم یا خیر؟ممنون میشم حتما جواب سوالم را بدهید.  
 نفیسه فولادی
  سلام من 30 ساله ام فوق لیسانس زمین شناسی چطوری برای دکترا در آلمان اقدام کنم؟  
 عنایت القاسی
  بهترین روش برای مهاجرت به المان برای رفتن چقدر هزینه لازمه کارت پایان خدمت هم لازم هستش  
 جواد
  بابا این چه وضعه نصف ایران میخان برن المان این همه کشور خوب نروژ؛سوئد؛دانمارک؛فرانسه؛بریتانیا؛همه گیر دادید به المان!!!! روسیه هم بد نیست ولی حیف که ایران خودمون اینجوریه همه دارن فرار میکنن ای خدااا  
 یه میهن پرست
  مردم دارن میرن چون پول ندارن چون ارامش ندارن چون هر روز بدبخت تر از دیروز داریم میشیم  
 الی
  آخه جالبه 99 درصد اینایی هم که اینجا گفتن میخوان برن آلمان، نه تحصیلات دارن نه پول دارن نه تخصص!!!!! چه فکری با خودشون کردن؟! فکر کردن آلمان تو روی اینا ماه دیده؟!!! یا اینکه اینکه آلمان نوانخانست؟!!!!  
 یه میهن پرست دیگه
  اینجوری که اینا دارن جلو میرن، کم کم باید تو فکر مهاجرت به افغانستان و بورکینافاسو و جیبوتی هم باشیم. آلمان که سهله  
 Fati
  بله کلی کشور خوب دیگ هست اما خیلی گرون تر آلمان  
 فاطمه
  جا داره بگم روسیه اصلا کشور خوبی نیست.دانمارک هم خوبه ولی خیلی سخت میگیرن مثل هلند برای کیس سختگیرو مدرک میخون.ولی نروژ فوق العادس.  
 همشهری
  سلام خدمت همه عزیزان داشتم نظر دوستان رو می خوندم و به دوراهی چه کنم رسیدم. بعضی ها یه طور میگن مهاجرت نکنید که زیر دل ادمو خالی میکنن و بعضی ها هم نظرهای جالبی میدن واسه رفتن.من کاری به بقیه عزیزان ندارم ولی شرایط خودم اینطوریه که الان دارم واستون پست میزارم از دیشب نخوابیدم و فکرم مشغول کاره یه کار ابرومند که نون زن و بچمو بدم و تهش یه پس اندازی واسه اینده خودمو بچه هام ولی نیست نمیدونم فقط واسه من نیست یا واسه بقیه جونای ایرانی مثل من که این همه درس خوندم و لیسانس گرفتم و الان که 27 سالمه کار نیست هر جای که بگید هم سراغ گرفتم واسه کار. هر جایی هم کار کنی اخرش دست مزدتو نمیدن منم به فکر افتادم برم پناهنده بشم بعد از اقامت زن بچمو بیارم پیش خودم ولی با این نظرهای دوستان ته دلم واقعا خالی شد ولی از طرفی شاید بیشتر از 20 نفر از دوستان و اشناهامون که تو این چند ساله که گرفتن راحت پناهنده شدن و دارن بهشون اقامت میدن حتی یکی رو میشناسم که ساقی مواد بود اینجا الان 4 ساله داره المان زندگی میکنه که فارسی رو به زور صحبت میکرد یعنی واقعا ما از اون کمتریم  
 ابور
  شما بمون تو همین مملکت کسی که هنوز نمیدونه به جای توی دل آدمو خالی میکنن نباید بگه زیر دل آدمو خالی میکنن هنوز خیلی راه داره تا بخواد بره اونورهمینجا واسه تو زیاد هم هست  
 Atin
  مطمئن باش اون آشنای ساقی تون اومده اینجا دست گل به آب می ده و آبروی نداشته ایرانی ها می بره ، آخرشم جاش تو زندان هاونی که گفتی نمی تونه فارسی خوب حرف بزنه همش لافه...من الان سالهاست تو آلمان زندگی می کنم ، نه لهجم عوض شده ، نه فارسی رو بزور حرف می زنم .اینجا هم مشکلات خودشو داره ، اینجا خارجیها جزو شهروند دسته پنجم حساب می شن شغل خوب مال خود آلمانیها ست، کاره هایی که هیچ کس انجام نمی ده می دن به خارجیها، اینقدر از آدم کار می کشن تمام استخوانت خورد بشه ، هیچ گونه رحم ترحیم وجود نداره ، درسته آشناها تون اومدن اقامت گرفتن یک و دوسال اول کارشون ندارن بعد تخته گاز پشت سرشون چیکار می کنی باید بری سر کار بعد، تو هم باید فرم پر کنی بفرستی این شرکت اون شرکت برا کار ولی کو کار از صدرصد شاید ۱۰درصد یه کار کارگری ،تمیز کاری چیزی گیرت بیاد اونم با کمترین دستمزد بعد از شش ماه هم اخراجت می کنن کیه آدم جدید میارن جات، باز روز از نو روزی از نو، باز اداره کار می خوادتت که چیکار می کنی برا کار ؟ ..... اگه کار نکنی پول چندر غازی که بهت میدن قطعش می کنن یعنی همش استرس همش نگرانی ، ایتجا نمی تونی پول دار بشی برا همه چیز باید مالیات بدی .....برا خونه پیدا کردن هم کار که حضرت فیله...من چون ازدواج کردم اومدم ،از همون اول پشیمون شدم ولی دیگه نمی تونستم برگردم به خاطر یه سری مسائل ....غربت هم که بماند تا یه چند سالی درگیر مشکلات روحی وروانی هستی .....آلمان دوبار با خاک یکسان شد ولی مردمش وایستادن کشورشونو ساختن به جای اینکه که پناهنده بشن ، ولی هم وطن های من همه دارن کشورشونو خالی می کن و جا رو برای دزدها هموار می کنن ، بسیار عالی ...  
 یاس
  دوست عزیز ماهم سنیم خوشبحالت با این اوضاع درامد تونستی ازدواج کنیمن مکانیک خودرو هستم و در حال حاضر ماهیانه یک میلیون و پانصد هزار تومان بهمراه بیمه کار میکنم ولی اینجوری که میبینم سال بعدی این درامد حتی هزینه خورد و خوراکم رو تامین نمیکنهمتاسفانه پول کشورمون جز ۱۰ تا از بی ارزشترین پولای دنیاس  
 حسام
  داداش من 17 سالمه و با وجود درس خون بودن ، امیدی برای کار نمیبینم در ایران.یه راهنمایی بهت بکنم البته منم تا حدودی از دعوت کردن و اینچیزا میدونم. اگه عمویی ، خاله ای و..... داری که نسبت قومی باهات داشته باشن که در المانن باهاشون در تلگرامی چیزی ارتباط برقرار کن و بهشون بگو میخوام برام دعوتنامه بفرستی و تو نت سرچ که شرایطش چطوریه بعد بهش بگو چیکار کنه البته زنو بچت تو ایران بمونن بعد از اینکه تونستی اقامت دائم رو بگیری به اونا هم دعوتنامه بفرست.  
 امید
  سلام دوست عزیز ن ما کمتر از اونا نیستیم فقط شرایط قبولی گرفتن و پناهندگی ب شدت سخت شده و هرکسی قبل از 2015 رفت آیندش رو ساخت ولی الان واقعا سخت شده  
 دانیال
  سلام حسام الان عمویی من 10ساله آلمان زندگی میکنه و اقامت دائم رو گرفته آیا اون میتونه برام دعوت نامه بفرسته ممنون میشم جوابم بدین  
 عبدالمنان نیازی
  برای تحصیل.  
 نظری
  سلام من 42 سال دارم 17 سال سابقه مدیریتی در زمینه ایمنی و بهداشت و محیط زیست دارم می خواهم بروم آلمان و اقامت بگیریم با فردی که خود نیز پناهند در آلمان است و درس مدرسه اش دارد تمام می شود قصد ازدواج دارم آیا این فرد می تواند اقامت را در آلمان تضمین کند قرار است بیاید ایران عقد کنیم و بعد از مدتی من بروم آلمان لطفا راهنمایی فرمائید قابل ذکر است خانواده همسر آینده ام خود قبلاً از افغانستان به ایران مهاجرت کرده اند  
 مانی
  بله میشه  
 هورتاش رضایی
  سلام من هورتاش رضایی هستم ۹سالمه و کشور آلمان رو دوست دارم و میخوام بیام برای تحصیل و فقط خودم تنها هستم.خوشهال میشم که به من راه هل بدید ممنون میشم.  
 محمد
  سلام هورتاش اول دبپلم بگیر انشالله زود میای آلمان  
 جعفر
  سلام هورتاش محمد دروغ میگه قبل از سن قانونی اقدام به پناهندگی کن زودتر جواب میگیری  
 شراره حسین زاده
  ایا برای کسی که دیپلم خیاطی به صورت حرفه ای داشته باشه میشه اقامت گرفت  
 نرگس درویش
  سلام بله من هم دیپلم خیاطی داشتم ۴ ماه رایگان دوره دیدم و الان اقامت آلمان رو هم گرفتم  
 شیوا قاسمی
  سلام دوستان من لیسانس طراحی پارچه از دانشگاه پیام نور دارم و الان درحال گذروندن دوره های خیاطی در وزارت ارشاد هستم. میشه راهنماییم کنید از چه طریقی برای اقامت آلمان اقدام کنم راحت تر به جواب میرسم؟  
 Behzad
  سلام بهترین روش اقامت توی آلمان رو بهم بگید در ضمن هامبورگ مد نظرم و قراره نامزد کنم  
 مانی
  سلام بهترین روش ازدواج هست که شما بعد از سه سال به اقامت دائم المان دست پیدا میکنید  
 زهره
  سلام. من 31 ساله و متاهل با 2 فرزند که یه فرزندم مشکلات مغزی داره و هزینه های زندگی و درمانش بسیار زیاده. همسرم لیسانس زیست شناسی با 37 سال سن و سابقه 10 ساله کار تو داروسازی های معتبر رو داره. در آلمان هم با یه شرکت معتبر همکاری داشته چند مدت. سرمایه زندگی مونم حدود 500 میلیون هست. با توجه به شرایط خاص فرزندم چطوری میتونیم اقامت آلمان رو بگیریم  
 شیوا صدیق
  سلام دوست عزیز من هم پسرم مبتلا به اوتیسم هست و دخترم ام اس داره ما از طریق یکی از دوستان که معرفیمون کردند با شخص بسیار مطمعنی آمدیم کاملا قانونی و چون اینجا بچه های اوتیسم یا پیش فعال یا اصلا هر مریضی کاملا درمان با بهترین داروها رایگانه و خونه مجانی میدن و ماهیانه حقوق  
 بهاره
  سلام.من ام اس دارم.چطور میتونم اقامت آلمان بگیرم  
 اسماء
  با سلام انشالله که مشکل همه حل بشه .. خانم شیوا صدیق میشه منم راهنمایی بفرمایید من یک دختر سی پی خفیف دارم البته از لحاظ جسمی و هوش فوق العاده داره توی ایران نه دارویی هست و نه دوایی متاسفانه از لحاظ مالی هم مشکل دارم به خاطر شرایط دخترم دوست دارم بیام آلمان لطفا منو راهنمایی کنید  
 صادق عباسی
  بنده 22سالمه مدرک لیسانس رشته مکانیک سیالات دارم اگر برای مهاجرت در این مورد پناهنده خواستند ممنون میشم ب من خبر دهید 😊  
 سعید کرمی
  سلام من رشته ماشین افزار وخانمم پرستار هست هردو ۲۹ سالمونه وشاغل هستیم میخواستم ببینم چطور میتونم اقامت آلمان بگیرم ممنون  
 هورتاش رضایی
  سلام. من هورتاش هستم. نه سالمه و میخوام دوره ی دبیرستان رااونجا باشم میشه شرایط روبهم بگید که چه جوری میشه بری اونجا؟  
 رسول متقیان نژاد
  من یه پسره ۵ساله دارم که نجار وام دی اف کارم چه جوری میتوانیم پناهندگی بگیرم " درضمن با پسرم زندگی میکنم "ممنون میشم راهنمای کنید  
 مرتضی
  آقا سلام من پسری 16 ساله هستم افغانی هستم وپدرم 3سال پیش رفت آلمان ما توکشور سوریه بودیم البته اونجا به دنیا اومدم واونجا بودیم تا پارسال که خسته شده بودیم از جنگ اومدیم ایران البته با مامانم میگم اگه بتونید مارو کمک کنید ومارو پیش بابامون ببرین  
 مهدی
  باعرض سلام وادب میخواسام بپرسم که پسرعموی بابام حدود40ساله توالمان زندگی میکنه بنظرتون این میتونه کاری واسه اقامت من بکنه؟  
 کاپیتان 24
  زنگ بزنی به خودش بهتر جوابت رو میده  
 Hadi
  سلام من ۲۰سال سن دارم تازه رفتم سربازی که ۱۹ماهم مونده مدرک فوق دیپلم آسانسور دارم که در ایران و اکثر کشور ها جز رشته خواص حساب میشه و حدودا۸۰میلیون هم پول دارم میخوام آیا میتونم برای تحصیل یا کار در کشور آلمان اقامت بگیرم به نظر شما آلمان خوب هست یا استرالیا ؟؟  
 منصور
  سلام من کشاورزی میخونم آیا در آلمان میتونم اقامت کنم  
 قهرمان خسروی
  سلام من برق خودرو کار کردم میتونم در المان کار پیدا کنم  
 داودسطوتی دلاور
  سلام من مدرک تحصیلیم سیکله اما بعد اچهارده سالگی که درس راگزاشتم کنار درکارگاه صنعتی مشغول بکارم والان نزدیک 15 سال درکار تریلی کمپرسی ساری هستم ودراین کار 10 سال است که استاد کار هستم واین را هم میدانم که المان در کار جدیدترن وبروز ترین کمپرسی ها رامیسازه حالا من میتونم درالمان با شغل تریلی سازی پناهندگی بگیرم سربازی هم رفتم پاسپورت نیز دارم  
 سحر
  سلام، من سی سالمه ، قصد مهاجرت به آلمان دارم،از چه طریقی میتونم مهاجرت کنم؟چه چیزهایی لازمه بدونم واسه مهاجرت؟ و باید چطور اقدام کنم؟  
 محمد کشاورز
  سلام دوستان.من لیسانس عمران و فوق لیسانس آب دارم ۳۳ساله با حدود۱۰سال سابقه کاری و متاهل.خانمم هم مدیریت خونده.میخواستم اقدام کنم واسه مهاجرت به آلمان؟راهنماییم کنید ممنون  
 محمد
  با سلام و خسته نباشید من 30 سالمه و کار جوشکاری بلدم نرده استیل و کناف را انجام می دم می خواستم بدونم برای رفتن به آلمان چه کاری باید انجام بدم ممنون میشم راهنماییم کنید  
 ندا
  سلام من 44 سالمه با 2 فرزند 3 و 5 ساله و شوهرم فوت شده و 19 سال سابقه کار دارم و بیمه هستم و لیسانس کتابداری دارم از نظر مالی در مضیقه هستم می خواهم اگر خدا بخواد بچه هام تو کشور آلمان یا کشور های دیگر بزرگ شوند ممنون میشم مرا راهنمایی کنید که از چه طریقی و با چه هزینه ای  
 احمد امینی
  باسلام ، بنده مدرک کارشناس بازرسی جوش دارم و فرآیندهای جوشکاری برق،آرگن،توپودری،زیر پودری، CO2 را مسلط هستم،خواستم برای کار در آلمان اقدام کنم،لطفا سایت یا شرکتی که نیاز به مهارت جوشکاری داره را به من معرفی کنید،ممنون میشم،موفق باشید.  
 افشین
  سلام آقا من اشپزیم خدایش خوبه و زبان آلمانی بلد نیستم چطوری میتونم برم آلمان  
 احمد فرامرزي
  همسرمن پرستاره بیش از 15سال سابقه کاردربیمارستانهای دولتی داره ومدرکش از دانشگاه تبریز هست ومتولد 1358میباشد ودوتا فرزند داریم میخواهیم ویزای کارآلمان بگیریم. درصورت امکان راهنمایی کنید.  
 Mohammad hossini
  سلام من میخواستم یک سوال بپرسم من الان در کمپ ترکیه هستم حدود شیش ماه هست زیر سن ونظر دولت ترکیه ایا در این کمپ ها بشینم کیس مون در میاد گشور های اروپایی یا امریکا و چقدر زمان میبره گه کیس طول بگشه قبولی ات ممنون از شما  
 سعید عزیزی
  با سلام بنده تعدادی از نظرات دوستان رو خوندم والانهم در حال گذروندن b2المانی هستم و با 15 سال سابقه کار و همسرم هم پزشکه و با سابقه کار طولانی . الان هم تو ایران با یه همشهریمون که 35 سال تو المان بوده و واسه اورلاب اومده ایران یروز در میون در ارتباطیم. محض اطلاع همه میگم با صحبتهایی که با ایشون و چند نفر دیگه داشتم خلاصه بگم حداقل باید برای جاب زوخه یا جاب حتما ب2 داشته باشید تا بتونید ارتباط داشته باشید با مردم . و باید برای هدفتون که همون المان رفتنه جوربزه دوساله برای دستیابی به ب2 رو ازخودتون نشون بدین . وهی نیاین یه چیزی بپرونین که من میخام برم المان و.... چکار کنم. دوست اول شما تو المان زبان سخت المانیه واقعا میگم. حالا شما چه پند گیری یا ملال. موفق باشید.  
 سوده
  سلام بنده لیسانس پرستاری از دانشگا ازاد دارم میتونم برای کار و اقامت به المان برم؟  
 مهری
  سلام و خسته نباشید من خانوم ۳۱ ساله هستم با مدرکه دیپلم و رشته ارایشگری بین المللی دارم صاحب دو پسر۱۰ و ۶ ساله من میتونم اقامت از المان بگیرم ممنون میشم جواب بدین  
 غلامرضا هستم
  شغلم نانوایی هست ایا کار در زمینه نانوایی وجود داره ویزا میتونم بگیرم  
 Mojtaba
  نه نمیشه  
 Arman ebm
  سلام آرمان هستم 17سالمه ومیخواستم برا تحصیل در دوران دبیرستان به آلمان بروم و میخواستم بدونم که چقدر برام هزینه داره وچکار باید بکنم اگه بخوام با خانواده محاجرت کنم چطور؟  
 Fateme sd
  سلام و خسته نباشیدمن فاطمه ۲۶ سالمه دارای دو مدرک کارشناسی معماری و طراحی لباس و به هنر نقاشی هم مشغلوم اما میخواستم‌ببینم ممکنه از طریق بیماری خاص ویزای مهاجرت بگیرم ممنون میشم پاسخ بدین  
 aria
  من کامنتا رو خوندم..سرمایه ها حدودا از 50 تا 100 ملیونه سرمایه خانواده من خیلی بیشتر از این حرفاس حداقل 500 اینا...ولی هیچکدوم زبان بلد نیستیم و خواهرم هم زیر سنه قانونیه...و بابام هم میگه خیلی سخته مهاجرت و پول زیاد میخواد وگرنه باید پناهنده بشی... میخواستم بببینم با سرمایه ای که ما داریم راحت ترین راه مهاجرت چیه  
 بیتا عبدالهی
  من یه پسر دوساله مریض دارم میخوام مهاجرت کنم به المان واسه مداوا سیستم پزشکی المان چه جوریه  
 Nanvaei
  man 39 sale moghim alman hastam wa dar aksare keshwarhaye donya zendegi kardam wa az nazare bimarestani wa pezeshgi alman yeki az behtarin wa mozahaztarin bimarestanhaye donya ro dare ba motakhassesin aali  
 Mus7
  من ۱۷ سالم یه یکسالی تو پدیده بازی کردم انصافن فوتبال ایران از فوتبال بوی نبورده همش بفکر پول هستن شنیدم المان برزیل و کشورای اروپای از اونای که استعداد فوتبال دارند تست میگیره اگه قبول شه حمایت مالی میکننش من چجوری میتونم برم المان یا برزیل راهنمایی کنید ممنونم  
 پیام جهانگیری
  Payam Jahan:سلاممن 26سالمه مدرک لیسانس مکانیک دانشگاه ازاد خمینی شهر معل ۱۶در حال خدمت هستم ۱ سال دیگه از خدمتم موندهمیخواستم برای ویزای کار اقدام کنمکار طراحی صنعتی با نرم افزار کتیا و ساخت قالب تزریق مهارت دارم و اگه بشه میخوام تو همین رشته کاری کار پیدا کنممدرک نرم افزار رو هم از فنی حرفه ای میتونم بگیرمزبان المانی هم دارم میخونم اگه بتونم مدرک بی۱ رو میگیرمممنون میشم راهنماییم کنید چطور باید اقدام کنمایا این شاخه کاری المان هستو اینکه تقریبا با رشته تحصیلیم هم مرتبط هست  
 سپیده رضازاده
  من قصد مهاجرت ب المان و داشتم فقط میخاستم بدونم از چ طریقی برم ک خطرب نداشته باشه ینی قاچاقی نمیخام برم  
 محمد
  اگه میخوای پناهندگی بگیری جز اون هیچ راه دیگه ایی نداری  
 رضا طاهرپور
  سلام خسته نباشید من و خانومم هم قصد مهجرت به آلمان داریم  
 امیر محمد
  سلام من دانشجوی ترم ۳ دندان پزشکی اممی خواستم ببینم با توجه ب رشته ام میتونم اقامت المانو بگیرم  
 فرید
  سلام وقت بخیرمن می خوام در المان شغل بزنم آیا با شغل ازاد می تونم مقیم بشم ؟ 🌺🌺🌺🌺  
 محمد
  اره ولی باید پناهندگی آلمان و بگیری  
 پروین زندی
  سلام من خانمی ۲۴ساله هستم که قصد مهاجرت با آلمان رو دارم .کاردانی امداد سوانح هلال احمر دارم و چندین دوره امدادی گزراندم لطفا راهنمایم کنید  
 محمد
  سلام دوستان من ۱۹سالمه و سربازیم نرفتم میخایم با برادرم بریم المان پولم نزدیک یه ۴۰.۵۰تومنی داریم داداشمم ۲۶سالشه و خدمت هم رفتن خاستم بدونم باید چیکارکنیم چجوری بریم بهتره  
 ش
  سلام بهترین راه اینه که شما هم اول سربازیتونو برید و در ایران فوق لیسانس بگیرید بعدش برای کار یا دکتری برید اونجا  
 رضا اسماعیلی
  سلام. من واقعا. میگرن گرفتم از بس سر درد. بیکاری کشیدم. دلم مخاد مهاجرت کنم به المان. شاید واسه من جوان. 25ساله. کاری پیا شد. ک بتونم. زندگیمو سر سامان بدم  
 Mirana
  منم دقیق مثل تو ام داداشم رفته سوئد من میر سربازی برمیگردم اون دعوت نامه میفرستم منم میرم  
 میثم
  سلام ۲۴ سال سن دارم مدرک ارایشگری دارم مدرک فوریت های پزشکی و انگل شناسی دارم قصد مهاجرت دارم از چه طریقی باید اقدام کنم؟ و اینکه کار برای این مدارک من هست ؟  
 Mones ketabi
  سلام من خانمی ۳۵ ساله هستم که حدود ۱۷ ساله کار آرایشگاهی میکنم یعنی ۱۷ ساله مدیریت و مربیگری آموزشگاه آرایش و پیرایش دارم و قصدم اقامت گرفتن برای المان سرمایه م هم حدود ۲۵۰ میلیون تومن بیشتر نیست بهم لطف کنید بگید چه طور امکانش هست صورت گرفتن این امر  
 Hazhir
  با اون پول مستقیمن میتونین برین انگلیس و هم کار خودتونو ادامه بدین هم سرمایه گذاری کنین  
 Elham
  سلام من ۱۷ سالمه .معماری میخونم ‌.میخوام وارد آلمان بشم و اونحا تحصیل و اقامت دائم آلمان بگیرم کسی هست کمکم کنه  
 alireza
  منم معماری میخونم و قصد مهاجرت ب المان رو دارم .  
 فریبرز
  سلام دوست عزیز چ کمکی میخای  
 HAZEM.BOMOGHYNEMI
  Salam man to vojodam yek honar kheyli herfeei ro daram ke khanandegye be sabk pap .mikhastam bebinam ke jaee bray man hast va man bayad chetor vared german besham.mersi age be soraat javabe mano bedid man 26 salame  
 pishvamaazi
  سلام من ۱۸ سالمه و تو رشته های رزمی تخصص دارم و تو تیم ملی کونگ فو هم هستم میخواستم ببینم راهی هست که من بتونم به المان مهاجرت کنم.لطفا کمکم کنید  
 ابراهیم پهلوان
  سلام منم درام داخل تیم کیک بوکسینگ هستم منم میخام برم آلمان لطفا راهنمایی کنید الان تا کمربند آبی رو گرفتم دوتا دیگه بگیرم استاد میشم از این راه میشه اقامت گرفت  
 hadis
  سلام من 14 سال دارم و میخواهم به آلمان و به پسش دایی ام بروم میخواستم ببینم سن من میخوره به مهاجرت البته تنهایی  
 Nasim
  سلام.من دانشجوی رشته ی اتاق عمل هستم.میخواستم بدونم بعد از اتمام درسم میتونم به عنوان نیروی کار به المان مهاجرت کنم؟و چطور و کجا باید درخواست بدم و چقدر پس انداز از قبل باید داشته باشم.  
 Afschin
  با سلام ۲۵ ساله لیسانس برق قدرت دارم و مدرک فنی آسانسور تکنسین آسانسور را دارم میخوام از طریق ویزا شنگن آلمان بگیرم آیا با ویزا شنگن پناهنده میدن یا نه؟ لطفا راهنمایی ام کنید ممنونهمه بدبختی گیر افتادنااااا  
 محقق
  سلام برای مهاجرت به آلمان و یک زتدگی معمولی در این کشور(کلا هزینه مهاجرت،اجاره خونه و یه کار کوچیک راه انداختن) چقدر پول لازمه؟اگه کسی اطلاع داره ممنون میشم راهنمایی کنه  
 .,,کریم پورجعفر
  سلام جوشکار گاز هستم با 14سال سابقه وکلیه مدارک فنی حرفه ای رو دارم امکان گرفتن ویزای کار در المان را دارم  
 Asi darbe dar
  اول زبان اون کشور که میخوای بری یاد بگیر،دکترم که باشی اول زبان.  
 nazielia
  سلام میشه برای گرفتن اقامت آلمان بدون گذاشتن ضمانت چطور میتونم اقدام کنم راهی داره دو پسر 13و19ساله دانشجو دارم با توجه باینکه از پس مخارجمون بخوبی برمآییم آشپزی ملل دوره دیدم اما مدرک ندارم ومدتی در آشپزخانه کار میکردم فقط دنبال راهی میگردم تا از اینجا ببرمشون اما سرمایه ای ندارم  
 مهدی
  عزیزم باید سرمایه داشته باشی اونجا یک کاری کنی واسه خودت  
 مهران هدایت
  سلام من ۱۵ سالمه رشته کامپیوتر میخونم کلاس خصوصی میرم ودلم می خواهد برای ادامه تحصیل به آلمان مهاجرت کنم چه باید بکنم لطفاً درین مورد راهنماییم کنید  
 Abdullah
  دقیقا مثل خودمی منم میخام برم المان و کمپیوتر خوب بلدم  
 احمد
  داداش تو کامپیوتر خوب تایپ کن،المان رفتن پیش کش  
 مانی
  سلام من آقایی 41ساله هستم با مدرک کارشناسی مهندسی برق قدرت ومدرک کارشناسی ارشد انژی های نو دارای 15 سال سابقه کار اجرایی در زمینه برق ومخابرات عضو نظام صنفی رایانه عضو نظام مهندسی با رتبه پایه دوم عضو انجمن پیمانکاران برقبرای گرفتن اقامت دائم خودم وهمسرم با مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی وکارشناسی ارشد مهندسی مالی دخترم محصل دوره ابتدایی پایه چهارم باید چکار کنم از چه روشی راحتتر میتونم اقامت دائم بگیرم لطفا راهنماییم کنین  
 sohrab
  با عرض ادب من ۱۵ ساله که خرج از ایران هستم.و در اروپا زندگی میکنم اول اینکه با مهاجرت خیلی چیزها رو از دست میدید و یک چیزاهای رو بدست میاورید. باید بگم اگر قصد مهاجرت دارید پناهندگی راه درستی نیست چون اول به زمان و رود شما بستگی داره ه مثلا ایران توی ردیف چندوم قرار داره از نظر پناهنده پزیری. دوم شرایط بد کمپ هست سوم صد در صد بخاطر این که انتظار طولانی باید بکشید و همیشه استرس دارید که ایا اقامت به شما میدن یا نه مشکلات روحی و روانی پیش میاد که جبران ناپزیره چهارمشما باید ثابت کنید که مشکل جانی یا عقیدتی یا مذهبی یا قومی دارید ! در ظمن دیگر مثل قدیما نیست که پناهنده شوی بعد بری ترکیه بعد ایران. شما بعد قبولی در برگ پاس شما زده طبق عهد نامه زنو شما قادر به مسافرت هستید الا به کشور زادگاه. در خصوص کسانی که تحصیلات دارن باید بگم باید حتما تو کارشون خبره و تک باشن. چون اینجا دکتر ومهندس و فق لیسانسای جور وا جور زیادی هست که یا راننده تاکسی هستن یا تو رستوران کار میکنن یا از افراد سالمند نگهداری میکنن. بماند که مثل ایران هم شما نمیری در شرکت دنبال کار باید سیوی / روزومه/ خودتون را بفرستید تازه اگه اسم شما مثلا حسن حسین علی محمدو غیر .. باشد اثلا خوانده نمیشود. در زمن به اون دسته ااز کسانی که میگن ما رفتیم چرا بر نمیگردیم یا میترسیم جایمان تنگ شود. نه عزیز امسال ما زجر زیادی کشیدیم و همه با ارزو امدیم ولی بعد از مدتها ادم مثل کفتر دو بامه میشه نمیدونه مال کدوم طرف هست کدورت ها زیاد میشه سردی بین خودش و خانواده و دوستان قدیم میبینه. پس کارش روز به روز فکره که بمونم یا برم و سالها می گزره. از ما گفتن بود خودتان میدانید امیدوارم همه به ارزوهایتان برسید. درزمن باید بگم دوستان زیادی دارم که با خانواده امدن ولی الان متلاشی شدن.و برای ان دسته از عزیزان که فکر کلوب و کازینو و ازادی هستن. بله همه هست ولی خرجش بالا و ادم بیکار میخواهد و پول زیاد ! شاید بعد از مهاجرت یکی و باری بروید ولی اطمینان میدم که همان یکی دو بار باشد . عزیزان زندگی واقعی با فیلم و شوهای پخش شده از تلوزیون خیلی فرق داره. اگر حدف واقعی برای تحصیل داری و اگر سرمایه داری از راهای دیگر استفاده کن.  
  محمد جوکتر
  مرسی از راهنماییت اب پاکی رو رو دست خیلیا ریختی  
 مسعود ازیونان
  سلام دوست عزیزممنون ازراهنماییتون ولی پیشنهاد میکنم شماکه 15ساله اروپا هستید اگه زحمتی نیست وخسته نیستی دوکلاس زبان فارسی هم یادبگیری بدنیست آخه 10خط نوشتی ولی22تا غلط املایی داری داداش فدات شم مستراروپااااااااااااایی  
 رضا از ایران
  با سلام.دوست عزیز،مهم راهنمایی درستش بود نه غلط املایی هاش.امیدوارم از راهنماییهای این دوست عزیزمون کاملا استفاده کنید.چون لپ کلام و واقعیت محضه.  
 شاهرخ ناجی
  ممنون از راهنماییت.عالی بود  
 محمد
  ایشون فک کنم از ۲ سالگی تشریف فردن اروپا  
 Sama
  مسعود خان دوستمون زحمت کشیدن تجربیات و نظرات خودشون رو گفتن و ۱۵ ساله از فارسی نوشتن دور بودن . ایرادی وارد نیست . کاش با خارج رفتن اخلاق و فرهنگمون رو از دست ندیم  
 ندا
  سلام خدمت شما دوست عزیز، اینایی که گفتین درسته اما من تو ایران زندگی میکنم به عنوان یه مهاجر افغانستانی نمیدونم راجب مهاجرافغان در ایران چیزی میدونید یانه . بنده متولد ایرانم و ۲۰سالمه از سن ۱۳ یا ۱۴سالگی شروع به کار کردم شاید مسخره باشه از نظر بعضیا کار من کشاورزی بود چون من هیچ مدرک تحصیلی نداشتم و ندارم چون اصلن نتونستم درس بخونم برای درس خوندن تو ایران نیاز به پوله که ما نداشتیم شاید خیلیا داشتن ولی ما نداشتیم برادر من تو ۱۴سالگی شروع به کار کرد نمیدونم ما میتونیم پناهنده بشیم یا نه اصلن درسته پناهنده بشیم یا نه من حاضر شدم کار کنم تا برادرم درس بخونه اما نشد چون هم بی کاری زیاد شده هم گرونیه و اینا فقط شامل حال من نیست شاید خیلیا باشن که ایرانی هستن وضعیت بدتری دارن افغانستان که از ایران بدتره نمیدونم واقعا ادمایی مثل ما چی میشن . اینم بگم من حتی اگه مدرک خاصی داشتم بازم حاضرم تی بکشم اما حداقلش اینده مو بتونم از بدتربه بد برسونم اگه میشه یه جوابی بدین بنظرتون ما میتونیم پناهنده بشیم اصن بدردمون میخوره اگه نتونستین جواب بدین که هیچ ،،، در هر صورت ارزوی موفقیت دارم براتون  
 محمدرضا نج
  سلام ، به نظر من ایشون راهنمایی نکرده هیچ، مثل رسانه های داخلی کشور خواسته باعث نا امیدی دیگران برای اقدام به مهاجرت بشه . درسته که هر کسی مهاجرت کنه براش فرش قرمز پهن نمیکنن و در ابتدا یه مشکلاتی براش پیش میاد اما نهایتا هدف کسی که مهاجرت میکنه به نظر من این هست که اعتقاد داره جایی که میره آینده بهتری داره ، میدونه تکلیفش بعد از قبول شدن درخواستش مشخصه ، من دوستان بدون سواد حتی دیپلم رو میشناسم که حتی بدون هیچ سرمایه ای به کشورهای غرب اروپا رسیدن اول براشون کمی مشکل بود اونم به خاطر غریب بودن اما الان بعد یکی دو سال رضایت دارن و زندگی خوبی دارند اگر کسی هم اهل تلاش و نظم باشه بدون شک خیلی هم موفق خواهد بود . دوستانی هم بدون که فقط دنبال لذت خوش گذرانی بودن رفتن و بعد یک سال برگشتند و انتقاد کردند. در نتیجه کسی که به دنبال زندگی هدف مند و دست پیدا کردن به حقوق شهروندی خودش باشه مهاجرت براش گزینه مناسبی هست. حالا من دیگه قضاوت نمیکنم که اصلا نویسنده در طول زندگیش از شهر خودشون بیرون رفته یا خیر. بی جهت دل دیگران را خالی نکنید.  
 حسین یزدی
  درود بر شماسپاس از اینکه وقت گذاشتی و چکیده و مفید راهنمایی کردیمهاجرت و اقامت کشورهای سطح بالا گرفتن خیلی خوب و عالی هست ولی نه به هر قیمتی و رنج کشیدنی  
 امین
  دست درد نکنه محمد رضا جون واقعا خیلی از ایرانیا چشم پیشرفت دیگران و ندارن و دوست ندارن پیشرفت کسیو ببینن که این خصلتو اکثریت مردم ایران متاسفانه دارندرسته مهاجرت به آلمان مشکلات زیادی داره کسی که واسه پیشرفتش نخواد پی هیچ مشکلیو به تنش بماله فکر کنه تا بره میان بثات حالو حولو واسش پهن میکنن باید بگم که مغزش معیوبه به جا مهاجرت بره پیش روان پزشک آدم باید واسه خواسته هایش ریسک کنه و تلاش وگرنه موفق نمیشه۱بار نشد ما این سایت ای ایرانیا باز کنیم و ۱ راهیو که به موفقیت رسیده با بقیه درمیون بزارن متن هر کیو می‌خونی تا آیه یاس نوشته خودش رفته و میگه شما می‌آیندآخه تو کشوری که به مردمش اندازه پوست بادمجون اهمیت نمیدنو روز به روز فقر فهشا و هزار بدبختی بهش داره اضافه میشه موندن هیچ فایده ای نداره  
 جمشید
  ممنون از راهنماییتون .باور کنید خیلی کشورها رفتم و اینو بگم هیچ جا ایران خودمون نمیشه .بسازید .کم توقع باشید  
 هانی
  واقعا متاسفم برای کسانی که چقدر راحت به دیگران برچسب میزنن.منم دقیقا 15 سال پیش رفتم به کلی امید وارزو ولی دقیقا همینا رو تجربه کردم که اقای سهراب گفتن وبعد از 3سال بلاتکلیفی وسختی موفق به گرفتن اقامت نشدم ( شرایط پناهندگی) وبرگشتم این دوست از سردلسوزی کل واقعیت ها رو بیان کرده تازه الان شرایط سختر هم هست با وجود سوری ها خیلی شلوغتر شده حتی شنیدم برای مصاحبه اول باید ماهها انتظار بکشی.نمیخواستم چیزی بنویسم ولی دیدم حالا که یکی پیدا شده راستش رو بگه شما بهش برچسب میزنید.خیل خوب اگه باور ندارید کلی خرج کنید وبرید شما از اونایی هستید که خودتون باید تجربه کنید تا سرتون به سنگ بخوره. هرچند ایرانی ها بلوف زن هستند ولی با مطالعه واز راه درستش اقدام کنید.پناهندگی خونه اخرشه چون به این اسونی ها نیست باید ثابت کنید جونتون در خطره.خود دانید  
 ellie
  ممنون بابت راهنمایی صادقانتون  
 آزیتا
  ممنون از جملات و صحبت های صادقانه ت.من خودم لیسانس IT دارم و همسرم فست فود داره و سرآشپز خیلی خوبی هست و یک پسر 5 ساله دارم .همسرم هفته بعد برای گرفتن پناهندگی میخواد مهاجرت کنه و دیگه نمی تونه ایران بمونه و من هم باهاش موافقت کردم که بره و بعد از گرفتن اقامت منو پسرم رو هم ببره و تا اونور اقامت بگیره من سطح زبان آلمانیم رو سعی می کنم حداقل به b1 برسونم و فرزندم رو هم برسونم به زبان آ؛لمانی صحبت کردن.فقط میخواستم بدونم با داشتن این شرایط می تونیم زندگی خوبی رو بعد از مهاجرت به اونجا با نهایت 400 میلیون تومن سرمایه اولیه داشته باشیم؟  
 homa
  سلام من 31 سالمه و در حال حاضر دانشجوی مقطع ارشد حسابداری هستم و شاغلم و 6 سال سابقه کاری مرتبط با رشتم و همچنین سابقه بیمه دارم و میخوام به همراه خواهرم که دوسال از من بزرگتره و دانشجوی کارشناسی تربیت بدنی هستش برای اقامت آلمان اقدام کنیم البته برای کار و ادامه زندگی،میشه لطفا راهنمایی کنین،ممنون  
 قهرمان
  سلام دوست عزیز من برق خودرو کار کردم میتونم در المان کار پیدا کنم . لطفن رهنمای بغرماین  
 Mahbod Rahimian
  سلام خسته نباشید من 16 سالمه میخواستم بدونم چجوری از طریق تحصیلی به آلمان برم چون بیشتر افراد فامیل آلمانن بنابراین کار واسم راحت میشه!  
 علی کریمپور
  با عرض سلام خدمت دوستان من قصد دارم اقامت تحصیلی و بعد از اون اقامت دائم المان رو بگیرم رشته من الکترونیک هست سال دیگه دیپلم رو میگیرم چند ثبت اختراع دارم و همینطور چند تا مقام کشوری و جهانی در زمینه رباتیک دارم داخل جشنواره خوارزمی هم حائز رتبه شدم به نظرتون چقدر طول میکشه و چقدر هزینه باید بکنم تا اقامت دائم بگیرم  
 عمران
  سلام دوست عزیز تعمیرات موبایل و بطور حرفه ای بلدم همچنین زبان آلمانی و تا حدی بلدم نه (9) تا مدرک فنی حرفه ای کامپیوتر و تعمیرات موبایل از فنی و حرفه ای دارم و مدرک کارشناسی هتلداری بنظرتون چطور میشه اقامت کار یا تحصیل در آلمان و بگیرم راهنمایی کنید ممنون میشم  
 رضا
  سلام باعرض خسته نباشید میخام به المان مهاجرت کنم میشه راهنمایی بکنید الان 50میلون نقدی هم دارم میشه بااین پول به آلمان رفت  
 ابراهیم رجبی
  از طریق قچق از ترکیه می توانید که در حدود فعلان 13هزار یور می باشد که این قیمت بنا به تغییر فصل تغییر میکنه و بصورت هوائی می باشد که بعد از ورود انجا کیس پناهندگی ارائه میدهید که قیمت کیس پناهندگی هم 4000دلار می باشد که قبل از پرواز با شما کار میشه مطالب بالا هم فقط بر روی کاغذ زیبا هستند چون در عمل چنین چیزی به این راحتی و سادگی اجرا نمی شود  
 حسین
  سلام نمیدونم راهشو میدونی شرایطش چیه اصلا رفتی دنبالش یا ن همه از ترکیه میرن یه پوروسه خیلی سخت و طولانی مدت که شما نهایت باید دوباره به صربستان برسی و بعد مجارستان و اتریش و سپس المان نمیدونم الان در جریانید که صربستان ایرانی هارو بدون ویزا قبول میکنه و شما با یک بلیط مستقیم بری صربستان و از اونجا به مبلغ خیلی خیلی کم بری المان ، از اون ایرانی هایی که المان هستن خواهش میکنم اینقد مفت حرف نزنن که نمیشه نیاین و فلان ، داداش هرکی هم بیاد جای تورو تنگ نمیکنن غصه نخور ازت پولی هم نمیگیرن همش میگین نمیشه و فلان چندتا از دوستای خودم با همین شرایط که گفتم رفتن الانم رسیدن المان  
 حامد
  با 50 میلیون ن میشه توی این کشور زندگی کرد ن توی المان ب همه کسی هم پناهندگی نمیدن خیالت راحت باشه باید بشینیم ببینیم چه خاکی باید ب سرمون بریزیم با این مملکتمون  
 محمدرضا
  سلام من فوق دیپلم تربیت بدنی دانشگاه ازاد دارم والانم لیسانس حقوق ترم اخرمه پیام نور25سالمه میخاسم ببینم چطورمیتونم برم المان  
 علی
  سلام من دانشجو هستم 21سال سن دارم میخواستم واسه رفتن به المان دائمی باشه کمک کنید ممنون میشم  
 OMiDbarzegar
  سلام.پسری 25 ساله هستم قصد مهاجرت به المان دارم  
 محسن
  خوبه خوبه😂😂  
 کیانوش
  با سلام من می خوام بدونم با چقدر پول میشه تو یک کشور اروپایی رفت واقامت کرفت لطفا راهنمایی کنید  
 Matin
  راست میگه یکی اینو بگه لطفاااا  
 امیرمهدی
  سلام من ۱۷ سالمه ومیخوام ادامه زندگیم رو درآلمان سپری کنم واقامت دائم بگیرم کسی میتونه کمکم کنه  
 رضا
  با سلام بنده 30 سال سن دارم و لیسانس مهندسی مدیریت پروژه و ارشد مهندسی صنایع دارم به همراه5 سال سابقه کار مرتبط و همچنین ایلتس7.5 و مدرک زبان آلمانی B2 را هم دارم شرایط من برای مهاجرت به آلمان یا اتریش مناسب هست یا خیر؟  
 سپیده زاهدی
  سلام فوق لیسانس شیمی و لیسانس برق برای اقامت المان چه شرایطی لازمه ممنون  
 Fateme
  سلام من نامزدم آلمان پناهنده هست و من ایرانم اما متاسفانه قبل از رفتنش عقد نکردیم چطور میتونم برم پیشش؟  
 Fati
  غیابی عقد کنین بعد کاراشو انجام بده و ببرت  
 محسن
  سلام من میخوام به آلمان مهاجرت کنم و توی شرکت های خودروسازی آلمانی کار بکنم رشته تحصیلی ام مکانیک خودرو هست لطفاً راهنمایی کنید.  
 علی نریمان
  لطفا یه آدرس کار یابی در آلمان رو بهم معرفی کنید  
 بی بی چوگان
  سلام خسته نباشین من یه معلول هستم واز ایران میخام برم چکار کنم  
 Iman
  سلاممن فوق دیپلم طراحی صنعتی دارم ‌ حدود ۱۰ سال سابقه کار تو زمینه مخابرات سیار دارم( نصب و راه اندازی BTS) شرایط مالیمم بد نیست.میخواستم راهنماییم کنید برای مهاجرت به آلمان.اگه خانم قابل اعتمادی هم باشه که بتونیم با همکاری هم مهاجرت کنیم خوبه. لطفا راهنمایی کنید .ممنون  
 جلال
  سلام بنده 41 ساله تخصص اصلی من نقاشی و هنرهای تجسمی است .دبیر آموزش پرورش هستم بعد 4 سال بازنشسته میشوم .میخواستم بپرسم ساده ترین راه برای مهاجرت و اقامت دائم چکار میتونم بکنم.در ضمن 3 فرزند دختر دارم .ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید  
 شیرین رز
  سلام من یه دختر 20ساله هستم ک میخوام پناهنده آلمان بشم میخواستم شرایطشو بدونم .ممنون میشم  
 Mohsa
  من شرایطش رو تقریبا میدونم....یعنی از یه آلمانی پرسیدم...خواستین کامل براتون بگم...  
 یاسین
  این همه پسر سوال کردن کسی جواب نداد، یه دختر سوال کرد که زود یه پطروس فداکار براش پیدا شد جوابشو بده اونم خصوصی، داداچ مگه تو غیر عقد کردن طرف ترفند دیگه ای هم داری برا این دختر خانوم:-| بعضیارو میشه از بیست کیلومتری شناخت که چی تو.چنته دارن  
 عابر
  تعدادی میآن همین جاهایی به بهانه فلان در فکر چیزهایی هستن و یکیش مثله این Mohsa که خدا می دونه راست می گن یا نه؟! و حتی با اسم دختر یا وکیل یا فلان میان  
 دانیال سلیمی
  اتفاقا منم دنبال پناهندگی آلمان هستم یه راه قانونی و خیلی قوی سراغ دارم بهت بگم خواستی باهم پناهندگی بگیریم ضمنن من نه ادم بدجنسم نه بی وجدان و نه نامرد تمام اینهارو با سند بهت اثبات میکنم  
 بهار
  سلام دوست عزیزمن ۲۴ سالمه و ۳ ساله مقیم آلمانم اگه بتونی تو یکی از رشته های خیاطی کامپیوتر و یا حتی آرایشگری مهارت بالایی کسب کنی البته بامدرک و مجوز قانونی میتونی به راحتی اقامت آلمان رو بگیری  
 ایمان
  دانیال سلیمی کمرم با کامنتت شکست . سند بیار برادر :)) سند بدجنسی هم داری :))  
 احمدخدادادی
  اینکه بخوام برم اونجا یه درصدهم نمیشه بارفیقم برم همون شهرمربوطه که اقامت بگیریم  
 صادق محمدی
  سلام بنده ۲۸ساله ومجردتکنسین لوازم خانگی درتمام زمینه های برودتی ،حرارتی وگرداننده هستم همچنین مجری سیستم های سرمایشی وگرمایشی مدرن ودر حال حاضرنماینده چند شرکت داخلی وخارجی در حال فعالیت در ایران میباشم علاقه مندم که در آلمان اقامت داشته باشم ممنون میشم اگه کسی بتونه منو مشاوره وکمک کنهدر ضمن اگه خانمی متشخص باشه که امکان مهاجرت به المان روداشته باشه پیام بده  
 میثم
  سلام من ۲۸ سال دارم میخوام برام المان پناهنده بشم چجوری میشه رفت با تشکر  
 Amir
  به روشی میخواین برین؟راه خاصی مده نظرتونه؟  
 حسین
  اگه دل رفتن داری بگو  
 Hawreh
  سلام من یه پسر ۱۷ ساله هستم می خواهم برای ادامه فوتبال به آلمان برم لطفا کمکم کنید که چکار باید بکنم  
 امید
  هیچی عزیزم باید بری تو همون کوچتون گل کوچیک بازی کنی. آقا پناهندگی فایده نداره دیگه نمیشه برگشت. آقا پول داشته باشید حله یا تحصیل  
 صیاد بابایی حسنکلو
  سلام من چند وقته میخوام برم اروپا لطفا راهنماییم کنین المان و هلند و نروژ سویس وانگلیس  
 Hazhir
  انگلیس در حال حاضر بهترین گزینه س واسه پناهندگی  
 حمید
  با سلام بنده 28 سال داری مدرک فوق لیسانس حسابداری و 5 سال سابقه کار حسابداری و همسرم 24 مهندسی صنایع ، قصد رفتن ب آلمان داریماز چه راهی و بهترین راهش چی هست. ممنون میشم کمک کنید.وضعیت مالی هم تا 40 میلیون تومن نقدینگی داریم  
 علی
  سلام دوست عزیز من یه فرد هستم که داشتم نظرات را مطالعه میکردم که با توجه به تجربیاتم 40میلیون کم اگر خدتون و خانومتون اگه بخواید از تهران به برلین برید حداقل 12میلیون بابات پول هواپیما از شما میگیرند و با پول انجام کاری ها ویزا و پاسپورت هم 10میلیون لازم این 22دومیلیونت رفت و تا بخواید اونجا یه خونه بخرید حداقل 80میلیون بابت خونه میخواد اگه شرایط مالی بالای 60میلیون دارید برید  
 نریمان
  پیوست به همسر وفرزندم. ایا مدرک زبان الزامی است. حتی پناهجویان  
 ی هم وطن
  با سلام خدمت همه دوستانعرض کنم که من آشنایی دارم که 24 ساله کاندا اقامت داره در مورد مهاجرت ازش پرسیدم گفت همه جای دنیا آسمون همین رنگه اگه پول داشته باشی هیج جای دنیا ایران نمیشه اونجا هم مشکلات خودشو داره پس زیاد به مهاجرت فکر نکنین  
 بابک
  چرا خودش نمیاد ایران؟!!! بعد از این همه مدت پولی جمع نکرده ک بیاد... لالایی بلده چرا خودش خوابش نمی‌بره  
 مونا
  حرفشون تا حدی درسته، اما متاسفانه ایرانیان مقیم کشورهای دیگه دوس ندارن که بقیه مهاجرت کنن فکر میکنن جای اونا تنگ میشه. واسه همین همیشه میگن نه اینجا اوضاع خوب نیس. بله شرایط کاری اونا خیلی قانونی تر و سخت گیر تر از ایران هست چون میخوان کار کنن. و پول مفت به کسی نمیدن که ازصبح تا ظهر پشت میز بشینه چای بخوره و با گوشیش بازی کنه و جواب مشتری رو نده و واگذار کنه به بقیه یا روزای دیگه  
 raminss
  مونا خانوم حرفتون واقعا صحیحه ایران ها هرجا میرن فقط به فکر خودشونن. بله راست میگین آسمون همه جا یه رنگه ولی بنظر خودتون اگه شما یه جای مورد علاقتون زندگی کنین رنگ آسمون با یه جایی که خیلیا وجدان کاری ندارن و نامردن یه رنگه ؟  
 جواد
  دوست عزیز آسمون همه جا یک رنگه ولی زمین هم یک رنگه؟؟؟؟؟؟  
 پدارم نجفی
  سلام اگر از ایران به آلمان به صورته یه طرفه پرواز کنیم و برنگردیم امکانش وجود داره  
 زهرا
  بلو کارت دقیقا چطور باید گرفت  
 Amirnooraei
  سلام من هفده ساله قصد مهاجرت به اروپا دارم چکار کنم لطفا پاسخ بدید  
 سعید زمانی
  شما دیگه قصد مهاجرت نداری  
 مهدی
  سلام . من 35 سالمه مجرد با 11 سال سابقه کار در شرکت نفت خصوصی به صورت قراردادی و بیمه تامین اجتماعی دوخواهر در المان دارم قبلا هم توریستی برای یک ماه المان بودم همین مرداد 96 مبلغ دویست میلیون کلا دارم چطور میتونم به اونجا سفر کنم و اقامت دایم بگیرم؟  
 محمد خاکسار
  سلام43ساله متاهل با همسر و دو فرزند قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارم در ابتدا باید چه کار کنم.لطفا راهنمائم کنین.  
 محسن یوسفی
  حرفه وکارهایی که بلدین چییه  
 سهیل سومندر
  سلام خسته نباشید من قصد اقامت هرکشورهای از قبیل المان فرانسه روسیه ... رادارم زبان انگلیسی بد نیست میشه راهنمایم کنین  
 آرش
  Simin Mandegar:آرش:درود برشما لیسانس مکانیکم۴۲ساله و در زمینه های مهندسی معکوس و طراحی و ساخت و بازرسی قطعات صنعتی تخصص دارم و ۱۷سال سابقه در نیروگاهها و سد ها و ملی حفاری و لوله سازی و شرکت نفت مناطق نفت خیز و پتروشیمی(حدود15000قطعه بوده) رو دارم از افخاراتم طراحی و ساخت ایمپلرها و انواع گیربکسها حتی چرخدنده مخروطی مارپیچ که سخت ترینه و مته های حفاری و...که نصب و تایید شده اند لطفا برای اقامت در اروپا یا کاندا امریکا راهنمایی بفرماییدضمنا دو برادرم مقیم آلمان هستن  
 rezanoori
  با عرض سلام و خسته نباشید من اقای 36 ساله ای هستم و متاهل دارای یک دختر 11 ساله مدت 12 سال به صورت حرفه ای کار گل ارایی کردم مدت دو سال هم هست در یکی از بیمارستانهای خصوصی به عنوان مسئول خدمات کار میکنم من میتونم در رشته خودم گل ارایی وباغچه کاری در المان کار کنم لطفا منو راهنمایی کنید سپاس فراوان  
 وحید
  سلام وحید هستم ۳۶ ساله با ۱۲ سال سابقه کارitکه ۳ سال سابقه مدیریتی می یاشد . همسرم . لیسانس حسابداری و دارای دیپلم بهیاری می باشد ۲ فرزند ۹ و ۶ ساله دارم در خصوص مهاجرت راهنمایی کنید  
 ابراهیم
  باعرض سلام بنده یک بنگاه دارهستم من الان حدود 150میلون سرمایه دارم با این پول میشه راحت اسون مهاجرت کنم به آلمان مجرد هستم 22ساله هستم و میخامبقیه عمرم المان زندگی کنم  
 ساحل
  سلام کسی هست منم کمک کنه برم اروپا میخوام پناهنده شم ترکیه ولی میگن ممکنه قبول نشم  
 arslan
  سلام کی گفته نمیشهمن خودم بچه سرمرزم روزانه هزارافغانی میرن اونور ولای افغانیاایرانیالبته اگه بخوای بعنوان ایرانی بر بایدکسی آشنای داته باشی تاباهاش امرزردبشیمن خودم میخوم امسا برم هرکسی خواست بیادباهامهماهنگ کنه چون گروهی رفتن خطرش خیلی کمتره  
 milad karimi
  سلام.من تا حدودی موفق شدم.یکی کارمو درست کرد دارم میرم.میتونم راهنماییت کنم  
 عابر
  میلاد اگه موفق بودی این جا پرسه نمی زدی  
 ara
  سلام من 17 سالمه و قصد مهاجرت به آلمان رو دارم میشه راهنماییم کنیدممنون  
 سیروس
  وزای المان میخام  
 حمید
  من دندانپزشک هستم ۵۰ سالمه ده سال سابقه کار دارم اقامت کاری آلمان برام ممکنه و چقدر هزینه داره؟  
 محمد
  سلام من 16سالمه و می خوام برم المان امکانش هست راهنماییم کنید  
 elnaz bn
  سلام من الان 18 سالمه،و رشته ي تحصيليم عكاسي و گرافیگ هست،و مدرک های فنی حرفه ای تمامیه این رشته هارو دارم،بعد از گرفتن کارشناسی،قصد دارم که کارم رو تو المان شروع کنم،یعنی دوست دارم کارعکاسیم رو تو اون کشور شروع کنم،میخوام بدونم تا ۴-۵ ساله دیگه باید چه شرایطی رو داشته باشم؟ چه دلیلی داشته باشم برای گرفتن اقامت،لطفا اگه کسی هست که کمک کنه توضیح بده  
 nazanin
  با سلام من 28 سنمه لیسانس خاکشناسی سابقه کار ندارم دوره کامپیوتر مدارک فنی حرفه ای دارم زبان المانی شروع به یاد گیری کردم یکمی بلدم میخواسم بپرسم برای مهاجرت از چه طریقی میتوانم اقدام کنم غیر از سرمایه گداری بعد درمورد مهاجرت خانواده (مادرم)چگونه میتوانن اقدام کنن زبان انگلیسی و زبان دوم ایتالیایی بلد هستن وزبان المانی کمی بلد هستند در حال یادگیری هستن سن55 دارن میخواستم بدونم شرایط مهاجرت برای ایشون چگونه است ؟ اگر به صورت خانوادگی بخواعیم مهاجرت کنیم میتوانیم ؟ یا چه شرایط میتوانیم کامل کنیم برای مهاجرت ؟  
 Alireza
  منم ۳۰ سالمه و رشته عمران هستم و چند سال سابقه دارم و پول فقط ۳۰ دارم اگه کسی تونست کمکم کنه  
 بهزاد
  لیسانس مهندسی مکانیکم میخام پناهنده المان شم چکار کنم  
 Ali
  سلام.رشته تحصیلی جوش هستم (کاملا فوق حرفه‌ایی تو چنتا از مسابقات کشوری مقام اولداشتم)با مدرک فوق لیسانس میشه ساده مهاجرت کنم به آلمان.و از نظر مالی مشکلی ندارم.من از خدمت سربازی معاف شدم.  
 غصون جواهر
  باسلام.اینجانب خانم ایرانی که قیم دوفرزند مصری هستم و۴۰ سالمه ودارای۵مدرک ارایشگری با۲۰سال سابقه.سؤالم این است که اگر کسی در آلمان داشته باشم میتونم خودم وفرزندانم با ویزای کار به اونجا بریم؟واگر ویزای کار برای من از کشور آلمان صادر شد میتوانم بهمراه فرزندانم به اونجا بروم؟واصلا ویزای کار بعنوان آرایشگر برام صادر میشه؟ممنون میشم جوابمو بدین  
 عباس سبزی
  سلام من ورزشکارم ۲تاحکم بین المللی رزمی دارم اولی ودومی مسابقات اروپایی میخواستم بدونم ازطریق ورزش میشه اقامت گرفت  
 صابر امامی
  سلاممن ۳۱ سالمه.متاهل.و یه پسر ۴ ساله دارم.کارمند اموزش و پرورش هستم با ۴ سال سابقه کار .مدرک فوق دیپلم برق صنعتی دارم.مدرک تعمیرات موبایل هم دارم با ده سال سابقه کار با جواز مغازه تعمیرات موبایل. عاشق زندگی در المانم.لطفا اگه واسم راهی هست که بتونم واسه زندگی به االمان برم راهنماییم کنید لطفا. با تشکر .  
 saeed
  سلام .من۲۶سالمه ومجرد هستم وشغل من نگهداری ورانندگی ماشین الات راه سازی است .ایا شرایط مهاجرت کشور المان رو دارم یا نه .ممنون  
 مصطفی خدایاری
  با سلام بنده 25سالمه و فوق دیپلم تاسیسات دارم میخوام ب آلمان پناهنده بگیرم. تخصصم تعمیر و نصب کولر های گازی هست و مدرک فنی حرفه‌ای هم دارم.. چگونه میتونم پناهنده بگیرم در ضمن آیا اونجا میتونم ب این کارم ادامه بدم..  
 سعید
  سلام بنده کارشناسی ارشد مدیریت ساخت دارم ولی به دلیل کمبود کار و شرایط نامساعد مالی قصد پناهندگی به آلمان رو دارم میخواستم بدونم که میتونم از طریق ویزای توریستی برم آلمان و بعد از اتمام مدت ویزا درخواست پناهندگی کنم و واینکه در حال حاضر ۵۰ میلیون تومان هم دارایی بنده است .و اینکه آیا مدرک تحصیلی الانم تو آلمان برام کاربردی خواهد داشت یا خیر ؟ممنون میشم راهنماییم کنید  
 عل
  می تونید ولی مهم ترین موضوع دلیل شما برای پناهندگی هست که باید با مدرک اثبات کنید جان شما در کشور خودتان در خطر است  
 محمد سعیدی فر
  سلام جوانی 38 ساله و متاهل هستم، ویک دختر 12ساله دارم . مدرک تحصیلیم دیپلمه و ومدرک تاسیسات از فنی و حرفه ای دارم .چطور میتونم واسه اقامت المان اقدام کنم . با تشکر  
 سارا
  میخواستم بدونم برای قانونی رفتن به المان و اینکه چه مبلغ داشت تا قانونی رفت و اینکه چه ویزای باید گرفت تا پناهنده نشیم  
 یاور حقیار
  سلام چطوری به المان سفر کردی و در المان چگونه به تو خدمت میکنن  
 سپیده
  سلام، من چهل سالمه و سال ۸۸ ویزای شینگن از سفازت آلمان گرفتم برای تفریح ولی از کشور خارج نشدم و ویزام بعد از ۳ ماه باطل شد اما در حال حاضر تصمیم رفتن از ایران رو دارم به همراه پسر ۱۷/۵ ساله و دختر ۲۰ ساله ام، سال ۸۸ با گذاشتن یه سند ملکی مزروعی در مشهد و مدارک مورد نیاز سفارت آلمان موفق به اخذ ویزای شینگن شدم، در حال حاضر آیا میتوانم از طریق آژانس های هواپیمایی ویزای توریستی بگیرم و بعد از مهاجرت به آلمان در خواست پناهندگی بدهم یا نه؟ در ضمن پسرم اردیبهشت ۹۷ مشمول خدمت سربازی میشه اما میتونه کفیل من بشه. ادمین عزیز لطفا منو راهنمایی کنید  
 امین
  سلام دوستان دانشجو کارشناسی مکانیک هستم 22سالم میخوام برم آلمان برای تحصیل لطفاًراهنمایی کامل ،اگه میشه ممنون خدانگه دار.؟؟؟  
 سمیر
  با سلام ، پسری 30 ساله هستم ، مهندسی مکانیک و مهندسی صنایع غذایی دارم ، شاغل هستم ولی تمایل شدیدی برای رفتن به آلمان دارم برای کار و ادامه زندگی ، سرمایه زیادی برای اخذ ویزا با هزینه های سنگین ندارم ، اگه ممکنه راهنماییم کنید لطفا  
 S.s
  سلام من 15 سالمه می خواستم بدونم فردی به سن من چجوری و از چه راهی می تونه برای آلمان با هزینه کم اقامت دائم بگیره؟  
 گرگ تنها
  شما باید سنتون قانونی بشه یعنی ۱۸سال و از طریق ازدواج هزینه کمتره  
 م
  بیا اینجا زیر سن ها رو رو چشمشون میزارن. هر کاری بگی برات میکنن  
 رضا جعفری
  سلام من 20سالمه مدرک دیپلمم سربازیم نرفتم کسی میتونه کمکم کنه واسه رفتن به المان  
 حسین ابراهیمی
  سلام. به حال خودم وهمه مردم افسوس میخورم. حاضریم عطای مملکت رو به لقاش ببخشیم و از اینجا بریم. کاش میشد منم میرفتم ولی با این شرایط که همش اما و اگر هست نمیتونم ریسک کنم و همین زندگی نیم بند رو رها کنم.خدا کنه یک روزی همه با ارزوهایشون برسن  
 Mohaddese norouzi
  سلام من مدرک فوق لیسانس رسوب شناسی با معدل ۱۸ دارم. مدرک حسابداری از فنی حرفه ای هم دارم. اما نه کار دارم نه سابقه کار. پولم ندارم. ولی آلمانی هارو دوست دارم. در حد معمولی به زبان آلمانی آشنایی دارم .چی کار کنم؟  
 نیلوفر جوادی
  من همسرم رشته اش مهندسی الکترونیکه و تازه ازدواج کردیم و الان در رشته تجهیزات پزشکی کار میکنهامکان اقامت برای ما هست؟و هم اینکه هزینه ی سفر چه قدر میشه؟ممنون  
 محمد رضا جهانی
  سلام و عرض ادببنده هم به اتفاق همسر و فرزند 12 سالم تصمیم به زندگی در آلمان داریم.من در حال بازنشستگی پیش از موعد در یکی از صنایع هستم و حق بازنشستگی نسبتا خوبی خواهم داشت.دارای مدرک فوق لیسانس صنایع هستم و میخوام از طریق درخواست به سفارت آلمان و بازگو نمودن شرایطم و اینکه قادرم در آلمان زندگی خوبی برای خودم و خانواده فراهم کنم ؛ درخواست اقامت بدم .تا کنون سه بار از طریق دعوت نامه و هر بار دو ماه در آلمان زندگی کردم و شرایط زندگی در آلمان را میپسندم. اهل سیاست ،سیگار،الکل و الواتی به هیچ وجه نیستم . فقط دنبال آرامش برای خودم وخانواده هستم و آینده فرزندم . آیا با نگاشتن این نامه امکان اقامت به من وجود داره ؟در ضمن یکی از خانواده درجه یک همسرم که برای ما ویزا میفرستند اونجا اقامت دارند .  
 پرهام
  با سلام، اون قسمت سیگار و الکل و الواتی را ننویسیدبهتون اطمینان میدم قبول میکنن.  
 محمد جواد
  با سلام بنده دانشجوی انصرافی حقوق هستم ۳ ملیارد تومن هم نقدینگی دارم پدرم هم برش داره تو ایران خواستم بدونم چطور میشه اقامت المان رو بگیرم ممنون  
 Sami ullah baraki
  بلی من میخویم ویزه آلمان را چطور بیگرم  
 Nazanin
  شما ک سه میلیارد داری بیا یکمشم بده ب من تا ماهم بتونیم بریم بعد. اونجا کارمیکنم بت میدم ثوابم میکنی ب سلامت. هم میرسید😊😊😊  
 سارا حسینی
  سلام وقت بخیر, من متهل هستم یه آدم با زندگی معمولی,,,من و همسرم قصد رفتن به آلمان را داریم,,, برای زندگی و کار لطفا بنده را راهنمایی کنید,  
 asher
  سلام پسری ۲۷ ساله هستم...قصد مهاجرت به المان دارم...اگه خانمی با شخصیت و متشخص هست و شرایط مهاجرت به آلمان رو داره پیام بده.....  
 روجا
  لطفا بیا تو pv  
 kvh
  چطوری روت شده این کامنت رو بذاری؟  
 آزاده
  با سلام من قصد اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیلی رو دارم در حال حاضر دارم زبانشون رو یاد میگیرم تا بتونم از دانشگاههای آلمانی زبان پذیرش بگیرم ولی نمره معدل کارشناسیم 13 هست آیا می تونم با ارائه مقاله علمی از دانشگاه اپلای بگیرم؟  
 صادق
  کدام دانشگاه گرفتی مدرکت؟  
 تورج کریمی
  سلام روز شما خوش بنده 45سالمه و متاهل هستم ولی از نظر فنی تقریبا تمام کارهای مربوط ب اتومبیل رو استادم سابقه بالانس و پنچری 10،سال دارم کار رنگ ب طور حرفه ای بلدم گاز گیری کولر اتومیبیل و کار تیونینگ کردن ماشینهای شاسی بلند از طراحی لوزام تا ساخت و نصب ولی همه اینا رو رو تجربی انجام دادم بطور حرفه ای و هیچ مدرکی دانشگاهی ندارم میخام برم المان چطور اقدام کنم ایا میتونم برم و پناهده بشم  
 پارسا
  سلام ما که مهندسی مکانیک خودرو داریم گواهی ثبت اختراع درزمینه خودرو داریم مدرک زبان ب1 داریم موندیم چی کار کنیم ...........  
 سیاوش
  با سلام من ۲۶ سالمه و معافیت سربازی دارم و فوق دیپلم مکانیک خودرو آلمان تو شهر کلن و بن آشنا دارم که بیشتر از ۳۰ سال هست که اونجاس و میخام واسه زندگی مهاجرت کنم به آلمان چه جوری باید اقدام کنم و دوستام که اونجا هستن چه جوری میتونن منو کمک کنن؟  
 Sahar
  سلام مادر من مدرک فنی و حرفه ای ارایشگری داره سابقه کاری هم نداره اگه بخواد به المان مهاجرت کنه از چه طریقی امکانش هست باید ویزای کار بگیره یا از طریق پناهندگی؟؟؟؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید  
 اعظم اقدامی
  سلام من ۴۸ سال سن دارم و کارشناس مامایی هستم با بیست سال سابقه کار در دانشگاه علوم پزشکی میخواستم برای کار به المان مهاجرت کنم در ضمن در ایران مطب هم دارم لطفا راهنمایی بفرمایید اعظم  
 رضا
  سلام من 20سالمه دوست دارم به کشور المان برم میشه کمکم کنید ممنون میشم  
 Amir
  سلام دوست عزیز. من با یک خانم آلمانی در زمینه بیزینس ارتباط صمیمی و نزدیکی دارم ، بنظر شما ایشون چه کاری میتونند انجام دهند و بنده اقامت دائم آلمان دریافت کنم ؟ البته ایشون مجرد هستند ولی گزینه ای بجز ازدواج لطفا پیشنهاد بدید ادمین گرامی .اصلا صلاحدید هست بنده به ایشون پیشنهاد ازدواج بدهم بنظر شما .ولی راه بدون ازدواج بفرمایید .سپاسگزارم  
 Fateme
  من چجوری میتونم سوالم رو مطرح کنم؟کسی هست که ز طریق پناهندگی رفته باشه آلمان من سوال دارم خیلی مهمه.  
 رسول ویسی
  سلام.من 18سالمه دیپلم مکانیک دارم .درحال حاظر میخوام منحصرا زبان کنکور بدم.سربازی نرفتم.میخوام یکم برا پناهندگی راهنماییم کنید.اینکه از کجا باید پیگیر بشم .و قریبا هزینش چقد میشه.ممنون میشم جواب بدین  
 Saeid
  سلام 37 ساله هستم متاهل برقکار حرفه ای ساختمان قصد رفتن به آلمان دارم جهت کار وزندگی واقامت دایم در ضمن دینم هم تو ایران تغییر دادم ومسیحی شدم‌ از چه راهی اقدام کنم.  
 Javad.mosawi
  سلام.لطفہ.منو.راهنمایی.کنید.که.چه.طور.آلمان.بروم.و.در.آنجا.کار.کنم.  
 نسرین
  من یه پناه گاه میخوام خانوادم از دست دادم تو المان  
 فاطمه آزادگان
  چه شرایطی باید داشته باشم که بتونم به آلمان برم و اونجا زندگی کنم  
 رفیع
  سلام من رفیع هستم ۲۰سالم ۴ماه ازدواج کردم شقلی ندارم وبیکارم درخاست پناهندگی دارم وافقانی هستم همسرمم دوسداره بچه داربش ولی نمیتونیم چون هزینش نداریم ازش نگهداری کنیم  
 سیاوش
  باسلام بنده حقیر چندسال درالمان زندگی می کردم به عنوان متقاضی پناهندگی اما درخواست بنده ردشده بود فقط اقامت غیر دایم داشتم وچند ماه اوایل وسپس سالانه تمدید می شد بعداز حدود هفت سال اقامتم راپس دادم وبرگشتم به ایران اکنون پشیمان پس از سال هفتاد ودو تاالان که به ایران برگشتم لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید بامشکلاتی فراوان که این چندسال برآیم پیش آمد برای رفتن وبرگشتنم به ایران که نمی توانم اضحار نمایم خیلی ممنون از لطف شما منتظر جواب درضمن همسر ویک فرزند هم دارم  
 مجتبی
  سلام خسته نباشید من در حاضر ۲۲ سالمه و بیکارم میخواستم بدونم چطوری باید مهاجرت کنم به المان و انجا کار پیدا کنم لطف کنید جوابم رو بدین ممنون میشم مرسی.  
 ارمان خلیلی
  من میخوام اقامت المان را بخرم هزینه اش چقدر است  
 mamad kamash
  سلام من مخواستم درخواست پناهندگی تو المان و بدم واسه کار مدارک لازم برای پناهندگی و من 19سالمه سربازی نرفتم متونم پناهندگی بگیرم یا نه لطفان کمک کنید اخرین امید من همینه  
 نسرین
  من نسرین هستم برای پنهان المان خانواده از دست دادم تنها زندگی میکنم ۱۹ سالم درس نتونستم ادامه بدم بخاطره درگیری کمکم کنید  
 حسین
  نه چون سربازی نرفتی فقط ازطریق قاچاق مینونی بری که اصلاراه درستی نیست  
 Amir
  میتونی 15میلیون وصیقه بذاری.ویزا تحصیلی بگیری بری اونور،بعد تحصیلت کار پیدا کنی،بعد ۲-۳سال اقامت دائم بگیری.سربازیتم دیگ مشکلی پیدا نمیکنه.  
 Ehsan
  سلام ببخشید من میخوام اقامت المان ب صورت ازاد بگیرم میشه راهنماییم کنید ک چطور باید اقدام کنم و چ مدارکی لازمه؟ممنون  
 مجید
  سلام مجید هستم ۳۱ ساله مجرد دارای مدرک فوق دیپلم تاسیسات میخواهم به المان یا بلژیک مهاجرت کنم از طرق ویزای کار و مهارت  
 هانیا کوچک پور
  با سلام من و همسرو مادرم قصد مهاجرت به المان را داریم از طریق تعقیر مذهب با توجه به اینک من کارشناس حقوق هستم و کار فیلمبرداری و عکسبرداری و همچنین صنعتی به صورت حرفه ای انجام میدیم ایا امکان پیدا کردن کار در المان هست بیشت کدام شهر و میزان سرمایه برای بردن ما را25 گفتند چقدر اونجا نیاز داریم تا پیدا کردن کار راهنمایی کنید ممنون  
 نیکی سراج
  سلام... من 24 سالمه.. لیسانس میکروبیولوژی دارم با معدل بالا نزدیک 19 از دانشگاه دولتی.. و آیلتس دارم با نمره 7.. میخواستم ببینم شرایطه بورسیه و فاند دانشگاه های آلمان در زمینه رشتم به چه صورته؟  
 هستی
  اوووه شما که دیگ برات کاری نداره  
 سارا دیدار
  من وکیل هستم میخواهم به المان مهاجرت بکنم  
 علی
  شما میتونید برین از طریق نمره تون تو رشته تحصیلی ک بالای 19ولی تو قسمت آیلتس زیاد کمکتون نمیکنه چون منم آیلتس دارم ولی کمک نمیکنه زیاد چون شما زبان انگلیسی نمیخواید تدریس کنید زبان آلمانی تدریس کنی باید اگر میخوای بری یه کشوری که اینا به دردت بخوره آمریکا بهترین جا هست که بتونید انگلیسی تدریس کنید و از طریق رشته تحصیلی که معدل بالای 19دارید آمریکا فرصت خوبی برای شما  
 اریو
  سلام من اریو هستم و یک گرایش کاملا متفاوت با دیگران دارممن پسرم و 17 سالمه و میخوام اقامت المان را بدست بیارم و در المان زندگی کنم  
 شایان
  سلام ۱۸ سالمه شرایط زندگیم جوری شده ایران کس و کاری ندارم میخوام برم المان و بقیه عمرم و اونجا بموم کمترین هزینه و مطمن ترین راه حل چیه؟  
 مریم جمالی
  سلام میخواستم بدونم اگه همسرت ایرانی و اقامت دائم المان داشته باشه بعد ازدواج خانمشم اقامت میگیره برای المان؟؟و میتونه تحصیل کنه؟  
 amir hatami
  سلام ،من المان زندگی میکنم،اگر شما باشخصی که اقامت کشور المان روداره ازدواج کنید بعدازطی کردن مراحل قانونیش میتونید به المان تشریف بیارید واقامت بهتون میدن ،درضمن هزینه های تحصیلتونم رایگانه  
 mojtaba
  سلام.۳۰سالمه...متاهل ..میخوام با همسرم برم المان...چطور میتونم و تنها چیزی ک فکر کنم شرایطشو دارم تغییر دادن دین است...ایا میشه از ایران انجام داد؟؟؟لطفان راهنمایی کنید...ممنونم..  
 مسعود شیخی
  سلام بنده 27سالمه و مهندسی مکانیک دارم و قصد دارم به آلمان مهاجرت کنم و در داخل کالج به تحصیل ادامه بدم و در دانشگاه به رشته پزشکی ادامه تحصیل بدم و خیلی تحقیق کردم اما منبع معتبری به دستم نرسید وقانع نشدم بنده از چ طریقی میتونم خودم رو به آلمان برسونم واقعا اگر کسی اطلاعاتی داره در اختیارم بگذاره ممنون میشم  
 Mehrdadshams
  با عرض سلام و احترام. من یک پسر هجده ساله مدرک تحصیلی دیپلم ردی و دارای مدرک مهندس مکانیک فنی حرفه ای و دوسال سابقه کار میکانیکی آیا من با چنین شرایطی می‌توانم کارت آبی اقامت موقت را از آلمان دریافت کنم و بعد از چند سال اقامت دائم را دریافت کنم .... یا اینکه به عنوان کارگر ساده بروم در آلمان اقامت دریافت کنم خواهش می‌کنم پاسخ دهید یا راهنمایی کنید ممنون از سایتتون  
 ساراحاتمی
  ۲۳سالمه.مدرک کارشناسی معماری دارم.چندین لوح تقدیر در زمینه داستان نویسی دارم و دست ب قلمم(میدونم ب درد نمیخوره فقط میخواستم همه مدارک رو بازگو کنم)مدرک icdl 1&2 رو دارم و بین المللی هستش.در حال گذروندون دوره های زبان المانی در موسسه گوته هستم.همسرمم مدرک کارشناسی معماری داره.چندین مقام ورزشی در رشته پاورلیفتینگ داره.در حال گذروندن دوره های زبان المانی در موسسه گوته س.دست ب آچار و فتی در رشته های برق.دوربین مداربسته.مکانیک خودرو و... هست.میخواستم بدونم بهترین و مطمئن ترین راه برای رسیدن ب اقامت المان چی هست؟و با شرایط تحصیلی و شغلی ما پذیرش ما امکان داره؟؟؟؟؟ممنون میشم جواب بدید  
 مصطفی
  سلام اسمم مصطفی هست 18 سالمه زبان انگلیسی رو کاملا بلدم میخواستم بدونم چجوری میشه به آلمان محاجرت کنم  
 علی ق
  اخه مهاجرت بلد نیستی بنویسی چطوری انگلیسی فول هستی؟ خدا برسوندت به المان والا  
 مهران
  با سلام ، داداش تو که انگلیسی کاملا بلد هستی به انگلستان بریم بهتره تا آلمان ، چون زحمت میشه دوباره آلمانی یاد بگیری  
 علی شیاسی
  خدا نگهدار رسیدی آلمان یخورده املا تو قوی کن  
 عابر
  دوستان دست از این عادت زشت و کنایه زدن ها بردارید اون اشتباه تایپی داشته و مشکل از شعور شماست و نه کسی که کلمه ای رو جا به جا بنویسه  
 علیرضا
  خدای خیلیا فرهنگ ندارن. اصلا ب شما ربطی نداره ک ب طرف میگین تو فارسیت ظعیفه. اونای ک این حرفا رو میزنن کمبود محبت دارن و متاسفم ک مردم انقدر عقده دارن  
 ....
  حق با شماست داداش عابر اینا شعورش به همین اندازه هست  
 محمدزاده
  سلام. متولد ۶۲. متاهل. دارای مدرک گواهینامه مهارت مهمانداری . دیپلم کامپیوتر. فوق دیپلم عکاسی فیلمبرداری. لیسانس روابط عمومی الکترونیک و الان قبول شده ارشد در رشته مدیریت میباشم(منتظر جواب دانشگاه). ۱۰ سال سابقه کار اداری در شرکت بین المللی حمل و نقل دریایی هستم. همسرم لیسانس علوم سیاسی دارد وزبان انگلیسیس از من خیلی بهتر است. لطفا اگر شرایط لازم را داریم برای اقامت راهنمایی کاملی فرمایید. ما خواستاره اقامت هستیم. تشکر  
 kamran
  سلام نامزدم بورسیه تحصیلی آلمان و قراره بعد ازدواجمون مهاجرت کنیم 19سالمه و دیپلم نرم افزار دارم ودانشجو هستم قصد ادامه تحصیل ندارم من چ نوع اقامتی برای 4سال باید بگیرم و هزینه اقامت هر دو چقدر میشه؟؟  
 حسین شهری
  لطفا برای اقامت گرفتن در آلمان راهنمایی کنید  
 مجید کیوانلو
  با سلام 36 سال سن و متاهل و یه فرزند.کارشناسی الکترونیک و ارشد مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد.12 سابقه کار در رشته ابزاردقیق دارم.مدرک فنی حرفه ای دارم.و انگلیسی متوسط.یکی ازدوستانم 22سال آلمان زندگی میکنه.شرایطم برای کار واقامت چطوره هست.لطف کنید راهنمای کنید .با تشکر  
 فرح
  چرا از همون دوستتون نمیپرسید  
 شقایق
  با سلامممنون از مشاورین عزیز بابت راهنمایی هاخانمی 40 ساله هستم و متاهل - لیسانس حسابداری ، فوق لیسانس مدیریت مالی . 10 سال سابقه کار در رشته حسابداری ( و کمی حسابرسی) .حدود 4 سال است که نمایندگی بیمه دارم . همسرم فوق دیپلم حسابداری هستند و سوپروایز . از اوضاع بد اقتصادی حاکم بر جامعه خیلی احساس یاس و نومیدی میکنیم. انگار هر چه تلاش میکنیم باز پیشرفت چندانی نداریم.تا حدودی با زبان انگلیسی آشنایی داریم.اما آلمانی اصلا. اخیرا تصمیم گرفتم حقوق قضایی بخونم.با توجه به شرایطی که داریم مهاجرت به آلمان میتواند برای ما مفید باشد؟ و آیا داشتن لیسانس حقوق برای مهاجرت به درد بخور هست یا رشته دیگری پیشنهاد میکنید؟با تشکرشرمنده طولانی شد.  
 علی محمدی
  سلام من ۲۱ سال دارم و مدرک الکترو تکنیک برق صنعتی دارم . و میخوام به آلمان مهاجرت کنم . راست میگن اگه ۱۰ تا مدرک فنی حرفه ای داشته باشی هر نوع مدرکی میتونی به آلمان مهاجرت کنی ؟و اقامت بگیری؟  
 Hill Persian
  سلام 👋چه طور از طریق سرمایه گذاری میشه به کانادا یا آلمان مهاجرت کنیم که هم بتونیم تو ایران فعالیت داشته باشیم هم خارج از کشور.مطلب مهم تر این که چقدر باید سرمایه گذاری کرد برای داشتن کار خوب و پول ساز؟شب و روزگار خوش 👋 🌃 🌜  
 علی محمدی
  من میخوام به آلمان مهاجرت کنم 21 سالمه و مدرک کاردانی الکتروتکنیک برق صنعتی دارم چطور میتونم به آلمان مهاجرت کنم؟ ممنون میشم جوابمو بدید  
 مهران
  به نظرم بهتره با اتوبوس بری، البته بنده کارشناس هستم در امور تردد  
 Nazir ahmad dawar gulrani
  من مدت یازده سال با نیروها آیساف درکابل کار نمودم وزنده گی خودرا با فامیل در خطر میبینم چگونه میتوانم به کشور آلمان مهاجرت کنم لطفا رهنمایی کنید  
 امير
  سلام كارمن درايران ساختمان سازي مي باشد .اياباخريد ساختمان درالمان امكان اقامت وادامه همين كاررادرالمان دارم ؟  
 جواد شهبازی
  سلام من 21سالمه دیپلم دارم وسربازیم ب اتمام رسیده واسه همیشه برم المان از طریق پناهندگی میتونین یکم بیشتر توضیح بدید من قسمت بالای رو خوندم در مورد پناهندگی خیلی ممنون خوب بود باز اگ میتونین بیشتر توضیح بدید سپاس راستی زبان هم یاد ندارم  
 کیوان ناصری
  سلام اقا ببخشید من اینجوری بگم من حدود سیصد میلیون پول الان دارم مجرد لیسانسه ای تی خودم هکر هستم حالا چه جوری میتونم بیام المان میشه راهنماییم کنی  
 Saeid
  تو با 100تومنش میتونی راحت تو هواپیما بشینی بری مثل همه دوستام ک رفتن و من موندم واقعا ک پول داری و کسی رو نداری ببرت خیلی حرفه پول داری بیا اصلا باهم بریم  
 Elham
  داداش من آرزو داشتم الان تو رشته تو و توی موقعیت تو بودم,,,با کله میرفتم,,,شما واقعا چرا نمیری؟!  
 مهدی
  برو اینقد سایتای آلمانی رو هک کن تا بهت اقامت بدن. تا اقامت نگرفتی دست از هک کردنشون برندار.  
  یزدان
  سلام بنده ۱۸سالمه دیپلم تجربی دارم میخاستم درخواست پناهندگی بدم و المان اقامت بگیرم و تحصیل کنم راهنماییم کنین ممنون میشم.  
 حسین
  سلام. من 28سالمه مدرک مهندسی عمران دارم. شغل اصلی من مخابرات هست ( نصب سیستم های شبکه ی موبایل. در ارتفاع هم کار میکنم و هیچ ترسی از ارتفاع دکل های مخابراتی ندارم)من میخوام هر طور شده به کشور المان مهاجرت کنم. در ضمن من مجرد هستم و یکی از دلایل مجرد بودنم هم همین است. سربازی هم خدمت کردم. اگر بتونید راهنماییم کنید ممنون میشم . با تشکر  
 عابد کوهی
  سلام ببخشد من الان دو ساله در آلمان هستم میخوام برم کانادا آیا امکانش هست چطوری میتونم برم میتونی کمکم کنید با تشکر از شما  
 مهدی
  بستگی داره که الان چجوری آلمان هستی ، ویزای تحصیلی داری ، اقامت کاری گرفتی یا پناهندگی و اینها.. فرق می کنه بهرحال  
 فرزاد
  سلام . چرا میخاید از آلمان برید ؟ من میخام تو المان اقامت بگیرم . برام مهمه چجور جاییه  
 سپهر
  سلام داداش منم27 سالمه خدمت رفتم مدرک مکانیکم دارم میشه راهنماییم کنی چجوری میتونم قانونی بیام و چقدر پول میخواد  
 عابدین قربانی
  سلام عابدین 16ساله کلاس دهم رشته تجربی و رشته ورزشیمم بسکتباله که ب صورت حرفه ای کار میکنم و هنر مند هم هستم خیلی دوس دارم واسه زندگی در آلمان ؛هم واسه ادامه تحصیل وادامه رشته ورزشیم وهنرم ب این کشور بیام لطفا کمکم کنید ممنون میشم  
 حدیث
  سلام منم 14 سال دارم و کلاس 8 ههستم و قهرمان بدمینتون ایران هستم و تازه میخوام برم آلمان پسش دایی ام ولی به نظرم اجازه ندن چون میگن سنمون کم هست  
 رامین
  سلام بنده معلول جسمی حرکتی هستم توی ایران واقعا زندگی واسه ماها سخت میخوام بدونم ایا دولت المان به ماها اقامت میده یا نه  
 حسین
  سلام. من دریانورد هستم. مدارکی که دارمی بین المللی هستند. در کنار این کار به کار خوانندگی هم مشغول هستم. می خوام با همسرم وارد آلمان بشم برای پناهندگی. و دلیلم اینه که داخل ایران برای خوانندگی آینده شغلی نداشتم. به نظرتون چقدر هزینه داره با همسرم به آلمان بیایم؟ اصلا شدنی هست؟  
 
  سلام قصد مهاجرت به آلمان را دارم سرمایه ای ندارم تنها ناچیز پولی دارم که گمان نمیبرم کفاف کنه برا ی هزینه راهم .البته مورده دیگر تغییر دین بنده است اگر راهنمایی کنید ممنون میشم مرسی  
 موفق میشی هر کشور اروپایی بری
  سلام کسی گولت نزنه به خاطر تغیر دین هر کشوری بخوای پناهندگی میده بهت پس الکی به کسی پول نده برو سفاذت هر کشوری که دوست داری وقت بگیر  
 پریسا صادقی
  سلام وقت بخیر.اینجا واقعا کسی هست که مشاوره درست و با اطلاعات بده؟من22سالمه کارشناسی تربیت بدنی خوندم.و الان هم ارشدفیزیولوژی تهران قبول شدم.میخواستم ببینم اصلا ارزش داره ارشد خوندن یا نه.زبان آلمانی هم دارم میخونم و تا نهایتا 1سال اینده مدرکb2رو حداقل گرفتم.خودم که توی فکر هستم بیشتر تمرکزم رو بذار ازالان روی گرفتن ویزای تحصیلی باهمون کارشناسی.میخواستم نظر کسایی که اطلاعات بیشتر رودارن هم بدونم.و اینکه اگه شرایط ازدواج با یه آلمانی پیش بیاد چی؟چون ازدواج با یه غیر مسلمان امکان پذیر نیست توی ایران.میخواستم بیینم برای این قضیه چه راهی هست.  
 احمد
  به نظر من برای کارشناسی ارشد اقدام کنید برای آلمان بهتره بجای اینکه اینجا درس بخونین.در مورد ازدواج هم فکر نمیکنم حتما لازم باشه محضری ازدواج کنید.چون این کار رو هم انجام بدین بازهم باید ثاب کنید که ازدواجتون صوری نیست.  
 Baran jan
  سلام من متاهل هستم یک بچه ۶ ماهه دارم میخوام باشوهرم مهاجرت کنم هیچ انگیزه ای ندارم به کشور خودم اگه راهنمای کنید ممنون میشم برام فرقی نمیکنه چی ویزای بگیرم هدفم رفتن است وبس  
 IntRa ghasimi
  با سلام دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس و 63 ساله برای اقامت وزندگی در آلمان به استثنا سرمایه‌گذاری چه پیشنهادی دارید. با سپاسگزاری  
 مصطفی
  باعرض سلام خستنه باشید من 18سالمه میخام به المان مهجارت کنم اونجا هم اشنا داریم میخاستم ببینم از این طریق میشه اونجا اقامت بگیرم اون اشنا هم اقامت دایم رو گرفته ممنون  
 امیری
  سلام نگران هیچ چیز نباشید من در میرم آلمان با پروسه جدید مشکلی نیست اجازه بدید برمیگرم توضیح میدم  
 سیدمصطفی حسینی
  باعرض سلام من 18سالمه با دوستم میخاستم به آلمان مهجارت کنیم میخاستم ببینم هزینه چقدر میشه ممنون میشم  
 نوید
  مهاجرت از طریق پناهندگی اگه منظورته حدودا 30 میلیون  
 احمد
  سلام.میخواستم بدونم چطور میشه طرح یا اختراع علمی رو در آلمان به ثبت برسونم؟مرسی  
 علی بزرگ نیا
  سلاممن لیسانس صنایع پلیمر از دانشگاه آزاد و ارشد ام بی ای از دانشگاه تهران را دارم و ۷ سال سابقه کار صنعتی و مدیریتی رو دارم همچنین مدارک تخصصی بین المللی در خصوص کنترل کیفیت رو دارم و شروع به یادگیری زبان آلمانی هم کردم و باتوجه به اینکه هم اکنون کار مستقلی راه اندازی کردم، بسیار روحیه کارآفرینی دارم و آلمان رو برای دستیابی به شرایط عالی زندگی مناسب میدونم.باید از کجا شروع کنم؟  
 Fashist
  سلام15سالمه فوتبال و درسم فوق العادل هستشرشته ی انسانیاز کدوم راه راحتر میشه رفتش؟؟ شدید علاقه به آلمان دارم  
  عمو غلام
  عمو جون برو اول تایپ کردن یاد بگیر😂😂  
 عمو حسن
  از راه کشمیر بری بهتره  
 بهروز مقدم
  با عرض سلام و خسته نباشید بنده 47سالمه دارای همسر و 2 فرزند پسر و دخترپزشک عمومی با 15 سال سابقه کار طبابت تصمیم دارم جهت ادامه زندگی و ادامه تحصیل به آلمان یا اتریش مهاجرت کنم لطفا اینجانب را راهنمایی نمایید.متشکرم  
 شریف حسینی
  باسلام خسته نباشید . من 53 سالمه و بازنشسته هستم ویکی از پسرام بعد از اخذ مدرک کارشناسی روانشناسی ویزای تحصیلی گرفت و در حال حاضر مدت 6 ماهه که در المان مشغول تحصیله و من میخوام بقیه عمر باقیماندمو در المان زندگی کنم لزا برای در یافت اقامت دایم آلمان باید چه اقداماتی انجام بدم ؟ ایا امکان اخذ اقامت دایم المان برای من وجود دارد؟  
 عباس
  سلام من ی نتورکر هستم خواستم نظر دولت آلمان رو بدونم در مورد نتورکرا و نحوه اقمت دادنشون بغیر از سرمایه گذاری..ممنون  
 siavash
  تو المان و کشور های علمی کسی دنبال شخص ضعیف و بی متانت نمیگرده !!!  
 د
  عزیزم به شما تو همین اسلامشهر خودمونم اقامت نمیدن. نتورکر 😂😂  
 مسعود
  با سلام من 39 ساله هستم،متاهل دارای یک فرزند،در زمینه کارهای سخت افزاری و نرم افزاری کامپیوتر تا حدودی کار کردم و بلد هستم،مدرک فوق دیپلم کامپیوتر و لیسانس مدیریت بانکی دارم،13 سال سابقه کاری در بانک دارم.از زندگی در ایران بسیار ناراحت هستم آیا راه نجاتی هست که بشه به آلمان مهاجرت کنم همراه با زن و بچم..ضمنا دختر عموم و همسرش اقامت دایم آلمان رو دارن و اونجا مقیم هستند  
 سحر آریا
  با سلام و عرض ادببنده27 ساله و لیسانس مهندسی IT از دانشگاه ازاد قزوین و فوق لیسانس مدیریت فناوری اطلاعات از دانشگاه تربیت معلم تهران هستم. در حال حاضر در شغل مهندسی سیستم در یکی از زیرمجموعه ها ی بانک توسعه تعاون مشغول به کارم. سطح زبان آلمانی B1 و زبان انگلیسی قابل قبولی دارم. همسرم لیسانس مترجمی زبان انگلیسی و فوق لیسانس آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه اصفهان می باشد و 28 سال دارد. سابقه تدریس زیادی دارد و در حال حاضر در نمایندگی ارزن آلمان در ایران مشغول به کار بازرگانی خارجی است.شانس ما ابتدا برای کار و در درجه دوم تحصیل برای مستر دوم در آلمان چقدر است؟در صورت ادامه تحصیل، وضعیتکار همزمان با تحصیل به چه صورت است؟  
 Maede
  سلام مائده هستم 18 ساله می خواستم بپرسم من با چه ویزایی به تنهایی به المان برم و اینکه برادرم هم اقامت المان رو داره و من می خوام در رشته it تحصیل کنم باید چیکار کنم  
 علی ششدهی
  سلام روز بخیر من علی ششدهی هستم ۲۹ سالمه مدرک لیسانس itشبکه دارم و مدارک درجه ۱ نجات غریق و مدرک مربی گری درجه ۱ امکان دریافت ویزا با این مدارک رو میتونم داشته باشم  
 مهدی
  سلام ۲۲ سالمه خدمتم رفتم.بخدا دیگه مخم نمیکشه تو این کشور.خسته شدم بخدا. یکی بهم کمک کنه چطوری میشه ویزای المانو بگیرم برم .چقد هزینشه؟ هیچ امیدی ندارم  
 اسیه زمانی
  سلام من دانشجوی انصرافی هستم میخام بدونم چه راهی برای مهاجرت به المان برای من هست.محدودیت خروج هم ندارم  
 amir hatami
  ازدواج مطمئن ترین واسونترین راهه  
 عباس
  سلام من400 میلیون تومان پول دارم چجوری می تونم مهاجرت کنم آلمان؟  
 المان
  با پولی ک شما دارید میتونید سرمایه گذاری کنید  
 حجت
  سلام من۱۷سالمه فوتبالم قوی هست ولی ازم پول میخوان میتونم بیام در تیم فوتبال آلمان بازی کنم واقامت بگیرم  
 رضا ام جی
  سوالات را خوندم 99 درصد شماها به درد مهاجرت نمیخورید چون از زندگیت راضی نیستی میخای مهاجرت کنی خوب الان دو سه میلیارد نفر شرایط شما را دارن در جهان باید اونا هم مهاجرت کنن ....مهاجرت باید تو خون ت باشه باید علاقمند باشی اینجوری نمیشه  
 nader
  من یک جوان ۲۵ساله هستم هیچ انگیزه ای تو کشورم نمی‌بینم برای کار و زندگی میخوام پناهنده آلمان شم چیکار باید بکنم  
 Ahmad
  با عرض سلام وخسته نباشید. من ۳۰ سال دارم متاهل هستم شغل آزاد دارم،خیلی برام مشکل اینجا موندم خواهشن راهنماییم کنید چجوری باید اقامت دائم آلمان بگیرم. چقدر باید هزینه کنم برای رفتن خواهشن کمکم کنید.  
 محمدرضا
  سلام دوست عزیز الان مرز ها بستس هر وقت مرز ها باز بشه میتونی دوباره بری اگر هم باز بشه باید بری ترکیه از اون جا بری یونان از یونان بری آتن از آتن هم با توبوسا میری به سمت آلمان راه بسیاری پیش رو هست اگر هم بتونی بری دوهفته طول میکشه برسی به آلمان.  
 غلام سخی بیانی
  سلام اسم من غلام سخی است۲۰سالمه پدرم رو طالبا کشتن والان تنها سرپرست خونه من هستم ومن هم کدام شغلی ندارم وضع اقتصادیم خیلی خرابه من هم میخواهم ثبت نام کنم لطف کنین منو رهنمایی کنین واینو هم بگم که من یه افغان هستم  
 ابراهیم رجبی
  سلام دوست عزیز شما دو راه دارین یکی اینکه از طریق قاچاق اقدام کنید که هزینه ان در حدود 13000 هزار یورو متغیر است برای هر فرد و ساختن کیس که در حدود 4000 دلار که مبلغی بالاست دومین راه از طریق کشور ترکیه و یون ترکیه که شما مدتی در ترکیه می مانید و با ارائه یک کیس بعد از حضور دو تا سه سال شما را به کشور سوم که معمولان امریکا کانادا و استرالیا و یا یک کشور اروپائی است انتقال میدهند که هزینه ترکیه تنها یک کیس پناهندگی است که در حدود 4500 دلار برای شماست و در هزینه های ترکیه که در بدورود کرایه خانه و خرید لوازمات است که انها را نیز به شما کمک و راهنمائی می کنیم و در این مدت هم به مانند یک شهروند زندگی می کنید فرزندانتان به مدرسه و شما نیز می توانید مشغول بکار بشوید  
 رضا کوربلاغی
  با سلام من پرستار هستم ۱۰سال سابقه کار دارم کارمند رسمی علوم پزشکی ۳۵سالمه با همسر و دخترم میخواستم اقامت المان از طریق کارم بگیرم ممنون میشم راهنمایی ام کنید  
 فرید
  با سلام ایا دیدگاه آلمانی ها به هکر ها چی هست و به اونا به چه چشمی نگاه میکنند و شرایط قبولیشون برا اونااچیه بی زحمت جواب بدین؟!  
 محسن
  سلام من 32 سالمه کارشناس ارشد عمرانم در گرایش مهندسی و مدیریت ساخت construction manegment project هستم و چند تا مقاله و طرح هم دارم البته یکیشونو ثبت سازمان نخبگان نیروهای مسلح کرده ام یه سیستم تخمینگر هزینه پروژه های عمرانی بر مبنای هوش مصنوعی بود و در هوش مصنوعی و کنترل پروژه تخصص دارم البته چند طرح دیگه در زمینه صنعت نفت و گاز و ایمنی نیز دارم و جدیدا ازمون دکتری 96 مجاز شدم که امکان قبولیمم زیاده اما خب هزینه هاشم زیاده و اما خب زبانم زیاد جالب نیست ممنون میشم برای اقدام کردم جهت کشور های همچون المان و یا کاندا راهنمایی بفرمایین.با تشکر  
 علی اکبر زرقانی
  سلام من 23سال دارم و تا حدود چند ماه دیگر لیسانس خود را در رشته پرستاری میگیرم میخاستم راهنمایی کنید از چ طریق میتونم اقامت المان بگیرم و مهمتر اینکه ایا میتونم ادامه تحصیل در همین رشته داشته باشم یانه ممنون  
 Poriya
  بله میشه  
 سمیه عبیری
  با سلام 33ساله هستم دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی و سابقه 10سال کار مالی آیا امکان گرفتن اقامت آلمان را دارم. با تشکر  
 Poriya
  بله میشه  
 kami
  میشه.  
 شاهین جم
  سلام من و همسرم و دخترم میخواییم اقامت المان رو بگیریم لطفا راهنمایی کنید  
 mohamad
  از ایران نمیشه باید هزینه کنی و بری کشور آلمان اگه اونجا کسی رو داری میشه وگرنه بایداز طریق کمپ و مسائل دیگه.کلا با هرینه کردن میشه  
 وحیدبارانی شیخ رباط
  دارای سن ۲۳مدرک تحصیلی فوق دیپلم هستم خدمت نرفتم و شغلم هم سخت افزار نرم افزار موبایل هست میشه راهنمایی کنید از چه طریقی میشه واسه اقامت تقاضا داد ممنون میشم  
 سما بخشیان
  سلام هزینه ی مهاجرت به المان حدودا چقدر میشه؟25سالمه دانشجوی روانشناسی عمومی.دوس دارم توی ٱلمان ادامه تحصیل بدم و بقیه ی عمرمو بگذرونم...و اینکه ٱیا برای مهاجرت نیاز به اجازه از خانواده هست ؟؟؟  
 جعفر
  بستگی به تاهل داره  
 مصطفی سلیمی
  سلام 36 سال سن دارم وهمسرم 31سال دوفرزند دادم که یکی از آنها پیش همسر سابقم زندگی میکند در حال حاضر یه کودک 8 ماهه دارم 15 سال سابقه کار در زمینه مهندسی برق دارم لطفا راهنمایی کنید که از چه طریقی میتونم اقامت دایم بگیرم  
 محسن قائدی
  سلاممن در سن چهل سالگی هستم و دارای همسرو دو فرزند دختر میباشم برای مهاجرت به آلمان و اقامت دائم از چه راهی باید اقدام نمایم لطفا راهنمایی فرمایید در ضمن شغلم آزاد میباشد.با تشکر  
 miladchardoli
  سلام من ی دوستی دارم تو المان زندگی میکنه و حدود ۲۰ سالهکه در شهر هامبورگ زندگی میکنه . آیا اگر به من دعوت نامه بفرسته و برم اونجا کار پیدا کنم آیا میتونم از اونجا اقامت دائم بگیرم و آگه این که نشد شما چه راهی را پیشنهاد میکنین برا من که برم المان ممنون ازتون  
 حمید
  سلام، همسر من متولد آلمان هست ، میخواستم بدونم میتونیم از این طریق اقامت بگیریم؟  
 صابر امامی
  با سلام۳۱ ساله هستم کارمند اموزش و پرورش.۴ سال سابقه کار.تعمیر کار موبایل به صورت حرفه ای سخت افزار و نرم افزار۱۰ سال سابقه کار .مدرک تعمیرات موبایل هم دارم.مدرک فوق دیپلم برق قدرت. میتونم واسه کار از طریقه تعمیرات موبایل به المان بیام واسه کار واقامت دائم .متاهل و یک پسر ۳ ساله دارم.  
 ممل امریکا
  با عرض سلام و عرض خسته نباشید جوانی هستم 23 ساله هیچ انگیزه ای برای زندگی کردن در کشور خودم نمیبینم ....ممنون میشم واسه پناهندگی کمکم کنید با تشکر...  
 سعید سلیمی
  بخای ویزای المان وکانادا میتونم برات در بیارم وکیل خوبم دارم  
 الهام
  من 30 سالمه و همسرم 34 سال دو تا فرزند داریم میشه از طریق کار آفرینی اقدام کرد برای مهاجرت دائم؟  
 abraham pelavar
  من و دوس دخترم ب خاطر مشكل خانوادگی ك نمیذارن ازدواج كنیم میخوایم ب آلمان مهاجرت كنیم میخواستم ببینم آیا میشه  
 گیتی ثنایی راد
  درباره مهاجرت به المان سوال داشتم  
 رابرت نیکنام
  سلام . بفرمایین ؟  
 محمد تاجمیر ریاحی
  بپرس عزیزم  
 ماه
  باسلام پسری دارم باهوش بالا ومهارت فوق العاده هنری هفت ساله که به دلیل مشکلات رفتاری غیر قابل درک در مدرسه که به دلیل طیف خفیف اوتیسم است برای من مشکلات زیادی ایجاد می شود به این جهت درخواست اقامت دایم در کشور آلمان را دارم  
 مصطفی خاوری
  سلام... بنده یک اتباع خارجی "افغانستانی"هستم ک متولد ایرانم و قصد یک سفر توریستی رو ب المان دارم...مدرک شناساییم کارت اقامت هست...میخواستم بدونم امکانش هست اصلا ک بتونم برم یا ن...؟اگه میشه لطفا راهنماییم کنید!!!  
 مهدی
  بله امکانش هست,روشهای مختلفی وجود داره که میشه  
 محمد
  سلام، ببخشید میتونم با ویزای توریستی برم آلمان اونجا با یه المانی ازدواج کنم بعد تابعیت بهم میدن؟ اونجا چند تا فامیل دارم اونا هم هنوز دائم نگرفتن  
 مهدی
  بله میشه،ولی نیاز به مشاوره دارین  
 Mohamad mahdi
  سلام.من ۱۶ سالمه الان تو ایران تحصیل میکنم از چه طریقی برای ادامه تحصیل تو آلمان باید اقدام کنم.؟لطفا راهنمایی کنید  
 علیرضا رضوان
  منم 16سالمه میخوام برم آلمان  
 ایدا
  منم16 ساله طراح گرافیک هستم میخوام اقامت المان رو بگذرم لطفا جواب بدبد  
 افشین
  شما باید اول زبان المانی یاد بگیرید تا سطح بی یک و بعدش ویزا دانشجویی و دانشگاه کاملا رایگان اینو بدان تا زمانی که دانشجو هستی حق تلویزیون و اینترنت نداری ۵۰۰ یورو جریمه  
 سارا منصوری
  من متولد۴۵ هستم،ترم ۶ روانشناسی عمومی ، مستر NLP از دانشگاه المان که این مستری رو در تهران درس خواندم،دارای مدرک دیپلم خیاطی ودر این زمینه نیز مهارت دارم،مربی اموزشگاه رانندگی نیز میباشم وفوق العاده پر انرزی هستم،تمایل دارم برای ارتقا شغلی وادامه تحصیل تا دکترای روانشناسی NLP به آلمان مهاجرت کنم،لطفا راهنمایی کنید،با تشکر فراوان  
 ام البنین سالارپور
  سلامدارای لیسانس علوم کامپیوتر ، متاهل ،سن 24.5،دارای 3 سال سابقه کار (5 عدد مدرک فنی حرفه ای)، کمک پرستاری شرایط اقامت برای پیدا کردن کار چگونه می باشد  
 علیرضا
  سلامبنده 18 سالمه و دیپلم ریاضی هستم و تصمیم گرفتم به آلمان پناهنده شم. حالا موندم واسه پناهنده شدن باید از کجا شروع کنم؟ ممنون میشم کمک کنید  
 زهرا
  سلام اره منم ۱۸سالمه میخوام برم نمیدونم سردرگمم  
 Mostafa
  سلام. منم همینطور  
 fateme
  منم همینطور اگه میشه راهنمایی کنید  
 اشکان
  سلام دوستان منم باشما همدرد هستم.چه باید کرد?  
 پرهام امیری
  سلام منم همینطور  
 مهدی
  ۲۲ سالمه منم میخوام برم نمیدونم چطوری.  
 میلاد منافی
  سلام دوستان عزیزم شما برای پناهندگی باید اول ویزایی تفریحی ایتالیا و یا یونان رو بگیرید و یه ماشین بگیرید برید مرز آلمان قبل از رسیدن پاسپورت خودتون رو پاره کنید و خودتون رو به پاسگاه مرزی آلمان معرفی کنید و درخواست پناهندگی بدید بعد از اون به کمپ منتقل میشید و وقتی باهاتون صحبت کردن باید ثابت کنید که از نظر دین یا مسائل سیاسی اگه به ایران برگردید زندانی میشید فقط از این روش میشه پناهندگی و اقامت آلمان رو بگیرید  
 شاهین
  چرا راهنمایی الکی میکنی ؟ بگو نمیدونم ..حوصله توضیح ندارم ولی کسی که میتونه سوار هواپیما بره ایتالیا جونش در خطر نیست اونوقت بر میگردونن  
 Mostafa
  سلام منم میخام برم آلمان اگه میشه رهنمایی کنید ممنون میشم  
 Sina
  اقای میلاد منافی اولا شما نیاز نیست اصلا ویزا بگیرید خیلی راحت یه پرواز به ترکیه میکنید با پاس ، تا دلتون بخواد تو ترکیه ادم هستش که با کشتی ببرتتون المان که البته جدیدا راه ابی یونان خیلی سخت گیر شدن اما اگر طرف مطمئن باشه مشکلی پیش نمیاد ، درضمن یادتون نره که با قایق به هیچ عنوان نرید فقط کشتی اونم با کسایی که میخوان سوار شن رفیق شید که بلایی سرتون نیاره ثانیا اگه پاس رو پاره کنن چجوری وقتی اقامت گرفتن برگردن ایران سر بزنن به خانوادشون؟بهترین راه اینه که پاس رو توی ترکیه به امانت توی بانکی بزارید یا بدید به اشنایی یا فامیلی که وقتی خواستید برگردید پاس ایران داشته باشید !  
 مرتضی
  منم میخوام برم آلمان ولی اخه چطوری میشه رفت  
 محمد
  منم میخوام برم ☹  
 mehdi
  salam dostane aziz man ye rahnamaeie koli mikonam aval einke az torkieh narid be heich onvan shoma agar az har keshvari be joz keshvare alman viza bwgirid va bad berid alman ghanone doblin mikhore behesh yani bayad bezaris shesh maho yek roz az akharin roze vizaton begzare bad elam panahandegi konon vaela bar migardonan be hamon keshvari ke vizasho gereftin bad ham ke elam kardin bayad keise khob va motmaeni erae bedid.  
 مهدی
  سلام من 35 ساله هستم و متاهل و مهندس ارشد نرم افزار هستم از دانشگاه شیراز .دارای 11 سال سابقه کاری حرفه ای هستم و اشنا به مخابرات و ای تی میخواستم بدونم چطور میتونم اونجا کارپیدا کنم؟  
 زینب شکری
  سلام من ۳۱ سال دارم و متاهل هستم و لیسانس ریاضی محض دارم ودر حال حاضر خانه دارممیخاستم کمکم کنید چه جوری اقامت آلمان بگیرمبا تشکر از همه  
 امیر احمدی
  دارای مدرک کارشناسی رشته ساخت و تولید میباشم ,دارای شرکت تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی میباشم ,حرفه اصلی من تعمیر تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی است.برای اقامت کار باید چه کار کنم؟  
 ارشیا
  سلام من 16 سالمه تهران زندگی میکنم برای ادامه تحصیل میخوام برم المان باید چیکار کنم  
 رحیم عباسپور کردلر
  باسلام وعرض ادب بنده خواستار چگونگی پناهندگی در کشور زیبای آلمان تقاضا دارم.ممنون  
 رامین کریمی
  باسلام من فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی هستم ومجردهستم وبیکارهستم اززندگیم راضی نیستم چطورمیتونم راحت ب المان برم وپناهنده شوم ایابهم کار میدن وزندگی خوبی داشته باشم؟؟  
 حمید خواجه عمیدی
  خواستار دریافت ویزای شینگن از سفارت آلمان هستم. تکرار میکنم فقط میخوام ویزای شینگن از سفارت آلمان صادر بشه.با تشکر فراوان  
 علیرضا عظیمی
  سلام من علیرضا عظیمی19 ساله از ایران.از اصفهان خواهشمندم از کسی که پیگیر سایت مهاجرت است به مشکل من رسیدگی کند.من اقامت موقت ایران رادارم.واسالطن از افغانستان من 3ساله ازدواج کردم پیک فرزنده 1ساله دارم و چند بار سوقسط جانی درمورد ازدواج من شده.از طرف آشناها.  
 محمد عزیزالهی
  سلام بنده ۳۷ ساله هستم ودارای مدرک لیسانس حسابداری.البته یک کارگاه تولید موزایک صنعتی ب همراه تیرچه وبلوک دارم میخاستم ببینم چگونه از طریق این حرفه میتوان اقامت برا آلمان یا یک کشور اروپایی گرفت .با تشکر  
 شهاب نوروزپور
  من ۲۷ سالم فوق لیسانس مدیریت گرایش تحول دارم .تمعیرات موبایل نیز جز حرفه ام .پیشنهاد .و هزینه مهاجرت خواستم بدونم  
 فریبرز نیکبخت
  سلام . سوالی داشتم من میخواستم باخانمم بیام المان وهیچ فرزندی هم نداریم البته من مکانیک خودرو هستم میتونم اقامت داعم بکیرم . ممنون میشم راه و روش امدن به المانو یاد بگیرم. سپاس  
 قلی خانی
  سلام بنده لیسانس الهیات هستم وسنم هم حدود 88 سال است برای اقامت در کشور زیبای آلمان چکار باید بکنم ضمنا درسته سنم کمی بالاست اما کاملا سالمم وهر کاری هم می تونم انجام بدم  
 احسان محمدی
  سلام بنده احسان محمدی هسدم ۱۷ سالمه در حاله تحصیلممیخام برم لالمان برای موندگاری منو رفیقم رفیقمم هم همسنه منهچون اینده خوبی اینجا در ایران نداریم میخاییم بریم المانلطفا کمک کنید چیکار کنمو چی باید داشته باشم که بتونم اونجا برسمالبته اونجا هم اشنا داریم  
 MAYA
  شما با این غلط املایی ایران بمونی واست بهتره  
 پارسا
  سلام من 24 ساله لیسانس تربیت بدنی دارم خواستم بدونم برا ادمه تحصیل در آلمان باید چیکارکنم؟با سپاس  
 ملیحه حسینی
  سلام.من رشته کارشناسی ارشد مران هستم.و همسرم کارشناس ارشد mba .در ضمن همسرم کارگاه تزریق پلاستیک و تولید سینی و نبات داره.میخواستم ببینم آیا خانواده ما شامل دریافت کارت آبی میشه؟؟؟؟درضمن یک دختر 1.5 ساله هم دارم.زبان آلمانی کم وبیش آنا هستیم.و انگلیسی همسرم مسلط است.سن من 34 سال و همسرم 38 سال است.ممنون راهنمایی بفرمایید.  
 علی یکتا
  سلام من ۲۶ سال سن دارم،مهندس تاسیسات حرارتی و برودتی هستم.کاملا اَنا با سیستم های برودتی و حرارتی.سرمایه نسبتا ناچیز دارم.چگونه میتوانم با آلمان مهاجرت کنم.  
 حسن سیفی
  باسلام بنده دانش جو رشته تحربی هستم . دوره پیش دانشگاهی برای ورود و تحصیل ب کشور المان چ باید انجام بدهم . ممنون  
 مریم
  سلام . منم همین شرایط رو دارم . لطفا منو هم راهنمایی کنین. من20سالمه و دیپلم تجربی دارم . میخوام واس تحصیل با دوستم برم المان. به چه مدارکی احتیاج دارم واینکه اجازه سرپرست لازمه؟  
  یعقوب رضائی
  با سلام. بنده. 26 ساله دارای مدرک فوق لیسانس مهندسی برق قدرت با معدل18/5 و نمرات بسیار عالی. و همسرم 24 ساله. یک پزشک فیزیوتراپ میباشن. ما قصد اقامت و زندگی آلمان رو داریم. به نظر شما درخواست نیروی کار بدیم یا بنده به عنوان دانشجوی دکتری اقدام کنم و بعد درخواست اقامت دائم بدیم. با توجه به رزومه بنده و همسرم میخواستم بهترین راه رو برای ما پیشنهاد بدین. با تشکر فراوان. لطفا جواب به ایمیل شخصیم بفرستین  
 behnam
  سلامتکنسین آسانسور هستمبرقکاری،جوشکاری هم تخصص دارمقصد مهاجرت به آلمان رو دارممدرک تحصیلی در حد سیکل دارم۲۴سالمه از ۱۷ سالگی دارک کار میکنمسابقه بیمه کار کم دارمما چهار پنج نفریم برا اقامت دائم میخوایم بیام آلمانممنون میشم اگه راهنمایی کنید که ما چجوری بیایم آلمان که تو آلمان همه مون تو یه ایالت بیفتیم، متشکر . منتظر راهنماییتون هستم.  
 فرید امیری
  سلام خسته نباشید وقتتون بخیر20سالمه میخواستم پناهندگی کشور آلمان رو بگیرم مجرد هستم راهنمایی کنین ممنون میشم  
 امیر
  دارای مدرک الکترونیک 37 سال دارم.15 سال سابقه در ضمینه الکترونیک و مخابرات.متاهل و فرزند 4 ساله.کارت پایان خدمت.لطفا بفرمایید برای اقامت در آلمان چه کار کنم .متشکرم  
 لیلا علی نژاد
  سلام بنده علی نژاد هستم دارای مدرک فوق لیسانس روانشناسی تربیتی.تمایل دارم برای ادامه زندگی به کشور آلمان مهاجرت کنم لطفا مرا راهنمایی بفرمائید  
 مینافرخ
  سلام من ارایشگر هستم با 7سال سابقه کا 27 سالمه . قصد مهاجرت به کشور المان و دارم ميشه راهنماییم کنید  
 امین
  باید از طریق کمپ اقدام کنی  
 omid
  درود بر شما من دو ماه دیگ دارم میرم المان اگه خواستید میتونم کمکتون کنم موفق باشید  
 جعفر
  بستگی به تاهل داره  
 سیدمصطفی حسینی
  سلام امید میشه منو رهنمایی کنی گه چجوری میتونم برم المان اونجا پناهنده بشم ممنون  
 Behrooz
  سلام خسته نباشید ،من خیلی از این متن هارو خودم بعد چشمم به متن شما افتاد،من خودم تو آلمان زندگی میکنم و میخواستم بگم اگه میخوایین به آلمان مسافرت کنید اونم از طریق هوایی ،فقط اگه ویزا گرفتین واسه آلمان بگیرین نه کشورهای دیگه چون یکم مشکله اون یکی کشورها بخاطر اثر انگشت ،درضمن قبل اومدن هم حتما مدارک خوبی واسه خارج از ایران فراهم کنید  
 امین حاجیلو مقدم
  باسلاماینجانب فارغ التحصیل رشته برق گرایش تـکــلـونـوژی مـهندسی الــکــترونـیـک در مقطع کارشناسی می باشمدر حال حاضر در مقطع سنی 22سال هستم و فاقد کارت پایان خدمت هستمتخصص کاری بنده در زمینه تعمیر برد های الکترونیکی تمامی لوازم خانگی برودتی و شوینده و تجربه اندکی در زمینه تجهیزات پزشکی و PLC های زیمنس آلمان دارمخواهان دریافت و اقدام برای اقامت دائم و یا کاری هستم و نیازمند راهنمایی و مشا وره هستم  
 حسین
  سلام دوستان.بنده 27 سالمه لیسانس الکترونیک دارم و تخصص هم در کلیه مدارهای الکتریکی از قبیل موبایل و دستگاه کارتخوان.رادیو.تلویزیون.و کلیه مدارهای الکتریکی.سربازی هم نصف نیمه مونده.لطفا راهنمایی کنید ایا راهی هست که بتونم برم المان.و اصلا از تخصص من استفاده میشه.  
 مسعود شهلایی
  من درودگر هستم و کارهای هنری انجام میدم با برند خودم از این راه میتونم با همسرم به المان مهاجرت کنم.  
  ابتین
  باسلام من یه دوست نظامی دارم اکثر دورهای سخت و گذرونده میخواستم ببینم کشور المان ایشونو میپذرند باتشکر  
 حمیدرضا ساقی
  سلام من مکانیک وسیم کش خودروهای خارجی هستم خواستم بدون بهترین گزینه برای مهاجرت به آلمان بهم معرفی کنید مجرد هستم ۳۱ سالمه دارای فوق دیپلم حسابداری وانبار داری از دانشگاه سمنان دارم ممنون  
 fa
  سلام.میشه با ارسال مدارک با توجه ب رشته تحصیلی فرصت شغلی فراهمکنند ک امکان مهاجرت داشته باشم  
 Yaser zolfaghari
  سلام من یک ام دی اف کار ماهر با ۱۴ سال سابقه هستم و ۳۴ سال سن دارم و مایلم که اقامت دائم المان بگیرم . لطفا راهنمایی کنید  
 یزدان جوزی
  با سلام.من یه پسر 18ساله هستم و تمایل دارم بعد از خدمت سربازی برم ب کشور المان برای کار البته الان من دیپلم برق صنعتی دارم.لطفا راهنمایی کنید.با تشکر  
 علی توکلی
  با سلام.۳۷ سال سن متاهل و یک فرزند ۶ساله دارم.مدرک مهندسی عمران و دکتری DBAدارم.مدارک تحصیلی ترجمه شده و توسط وزارت علوم و وزارت امورخارجه هم تایید شده.خانمم هم مدرک مهندسی معماری دارند..در ایران یک شرکت ساختمانی فعال دارم ۱۳ سال مدیرعامل ورییس هییت مدیره این شرکت هستم و جدیدا هم یه شرکت بازرگانی تاسیس کردم و کارت بازرگانی نیز گرفتم.الان تصمیم گرفتم جهت اقامت دایم کشور آلمان اقدام کنم.لطفا راهنمایی بفرمایید بهترین روش که بتوانم نتیجه بهتر بگیرم کدوم هست.ضمن اینکه قبلا نیز به المان هم سفر کرده اممتشکرم  
 amin
  سلام لطفا بگید حداقل موجودی بانکی ویا سرمایه لازم برای در خواست اقامت موقت چقدر هست؟  
 سالار
  سلام خسته نباشید بنده 30 سال متاهل هستم قصد مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی را دارم باید چیکار کنم لطفا راهنمایی فرمایید .نمیدونم از خیلیها شنیدم بعد ورود زمینی به خاک ترکیه پاسپورت باید پاره کرد.میشه کاملا منو توجیه کنید در زمینه سفر از طریق زمینی و هوایی؟ ممنون میشم  
 قربان پیرمحمدی
  سلام و خسته نباشيد من از کشور افغانستان هستم و فعلاً درد آتن هستم به مشکل که داشتم درد بیمارستان بستری هستم وخانواده ام درد ایران هستند من دوتا بچه دارم که هردوی آنها دخترند من قسطم این که بیام آلمان ولی فعلا که نشد بیام میخواستم بیدانم راهی هست که بتوانم تقاضای پناهندگی کشور آلمان را بدهم  
 فاضل عاشوری
  سلام.می خوام در خواست ویزای توریستی بدم مدارکام هر چی که خواستنو آماده کردم.آیا بهم ویزا میدن.ممنونم  
 مهاجرت ایرانی
  جهت درخواست ویزای شینگن با کمترین هزینه و زمان اطلاعات تماس خود را به آدرس زیر ایمیل فرمایید[email protected]  
 حمیدرضا
  با سلام حمیدرضا هستم و دارای مدرکـ دیپلم تجربی و فوق دیپلم صنایع شیمیایی و دارای کارت معافیت سربازی می خواهم در المان تحصیل کنم لطفا بگویید ڃکار هایی باید انجام دهم  
 محمد جمشیدی
  باسلام من مدرک18ماهه مکانیک صنایع فنی و حرفه ای دارم الانم دانشجوی مکانیک ماشین افزار هستم 30ساله )برای مهاجرت به المان راهی هست درضمن مدرک 18ماهه تحت لیسانس زیمنس المانه  
 پارسا جهانپناه
  تکنسین رادیولوژی فارغ التحصیل دانشگاه دولتی با معدل 15 و با هفت سال سابقه کار در بیمارستان دولتی مشغول بکارم و همسرم لیسانس مدیریت و برنامه ریزی اموزشی (دانشگاه پیام نور) و پسر 3 ساله آیا میتوانم با توجه به شغلم در کشور آلمان نسبت به بلوکارت اقدام و مشغول بکاربشم لطفا راهنمایی کنید . باتشکر  
 حمید
  با سلام و ادب .اینجانب 30 سال سن دارم متأهل وکارمند.خیلی مایلم برای اقامت به کشور آلمان مهاجرت کنم لطفا راهنمایی کنید  
 شادی طاهری
  سلام من 24سال دارم ولیسانس مهندسی شیمی ازدانشگاه کاشان رادارم برای رفتن به المان چکاربایدبکنم  
 احسان
  ی یه اقدام برای ویزا شنگن کنید الیته قبلش مدارکتون باید کامل باشه  
 مهدی
  با عرض سلام و عرض ادب به شما .من 23 سال سن دارم و دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق قدرت از دانشکده فنی حرفه ای .میخواستم برای در خواست اقامت کاری یا دائم در آلمان باید چه کار هایی رو انجام بدم ؟؟؟؟  
 کیوان
  رفیق یه ویزا بگیر توریستی برو اونجا اگه کار پیدا کردی همون جا درخواست ویزا کار بده و با گرفتن وکیل کاراتو راسو ریس کن  
 ر شجاعی
  سلام. 50 ساله هستم بهمراه خانواده قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارم. لطفا راهنمایی بفرمایید.  
 علی جانباز
  47 سال سن دارم و در شرف بازنشستگی هستمتمایل دارم پس از بازنشستگی با ثبت شرکت در آلمان، اقامت دائم آن کشور را نیز بدست آورملطفا راهنمایی فرماییدبا تشکر  
 مهاجرت ایرانی
  برای دریافت راهنمایی درخصوص ثبت شرکت در آلمان و اقامت در این کشور فرم درخواست مشاوره رایگان را پر نموده و منتظر تماس کارشناسان بمانید  
 مجید خاکی
  با سلام .اینجانب تکنسین آسانسور 33 سال مجرد هستم .برای رفتن به آلمان راهنمایی میخواستم .ا  
 مهاجرت ایرانی
  باید تمام شرایط دریافت اقامت آلمان برای هرفرد بررسی شود.لطفا از طریق دکمه درخواست مشاوره رایگان موضوع خود را مطرح نمایید تا راهنمایی های لازم جهت مهاجرت انجام شود  
 سارا
  مدرک دانشکاههای غیر انتفاعی در معتبر میباشد؟؟  
 مهاجرت ایرانی
  بستگی زیادی به دانشگاه دارد که باید حتما از دانشگاه مورد نظر پرسیده شود.  
 محمد
  سارا جان این نوع مدرک معتبر هست لذا وزارت علوم زیرشو مهر و امضا کرده برای ترجمه در سفارت معتبر هست البته اینکه دانشگاههای خارج از کشور قبول داشته باشند را باید بررسی کنید ممکنه بعضی دانشگاهها قبول داشنه باشند  
 امین
  بستگی به رشته تحصیل داره  
 بهزاد
  ببخشید منم لیسانس مکانیکم میخام برم المان لطفا کمکم کنید  
 ثناعمرانی
  قصد مهاجرت به آلمان دارمیا ویزای کار یا تحصیل و یا ازدواج  
 Tohid.ferdosi
  منم میخوام برم فقط کسی رو ندارم!ب منم کمک‌ کنینمیخوام برم ولی نمیدونم چطوری دنبال یه همسفر هم هستم  
 حمید علی اکبرزاده
  اینجانب 29سال سن دارم و در بازار کار ایران در شغل چاپ لباس فعالیت دارم مدرک تحصیلی سیکل میخام برای کار به کشور آلمان سفر کنم و اقامت بگیرم لطفا راهنماییم کنید.با تشکر  
 مهاجرت ایرانی
  برای دریافت اقامت آلمان روشهای گوناگونی وجود دارد که باید بررسی شود.درخواست هود را از طریق فرم درخواست مشاوره مهاجرت مطرح نمایید.  
 سلام
  سلام من علي رضا هستم براي رفتن به كشور المان چكار بايد بكنم ديبلم تاسيسات هستم سيستمهاي گرمايش لطفا بنده را .راهنماي كنيد  
 مهاجرت ایرانی
  فرم درخواست مهاجرت به آلمان را پر نموده تا کارشناسان با شما تماس حاصل نمایند  
 Saeid
  سلام.الان بعضی از آژانس ها ویزای مستقیم آلمان رو براتون میگیرن.نفری 45 میلیون.ولی اونجا باید کیس ارايه بدی و اگه قبول بشی میری توی کمپ و بعد بقیه مراحل.ولی اگه کسی قصد رفتن داره بهتره که اثر انگشتش توی آلمان بخوره که شامل قانون دوبلینگ نشه.  
 روح اله علی نیا رون
  با سلاممتولد 60 هستمفوق لیسانس حسابداریمتاهل و دارای یک پسر 2 سالهکارمند بانک هستم و خیلی مایلم برای اقامت به کشور آلمان مهاجرت کنملطفاً راهنمایی کنید  
 مهاجرت ایرانی
  فرم درخواست مشاوره رایگان را پر نموده و منتظر تماس کارشناسان مهاجرتی بمانید.  
 امیر قاسمی
  باسلام واحترام به استحضار میرسانم اینجانب مهندس عمران.متاهل.38 سال سن حدود 16 سال سابقه کاری (بیمه تامین اجتماعی دارم) خواهشمنداست درصورت امکان مهاجرت اینجانب به کشور آلمان بنده را راهنمایی نماید با تشکر.  
 مهاجرت ایرانی
  برای دریافت راهنمایی و مشاوره جهت مهاجرت باید تمام شرایط متقاضیان بررسی شود تا بهترین گذینه انتخاب گردد.لطفا درخواست خود را از طریق دکمه درخواست مشاوره رایگان مطرح نمایید.  
 سروش سهرابی
  سلام سروش هستم 27ساله از اصفهان مدرک دیپلم الکتروتکنیک و مدرک تخصصی پرونگاری صنعتی از انرژی اتمی ایرانمتاهل و دارای یک فرزندمیخواستم بدونم با مدرک پرتونگاری صنعتی ایران میتونم اقامت آلمان رو بگیرم؟  
 مهاجرت ایرانی
  دوست عزیز از فرم درخواست مشاوره رایگان استفاده نمایید.تا بهترین امکان مهاجرت برای شما بررسی گردد.  
  انوشکا دانشمندی
  با سلام من 45 ساله متولد کشور المان هستم به زبان المانی تسلط کامل دارم تا 18 سالگی در این کشور بودم الان برای گرفتن اقامت دایم باید چگونه اقدام کنم با تشکر  
 مهاجرت ایرانی
  از طریق فرم درخواست مشاوره رایگان توضیحات خود را ارائه دهید تا توسط کارشناسا مهاجرت بررسی شود.  
 م خ
  سلام .خدمت شما اقامت دائم باید از داخل کشور آلمان .فقط باید مورد مطمئن پیدا کنین که شما رو برسونه آلمان .اونم هزینه داره .....  
 saeed rahimi
  سلام... من ۲۷ سال سن دارم و متاهل ... در ایران در بازار آزاد و در بخش پارکت و کفپوش و کاغذ دیواری مشغول هستم... میتوانم اقامت دائم آلمان بگیرم. ؟؟؟؟ با تشکر  
 مهاجرت ایرانی
  بازدید کننده گرامی دریافت اقامت آلمان روشهای متفاوتی دارد.با استفاده از دکمه درخواست مشاوره موضوع خود را مطرح نمایید تا کارشناسان مهاجرت شما را راهنمایی نمایند.  
 ابراهیم مرادقلی
  با سلام وعرض ادب بنده مهندس دامپروری ودارای56 سال سن و35 سال سابقه کاری وآشنا به زبان انگلیسی می توانم برای کارت ابی آلمان اقدام کنم  
 مهاجرت ایرانی
  با سلام لطفا از طریق دکمه "درخواست مشاوره رایگان" یا صفحه"تماس با ما" درخواست خود را ارسال نموده و منتظر تماس کارشناسان بمانید.در صورت عدم تماس از طرف کارشناسان طی 72 ساعت ار طریق ایمیل [email protected] اطلاع دهید.با تشکر  
 Faraz.sh
  میشه لطف کنین بگین دقیق چقد پول میخاد برا رفتن به المان؟  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید